Problemy z sąsiadami - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie niezwiązany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-08-13, 21:11   #31
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Dot.: Problemy z sąsiadami

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Autorka tylko wynajmuje i nie jest członkiem spółdzielni. Powinna pogadać najpierw z właściciele mieszkania, bo spółdzielnia raczej nie będzie z nią gadać.
Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
to nie jest pytanie...
z resztą w tym wypadku to niekoniecznie ma znaczenie. sprawa nie dotyczy stricte mieszkania, a nielegalnego zagospodarowania terenu. jeśli autorka nie jest w stanie chwilowo skontaktowac sie z włascicielem, to powinna pójść sama. w najgorszym wypadku nic nie załatwi. nie ma sensu siedzieć z założonymi rękami i czekać, że może właściciel się zainteresuje, kiedy może spróbować sama.

W tym przypadku potwierdzam. Autorka nawet jako najemczyni może to zgłosić. Jeśli plac jest pomysłem rodziców i jest nielegalny można go zdemontować. Pytanie tylko, czy spółdzielni zrobi to "na chama", czy będzie próbowałam sprawę załatwić polubownie.

U mnie nawet sprawa pozbycia się wraków rowerów z patio budynków to wieloetapowa impreza. Obklejamy wraki ogłoszeniami, ze do dnia takiego, a takiego mają zniknąć, bo inaczej spółdzielnia je zmagazynuje i po trzymaniu x czasu zutylizuje. Odczekujemy ten czas, chowamy i czekamy. Więc co tu mówić o placu zabaw?

Na zachowanie dzieci nie wiele się da zrobić. Średnio 1-2 razy w tygodniu mam telefony od mieszkańców, że przeszkadzają im dzieci. No niestety o ile dzieci tylko wrzeszczą i biegają i to przed 22 to nic nie można zrobić. Spółdzielnie/wspólnoty nie mogą ingerować w sposób wychowania dzieci przez ich rodziców.
Stary 2019-08-14, 08:13   #32
Amazoniak
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Na zachowanie dzieci nie wiele się da zrobić. Średnio 1-2 razy w tygodniu mam telefony od mieszkańców, że przeszkadzają im dzieci. No niestety o ile dzieci tylko wrzeszczą i biegają i to przed 22 to nic nie można zrobić. Spółdzielnie/wspólnoty nie mogą ingerować w sposób wychowania dzieci przez ich rodziców.
A jeżeli kopią piłkę, która obija samochody wokół na parkingu pod blokiem? U nas mają taką cudną zabawę...
Stary 2019-08-14, 08:54   #33
travis
Zakorzenienie

GG do travis

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
A jeżeli kopią piłkę, która obija samochody wokół na parkingu pod blokiem? U nas mają taką cudną zabawę...
Na moje to wina rodzicow nie dzieci ale jak to rozwiazac to nie wiem

Sent from my E5823 using Tapatalk
Stary 2019-08-14, 09:00   #34
kaledonia
Moderator

Cytat:
Za uszkodzenia odpowiadają rodzice i mogą sobie tłumaczyć, że to dzieci. Lepiej powinni się zaopatrzyć w dobrą polisę OC od szkód spowodowanych przez dzieci.
Uszkodzą coś to się do nich zgłaszasz z roszczeniem. Zbieraj dowody, mogą być zdjęcia.
Stary 2019-08-14, 12:54   #35
Limonka2738
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Za uszkodzenia odpowiadają rodzice i mogą sobie tłumaczyć, że to dzieci. Lepiej powinni się zaopatrzyć w dobrą polisę OC od szkód spowodowanych przez dzieci.
Uszkodzą coś to się do nich zgłaszasz z roszczeniem. Zbieraj dowody, mogą być zdjęcia.
Tylko jak dojść, które dziecko jest winne. Chyba tylko patrzeć/nagrywać 24/7.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2019-08-14, 13:17   #36
missVivi
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tylko jak dojść, które dziecko jest winne. Chyba tylko patrzeć/nagrywać 24/7.

