Dysplazja małego stopnia - CIN I - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-18, 19:50   #31
yemiola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 62
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

u mnie wykryto pol roku temu cin 1, mialam kolposkopie oraz biopsje i biopsja wyszła prawidłowo. teraz czekam jeszcze kolejne pół roku aby zrobic ponownie cytologie i mam nadzieje ze samo sie wyleczy..
yemiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 10:42   #32
parisgirl091
Przyczajenie
 
Avatar parisgirl091
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Cytat:
Napisane przez yemiola Pokaż wiadomość
u mnie wykryto pol roku temu cin 1, mialam kolposkopie oraz biopsje i biopsja wyszła prawidłowo. teraz czekam jeszcze kolejne pół roku aby zrobic ponownie cytologie i mam nadzieje ze samo sie wyleczy..
A ginekolog dał ci jakieś zalecenia? Bo tak samemu to chyba nie do końca się wyleczy co????? Ja wcześniej też zrobiłam test na HPV z drwenerolog.
parisgirl091 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 22:03   #33
yemiola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 62
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

właśnie ponoc moze minąć samo z siebie ponieważ komórki nabłonka samoistnie co jakis czas sie łuszczą i usuwają. W wypadku dysplazji małego stopnia moze wlasnie całkowicie sie usunac sama zmiana.

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

a dobra widze to nieudolna reklama... cóż lepiej sie dokształcic w temacie w którym chce sie robic reklame..
yemiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 19:21   #34
Joy'ho
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Girls,

Pisałam to już w innym poście:

Wyszło mi CIN1, HPV typ 52 i 68 (wysokoonkogenne)

Ginekolog chce zrobić wulwoskopie, mRNA (na 14 typów) i łyżeczkowanie. Prywatnie wychodzi mega drogo Prawie 2000 zł.

Czy Waszym zdaniem te wszystkie badania i zabieg są konieczne? Udało Wam się zrobić coś takiego na NFZ?
Joy'ho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 07:42   #35
bettyr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

We wrześniu miałam Cin1 dysplazja małego stopnia, w październiku miałam robioną kolposkopie, nic nie wykryto podczas badania, dostałam zalecenie kolejnej cytologii za 4 miesiace. Dwa tygodnie temu odebrałam wyniki i po Cin 1 nie ma śladu.
bettyr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 00:39   #36
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Cytat:
Napisane przez freshona Pokaż wiadomość
Nie byłam leczona. Ta cytologia z I grupą była najprawdopodobniej źle pobrana. Poszłam do innego ginekologa, który powtórnie robił cytologię. Twierdzi, że przy CIN1 NIE MA PRAWA wyjść I grupa cytologii.
Tak więc czekam na wynik. Chyba też zdecyduję się na badanie, jakie to HPV mnie nawiedziło.
W wątku udzielałam się od 2013 roku, od 2011 robię kolposkopię.
Co nowego u mnie?
W końcu 3 lata temu zdecydowałam się zrobić wreszcie test na HPV - te rodzaje wirusa, które badano, nie wyszły, więc teoretycznie w tym względzie jestem "czysta".
Trzy ostatnie kolposkopie nie wykazały zmian CIN1, więc wychodzi na na to, że jest OK ( przypominam, że w latach 2011-2015 cały czas była dysplazja).
Pozdrawiam
freshona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 13:21   #37
yemiola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 62
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

po pół roku cin 1 u mnie cofnął sie samoistnie i wynik cytologii mam prawidłowy
yemiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-17, 11:58   #38
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

W związku z CIN 1 musiałyście "przejść" przez biopsję?
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 10:49   #39
yemiola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 62
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Miałam zleconą kolposkopię i podczas niej pobrano wycinki do biopsji.
yemiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 09:31   #40
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Eh... 2 in 1... miałaś mniej stresu :/
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 08:17   #41
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Cytat:
Napisane przez yemiola Pokaż wiadomość
Miałam zleconą kolposkopię i podczas niej pobrano wycinki do biopsji.
Miałaś jakieś zalecenia po biopsji? Jakieś zwolnienie? kazano Ci leżeć czy funkcjonowałaś normalnie?
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-21, 12:54   #42
yemiola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 62
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

