Badania, leczenie niepłodności na NFZ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-25, 06:36   #1
darunia198953
Raczkowanie
 
Avatar darunia198953
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: niebo
Wiadomości: 58

Badania, leczenie niepłodności na NFZ?


Hej,



Jakiegoś czasu sierpień 2018 staramy się o dzidziusia. Niestety nadal nic. Mój tż nie robił badan. Ja byłam do tej pory na podstawowych hormonach i u gina, gdzie oprócz nadżerki wsz jest w porządku. Mówiąc ginowi że się staramy liczyłam na jakies skierowanie, poradę, cokolwiek. Powiedział że ma iść sobie zbadać progesteron w 20 dc. Pytanie bez. I, czy nie powinien mi dać skierowania? Aby spr czy np nie mam zespołu pcos lub endometriozy. Dlaczego mam na badana chodzić prywatnie i za to płacić skoro idę do specjalisty powinien mnie skierować dalej. Czy jest możliwość pełnej profilaktyki niepłodności zarówno mnie jak i tż gdzie poszlibyśmy razem, zbadaliby nas 9bojgu, też pod kierunkiem np drożności jajników na NFZ? Czy to są badania jedynie płatne. A jeśli tak, to gdzie powinnam się skierować i kogo pytać? Kujawsko-pomorskie.
darunia198953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-25, 09:14   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Badania, leczenie niepłodności na NFZ?

Cytat:
Napisane przez darunia198953 Pokaż wiadomość
Hej,



Jakiegoś czasu sierpień 2018 staramy się o dzidziusia. Niestety nadal nic. Mój tż nie robił badan. Ja byłam do tej pory na podstawowych hormonach i u gina, gdzie oprócz nadżerki wsz jest w porządku. Mówiąc ginowi że się staramy liczyłam na jakies skierowanie, poradę, cokolwiek. Powiedział że ma iść sobie zbadać progesteron w 20 dc. Pytanie bez. I, czy nie powinien mi dać skierowania? Aby spr czy np nie mam zespołu pcos lub endometriozy. Dlaczego mam na badana chodzić prywatnie i za to płacić skoro idę do specjalisty powinien mnie skierować dalej. Czy jest możliwość pełnej profilaktyki niepłodności zarówno mnie jak i tż gdzie poszlibyśmy razem, zbadaliby nas 9bojgu, też pod kierunkiem np drożności jajników na NFZ? Czy to są badania jedynie płatne. A jeśli tak, to gdzie powinnam się skierować i kogo pytać? Kujawsko-pomorskie.
Poczytaj o programie prokreacyjnym. Są placówki, gdzie zbadasz się na NFZ w tym kierunku. Niestety nie wiem jak działają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 15:20   #3
janna88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 39
Dot.: Badania, leczenie niepłodności na NFZ?

Niestety nie pomogę, jeśli chodzi o polecenie lekarza, bo jestem z innego województwa. Napiszę tyle, ile wiem - koleżanka w Rzeszowie chodzi do ginekologa prywatnie, skierowania na badania on jej wypisuje tak jakby z gabinetu NFZ - miała na NFZ badaną drożność jajowodów, teraz czeka na jakis inny zabieg - też w ramach NFZ.

Sumarycznie chyba wyjdzie taniej, niż gdyby badania miała robione prywatnie.

W ogóle jeśli chodzi o leczenie niepłodności trudno znaleźć lekarza, który odpowiednio pokieruje dalej. Też teraz jestem na tym etapie i jestem odsyłana z jednego miejsca w drugie.
janna88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 17:15   #4
czekoladowy_deser
Raczkowanie
 
Avatar czekoladowy_deser
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 225
Dot.: Badania, leczenie niepłodności na NFZ?

Cytat:
Napisane przez darunia198953 Pokaż wiadomość
Hej,



Jakiegoś czasu sierpień 2018 staramy się o dzidziusia. Niestety nadal nic. Mój tż nie robił badan. Ja byłam do tej pory na podstawowych hormonach i u gina, gdzie oprócz nadżerki wsz jest w porządku. Mówiąc ginowi że się staramy liczyłam na jakies skierowanie, poradę, cokolwiek. Powiedział że ma iść sobie zbadać progesteron w 20 dc. Pytanie bez. I, czy nie powinien mi dać skierowania? Aby spr czy np nie mam zespołu pcos lub endometriozy. Dlaczego mam na badana chodzić prywatnie i za to płacić skoro idę do specjalisty powinien mnie skierować dalej. Czy jest możliwość pełnej profilaktyki niepłodności zarówno mnie jak i tż gdzie poszlibyśmy razem, zbadaliby nas 9bojgu, też pod kierunkiem np drożności jajników na NFZ? Czy to są badania jedynie płatne. A jeśli tak, to gdzie powinnam się skierować i kogo pytać? Kujawsko-pomorskie.
Hej! Ja również jestem na etapie starania się o dziecko od maja 2019 ale póki co bez efektów.
Badalam się zarówno na Nfz jak i prywatnie aczkolwiek Nfz to porażka. Nie dostałam ani konkretnej diagnozy ani nawet badań...
Wszystko musiałam robić prywatnie. Co prawda wyszło że mam za wysoka prolaktyne ale pomimo brania leków nie udaje się ciągle zajść w ciążę.
Już nie wiem do jakiego lekarza iść.. Mam wrażenie że mało jest lekarzy którzy poprawnie zdiagnozuja niepłodność i włącza leczenie. Niestety...
czekoladowy_deser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 19:37   #5
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Badania, leczenie niepłodności na NFZ?

