Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-02, 13:22   #361
Azathra
Raczkowanie
 
Avatar Azathra
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

No właśnie ja piję codziennie przez 3/4 dni przy nasilonych objawach.. Z paniki oczywiście już przeczytalam cały Internet :p Lekarze odpowiadają, że nie wpływają na skuteczność tabletek, tak samo w tabeli interakcji przy siemieniu widnieje ogromne NIE więc.. w co wierzyc?
Azathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 14:22   #362
AgataZep
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 18
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Jakiś czas temu wzięłam tabletkę "po" ellaone, dwa dni później w nocy pojawił się okres, mocne krwawienie i ból, o 8 rano wzięłam pierwszą tabletkę z pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych, czy jestem w pełni zabezpieczona?
AgataZep jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 15:26   #363
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez AgataZep Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu wzięłam tabletkę "po" ellaone, dwa dni później w nocy pojawił się okres, mocne krwawienie i ból, o 8 rano wzięłam pierwszą tabletkę z pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych, czy jestem w pełni zabezpieczona?
Jaka wzielas tabletke "po"? Czy wykluczylas ciaze? Byly powazne powody, by zazyc tabletke "po"? Troche dziwna sytuacja. Ja bym tak szybko nie zaczynala z antykoncepcja po wzieciu tabletki po...

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 15:47   #364
AgataZep
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 18
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Jaka wzielas tabletke "po"? Czy wykluczylas ciaze? Byly powazne powody, by zazyc tabletke "po"? Troche dziwna sytuacja. Ja bym tak szybko nie zaczynala z antykoncepcja po wzieciu tabletki po...

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Wzięłam ellaone, dwa dni po przyjęciu tabletki dostałam okres, testu nie robiłam. Było podejrzenie, że mogło coś nie pójść po mojej myśli.
Kurcze, w ulotce ellaone jest informacja że jeżeli się przyjmuje doustna antykoncepcje to należy się zabezpieczać do końca cyklu. Ja tabletkę anty wzięłam już w nowym cyklu, a ellaone w poprzednim, więc wydaje się że może być wszystko w porządku. Taką mam nadzieję bo wczoraj po 7 tabletce doszło do stosunku z prezerwatywą ale ona pękła, lecz jeszcze przed wytryskiem. I się zastanawiam czy jestem w pełni zabezpieczona.
AgataZep jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 15:47   #365
winiarek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 24
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, mam pytanie czy badanie beta HCG po 15 dniach od stosunku będzie już wiarygodne ? Od tamtej pory nie było żadnych stosunków. Dla informacji: Cykl regularny od 28 do 29 dni. Stosunek 8dc. Pęknięta prezerwatywa. Po 2h zarzyliśmy escapelle. Brak skutków ubocznych.
winiarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 17:10   #366
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez winiarek Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie czy badanie beta HCG po 15 dniach od stosunku będzie już wiarygodne ? Od tamtej pory nie było żadnych stosunków. Dla informacji: Cykl regularny od 28 do 29 dni. Stosunek 8dc. Pęknięta prezerwatywa. Po 2h zarzyliśmy escapelle. Brak skutków ubocznych.
Wiarygodne.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 10:05   #367
Xnesca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
GG do Xnesca Send a message via Skype™ to Xnesca
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej Czy któraś z Was spotkała się może z wzrostem apetytu po rozpoczęciu brania tabletek? Przytyłam z 3 kg i nie wiem czy winić za to jesień i mniej ruchu czy może tabletki i zwiększony przez nie apetyt . Rozważam pójście na badania hormonów tarczycy ale też waham się z prośbą do gina o zmianę tabletek na te o mniejszym stężeniu hormonów. Ktoś miał podobne problemy?
Xnesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-07, 11:40   #368
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Xnesca Pokaż wiadomość
Hej Czy któraś z Was spotkała się może z wzrostem apetytu po rozpoczęciu brania tabletek? Przytyłam z 3 kg i nie wiem czy winić za to jesień i mniej ruchu czy może tabletki i zwiększony przez nie apetyt . Rozważam pójście na badania hormonów tarczycy ale też waham się z prośbą do gina o zmianę tabletek na te o mniejszym stężeniu hormonów. Ktoś miał podobne problemy?
Tak.
Jak jesz więcej i do tego mniej się ruszasz to chyba wzrost wagi bardzo nie dziwi
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 12:31   #369
AgataZep
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 18
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A jak to jest z odstawieniem tabletek w połowie opakowania? Jeśli uprawiało się seks około tygodnia wcześniej i po tym tygodniu rezygnuje z tabletek w powiedzmy 13-14 tabletce to czy można zajść w ciążę z tego stosunku sprzed tygodnia?
AgataZep jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 12:56   #370
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez AgataZep Pokaż wiadomość
A jak to jest z odstawieniem tabletek w połowie opakowania? Jeśli uprawiało się seks około tygodnia wcześniej i po tym tygodniu rezygnuje z tabletek w powiedzmy 13-14 tabletce to czy można zajść w ciążę z tego stosunku sprzed tygodnia?
Nie sadze.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 19:18   #371
Xnesca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
GG do Xnesca Send a message via Skype™ to Xnesca
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

zxcvbnmasd, wiem, że dodatkowe kg wynikają z tego, że więcej się je. Moje pytanie dotyczyło bardziej tego, czy któraś z Was zmieniając tabletki na te o innych stężeniu hormonów pozbyły się problemu większego apetytu
Xnesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-10, 20:31   #372
herrfrau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A co sądzicie o spożywaniu ostrych potraw (np. z chilli) podczas brania? OK. 40 min po wzięciu tabsa zjadłam kanapkę, która była dość ostra.
herrfrau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 22:19   #373
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez herrfrau Pokaż wiadomość
A co sądzicie o spożywaniu ostrych potraw (np. z chilli) podczas brania? OK. 40 min po wzięciu tabsa zjadłam kanapkę, która była dość ostra.
A czemu miałoby to jakoś wpływać na antykoncepcję? xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 10:32   #374
herrfrau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat spożywania produktów sojowych (tofu itp.) podczas brania tabletek anty? Jest ryzyko np zwiekszenia dzialania?
herrfrau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 14:20   #375
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez herrfrau Pokaż wiadomość
A czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat spożywania produktów sojowych (tofu itp.) podczas brania tabletek anty? Jest ryzyko np zwiekszenia dzialania?
Nie ma. Spokojnie można zjadać tofu i pić napój sojowy itd. Ginekolog mi mówiła, że robili badania i nic istotnego tam nie wyszło.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 22:57   #376
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Echhh powracam tu, bo niby wszystko fajnie, ale zauważyłam, ze mam mniejszą ochotę na seks. Sama nie wiem, na ile to jest wina tabletek, a na ile głupiej jesieni, stresów i obowiązków. No ale jest ciężko
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 09:39   #377
ulcia626
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Kobitki, pomozcie..

biore tabletki antykoncepcyjne, zaczelam 6 blister. W srode dostalam krwawienie z odstawienia i wciaz utrzymuje mi sie lekkie krwawienie. Nie zapomnialam o zadnej tabletce, a wczesniej takie krwawienie nie mialo miejsca u mnie. Robilam test ciazowy w piatek i wyszedl negatywny. Czy ktoras z Was miala podobna sytuacje? Powinnam sie martwic?
Prosze o odpowiedz, pozdrawiam.
ulcia626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 11:56   #378
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ulcia626 Pokaż wiadomość
Kobitki, pomozcie..

biore tabletki antykoncepcyjne, zaczelam 6 blister. W srode dostalam krwawienie z odstawienia i wciaz utrzymuje mi sie lekkie krwawienie. Nie zapomnialam o zadnej tabletce, a wczesniej takie krwawienie nie mialo miejsca u mnie. Robilam test ciazowy w piatek i wyszedl negatywny. Czy ktoras z Was miala podobna sytuacje? Powinnam sie martwic?
Prosze o odpowiedz, pozdrawiam.
Ja bym sie nie martwila. Czasem organizm dluzej sie przyzwyczaja do tabletek niz te 3 miesiace. U mnie trwalo to duzo dluzej. Poczekaj jeszcze pare dni i obserwuj.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 12:13   #379
100club
Raczkowanie
 
Avatar 100club
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 107
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ulcia626 Pokaż wiadomość
Kobitki, pomozcie..

biore tabletki antykoncepcyjne, zaczelam 6 blister. W srode dostalam krwawienie z odstawienia i wciaz utrzymuje mi sie lekkie krwawienie. Nie zapomnialam o zadnej tabletce, a wczesniej takie krwawienie nie mialo miejsca u mnie. Robilam test ciazowy w piatek i wyszedl negatywny. Czy ktoras z Was miala podobna sytuacje? Powinnam sie martwic?
Prosze o odpowiedz, pozdrawiam.
Myślę, że to wina tabletek. Raz mi się tak zdarzyło, chociaż to było chyba przy 2 opakowaniu. 6 miesięcy to sporo i organizm powinien się już w zasadzie przyzwyczaić, chociaż każdy reaguje inaczej, dlatego możesz potrzebować na to więcej czasu. Jeśli nie ma przy tym innych niepokojących objawów to nie ma czym się martwić. Gdyby to się powtórzyło to zawsze można przy najbliższej wizycie zapytać lekarza.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
100club jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-14, 12:27   #380
ulcia626
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Ja bym sie nie martwila. Czasem organizm dluzej sie przyzwyczaja do tabletek niz te 3 miesiace. U mnie trwalo to duzo dluzej. Poczekaj jeszcze pare dni i obserwuj.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Jak długo powinnam czekać? Miałaś duże krwawienie w Twoim przypadku?
Bardzo dziekuje Wam za odpowiedz!)) Troche mnie uspokoilyscie)
ulcia626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 14:01   #381
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ulcia626 Pokaż wiadomość
Jak długo powinnam czekać? Miałaś duże krwawienie w Twoim przypadku?
Bardzo dziekuje Wam za odpowiedz!)) Troche mnie uspokoilyscie)
Ja za chwile zaczynam 7 opakowanie. U mnie w ostatnim miesiacu wydluzylo sie krwawienie, przychodzi o dzien szybciej i zmienilo swoj wyglad, ale za to calkowicie uspokoila sie cera itp. po prostu widze, ze to dalej sie zmienia i normuje. Jesli plamienie bedzie sie utrzymowalo caly cykl, to skontaktuj sie z lekarzem.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 14:59   #382
ulcia626
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Ja za chwile zaczynam 7 opakowanie. U mnie w ostatnim miesiacu wydluzylo sie krwawienie, przychodzi o dzien szybciej i zmienilo swoj wyglad, ale za to calkowicie uspokoila sie cera itp. po prostu widze, ze to dalej sie zmienia i normuje. Jesli plamienie bedzie sie utrzymowalo caly cykl, to skontaktuj sie z lekarzem.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Czy w takim wypadku ochrona jest zachowana, czy powinniśmy się dodatkowo zabezpieczać?
dziekuje Ci bardzo Adrianna_8 za odpowiedz i pomoc! doceniam baardzo!!!
ulcia626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 15:36   #383
Margolciia
Raczkowanie
 
Avatar Margolciia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 164
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Mam pytanie. Biorę tabletki Syndi 35, zostały mi 3 tabletki do końca blistra i niestety krwawienie wypada mi idealnie w dzień w którym mam ważny egzamin, czy mogę nie brać ostatniej tabletki żeby dostać krwawienia jeden dzień wcześniej? Z góry dziękuję za odpowiedzi
Margolciia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 15:47   #384
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ulcia626 Pokaż wiadomość
Czy w takim wypadku ochrona jest zachowana, czy powinniśmy się dodatkowo zabezpieczać?
dziekuje Ci bardzo Adrianna_8 za odpowiedz i pomoc! doceniam baardzo!!!
Zabezpieczona jestes caly czas, bez zadnego wyjatku, jesli prawidlowo zazywasz tabletki .