żadnych zalecen, funkcjonowalam całkowicie normalnie.
yemiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-26, 13:42   #43
wikikiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Witam, jeśli jest ktoś z Krakowa, to polecam udać się do dr n. med. W. Szatkowskiego (poradnia NFZ Kraków-Południe). Pomógł mi i po roku było wszystko w porządku.
Pan doktor zapewnił kompleksową i indywidualną opiekę, wszystko dokładnie wytłumaczył.
wikikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-06, 22:16   #44
akasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 36
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Dziewczyny, na cytologii (robiłam prywatnie) wyszło mi cin1 i hpv 😦 mam zalecenie zrobić kolposkopię. Czy można to zrobić na nfz?
akasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-06, 22:37   #45
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Dziewczyny HPV biopsja pokaże ? Jeśli nie ma o nin wzmianki w opisie to znaczy ze nie ma?
Ja się zmagań od dawna. Miałam robiona kilkakrotnie cytologie w przeciągu dwóch lat i za kazdym razem zły wynik. Cytologia cin3, na kolposkopi zmiany, wymaz i łyżeczkowanie szyjki jednak wyszło cin1. Ginekolog mnie nastraszyl, ze szyjka wyglada zle. nie zalecił nic, żadnego leczenia. Wybieram się na cytologie niebawem ale nie spodziewam się dobrego wyniku. Non stop mam jakaś infekcje. Szczerze to nie wiem czy powinno to się jakoś leczyć ? Gin mówił ze przy takich wynikach infekcje będą.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-07, 08:31   #46
wikikiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 2
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Cytat:
Napisane przez akasza Pokaż wiadomość
Dziewczyny, na cytologii (robiłam prywatnie) wyszło mi cin1 i hpv 😦 mam zalecenie zrobić kolposkopię. Czy można to zrobić na nfz?
Kolposkopię możesz zrobić na NFZ, najlepiej w poradni onkologiczno -ginekologicznej. Później może zostać zlecone pobranie wycinka do badania histop. (również na NFZ).
wikikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-02, 23:57   #47
Zori18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 2
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Witam. Zawsze na badaniu cytologicznym wychodziła mi 2 grupa. Jak miałam jakieś 19 lat usuwano mi nadżerke a grupa nadal 2 ( NFZ,). Teraz prawie 10 lat później po ostatniej cytologii podejrzenie HPV i cin1 ( badanie z prywatnej opieki) Po telefonie od ginekologa przyjęta bylam niemal z marszu i skierowano mnie a kolposkopię, w ciągu 10 dni jestem już po. Badanie nie boli. Jest nieco nie przyjemne. Pobrano mi materiał do biopsji i jak rozumiem ( stres) do badania histopatologicznego. Teraz ok 2 tyg czekania. Za kolposkopię i biopsję płaciłam ok 350 zł w Warszawie. Lekarz omówił ze mną to co widział i powiedział, że jego okiem w 99 % to cin 1 z cytologii i dobrze , że w tym momencie to wykryte. Ale zlecił biopsję bo musi mieć pewność co dzieje się w strukturze. Też omawiał jak ewentualnie wygląda konizacja szyjki macicy ( częściowa) . Niestety na NFZ 2 lata musiałam żebrać o cytologię, bo pani doktor nie widziała potrzeby. Tabletki anty i następna. Gdzie choruje na Hashimoto :/ ale ona nawet krwi nie chciała robić. Prywatnie owszem ale na NFZ nie ( może taka dziwna polityka przychodni). Jej zdaniem raz na 3 lata wystarczy mimo 2 grupy. :/ Żałuję ,że wcześniej nie zmieniłam lekarza. I to raczej nie wina zasad NFZ tylko chęci lekarzy. A co do zarażenia HPV nie ma co się doszukiwać. Możemy mieć to i ładnych parę lat, a teraz mogło nam dopiero wyjść w cytologii. Jak to doktor powiedział można szukać i w zdradach, i byłych partnerach i nawet o zgrozo szatniach np basen jak i złych sterylizacjach narzędzi u ginekologa. Ale i tak boje się co wyjdzie w biopsji. I sama świadomość obciążenia tym i ciągłego sprawdzania. Ale przecież nie zmienię tego ot tak.
Zori18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 17:24   #48
laktoza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 693
GG do laktoza
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Może jest tu jakaś osoba która próbowała terapii Ahcc? Ja teraz łykam Ahcc i beta glukan , czytałam sporo opinii na internecie i informacji że to dziala, jest też taki filmik https://youtu.be/KSnf7S8xCIw który ostatecznie przekonał mnie żeby spróbować. Próbowałam się również dostać do badań klinicznych nad lekiem na hpv, niestety nie udało się, jeżeli ktoś byłby zainteresowany to poszukajcie w google, nabór pewnie dalej jest prowadzony.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
laktoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 13:53   #49
agravvka
Zadomowienie
 
Avatar agravvka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 117
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Witam dziewczyny! Przesledziłam Wasze posty i niestety dołączam do Waszego grona. Jak u Was na dzień dzisiejszy? Czy któraś z Was może zdać relacje?