Cytat:
Napisane przez czekoladowy_deser Pokaż wiadomość
Hej! Ja również jestem na etapie starania się o dziecko od maja 2019 ale póki co bez efektów.
Badalam się zarówno na Nfz jak i prywatnie aczkolwiek Nfz to porażka. Nie dostałam ani konkretnej diagnozy ani nawet badań...
Wszystko musiałam robić prywatnie. Co prawda wyszło że mam za wysoka prolaktyne ale pomimo brania leków nie udaje się ciągle zajść w ciążę.
Już nie wiem do jakiego lekarza iść.. Mam wrażenie że mało jest lekarzy którzy poprawnie zdiagnozuja niepłodność i włącza leczenie. Niestety...
to bardziej klinika leczenia niepłodności, kierują na wiele różnych badań m.in. hormonalnych
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-25, 13:49   #6
Kruszyna89
Zadomowienie
 
Avatar Kruszyna89
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 557
Dot.: Badania, leczenie niepłodności na NFZ?

Cześć my z partnerem mamy umówiona wizytę 30.09. Właśnie z programu leczenia niepłodności na NFZ. Jestem ciekawa opinie, czy ktoś już to robił? Jakie rezultaty? Czy komuś się udało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Żadna wielka miłość nie umiera do końca. Możemy strzelać do niej z pistoletu lub zamykać w najciemniejszych zakamarkach naszych serc, ale ona jest sprytniejsza – wie, jak przeżyć"
Kruszyna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 08:18   #7
mia00
Zakorzenienie
 
Avatar mia00
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: L.!
Wiadomości: 7 512
Dot.: Badania, leczenie niepłodności na NFZ?

Mi na NFZ ginekolog kazał zbadać LH i FSH, progesteron. Wyniki wyszły ok - czyli wszystko jest ok. Lekarz z kliniki niepłodności całkowicie inaczej podchodzi do tego i zleca b. dużo badań.
__________________
Some people care too much...
I think it's called love...



2019 - 12
2020 - 9
2021 - 4
mia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-28, 09:26   #8
Kruszyna89
Zadomowienie
 
Avatar Kruszyna89
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 557
Dot.: Badania, leczenie niepłodności na NFZ?

Cytat:
Napisane przez mia00 Pokaż wiadomość
Mi na NFZ ginekolog kazał zbadać LH i FSH, progesteron. Wyniki wyszły ok - czyli wszystko jest ok. Lekarz z kliniki niepłodności całkowicie inaczej podchodzi do tego i zleca b. dużo badań.
Dzięki za odpowiedź czyli jesteście w trakcie czy już wam się udało???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Żadna wielka miłość nie umiera do końca. Możemy strzelać do niej z pistoletu lub zamykać w najciemniejszych zakamarkach naszych serc, ale ona jest sprytniejsza – wie, jak przeżyć"
Kruszyna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 18:22   #9
FelkaO
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 1
Dot.: Badania, leczenie niepłodności na NFZ?

Hej! My też jesteśmy w trakcie diagnozowania problemu. Mydle zrobić badanie drożności jajowodów, bo bez tego to nawet nie ma co się brać za np. inseminację. Dziś robiłam betę (25 dzień cyklu, więc tak na granicy) i mam doła, bo pokazała brak ciąży, a czułam, że teraz się uda.
FelkaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-09, 13:37   #10
Kruszyna89
Zadomowienie
 
Avatar Kruszyna89
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 557
Dot.: Badania, leczenie niepłodności na NFZ?

Cytat:
Napisane przez FelkaO Pokaż wiadomość
Hej! My też jesteśmy w trakcie diagnozowania problemu. Mydle zrobić badanie drożności jajowodów, bo bez tego to nawet nie ma co się brać za np. inseminację. Dziś robiłam betę (25 dzień cyklu, więc tak na granicy) i mam doła, bo pokazała brak ciąży, a czułam, że teraz się uda.
Drożność też mają sprawdzać. Glowa do góry. Długo się już staracie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Żadna wielka miłość nie umiera do końca. Możemy strzelać do niej z pistoletu lub zamykać w najciemniejszych zakamarkach naszych serc, ale ona jest sprytniejsza – wie, jak przeżyć"
Kruszyna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-09 13:37:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.