Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-05-13, 19:50   #4351
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Jeszcze wracając do tego dojazdu do pracy 45 km - warto pamiętać o tym, że dziennie robi się już 90 km, więc w miesiącu prawie 2000 km. Więc poza kosztami paliwa, dochodzi np. częstsza wymiana oleju, zużycie części itp. itd.
No i CZAS, który jest bezcenny. Jak ktoś ma jakieś hobby, rodzinę, treningi, cokolwiek, nooo to może się zrobić gonitwa (ja jestem leniwa buła )
Generalnie uważam, że to może się jak najbardziej opłacać, zwłaszcza, jeśli praca marzeń albo mega rozwojowa, ale warto to wcześniej skalkulować, żeby potem nie żałować chyba, że przysługuje auto służbowe, to część "problemów" odpada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .

Edytowane przez stotek
Czas edycji: 2019-05-13 o 19:52
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-13, 20:29   #4352
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Jeszcze wracając do tego dojazdu do pracy 45 km - warto pamiętać o tym, że dziennie robi się już 90 km, więc w miesiącu prawie 2000 km. Więc poza kosztami paliwa, dochodzi np. częstsza wymiana oleju, zużycie części itp. itd.
No i CZAS, który jest bezcenny. Jak ktoś ma jakieś hobby, rodzinę, treningi, cokolwiek, nooo to może się zrobić gonitwa (ja jestem leniwa buła )
Generalnie uważam, że to może się jak najbardziej opłacać, zwłaszcza, jeśli praca marzeń albo mega rozwojowa, ale warto to wcześniej skalkulować, żeby potem nie żałować chyba, że przysługuje auto służbowe, to część "problemów" odpada.
Nie wspominając o robieniu zakupów i przygotowaniu czegoś do jedzenia do pracy. Dopiero poniedziałek, pierwszy od dawna, a mnie już się nie chce tego robić
Można oczywiście wszystko kupować gotowe, ale nie wiem czy to takie zdrowe

No ale ludzie jakoś jeżdżą do pracy oddalonej jeszcze dalej niż 50 minut drogi i jakoś żyją, więc nie dramatyzujmy z drugiej strony, jeśli to fajna oferta, to da się zorganizować
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-05-13 o 20:30
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-13, 20:31   #4353
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Screen Pokaż wiadomość
Dostałam zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, wszystko fajnie, w mojej branży i jak na razie jestem zainteresowana, więcej zobaczymy na rozmowie. Mam tylko jeden problem - odległość ode mnie to 45 km. Wiadomo, że jak wysyłałam CV to zdawałam sobie z tego sprawę ale jak tak teraz myślę to nie jestem przekonana. Czy są tu osoby które tyle dojeżdżają do pracy i mogą się wypowiedzieć coś na ten temat? Wiem, że jeszcze nie wiadomo czy będą zainteresowani ale zastanawiam się z jakim nastawieniem tam jechać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dojeżdżałam mniej, bo ok. 35-40km, ale dawałam radę. To jeszcze zależy od trasy. Ja swoją jeździłam średnio 30min, zero korków. Osoby, z mojej pracy, które mieszkały w tym samym mieście co biuro, dojeżdżały w godzinach szczytu tak samo długo. Taki czas dojazdu nie robi na mnie wrażenia - ważne, żeby Ci się to opłacało, a tego się nie dowiesz, jeśli nie pójdziesz na rozmowę.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-13, 20:44   #4354
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
No ale ludzie jakoś jeżdżą do pracy oddalonej jeszcze dalej niż 50 minut drogi i jakoś żyją, więc nie dramatyzujmy z drugiej strony, jeśli to fajna oferta, to da się zorganizować
Zgadzam się


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-13, 20:56   #4355
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Jestem po rozmowie w tym sklepie z odzieżą używaną. Proponują umowę zlecenie 10zl/h. Po 3 miesiącach? 12xl/h. Zmiany 8-16 i 12-20 w tygodniu. Jedna niedziela wypada pracująca i coś pani mówiła że nie wszystkie soboty bo się dziewczyny wymieniają. Przy wymianie towaru jest ciężej. Szukają na już a ja odpadam do 1.06

