Beta HCG - dziwne normy, proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-16, 15:12   #1
Motyleks1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 10

Beta HCG - dziwne normy, proszę o pomoc


Witam serdecznie,



Dzisiaj zrobiłam badanie Beta HCG dzień po spozniajacej się miesiączce po porannym tescie z moczu z jasnoróżową drugą kreska. Pisze, że kobiety niebędące w ciąży mają wynik poniżej 5mIU/ml oraz jest informacja, że przy wyniku równym lub mniejszym niż 25 mIU a większym niż 5 mIU należy powtórzyć badanie po 48h.

Mój wynik to 123 mIU/ml, jednak poniżej pisze ze norma między 1 a 10 tygodniem to 202-231000 mIU/ml.

Proszę o pomoc w interpretacji, bo nie rozumiem tego wyniku czy jestem w ciąży czy nie. Z jednej strony wychodzi, że jestem w ciąży a z drugiej że nie jestem w normie tych oznaczeń tygodniowych.

Z góry bardzo dziękuję i Pozdrawiam

Edytowane przez Motyleks1990
Czas edycji: 2019-07-16 o 16:39
Motyleks1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 19:00   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Beta HCG - dziwne normy, proszę o pomoc

Biorąc pod uwagę to, że pierwszy tydzień ciąży to ten tydzień z miesiączką to ciężko żeby wyszedł dodatki test ciążowy przed zapłodnieniem Dziwnie opisali te normy
Jesteś w ciąży, bardzo wczesnej stąd niski wynik. We wczesnych etapach ciąży ważniejszy od samej wartości hcg (jak zauważyłaś widełki są bardzo szerokie i bardzo dziwne) jest to, jak hcg rośnie. Wartość ta powinna się podwoić po 48 godzinach. Po prostu powtórz test
Ginekolog głowicą dopochwową uwidoczni ciążę dopiero przy wartościach HCG około 1000-1500. Na razie za wcześnie na wizytę.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 20:47   #3
Motyleks1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 10
Dot.: Beta HCG - dziwne normy, proszę o pomoc

Dziękuję za odpowiedź czyli w takim razie wychodzi na to, że liczą pierwszy tydzień ciąży od spozniajacej się miesiączki, więc skoro jest to 1 dzień spóźnienia to dopiero 1wszy dzień tego 1wszego tygodnia?
Motyleks1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 09:57   #4
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Beta HCG - dziwne normy, proszę o pomoc

Tygodnie ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Przy książkowych 28-dniowych cyklach owulacja i zapłodnienie to przelom 2 i 3 tygodnia, a dzien spodziewanej opoznionej miesiaczki to juz 4 tydzień
Takze niezbyt poprawnie opisali te tygodnie. Nie przejmuj się, że nie zmiescilaś się w widelkach, bo jednak jest różnica między 1, a powiedzmy 6 dniem tego "pierwszego tygodnia". Powtórz wynik żeby sprawdzic ile hcg uroslo
Ginekolog widoczki pęcherzyka ciążowy na iść dopiero od ok 6 tygodnia (2 tygodnie po dacie spodziewane miesiączki).
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 13:07   #5
Motyleks1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 10
Dot.: Beta HCG - dziwne normy, proszę o pomoc

Bardzo dziękuję za odpowiedź, to już jestem spokojna i nie patrzę na te dziwne normy, a jutro pójdę powtórzyć badanie (po 48 godzinach) aby sprawdzić przyrost .
Motyleks1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 15:26   #6
Motyleks1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 10
Dot.: Beta HCG - dziwne normy, proszę o pomoc

We wtorek 123mIU/ml dzisiaj po 48 h 348 mIU/ml - czyli jest ok?
Motyleks1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 10:28   #7
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Beta HCG - dziwne normy, proszę o pomoc

Jest ładnie
Może w przyszłym tygodniu będzie coś widać na usg
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-20, 09:36   #8
Motyleks1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 10
Dot.: Beta HCG - dziwne normy, proszę o pomoc

Bardzo się cieszę , mam możliwość w przyszłym tygodniu pójść we wtorek lub czwartek chyba lepiej w czwartek żeby jeszcze te 48h wzrosło? I czy na tym etapie mogę liczyć, że zobaczę sam pęcherzyk czy jest szansa na zobaczenie zarodka na tym etapie?
Motyleks1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-20, 14:02   #9
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Beta HCG - dziwne normy, proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Motyleks1990 Pokaż wiadomość
Bardzo się cieszę , mam możliwość w przyszłym tygodniu pójść we wtorek lub czwartek chyba lepiej w czwartek żeby jeszcze te 48h wzrosło? I czy na tym etapie mogę liczyć, że zobaczę sam pęcherzyk czy jest szansa na zobaczenie zarodka na tym etapie?
Raczej tylko pęcherzyk
Ale każda ciąża jest inna i kto wie?

