Paznokcie-czy da się rozwiązać ten problem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-07-27, 19:12   #1
oliwka696194
Przyczajenie

Paznokcie-czy da się rozwiązać ten problem?

Witam,
Piszę w sprawie urodowo-zdrowotnej. Chodzi o paznokcie. Zawsze miałam piękne, zdrowie, twarde i niełamliwe paznokcie, zapuszczałam je naprawdę długie i nagle można powiedzieć z dnia na dzień jakoś 3 lata temu stały się łamliwe, rozdwajające się jak papier dosłownie rozdwajają się bez powodu nawet zapuszczone na milimetr. Może to błahy problem, ale coś jest i z czegos wynika. Nie zmieniłam diety nie robiłam nic nowego, włosy w porządku, tylko te paznokcie i to tylko te u dłoni zmieniły się z dnia na dzień. Nie pracuję z detergentami, w domu używam rękawiczek, nic nie zmieniłam. Na własną rekę stosowałam różne odżywki, skracałam paznokcie i myślałam, że skoro samo przyszło to i odrosnie normalne i samo przejdzie. W końcu zapuściłam dłuższe takie brzydkie paznokcie (by pokazać stan) i poszłam do dermatologa- nie powiedział nic konkretnego, wykluczył grzybicę, powiedział że nie trzeba badań(na niedobory z czego to wynika) i dał tabletki Belid SR podwójną kurację więc to kosztowało miesięcznie. oraz jakieś kremy do smarowania na płytkę. Kiedy brałam tabletki na początku była poprawa i po paru miesiącach odstawiłam te tabletki bo kuracja kosztowała mnie kilkadziesiąt zł miesięcznie i uznałam, że już ok jest wyleczone i tyle. Po rzuceniu Belid problem wrócił. Byłam znów u dermy i przy okazji znów pokazałam paznokcie. Lekarka nic nie powiedziała nowego tylko ze mam dalej brac Belid. Tak zrobiłam, ale tym razem nie pomogło już to za bardzo, więc z powodu braku pomocy dermy wzięłam sprawy w swoje ręce. Kupowałam też różne tabletki na paznokcie przez i po wizycie u lekarza, ale nie pomagały więc kupiłam zachwalaną i kontrowersyjna odżywkę Eveline8 w1 i mi krzywdy nie zrobiła paznokcie bardzo się poprawiły, do tego malowanie lakierami u mnie utwardza płytkę i pomaga zapuścić. Pierwsza odzywka się skonczyła, kupiłam drugą wersję z drobinkami- ta już nie dawały takich efektów. Pozostałe "zwykłe" odżywki nie dają żadnych efektów (tylko te "trujące"). No i jestem w punkcie wyjścia, gdy coś stosuję to w jakimś stopniu pomaga, a potem problem wraca. Czy da się wyleczyć trwale mój defekt i dojść do przyczyny jego powstania (skoro nic nie zmieniłam diety chemii nie robiłam paznokci) , jeśli tak to jak? Tabletki, odzywki usuwają problem na chwilę, albo w ogóle i nie dochodzą do jego przyczyny, która jest nieznana. Próbowałam też poprawić dietę (która i tak jest w miare poprawna) i te to nic nie dało. Zaczęłam nawet mysleć, że to może jakiś problem zdrowotny. Przecież to nie leczenie branie w nieskończoność tabletek na paznokcie dożywotnio
oliwka696194 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-31, 06:21   #2
Olcia0401
Raczkowanie

Dot.: Paznokcie-czy da się rozwiązać ten problem?

Malujesz paznokcie? Moje wyglądają koszmarnie nawet po jednym dniu z lakierem.
Ogólnie miałam ten sam problem, tylko że u mnie wynikał on z obgryzania paznokci. Jak już zwalczylam nałóg wyglądały koszmarnie - rozdwojone, łamliwe, powykrzywiane. Pomógł manicure japoński. Znajdź dobrą manikiurzystkę i idź 3-4 razy. U mnie, co bardzo mnie zdziwiło, efekt utrzymuje się od chyba dwóch lat. Poczytaj sobie, ja z całego serca polecam. Nie zniechęcaj się, jeśli po pierwsze razie nie będzie efektów, ja byłam bardzo sceptyczna, bo też próbowałam cuda na kiju. Dodatkowo kup sobie olejek (zwykły, czysty olejek, nie jakieś odżywki i wynalazki 8w1) i smaruj codziennie na noc skórki i paznokcie. Oczywiście nie zaszkodzi zrobienie podstawowych badań typu morfologia, mocz.
Olcia0401 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-01, 14:35   #3
oliwka696194
Przyczajenie

Niezależnie od tego czy maluje, czy nie mam taki problem, właściwie malowanie u mnie wzmacnia nawet paznokcie. Badania w porządku robione wiele razy (nie ze względu na paznokcie wiadomo, ale cos musi byc przyczyną). Ja nie obgryzałam nigdy paznokci ani nic, problem powstał z dnia na dzień, dlatego zastanawia mnie co jest przyczyną. A ten olejek jaki ma być? Rycynowy?
Stary 2019-08-01, 23:01   #4
Olcia0401
Raczkowanie

Ja używam z pestek malin. Sprawdź, który Ci najbardziej podpasuje. Może być też oliwa z oliwek. Mnie osobiście rycynowy śmierdzi i nie jestem w stanie go używać, ale jeśli Tobie odpowiada to może być. Ważne, żeby był czysty olej, nie jakaś mieszanka.
I ponownie polecam manicure japoński. Odżywia, regeneruje. Po latach stosowania tabletek, odżywek, kremów, poszłam dla spokojnego sumienia - nareszcie nie wstydzę się podawać ludziom ręki.
Dziwne, że tak nagle, bez powodu. Może stres, osłabienie organizmu. Jeśli badania są ok to przeszłabym się do dobrej manicurzystki.
Olcia0401 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-03, 18:48   #5
oliwka696194
Przyczajenie

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Wydaje mi się również dziwne że to się stało tak nagle. Stres, nie było wiekszych stresów niż zwykle, trwa już 3 lata (stan paznokci wiec wątpię to nie przejściowe). Spróbuję tych metod. To, czego próbowałam do tej pory daje efekty tylko w trakcie stosowania albo wcale. Zadałam to pytanie na abc zdrowie i lekarz odpowiedział mi że powinnam zrobić badania na poziom pierwiastków/ mikroelementów. ta..
Dermatolog -tak jak pisałam że nic nie trzeba każe brać tabletki cały czas i po dłuższym czasie mówił tylko żeby wykluczyć anemię, wykluczyłam oczywiście
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości