Kolka u noworodka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-11, 21:26   #1
JocelynGame
Przyczajenie
 
Avatar JocelynGame
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 26
GG do JocelynGame

Kolka u noworodka


Witajcie, moj 3-tygodniowy synek najprawdopodobnie ma od tygodnia kolke. Przy jedzeniu jak i po prezy sie, steka, placze, podkurcza i prostuje nozki, robi sie caly czerwony. Moze nie jest ten placz przerazliwy ale widac grymas bolu... Karmie go Bebiko 1, kupy robi ladnez ale ze tak to okresle 'pod cisnieniem' i tez ma z tym problem. Stosowalam cieple oklady, kapiele i masaze brzuszka. I nic to nie daje. Jak sie naje biore go do odbicia na moja klatke piersiowa, jak mu sie odbije to klade go na siebie i najczesciej drzemie na przemian z placzem, z kreceniem sie. Rzuca glowka prawo lewo. Bylam dzisiaj u lekarki, opisalam jej to wszystko i podala mi kropelki Kolaktoza. Wrocilam do domu i po przeczytaniu tego podchodze do tego z rezerwa bo pisza ze to dla dzieci ktore nie toleruja laktozy. Mozliwe, ze doktor bez zadnego badania podala mi taki lek na zasadzie 'a noz pomoze'? Czy ktoras z Was uzywala ich i pomogly?

Juz nie moge patrzec jak on sie meczy. A ja razem.z nim. Moze to wina mleka? Czy moze zmienic lekarza

Od dzisiaj podaje mu tez herbate z kopru wloskiego. Ale narazie nie widze poprawy. Jedynie taka ze przed chwila usnal cudem w swoim lozeczku jak go przenioslam z siebie.

Edytowane przez JocelynGame
Czas edycji: 2014-12-11 o 21:28
JocelynGame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 21:48   #2
GoniaaaS
Rozeznanie
 
Avatar GoniaaaS
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 702
Dot.: Kolka u noworodka

Kupki pod cisnieniem i to prezenie sie mose sugerowac nietoleranfje laktozy. Mozesz kupic mleko np enfamil olack czy jakos tak o obnizonej zawartosci laktozy jesli kropelek nie chcesz, albo stosowac je czy delicol i zobaczysz czy jest poprawa.
GoniaaaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 21:52   #3
Pokrzywka19
Zakorzenienie
 
Avatar Pokrzywka19
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 207
Dot.: Kolka u noworodka

Nam pomagal sabsimplex
__________________
http://s2.suwaczek.com/201212211662.png
21.12.12
2:29
Adam
56 cm
3600 g


Pokrzywka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 22:47   #4
JocelynGame
Przyczajenie
 
Avatar JocelynGame
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 26
GG do JocelynGame
Dot.: Kolka u noworodka

Czytalam gdziesnze przy nietolerancji kupy sa zielons, ale maly robi normalne kupki o kolorze no nie wiem - musztardowym?
JocelynGame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 01:16   #5
aanemone
Raczkowanie
 
Avatar aanemone
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łodź
Wiadomości: 160
GG do aanemone
Dot.: Kolka u noworodka

Synek brata dostawał Delicol i te kropelki trafiły w jego przypadku. Co do masowania z dobrze dobranymi kropelkami, warto dalej jeszcze póbować, możesz ogarnąć różne sposoby, ja też się młodym czasem opiekowałam i masowałam tak jak tu sposobnakolke.pl/pl/precz-z-kolka.html , ale wertowałam neta i różne są taktyki. Może warto zobaczyć czy te kropelki na nietolerancje laktozy pomogą, herbatka z kopru na pewno nie zaszkodzi, może jakby dłużej pił to jakaś różnica będzie... Trzymam kciuki za poprawę, wiem jak to z kolkami wygląda i jak się bardzo bardzo chce pomóc szybko maluszkowi): Pozdr!
__________________
'and if the sky falls, mark my words, we'll catch mocking bird' <gwiżdże melodyjnie>

aanemone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 15:21   #6
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Kolka u noworodka

Enfamil jest najlepszym mlekiem, u nas dobrze dzialal, poza tym espumisan w formie dla niemowlat, ale on nie pomagal i pomogl w koncu infacol. Poza tym butelka antykolkowa tomee tipee, poza tym wlasciwe przystawianie do piersi, o ile dokarmiasz piersia, a tak naprawde to nic nie pomaga przy kolkach, u nas minęly samoistnie po ukonczeniu 1 mca zycia, a wczesniej od godz. 18 plakala non stop. Dosc duzo nam pomogla karuzela z muzyka klasyczna oraz wszelkie uspokajajace dzwieki, to jakos odciągalo uwagę.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 21:22   #7
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Kolka u noworodka

Cytat:
Napisane przez JocelynGame Pokaż wiadomość
Witajcie, moj 3-tygodniowy synek najprawdopodobnie ma od tygodnia kolke. Przy jedzeniu jak i po prezy sie, steka, placze, podkurcza i prostuje nozki, robi sie caly czerwony. Moze nie jest ten placz przerazliwy ale widac grymas bolu... Karmie go Bebiko 1, kupy robi ladnez ale ze tak to okresle 'pod cisnieniem' i tez ma z tym problem. Stosowalam cieple oklady, kapiele i masaze brzuszka. I nic to nie daje. Jak sie naje biore go do odbicia na moja klatke piersiowa, jak mu sie odbije to klade go na siebie i najczesciej drzemie na przemian z placzem, z kreceniem sie. Rzuca glowka prawo lewo. Bylam dzisiaj u lekarki, opisalam jej to wszystko i podala mi kropelki Kolaktoza. Wrocilam do domu i po przeczytaniu tego podchodze do tego z rezerwa bo pisza ze to dla dzieci ktore nie toleruja laktozy. Mozliwe, ze doktor bez zadnego badania podala mi taki lek na zasadzie 'a noz pomoze'? Czy ktoras z Was uzywala ich i pomogly?