Nie widzi mi się praca z rzędu 6 czy 7 dni pod rząd. Mogę przyjść w sobotę czy niedzielę w zamian za wolne w tygodniu.
,

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-13, 21:13   #4356
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Jasne, że niektórzy dojeżdżają nawet więcej, tylko szkoda mi trochę czasu na te dojazdy na rozmowę oczywiście pojadę, nawet nie wiadomo czy coś z tego będzie. Zależy mi tej właśnie żeby finansowo się opłaciło, a koszty dojazdu będą spore więc już na początek bym musiała dostać jakieś przyzwoite pieniądze. Dzięki za pomoc, nie będę się na razie zrażać, zobaczymy co będzie na rozmowie, jeśli będą duże szanse rozwoju to też będę w stanie dużo zaakceptować bo to jest stanowisko na którym chciałam pracować już w obecnej firmie ale niestety nie wyszło. A tu chcą przyuczyć do tego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-13, 21:46   #4357
melba91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 98
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Screen Pokaż wiadomość
Jasne, że niektórzy dojeżdżają nawet więcej, tylko szkoda mi trochę czasu na te dojazdy na rozmowę oczywiście pojadę, nawet nie wiadomo czy coś z tego będzie. Zależy mi tej właśnie żeby finansowo się opłaciło, a koszty dojazdu będą spore więc już na początek bym musiała dostać jakieś przyzwoite pieniądze. Dzięki za pomoc, nie będę się na razie zrażać, zobaczymy co będzie na rozmowie, jeśli będą duże szanse rozwoju to też będę w stanie dużo zaakceptować bo to jest stanowisko na którym chciałam pracować już w obecnej firmie ale niestety nie wyszło. A tu chcą przyuczyć do tego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie się wydaje, że 50 min dojazdu to nie jest jakoś strasznie dużo, w większych miastach większość ludzi co najmniej tyle czasu dojeżdża Pracując w tym samym mieście, w którym mieszkałam, właściwie zawsze musiałam wychodzić co najmniej te 30-40 minut wcześniej (a wcale nie miałam jakoś bardzo daleko), więc nie jest to duża różnica. Może zdarza się, że ktoś pracuje bardzo blisko miejsca zamieszkania i dociera w 15 minut, ale dla mnie to raczej luksus niż norma.
melba91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-13, 21:49   #4358
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Właśnie, te dojazdy.... Gdybym dostała pracę w sklepie to 40 km w jedną stronę. Podejrzewam, że więcej niż 2000 nie dają, więc średnio to opłacalne będzie. Boję się jednak, że nigdzie więcej nie zarobię , raczej mniej (prawdopodobieństwo, ze mniej jest ogromne). Koszt dojazdu to co najmniej 500 zł. I czas. Sama nie wiem, czy się na to pisać... Rozmowę przełożono na piątek. W okolicach piątku mam też dostać odpowiedź z kantoru. Mój mąż mówi, że lepszy ten kantor. Sklep nie wiadomo jak długo będzie funkcjonował (parę lat już jest, chyba od początku tej galerii), a ten kantor istnieje juz wiele lat i na pewno będzie istniał (chyba że wprowadzą euro w naszym kraju?). Korci mnie ten sklep, bo zaraz po perfumach kocham buty, posiadam jakieś 30 par... Ale boję się również, że do sklepu będę za stara (lekko ukryłam wiek w cv)

Kafka, bardzo się cieszę, że Ci się udało i praca zrobiła dobre wrażenie.
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-13, 22:44   #4359
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Melba ja po prostu nie jestem przyzwyczajona bo byłą już prace miałam strasznie blisko, 5 minut samochodem 20 pieszo ale wiadomo życie się zmieniło i trzeba się będzie przyzwyczaić.
Koralina a kantor jest bliżej? Jedz na rozmowę i zobacz co powiedzą. Praca w sklepie będzie na pewną bardziej że tak powiem aktywna, a kantor to typowa praca siedząca. Jeśli zaproponują obie posady to wtedy trzeba się będzie zastanowić co robić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-14, 15:49   #4360
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Muszę się przyznać,że chyba nie jestem stworzona do pracy na etacie.
Te wieczne pretensje i humory przełożonym działają na mnie dość stresująco.