U mnie... HPV typ 39 niestety grupa podwyższonego ryzyka. W cytologii płynnej (podobno dokładniejsza od zwykłej) stwierdzono obecnośc nieprawidłowych komórek nabłonkowych. Występują inne zmiany nienowotworowe- odczynowe i naprawcze związane z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją)- niewielkie. Występują nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego- zmiany śródpłaskonabłonkowe małego stopnia (LSIL, obejmuje HPV / dysplazje małego stopnia / CIN1.

Ocena wg Papanicolaou: Papa IIIA.

Po takiej cytologii dostałam skierowanie na kolposkopie. W wyniku zapis, że jest niesatysfakcjonująca, granica międzynablonkowa w kanale szyjki macicy niedostepna w badaniu. W badaniu rozszerzonym na 10-11 drobne ognisko - stan zapalny.



Byłam już u wielu lekarzy. w pierwszym etapie, gdy miałam tylko przed sobą cytologie lekarze mówili, żebym nic z tym nie robiła. Czekać i za poł roku kontrolna cytologia. Nie wytrzymałam i zrobiłam test na HPV, później cytologie płynną w której było zalecenie aby wykonać kolposkopie. Znów wędrówka do lekarza tym razem innego i ponownie informacja, żeby czekać i za pól roku zrobić kontrolną cytologie, żyć normalnie tak, jak żyłam do tej pory, że może organizm sam zwalczy. Ciężko tu mówić o calkowicie normalnym życiu jeśli t tyłu głowy w świadomości ma się wyniki. Miałam już odpuścić sobie i nie iść do trzeciego na konsultacje, przecież nie będę sobie na siłę raka wpychać wiadomo gdzie w naszym przypadku, ale skoro już byłam zapisana to myslę sobie IDĘ- pewnie powie mi to samo. a tu zonk-mówi mi, że nie ma co czekać wręczył mi skierowanie do szpitala na pobranie wycinka i wspomniał nie o skróceniu szyjki (nigdy nie rodziłam) a o wycięciu zmiany w szyjce. Już zupełnie nie wiem kogo słuchać. Za dwa tygodnie wybieram się do o zgrozo kolejnego ginekologa- ze specjalizacją ginekolog- onkolog. Po ciuchu liczę na fachową i już ostatnią poradę na tym etapie. W moim przekonaniu chyba warto usunąć zmianę i pozbyć się tego cholerstwa niż czekać na cud, choć z drugiej strony jeśli nie jest to naprawdę konieczne to nie chce kłaść się pod nóż. Jak jest / bylo u Was- w jakim momencie lekarze wysyłali Was do szpitala na wycinki itp? Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki!!!
__________________


" Lubię, gdy na mnie patrzysz i udajesz, że tego nie robisz."

agravvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-24, 15:24   #50
ko_91
Zadomowienie
 
Avatar ko_91
 
Zarejestrowany: 2018-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 380
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Jeśli chcesz napisz do mnie pv zmagam się z tym samym...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ko_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 21:20   #51
laktoza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 693
GG do laktoza
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Ja od razu po pierwszej złej cytologii zrobiłam kolposkopię z wycinkami, da się przeżyć a jest pewność że to nic gorszego. Po roku od tej cytologii i braku poprawy zdecydowałam się na zabieg, jeszcze jestem przed...

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
laktoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 11:15   #52
ko_91
Zadomowienie
 
Avatar ko_91
 
Zarejestrowany: 2018-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 380
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Laktoza, kiedy masz planowany?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ko_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 15:38   #53
agravvka
Zadomowienie
 
Avatar agravvka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 117
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Cytat:
Napisane przez laktoza Pokaż wiadomość
Ja od razu po pierwszej złej cytologii zrobiłam kolposkopię z wycinkami, da się przeżyć a jest pewność że to nic gorszego. Po roku od tej cytologii i braku poprawy zdecydowałam się na zabieg, jeszcze jestem przed...

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

masz na mysli zabieg LEEP – loop?
__________________


" Lubię, gdy na mnie patrzysz i udajesz, że tego nie robisz."

agravvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 20:08   #54
laktoza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 693
GG do laktoza
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Cytat:
Napisane przez agravvka Pokaż wiadomość
masz na mysli zabieg LEEP – loop?
Tak ten, w październiku nie znam dokładniej daty, mam dostać informacje kiedy lekarz dogada się z anstezjologiem. Dzisiaj za to miałam abrazje, ciężkie jest życie kobiety.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
laktoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 15:53   #55
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Ja mialam zawsze dobra cytologie a jak sie w koncu zrobila niedobra to z grubej rury W kwietniu 2016 mialam wykryta dysplazje CIN III, w czerwcu 2016 kolposkopia i przy okazji zrobili wycinek (ponoc duzy skurczysyn byl) do biopsji i LEEP – loop aby sie dziada pozbyc. Biopsja nie wykazala zadnych demonow tylko to co potwierdzili wczesniej czyli CIN III. Potem byla kolejna cytologia po 6 miesiacach, i nie bylo zadnych zmian ale wirus wciaz we mnie pomieszkiwal, skierowano mnie wiec na kolposkopie ponownie aby sprawdzic czy pan wirus nie robi znowu imprezy ale wszystko bylo w idealnym porzadku i wrocilam na badania robione co 3 lata (mieszkam w UK i cytologie sie robi co 3 lata przy normalnych wynikach). Pare miesiecy temu robilam prywanie cytologie ale tak sie zestresowalam ze nie mogli pobrac dobrej probki i kazali zrobic ponownie po paru miesiacach. Na szczescie nie mam zadnych zmian wykrytych i o wirusie tez poki co cicho
Ale pamietam jaki wtedy byl stres, czarne mysli tudziez pisanie testamentu wiec rozumiem wszystkie niepokoje na watku
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 16:02   #56
agravvka
Zadomowienie
 