Prosze bardzo

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Margolciia Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Biorę tabletki Syndi 35, zostały mi 3 tabletki do końca blistra i niestety krwawienie wypada mi idealnie w dzień w którym mam ważny egzamin, czy mogę nie brać ostatniej tabletki żeby dostać krwawienia jeden dzień wcześniej? Z góry dziękuję za odpowiedzi
Tak, mozesz. Wystarczy wziac 17 tabletek z blistra, by byc zabezpieczonym i te zabezpieczenie utrzymac.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 15:53   #385
adelajda999
Raczkowanie
 
Avatar adelajda999
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 30
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Margolciia Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Biorę tabletki Syndi 35, zostały mi 3 tabletki do końca blistra i niestety krwawienie wypada mi idealnie w dzień w którym mam ważny egzamin, czy mogę nie brać ostatniej tabletki żeby dostać krwawienia jeden dzień wcześniej? Z góry dziękuję za odpowiedzi
Z tego co pamiętam to cały cykl trzeba w takim wypadku chyba wcześniej zacząć brać, jak nie weźmiesz teraz tych ostatnich, to nie będziesz miała 100% ochrony w tym okresie bez tabletek. Ale niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę
__________________
Mów szeptem, jeśli mówisz o miłości.
Szekspir
adelajda999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 17:12   #386
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez adelajda999 Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam to cały cykl trzeba w takim wypadku chyba wcześniej zacząć brać, jak nie weźmiesz teraz tych ostatnich, to nie będziesz miała 100% ochrony w tym okresie bez tabletek. Ale niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę
Nie jest tak jak mowisz . Tak jak pisalam wczesniej - wystarczy wziac 17 tabletek i zrobic przerwe.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

No i istnieje jeszcze druga opcja - polaczenie opakowan.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 11:06   #387
PannaPinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 83
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć wszystkim, dawno mnie tu nie było Dziś byłam u ginekologa i na moją prośbę zmienił mi tabletki z madinette na aidee bo miałam ostatnio wysyp + mega dziwne i skąpe krwawienia. O aidee jest bardzo mało informacji w internecie, stąd moje pytanie czy któraś z Was już je brała?

Ponadto dostałam zalecenie dokończenia tego opakowania madinette (1 tydzień został), zrobienia normalnej przerwy i po niej zacząć brać aidee. Wiem, że raz już zmieniałam tabletki właśnie wg tego schematu i wszystko jest w porządku, ale wole się dopytać czy na 100% będę zabezpieczona zarówno podczas przerwy jak i pierwszego tygodnia brania aidee?

Jeszcze ich nie wykupiłam, a szczerze mówiąc z jakiejś nieznanej mi przyczyny się boje. Ginekolog głównie przepisał mi je ze względu na cerę, w internecie są opisane jako produkt leczniczy, mam nadzieję że mimo wszystko będą głownie działać antykoncepcyjnie? I po raz pierwszy te tabletki będą białe, zawsze brałam różowe, to też nie wpływa w żaden sposób na działanie i ogólnie na zmianę tabletek po tygodniu przerwy? Wiem że to wszystko może brzmieć głupio, ale nie chce się wkopać w coś znacznie dla mnie gorszego niż obecne wysypy po madinette

Wszystkie informacje o aidee znalazłam tutaj
http://www.leki-informacje.pl/sites/...pl_aidee_0.pdf

aidee: Złożony, monofazowy, doustny preparat antykoncepcyjny [2 mg dienogestu i 0,03 mg etynyloestradiolu]
madinette: Złożony doustny środek antykoncepcyjny [zawiera 0,03 mg etynyloestradiolu i 2 mg octanu chlormadynonu]

Pozdrawiam Was serdecznie i liczę że mnie trochę uspokoicie.