Jestem osobą bardzo wrażliwą, próbowałam od południa powstrzymać łzy,ale nie dałam rady. Dostałam opieprz,że nic nie robię, a tak szczerze - nie miałam żadnych wytycznych.
Po raz kolejny widzę kłamstwo w postaci "tak,będziemy cię wdrażać".
Specjalnie pytałam o to kilka razy na rozmowie, wspomniałam, że nie chcę takiej sytuacji jak w poprzedniej firmie, dlatego uwierzyłam w ich zapewnienia.
Ja nie mam obowiązków jako tako, co chwilę jest - zrób to, napisz to, wydrukuj to, skseruj to i wszystko jest z innej parafii...


Wspominałam Wam,że ja nie umiem nic z RODO? Szef kazał mi napisać klauzulę, pokazał, że ma wyglądać tak i tak - więc zmieniłam,aby pasowała do danego dokumentu. I nagle słyszę "To nie tak! Dobra, sam to zrobię!".
No ścięło mnie...


Czy ja tak wiele oczekuję? Może za wiele...
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-14, 17:41   #4361
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-14, 17:51   #4362
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Drzewo tak, oczekujesz za dużo jak na to miejsce! Od początku ci to mowilysmy i normalności tam nie znajdziesz. Zdecydowałas sie mimo to tam siedzieć więc coraz częściej niestety będzie Ci się chciało płakać

I wg mnie to nie jest twoja wina, czy twojej nadzwyczajnej wrażliwości jak to odbierasz tylko tego, że to jest CHORE miejsce pracy. Sama miałam tak samo i wierz mi, że z normalnymi osobami w normalnej atmosferze będziesz w stanie normalnie pracować (choć ciężko o takie miejsca ale to nie jest niemożliwe)
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2019-05-14 o 17:57
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-14, 17:53   #4363
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Działalności nie założę, bo by mnie to wykończyło.


A wkurzam się na siebie, że jestem słaba, wykańcza mnie praca i humory pracowników, odchorowuję to w domu, zaczęłam leczenie, bo stres i lęki są ogromne, teraz mam bardzo kiepskie samopoczucie po takich wyskokach i nie wiem, czy się odnajdę w jakiejkolwiek pracy.
Jestem zła,że jestem tak słaba i każde upomnienie mnie wyprowadza z równowagi, potrafię płakać kilka godzin w domu po czymś takim.
To mnie wkurza.
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-14, 19:10   #4364
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość

A wkurzam się na siebie, że jestem słaba, wykańcza mnie praca i humory pracowników, odchorowuję to w domu, zaczęłam leczenie, bo stres i lęki są ogromne, teraz mam bardzo kiepskie samopoczucie po takich wyskokach i nie wiem, czy się odnajdę w jakiejkolwiek pracy.
Jestem zła,że jestem tak słaba i każde upomnienie mnie wyprowadza z równowagi, potrafię płakać kilka godzin w domu po czymś takim.
To mnie wkurza.
Drzewo! Ale to nie jest Twoja wina! To to miejsce jest chore, przełożony jest o kant dvpy!
Bierzesz leki, po miesiącu pracy? To się zastanów, co będzie później, a na pewno nie lepiej, skoro nie potrafili się Tobą zająć.
Może i jesteś wrażliwa, ale chyba tylko po Mahdab taki opieprz by spływał jak po kaczce. Serio, nie obwiniaj się za to. Nie trać zdrowia na tych ludzi i na to miejsce

Musisz się zastanowić, czy rzucasz to w cholerę czy jednak zaciskasz zęby.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-14, 19:27   #4365
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Chyba niewiele czasu już zostało do końca próbnego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-14, 20:31   #4366
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja dojeżdżam 1,5 godziny w jedną stronę. Wychodzę 6:15, jestem w pracy na 8. Potem wychodzę o 16, a w domu jestem po 18.


