Pralka POLAR PDP 885... pomocy!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-09, 20:12   #1
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Post

Pralka POLAR PDP 885... pomocy!!


Czy może ktoś taką pralkę??
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 20:39   #2
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Pralka POLAR PDP 885... pomocy!!

Help, help, help. Albo może podobną? Bo kompletnie nie wiem jak się w tej cokolwiek ustawia Dostałam akurat taką, ale bez instrukcji. Póki co, wyprać chyba wyprałam, ale nie mogę wywirować i zaraz dostanę świra...
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 12:38   #3
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Pralka POLAR PDP 885... pomocy!!

Cytat:
Napisane przez Marigold19
Help, help, help. Albo może podobną? Bo kompletnie nie wiem jak się w tej cokolwiek ustawia Dostałam akurat taką, ale bez instrukcji. Póki co, wyprać chyba wyprałam, ale nie mogę wywirować i zaraz dostanę świra...
Czy ta pralka to ta waziutka 35 cm z bebnem otwieranym z przodu?
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 12:57   #4
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Pralka POLAR PDP 885... pomocy!!

Ja taka mam sprawdzilam

ja zawsze ustawialm pranie od 3 do S - i zawsze konczylo sie to wirowaniem. Sa tam tez inne program podajze od 8-9 tam nie ma wirowania. Druga sprawa sprawdz czy przypadkiem nie wlaczony jest przycisk ktory wylacza wirowanie taka spiralka przekreslona
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 14:38   #5
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Dot.: Pralka POLAR PDP 885... pomocy!!

Coś niesamowitego! Ja przed chwilą sprawdzałam numery mojej pralki, żeby ojciec podał panu co je naprawia, więc wiem, że mam tą samą. Bo pralka właśnie stoi na korytarzu, bo się wzięła i spsuła Jak dobrze pójdzie to może i nawet tak na amen
Mam nadzieję, że Twoja będzie się sprawować lepiej, chociaż ta swoja lata ma, trzeba przyznać
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 21:17   #6
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Pralka POLAR PDP 885... pomocy!!

Wow, dziewczyny!! Dzięki za pomoc!! Byłam dziś w serwisie i skserowałam sobie instrukcję, więc może uda mi się wreszcie coś wyprać Jakby co to Was będę męczyć, bo ustawiłam sobie pranie na 6 i nie odwirowało się. I tej spiralki nie miałam włączonej, więc to na pewno nie to. Tylko może niedokładnie ustawiłam na tej 6... Ech, te domowe sprawy. Zresztą chyba sierota jestem... :P
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 11:20   #7
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Pralka POLAR PDP 885... pomocy!!

Cytat:
Napisane przez Marigold19
Wow, dziewczyny!! Dzięki za pomoc!! Byłam dziś w serwisie i skserowałam sobie instrukcję, więc może uda mi się wreszcie coś wyprać Jakby co to Was będę męczyć, bo ustawiłam sobie pranie na 6 i nie odwirowało się. I tej spiralki nie miałam włączonej, więc to na pewno nie to. Tylko może niedokładnie ustawiłam na tej 6... Ech, te domowe sprawy. Zresztą chyba sierota jestem... :P
Hehe a twam zaraz sierota jak ustawisz program od 3 wypierze ci lacznie z wirowanie, program jest od 3-5 ale zawsze zakonczony litera S powodzenia w praniu
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-09, 23:36   #8
jacobian90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: Pralka POLAR PDP 885... pomocy!!

Cytat:
Napisane przez Bafi@Home Pokaż wiadomość
Ja taka mam sprawdzilam

ja zawsze ustawialm pranie od 3 do S - i zawsze konczylo sie to wirowaniem. Sa tam tez inne program podajze od 8-9 tam nie ma wirowania. Druga sprawa sprawdz czy przypadkiem nie wlaczony jest przycisk ktory wylacza wirowanie taka spiralka przekreslona
Więc nie zgadzam się z tym ze na programie od 8-9 czyli od 6-S nie ma wirowanie .. Wystarczy tylko przeczytac .. Jezeli ustawia sie na program od 6 trzeba wcisnac przycisk 4 czyli taka miske ze strzałką w dół . Wtedy pralka automatycznie przechodzi na odwirowanie co prawda nie jest to wirowanie normalne przy 800 obr/min lecz 400obr/min . mozna nazwac je delikatnym ..
POzdrawiam
jacobian90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 06:52   #9
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Pralka POLAR PDP 885... pomocy!!

Cytat:
Napisane przez jacobian90 Pokaż wiadomość
Więc nie zgadzam się z tym ze na programie od 8-9 czyli od 6-S nie ma wirowanie .. Wystarczy tylko przeczytac .. Jezeli ustawia sie na program od 6 trzeba wcisnac przycisk 4 czyli taka miske ze strzałką w dół . Wtedy pralka automatycznie przechodzi na odwirowanie co prawda nie jest to wirowanie normalne przy 800 obr/min lecz 400obr/min . mozna nazwac je delikatnym ..
POzdrawiam
Wystarczy przeczytaz ze watek jest z 2005 roku
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 23:34   #10
jacobian90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: Pralka POLAR PDP 885... pomocy!!

Cytat:
Napisane przez karolina2020 Pokaż wiadomość
Wystarczy przeczytaz ze watek jest z 2005 roku
No i ?
jacobian90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 06:21   #11
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Pralka POLAR PDP 885... pomocy!!

Cytat:
Napisane przez jacobian90 Pokaż wiadomość
No i ?
No i autorka watku przez 3 lata z pewnoscia zdazyla rozwiazac swoj problem
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-12, 20:45   #12
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Pralka POLAR PDP 885... pomocy!!