Avatar agravvka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 117
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

I dlatego też myślę na poważnie o leep -loop i później kontrolne cytologie. Ty już bidulko miałaś CIN III. Oby to już nie wróciło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


" Lubię, gdy na mnie patrzysz i udajesz, że tego nie robisz."

agravvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 17:15   #57
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Ja mialam dodatkowe stresy bo zgubili moje skierowanie na kolposkopie. Dostalam tylko list ze moja cytologia wyszla nienormalna i ze wysla w ciagu paru tygodni detale co dalej. Po miesiacu nic nie dostalam i skontaktowalam sie ze szpitalem w ktorym ten zabieg mialam miec (bo to wszystko oparte na rejonizacji, to ciezko nie bylo odgadnac ktory szpital).

Ku mojemu zdziwieniu szpital nie mial zadnego zgloszenia i w ogole o co kaman, co tylko podwoilo moje nerwy bo moze bylo tak zle ze nie bylo sensu mnie leczyc Dodatkowo mialam jakies zmiany ktore powodowaly krwawienie po stosunku i bolaly mnie plecy, brzuch no wszystko. Jak wpisalam to wszystko w google to no raka sobie samodzielnie zdiagnozowalam . W koncu znalezli to skierowanie,(po kilku telefonach do laboratorium) i w trybie natychmiastowym mnie przyjeli. Ja bylam taka zestresowana ze nawet nie wiedzialam ze beda cos wycinac, ze bedzie loop itd. Po prostu myslalam ze mnie obejrza i zdecyduja co dalej, wiec nawet lepiej ze mnie wzieli z zaskoczenia. A moje bole okazaly sie reakcja na zamiennik tabletek anty a krwawienie ustalo bo w bonusie i to naprawili Pani doktor mi tlumaczyla i nawet rozrysowala co mi sie tam dzialo ale ja ze stresu nawet nie bylam w stanie zapamietac. Teraz sie z tego smieje, ale wtedy nie bylo mi do smiechu.
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 19:24   #58
agravvka
Zadomowienie
 
Avatar agravvka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 117
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Ja tez kilka razy czułam ogromny ból podbrzusza zaraz po stosunku. Taki jak przed okresem razy 100! Ale nie wiem z czym to połączyć. Nigdy nie brałam tabletek anty. Zabieg loop miałaś w znieczuleniu ogromnym? Czy po nim czułas jakiś ból?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Znieczuleniu ogólnym miało być słownik...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


" Lubię, gdy na mnie patrzysz i udajesz, że tego nie robisz."

agravvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 19:50   #59
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Zabieg mialam w znieczuleniu miejscowym, wiec slyszalam jak pani doktor sobie gmera w srodku . Obok mnie na glowa byl wielki monitor na ktorym mozna bylo poogladac przebieg akcji ale jakos nie bylam ciekawa JEdyne co bylo nieprzyjemne to wlasnie podanie znieczulenia. Zabieg trwal moze z 15 minut bo u mnie bylo sporo do wyciecia. Zaraz po kazali mi poczekac okolo 30 minut i sprawdzic czy mam jakies krwawienie ktore mogloby oznaczac ze cos poszlo nie tak. W zyciu sie tak nie balam sciagnac bielizne Jak zeszlo znieczulenie to bardzo mnie rwalo/pulsowalo po stronie gdzie wycinali, paracetamol nie pomagal jedynie maskowal bol ale dalo sie to przezyc. Bol minal po jakis 2/3 dniach. No i zalecony post przez 6 tygodni i zeby nie brac kapieli tylko prysznic. A tak poza tym czulam sie okej
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 20:00   #60
agravvka
Zadomowienie
 
Avatar agravvka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 117
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Dobrze ze masz to za sobą. Dziękuję za wyczerpujące informacje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


" Lubię, gdy na mnie patrzysz i udajesz, że tego nie robisz."

agravvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-20 09:14:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:56.