Gratulacje!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-21, 14:50   #10
Motyleks1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 10
Dot.: Beta HCG - dziwne normy, proszę o pomoc

Dziękuję tak się cieszę, już nie mogę się doczekać usg chociaż zdaje sobie sprawę że na pierwszym mogę jeszcze kruszynki nie zobaczyć. Czytałam że we wczesnej ciąży czasem nawet jeden, dwa dni potrafią zrobić różnicę i już jest widoczne dzieciątko na usg.
Motyleks1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 11:49   #11
Motyleks1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 10
Dot.: Beta HCG - dziwne normy, proszę o pomoc

Dziewczyny byłam u Dr, powiedziała że wszystko okej, pęcherzyk prawidłowej wielkości odpowiadający 5 tc(to było w tamtym tygodniu).

Wczoraj przeżyłam ogromny stres - po wspolzyciu pojawiło się krwawienie, które po chwili zaczęło się zmniejszać i po godzinie już kolor był brązowy i zaczęło ustępować, ale byłam tak zestresowana że pojechaliśmy na izbę przyjęć. Lekarka powiedziała, że może się coś takiego po wspolzyciu zdarzyć, ale jeśli już się zdarzyło to do następnej wizyty zero seksu i skoro ustępuje i nie było żadnych bóli to nie jest to nic zagrazajacego. Nie badala mnie usg powiedziała że nie jest to wskazane tak często we wczesnej ciąży skoro miałam badanie tydzień temu. Mam normalnie pójść na wizytę do mojej Dr którą mam za 2 tygodnie.

Proszę powiedzcie mi czy faktycznie tak się może stać i nie musi to oznaczać niczego złego?

Dr powiedziała, że jeśli jest to coś zagrażającego poronieniem to krwawienie się rozkręca, a nie ustępuje, są bóle brzucha, skurcze, pojawiają się skrzepy i występuje samoistnie, nie po wspolzyciu.
Motyleks1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-29, 15:15   #12
Motyleks1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 10
Dot.: Beta HCG - dziwne normy, proszę o pomoc

Dodam jeszcze, że dzisiejsze badanie Beta HCG to 25000 mIU/ml, a progesteron 21 ng/ml

Edytowane przez Motyleks1990
Czas edycji: 2019-07-29 o 15:58
Motyleks1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 08:03   #13
Maja_8787
Przyczajenie
 
Avatar Maja_8787
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
Dot.: Beta HCG - dziwne normy, proszę o pomoc

Cześć dziewczyny.

Wczoraj dowiedziałam się, że jestem w drugiej nieplanowanej ciąży. Na razie jestem w szoku.
Okres miałam 2 lipca. Z mężem stosowaliśmy prezerwatywę. Okres mam zwykle co 29-31 dni. Dziwnie się czułam. Nie miałam apetytu. Mąż powiedział, żebym zrobiła test ciążowy. Wyśmiałam go, ale poszłam i 30 lipca zrobiłam beta-hcg z krwi Wyszło <0,2 mlU/ml. Pani wręczająca mi wynik powiedziała, że niestety na pewno nie jestem w ciąży. JA uff. Czyli alarm zażegnany. 1 sierpnia myślałam, że dostałam okresu. Takie brązowawe plamienie. Mam je do teraz. Wczoraj (5 sierpnia) przy zakupach w markecie kupiłam test ciążowy. Zrobiłam i..........jest druga bladoróżowa kreseczka. Prawie zemdlałam jak to zobaczyłam. Dzisiaj rano zrobiłam test z porannego moczu i oczywiście też pozytywny...
Moje życie wywróci się do góry nogami. Wszystko zaplanowane synek ma isc od wrzesnia do przedszkola, a ja będę po 3 latach mogła nareszcie wrócić do pracy. Zgodnie z wyliczeniami termin porodu będę miała na kwiecień. Znowu nieprzespane noce, pieluchy, kolki itd....
Moja ciąża to na prawdę cud. Niektóre pary latami starają się o dziecko. Inseminacje IN VITRO Wydają masę pieniędzy i czasami sen o zostaniu rodzicami się nie spełnia. A ja zaszłam w ciążę mimo że się zabezpieczaliśmy prezerwatywami, a czytałam że to niemożliwe. A jednak możliwe ehh
Dziewczyny napiszcie co o tym myślicie. Dodajcie mi otuchy..
Maja_8787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 09:03:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:17.