Juz nie moge patrzec jak on sie meczy. A ja razem.z nim. Moze to wina mleka? Czy moze zmienic lekarza

Od dzisiaj podaje mu tez herbate z kopru wloskiego. Ale narazie nie widze poprawy. Jedynie taka ze przed chwila usnal cudem w swoim lozeczku jak go przenioslam z siebie.
Herbatka z kopru moze nasilic objawy kolki
U nas pomagała jazda samochodem w czasie ataku.
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-12, 21:27   #8
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Kolka u noworodka

Cytat:
Napisane przez JocelynGame Pokaż wiadomość
Czytalam gdziesnze przy nietolerancji kupy sa zielons, ale maly robi normalne kupki o kolorze no nie wiem - musztardowym?

U nas nie było zielonych kup a na kolki pomógł nam środek na nietolerancje laktozy, Delicol, w maksymalnej dawce.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 21:31   #9
alekaz1
Zakorzenienie
 
Avatar alekaz1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 990
Dot.: Kolka u noworodka

Moja mala tez jest dzieckiem kolkowym i identyczne objawy. Tez karmilam bebiko ale zmienilam na enfamil ha o obnizonej zawartosci laktozy. Do tego kropelki obecnie daje delicol ale wczesniej byly te niemieckie sab cos tam. Mamy tez butelki antykolkowe akurat dr.browna. Ale fakt kolki mozna zlagodzic ale nie wyeliminowac niestety.
__________________
Razem od 16,04,2012
alekaz1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 14:37   #10
JocelynGame
Przyczajenie
 
Avatar JocelynGame
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 26
GG do JocelynGame
Dot.: Kolka u noworodka

Tak, samochod go uspokajal. Ale moge powiedziec ze dzisiaj jest juz o wiele lepiej albo pomogly krople, albo herbata. Ewentualnie samo przeszlo... Dziekuje za rady
JocelynGame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 23:40   #11
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Kolka u noworodka

Z kolkami to naprawde jest ciekawostka, bo mozna sobie ograniczac diete, robic cuda niewidy na kiju, a ktoregos dnia ona po prostu przechodzi sama.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-20, 13:06   #12
silia82
Raczkowanie
 
Avatar silia82
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 297
Dot.: Kolka u noworodka

My podawalismy sabsimplex, bo inne środki bobotic czy espumisan gorzej działały, do tego herbatka z kopru i masowanie brzuszka po każdym posiłku, ewentualnie ciepłe pieluszki na brzuszek. A kolka i tak przeszła po ok 3,5 m-ca.
silia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 23:02   #13
madziulek1985
Przyczajenie
 
Avatar madziulek1985
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2
Dot.: Kolka u noworodka

U mnie absolutnym hitem okazały się dwie rzeczy:
- butelka antykolkowa Dr Brown's - do tej pory nie wierzyłam w takie butelki, ale ta konkretna naprawdę u nas działała;
- kropelki sabsimplex

Kiedy wdrożyłam te dwie rzeczy w życie, zapomniałam, co to kolki. A córka miała je wcześniej kilka dni i naprawdę myślałam, że obie zejdziemy z tego świata . Nic nie pomagało - ani masaże, ani maści rozgrzewające, ani inne kropelki (np. espumisan), ani termofor, po prostu nic, co miałam polecane w aptece. Na całe szczęście udało się nam tego pozbyć dzięki tej butelce oraz sabsimplexowi.
__________________
"Kobieta lepiej rozumie dziecko niż mężczyzna, ale psychicznie mężczyzna jest bardziej podobny do dziecka."
Fryderyk Nietzsche

https://www.youtube.com/watch?v=JVWt4cQVFTU
madziulek1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 11:35   #14
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Kolka u noworodka

Antykolkowa butelka dr.brown to mój najlepszy zakup jesli chodzi o pomoc dziecku w przypadku kolki. Te butelki sa drogie ale do tej pory używam z przyzwyczajenia. Bardzo pomogły.
Do tego espumisan i Bobotic i w efekcie dziecko miało moze ze 3 razy w życiu kolkę. Oczywiście trzeba samemu posprawdzać co dziecku pomoze a co nie bo to bardzo indywidualna sprawa. Kupowałam też takie plastikowe małe rurki doodbytnicze( troche pomagały bo odgazowywały dziecko) oraz stosowałam Viburcol ale bardzo bardzo sporadycznie.
Prawda jest taka ze kolki trzeba przeczekać, nie ma na nie 100-procentowego środka.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 17:17   #15
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Kolka u noworodka

U nas pomogło: Woombie, lefax i czasem suszarka.
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-13, 14:39   #16
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Kolka u noworodka

Polecam Bobotic Forte, nawet w podwójnej dawce jeśli zalecana nie działa tak jak trzeba. Przy starszaku pomagało, choć zanim doszłam do tego, że mogę nawet zwiększyć dawkę to długo trwało, bo lekarze olewali sprawę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 17:43   #17
franczyzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 63
Dot.: Kolka u noworodka

Ale wykopalisko znalazłaś xD Myślę, że dziecko autora to już do szkoły poszło i kolki się skoczyły Swoją drogą u syna, który ma aktualnie prawie 10 lat to pamiętam że xxx stosowałam.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-06-04 o 17:47 Powód: Reklama.
franczyzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-01 17:43:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.