Edytowane przez PannaPinka
Czas edycji: 2016-11-15 o 11:23
PannaPinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 23:47   #388
iiya
Raczkowanie
 
Avatar iiya
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Kobietki dziś przypadkiem trafiłam na wypowiedź pewniej dziewczyny pisała, że przy "rzekomej endometriozie" (czyli możemy uznać, że nic jej nie dolegało?) zaszła w ciąże biorąc tabletki anty. Co o tym myślicie ? Jak się naczytam takich rzeczy to mnie stres dopada, chciałam poznać waszą opinię
iiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 09:10   #389
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez PannaPinka Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim, dawno mnie tu nie było Dziś byłam u ginekologa i na moją prośbę zmienił mi tabletki z madinette na aidee bo miałam ostatnio wysyp + mega dziwne i skąpe krwawienia. O aidee jest bardzo mało informacji w internecie, stąd moje pytanie czy któraś z Was już je brała?

Ponadto dostałam zalecenie dokończenia tego opakowania madinette (1 tydzień został), zrobienia normalnej przerwy i po niej zacząć brać aidee. Wiem, że raz już zmieniałam tabletki właśnie wg tego schematu i wszystko jest w porządku, ale wole się dopytać czy na 100% będę zabezpieczona zarówno podczas przerwy jak i pierwszego tygodnia brania aidee?

Jeszcze ich nie wykupiłam, a szczerze mówiąc z jakiejś nieznanej mi przyczyny się boje. Ginekolog głównie przepisał mi je ze względu na cerę, w internecie są opisane jako produkt leczniczy, mam nadzieję że mimo wszystko będą głownie działać antykoncepcyjnie? I po raz pierwszy te tabletki będą białe, zawsze brałam różowe, to też nie wpływa w żaden sposób na działanie i ogólnie na zmianę tabletek po tygodniu przerwy? Wiem że to wszystko może brzmieć głupio, ale nie chce się wkopać w coś znacznie dla mnie gorszego niż obecne wysypy po madinette

Wszystkie informacje o aidee znalazłam tutaj
http://www.leki-informacje.pl/sites/...pl_aidee_0.pdf

aidee: Złożony, monofazowy, doustny preparat antykoncepcyjny [2 mg dienogestu i 0,03 mg etynyloestradiolu]
madinette: Złożony doustny środek antykoncepcyjny [zawiera 0,03 mg etynyloestradiolu i 2 mg octanu chlormadynonu]

Pozdrawiam Was serdecznie i liczę że mnie trochę uspokoicie.
Kolor nie ma wplywu na dzialanie antykoncepcyjne. Sa to tabletki antykoncepcyjne, wiec na pewno tak dzialaja - antykoncepcyjnie . Ladna cera jest "skutkiem ubocznym". Wykup smialo tabletki i je bierz.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez iiya Pokaż wiadomość
Kobietki dziś przypadkiem trafiłam na wypowiedź pewniej dziewczyny pisała, że przy "rzekomej endometriozie" (czyli możemy uznać, że nic jej nie dolegało?) zaszła w ciąże biorąc tabletki anty. Co o tym myślicie ? Jak się naczytam takich rzeczy to mnie stres dopada, chciałam poznać waszą opinię
Mozemy uznac, ze nic jej nie dolegalo i ze brala tabletki nieregularnie, wymiotowala, miala biegunke lub byla naprawde otyla.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 19:35   #390
AgataZep
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 18
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czy testy zrobione 14, 15, 16 dni po stosunku dadzą wiarygodny wynik?
AgataZep jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:32.