Podbijam temat!!

Jeśli któraś z Was ma jeszcze taką starą pralkę i mogłaby mi pomóc byłabym bardzo wdzięczna.

Który z programów to pranie szybkie?
Lub na którym programie pralka pierze najszybciej?


Męczę się i męczę i zawsze wychodzi mi 2,5-3h a chciałabym oszczędniej i szybciej prać... no szkoda mi po prostu prądu, wody i czasu
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 10:14   #13
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Pralka POLAR PDP 885... pomocy!!

Podbijam temat bo kończą mi się czyste rzeczy
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 22:05   #14
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Pralka POLAR PDP 885... pomocy!!

Nie prosciej sciagnac instrukcje obslugi ?
S


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 22:38   #15
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Pralka POLAR PDP 885... pomocy!!

Cytat:
Napisane przez mogg Pokaż wiadomość
Nie prosciej sciagnac instrukcje obslugi ?
S


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Ściągnęłam, ale nie ma w niej podanego czasu prania
Tak jak pisałam, próbowałam kilku programów ale nie chce mi sie wierzyć że wszystkie trwają ok 3 godzin, albo jakis przeoczyłam albo robię coś źle....
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-05, 07:51   #16
PingPongPingPong
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: Pralka POLAR PDP 885... pomocy!!

Do wszystkich tych, którzy muszą się zmierzyć z obsługą tej pralki:

program 1: pranie wstępne + zasadnicze typu 'bawełna', cykl niekrótki ale idealny do np. wygotowania pościeli

program 2: pranie zasadnicze normalne - no max 2 godziny, zalecam tu nastawiać w przypadku większych wsadów

program 3: pranie zasadnicze "do kolorowych" - około 1,5 h, można by to nazwać program uniwersalny

program 4: krótkie pranko zasadnicze "do małych wsadów" - około godziny, samo pranie trwa tu kilkanaście czy może więcej minut, reszta to płukania

program 5: jedno płukanie + odwirowanie - przydatne jeśli chcemy odwirować coś wypranego np. w misce czy w zlewie na dodatek poprzedzone płukaniem (już od 5 jest ostatnie płukanie cyklu bawełna/normalny) więc po "naszym płukaniu" w misce pralka wypłucze wszystko ostatni raz i nam wywiruje można dolać też płynu do szufladki jeśli chcemy.

program 6: no właśnie to jest program syntetyczny, pełna długość standardowa jak na taki wybryk czyli coś powiedzmy 1,5h

program 7: krótsze pranie mniej zabrudzonych syntetyków

program 8: wełna, nie ma co opisywać, krótkie szajstwo, wełniany koc się nie dopierze a swetrów nie będziemy odkładać specjalnie hahahaha (tutaj prawdopodobnie jest ograniczenie temperatury do 40 st, na syntetykach i bawełnie nie ma przez co możemy wyprać syntetyki na 90 st )

program 9: jedno płukanie cyklu delikatnego, raczej używać nie będziemy

program 10: odwirowanie cyklu delikatnego, niestety nie na 800 obrotów ale na 400 :/

teraz przyciski:
- on/off to każdy wie
- E wyłącza kawałek grzałki przez co pranie trwa dłużej, program 2 z E i 60st może być dobrym substytutem wg. instrukcji dla programu 2 bez E 90st. czas prania dłuższy wcale nie zajmuje tej odjętej mocy grzałki, przez co oszcędnosć faktycznie JEST, jeśli mamy instalację elektryczną pralki na mniej niż ~2300w to lepiej używać z przyciskiem E bo jeśli go nie włączymy to możemy mieć bum.....
- to "morze" z falami w misce obok miseczki ze strzałką w dół oznacza wysoki poziom wody na płukaniach, przy dużych wsadach i nie płukaniu typu program 5 tylko caaałym praniu obowiązkowo przycisk w pozycji wciśniętej, lepiej się wypłucze. na specjalnych (od pr. 6) chyba zawsze jest wysoki na płukaniach, ale na praniach na pewno TEŻ jest wyższy i tam ten przycisk chyba wiele nie zdziała
- miseczka ze strzałką w dół - jeśli nie zależy nam na pięknym wyglądzie pralki możemy to na zawsze wcisnąć - na normalnych programach nic nie zmienia, na specjalnych wykonuje to, że po otatnim płukaniu tkaniny nie zostają w wodzie tylko woda jest wypompowywana i potem jest delikatne wirowanie. chyba że je sobie wyłączymy
- 800/400 - na pr. specjalnych wiele nie robi, na normalnych redukuje prędkość wirowania z 800 obrotów na 400. i jeśli pierzecie koc na normalnych i postanowicie to wcisnąć żeby pralką nie rzucało to powiem wam że koc isę nie zamoczy na normalnych poprawnie , używajcie programu 6 do kocy. a wodę możecie dolać przez szufladkę
- spiralka przekreślona - wyłączenie wirowania.
- na dole ten osamotniony przycisk- namaczanie, jeśli go włączymy to na specjalnych (bo tam siętego używa, nie wiem jak na normalnych) to nie działą wcale pompka przez co płukania są nadal w tej samej wodzie czyli cały czas jest jeden cykl jedna woda. pranie jest odmoczone i namoczone (funkcja NAMACZANIE )

No to już chyba wszystko co miałem do powiedzenia, jeśli traficie na ten wątek mam dużą nadzieję że moją ściągę sobie ułatwicie, przepiszecie i przykleicie przy pralce

Dziękuję za przeczytanie
PingPongPingPong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-05 08:51:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:12.