Jeśli ktoś szuka pracy w Warszawie, to u nas jest wolne stanowisko. Budżetówka. Tylko uprzedzam, że lekko nie jest - niezła harówka. Jeśli jest ktoś chętny, to szczegóły na priv.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-14, 20:45   #4367
Maria_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 76
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja też dojeżdżam prawie 2 godziny w jedną stronę i jestem tym bardzo zmęczona.
Rano wychodzę ok. 6, a wracam przed 19. Odkąd pracuję w dzień powszedni nie jadłam nic ciepłego
Muszę się jakoś ogarnąć...
Maria_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-14, 20:48   #4368
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Wy tyle dojezdzacie samochodem czy komunikacja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-14, 20:53   #4369
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Wy tyle dojezdzacie samochodem czy komunikacja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Komunikacją miejską: autobus, metro, autobus.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-14, 21:06   #4370
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Nooo to niezle przedsięwzięcie logistyczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-14, 21:08   #4371
zuzka0
Zakorzenienie
 
Avatar zuzka0
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 391
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja miałam to szczęście że do poprzednich dwóch prac miałam bardzo blisko - 5 minut autem lub 20 minut na nogach
A teraz wciąż szukam nowej pracy i znaleźć nie mogę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
W górach nie ma granic, tam szuka się wolności. — Krzysztof Wielicki
zuzka0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-14, 21:15   #4372
Maria_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 76
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Wy tyle dojezdzacie samochodem czy komunikacja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Autobus, pociąg, autobus.
Maria_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-14, 21:45   #4373
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Też dojezdza łam kiedyś 1,5h w jedną stronę i postanowiłam sobie, że nigdy więcej. Teraz szukam z dojazdem max do 1h, bo więcej strasznie męczy na dłuższą metę.
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 05:33   #4374
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Zgadzam się, już tak dojeżdżałam i nigdy więcej. Dojazd max 1-godzinny to główne kryterium.

Obecnie okazjonalnie 2 autobusy to 1h15 lub samochód+pociąg+autobus (paradoksalnie szybciej ale jak u Barei) nawet 50 minut. Samochodem do celu odpada, bardzo brak miejsc do zaparkowania + straszne korki, do tego niewspółmierne koszty dojazdu (byłoby ok 500zł plus może wykup miejsca p.).
Chyba że pojadę z kimś w okolicę, wtedy 30-45 minut.
Metropolia Katowice.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 06:08   #4375
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja dostałam wczoraj informację, że szukają kogoś takiego jak ja w pewnej firmie z mojej branży. Fajnie wszystko, troszkę mi serduszko mocniej zabiło.
Ale praca w Warszawie. Dojazd 2,5 godziny.... tramwaj, pociąg, tramwaj/autobus... A teraz wsiadam w tramwaj i jestem. 30 minut łącznie, z dojściem na przystanek i praca wydaje się być fajna.

Jeszcze kilka dni temu bym wzięła z pocałowaniem w rękę ale tak, to podziękuję. Teraz wracam, zajmuję się obiadem, szykowaniem na jutro i jest godzina mniej więcej 19... to jak żyć pracując tak daleko? Podziwiam ludzi, którzy normalnie funkcjonują w ten sposób.
Jak szukałam pracy, to dojazd był ostatnią rzeczą na jaką zwracałam uwagę i pewnie wzięłabym wszystko, ale dojazd dłuższy niż godzinę i do tego niezbyt dobrze skomunikowane przesiadki wykańczały mnie już przy rozmowie kwalifikacyjnej, co dopiero na co dzień tak jeździć...
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 07:15   #4376
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Drzewo! Ale to nie jest Twoja wina! To to miejsce jest chore, przełożony jest o kant dvpy!
Bierzesz leki, po miesiącu pracy? To się zastanów, co będzie później, a na pewno nie lepiej, skoro nie potrafili się Tobą zająć.
Może i jesteś wrażliwa, ale chyba tylko po Mahdab taki opieprz by spływał jak po kaczce. Serio, nie obwiniaj się za to. Nie trać zdrowia na tych ludzi i na to miejsce

Musisz się zastanowić, czy rzucasz to w cholerę czy jednak zaciskasz zęby.
Haha, utfilas.
Napewno bym się nie czuła komfortowo, ale po wyjściu z pracy już o tym nie myślala
Kiedyś miałam prezesa, który mnie gonił, to najpierw bardzo sie staralam, ale jak mnie wyzywał dalej, to zaczęłam się ostro kłócić i obrażać, na tym stanęło, że robiłam 3x wolniej. Ale poskutkowało.
Jeszcze raz trafiłam na takiego przełożonego, który miał grupkę wybrańców (którzy nie wchodzili mu bez wazeliny), których nieźle mobbingowal. Dziewczyny płakały i chodziły z bolacymi zoladkami, a mnie nie lubił chyba najbardziej I tak stwierdziliśmy, że chyba przez to, że widział, że się nie przejmuje. To były takie czasy, że piłam w pracy melise (bo lubie) i reszta się śmiała, że mnie może to otumania i potem też pili xD
A poplakalam sie raz w pracy ze złości jak po raz kolejny głupia córka prezesa mi dociela, odniosła się do mnie pogardliwie, miałam sama biuro i akurat jej ojciec mnie nakryl i zaczął pocieszać, że każdy popełnia błędy i mam się nie przejmować, czym mnie oczywiście zezloscil jeszcze bardziej, ale zachowałam kamienna twarz

A ogólnie to myślę, że jestem bardzo wrażliwa, ale akurat praca to nie jest coś czym w mojej opinii, aż tak bardzo się opłaca przejmować. Po pierwsze to nic nie sa, po drugie to tylko obcy ludzie, o których też nie mam najlepszego zdania jak gnębia innych
po trzecie - najważniejsze, że po tej wrednej pracy, mogę iść sobie kupić torebkę czy butki na pocieszenie, bo mnie stać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------

Acha i teraz 15 minut przed pracą wstaje od śniadania w domu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 07:30   #4377
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

2 godziny w jedną stronę to zdecydowanie byłoby już dla mnie za dużo ale pocieszające jest to, że każdy dojeżdża więc nie będę się przejmować tym dojazdem. Też w sumie nie ma tragedii bo jednak samochodem spod domu do pracy, tylko koszty dojazdu spore będą. No i będę musiała zmienić samochod na bardziej ekonomiczny, ale i tak planowaliśmy w tym roku kupić coś innego
Trzymajcie kciuki dzisiaj za mnie, jadę z pozytywnym nastawieniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 09:42   #4378
anetta125
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 138
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Powiedzcie proszę, czy wysyłając CV do firmy bez ogłoszenia na konkretne stanowisko dolaczacie list motywacyjny? Kiedyś tak robiłam, ale teraz zastanawiam się czy jest sens..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anetta125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 09:52   #4379
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez anetta125 Pokaż wiadomość
Powiedzcie proszę, czy wysyłając CV do firmy bez ogłoszenia na konkretne stanowisko dolaczacie list motywacyjny? Kiedyś tak robiłam, ale teraz zastanawiam się czy jest sens..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wcale nie wysyłam listów, szkoda mi czasu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 13:48   #4380
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 991
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Mam kilka ogłoszeń w muzeach na oku, ale chciałabym wysłać też kilka CV tam, gdzie rekrutacji obecnie nie prowadzą. Moja znajoma tak robiła i miała odzew, pracę dostała. Macie pomysł jak napisać zgrabnego maila w takiej sytuacji?
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 14:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.