Jezeli to częsta praktyka to czasem wystarczy otworzyc okno i raczej bedzie slychac co akurat robia dzieciaki. Jak sie natrafi okazja to nagrać gówniarzy, porobic zdjecia w wysokiej rozdzielczosci i tyle.
missVivi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 15:30   #37
Limonka2738
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez missVivi Pokaż wiadomość
Jezeli to częsta praktyka to czasem wystarczy otworzyc okno i raczej bedzie slychac co akurat robia dzieciaki. Jak sie natrafi okazja to nagrać gówniarzy, porobic zdjecia w wysokiej rozdzielczosci i tyle.
No i jak udowodnisz, które zniszczyło?

Stary 2019-08-14, 15:40   #38
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:

No to nic tylko telefony na straż miejską. Spółdzielnie/wspólnoty nie mają żadnych prawnych możliwości powstrzymania tego czy nakładania kar.

No i właśnie ubezpieczenie.

Z nagraniami też nie wiele da się zrobić. Jak samochód stuknie w samochód i widać rejestracje to jedno, ale szukanie dzieciaka po facjacie z niewyraźnego (najczęściej) filmu - nikt się nie podejmie. Bo jak? Ankietę robić? Zdjęcia rozklejać?
Stary 2019-08-14, 19:34   #39
Limonka2738
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
No to nic tylko telefony na straż miejską. Spółdzielnie/wspólnoty nie mają żadnych prawnych możliwości powstrzymania tego czy nakładania kar.

No i właśnie ubezpieczenie.

Z nagraniami też nie wiele da się zrobić. Jak samochód stuknie w samochód i widać rejestracje to jedno, ale szukanie dzieciaka po facjacie z niewyraźnego (najczęściej) filmu - nikt się nie podejmie. Bo jak? Ankietę robić? Zdjęcia rozklejać?
Jeśli się mieszka na tym osiedlu, to raczej da się zidentyfikować dziecko, choćby z widzenia.

Inna sprawa, czy gra jest warta świeczki i czy stawiając samochód w miejscu, w pobliżu którego dzieci grają w piłkę nie narażamy się trochę świadomie.

Ja wiem, że nie wolno niszczyć cudzej własności, ale jednak sama za nic w świecie nie postawiłabym samochodu w takim miejscu.

Stary 2019-08-14, 21:50   #40
Amazoniak
Zadomowienie

Cytat:
Jeśli się mieszka na tym osiedlu, to raczej da się zidentyfikować dziecko, choćby z widzenia.

Inna sprawa, czy gra jest warta świeczki i czy stawiając samochód w miejscu, w pobliżu którego dzieci grają w piłkę nie narażamy się trochę świadomie.

Ja wiem, że nie wolno niszczyć cudzej własności, ale jednak sama za nic w świecie nie postawiłabym samochodu w takim miejscu.

To jest normalny parking pod blokiem, gdzie staje że 20 samochodów codziennie a nie boisko piłkarskie, wyznaczone do grania. To one tam kopia bezprawnie. Ja nie parkuję na placu zabaw więc już nie popadajmy w paranoje Mam nie parkować w miejscu do tego wyznaczonym bo jakiś bąk ma ochotę pokopać tam piłke no bez przesady...
Stary 2019-08-14, 22:00   #41
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:

Ale kto ma je rozpoznać? Pracownik spółdzielni/ wspólnoty mający pod sobą np 2 tys mieszkań, czyli ok. 5-6 tys mieszkańców?

Bo nie mamy prawa (spółdzielnia/ wspólnota) rozpowszechniać czyjegoś wizerunku i pytać się mieszkańców kto to, takie rzeczy może policja co często robi za pomocą mediów. Myślę jednak, że nikt nie będzie prowadził szeroko okrojonej akcji aby złapać dziecko grające w piłkę na parkingu i ukarać jego rodziców. Za mała szkodliwość czynu.

To są bardzo trudne sprawy przez to, że właściwie nie ma możliwości egzekwowania zakazów, czy to gry w piłkę, czy jeżdżenia na hulajnogach/rowerach itp.

Mam na osiedlu fontannę. Fontanna obklejona, że jest zakaz chodzenia po jej murkach i zakaz wchodzenia do środka, bo woda chemicznie uzdatniana, a madki i tak puszczają bąbelki i wyskakują z mordą jak im się zwróci uwagę. Niestety tak to działa.
Stary 2019-08-16, 12:47   #42
SteveS
Wtajemniczenie

Takie fajne, nowe osiedle - monitoringu nie ma? Poprosić o założenie dla bezpieczeństwa mieszkańców...
SteveS jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości