Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-07, 08:51   #2221
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Klaudiatojestemja Pokaż wiadomość
Dobrze się trzyma? Nie opada?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi nie ale dużo zalezy od budowy ciala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 19:34   #2222
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Byłam u Ewy w pracowni. Już nie robią straplessów.
Jestem w wielkiej, ciemnej

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 10:21   #2223
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Dziewczyny, moje wymiary to 69 i 79 +/- cm. Noszę rozmiar 75A i chyba powinnam to zmienić.. jaki stanik będzie dla mnie odpowiedni? Wczoraj mierzyłam 65B, ale miseczki były za małe i jeszcze bardziej mnie spłaszczały 😕
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 10:50   #2224
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Agnek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, moje wymiary to 69 i 79 +/- cm. Noszę rozmiar 75A i chyba powinnam to zmienić.. jaki stanik będzie dla mnie odpowiedni? Wczoraj mierzyłam 65B, ale miseczki były za małe i jeszcze bardziej mnie spłaszczały 😕
75A na pewno jest złym rozmiarem.
Z wymiarów faktycznie wychodzi jakieś 65B, ale może masz okrągły biust, który potrzebuje zawyżenia miseczki.
Lub po prostu kształt miski nie odpowiadał i inne 65B byłoby dobre.
Mierzyłaś jeden model w tym rozmiarze czy więcej?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 10:55   #2225
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Byłam u Ewy w pracowni. Już nie robią straplessów.
Jestem w wielkiej, ciemnej

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
na Pomorskiej ?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 11:03   #2226
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
na Pomorskiej ?
Tak, bo jestem z Łodzi. Więc mi powiedziała, że nie będą już szyć.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 11:29   #2227
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Agnek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, moje wymiary to 69 i 79 +/- cm. Noszę rozmiar 75A i chyba powinnam to zmienić.. jaki stanik będzie dla mnie odpowiedni? Wczoraj mierzyłam 65B, ale miseczki były za małe i jeszcze bardziej mnie spłaszczały 😕
Z kalkulatora KLIK wychodzi 65B (30B), ale obok masz też rozmiary pokrewne zaznaczone jasniejszym kolorem.
Możesz mieć w szafie staniki w kilku rozmiarach.
Jak mierzysz biustonosz i coś nie gra, to próbujesz większej/mniejszej miski, luźniejszego/ciaśniejszego obwodu, patrzysz też na szerokość fiszbin. W ostateczności jednak i tak natrafisz wiele razy na modele, które pomimo tych przymiarek będą z Twoim biustem po prostu niekompatybilne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-18, 18:25   #2228
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
75A na pewno jest złym rozmiarem.
Z wymiarów faktycznie wychodzi jakieś 65B, ale może masz okrągły biust, który potrzebuje zawyżenia miseczki.
Lub po prostu kształt miski nie odpowiadał i inne 65B byłoby dobre.
Mierzyłaś jeden model w tym rozmiarze czy więcej?
Przy takich wymiarach nosiłam 65C, próbowałaś?

Ostatnio mi przybyło 2 cm w obwodzie w biuście i kupowałam 65D z panache cleo
Goreteks dla mnie jest baaardzo niekompatybilny.
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 20:37   #2229
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez kuroikaze Pokaż wiadomość
Przy takich wymiarach nosiłam 65C, próbowałaś?

Ostatnio mi przybyło 2 cm w obwodzie w biuście i kupowałam 65D z panache cleo
Goreteks dla mnie jest baaardzo niekompatybilny.
Dla mnie też. Podobnie Dalia (chociaż Dalii z 2 lata chyba nie mierzyłam i mogło się coś zmienić)
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 14:21   #2230
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Mierzyłam jeszcze push-upa w rozmiarze 65B i był trochę lepszy. Chociaż miseczki w dalszym ciągu wydawały mi się za małe, bo kończyły się dosyć wcześnie. Tak w ogóle to dokąd powinny sięgać? Byłam w dwóch sklepach i wybór był dosyć ograniczony. Nie znalazłam rozmiaru 65C Chyba muszę wybrać się do typowego sklepu z bielizną i tam poszukać
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 14:41   #2231
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Agnek Pokaż wiadomość
Mierzyłam jeszcze push-upa w rozmiarze 65B i był trochę lepszy. Chociaż miseczki w dalszym ciągu wydawały mi się za małe, bo kończyły się dosyć wcześnie. Tak w ogóle to dokąd powinny sięgać? Byłam w dwóch sklepach i wybór był dosyć ograniczony. Nie znalazłam rozmiaru 65C Chyba muszę wybrać się do typowego sklepu z bielizną i tam poszukać
Za wcześnie w którym miejscu?
Miseczki powinny obejmować całe piersi, dlatego ważne jest, żeby przy zakładania piersi "wygarnąć" do miseczek oraz sprawdzić, gdzie odbijają się fiszbiny (to widać oczywiście najlepiej dopiero po co najmniej kilku minutach noszenia biustonosza.
Co do tego, jak wysoko ma sięgać miska, to jest to zależne od kroju, wysokości "zawieszenia" i budowy biustu oraz od indywidualnych preferencji.
Jesli po wygarnięciu do misek ich brzegi wrzynają się w biust albo wręcz się on z nich wylewa, to znaczy, że miska jest za mała.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-30, 11:57   #2232
kurkawodnaa
Zadomowienie
 
Avatar kurkawodnaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 201
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Gdzie warto zajrzeć w wyprzedaż, są w jakimś sklepie fajne zniżki? Szczególnie poluje na panache sport. Natknelyscie się na wyprzedaż?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
kurkawodnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 10:20   #2233
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Balkonetka.pl chyba padła. Wiem, że strona była stara i stała się mało uczęszczana, ale jednak czasem tam lubiłam zajrzeć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 08:58   #2234
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Hej dziewczyny, poleccie jakis dobry polski stanik. Na mały biust 65E. Do tej pory kupowalam esotiq. Sa ok póki są nowe, a potem juz przestaje być dobrze. Najbardziej zalezy mi na dobrej jakosci, lubię modele typu push up sztywne. Zawiesiłam oko na Ewe Michalak lecz nie wiem czy cena jest tego warta, a nie mam za bardzo kogo spytać. Podobają mi sie tez modele Ewy Bien duzo tańsze, ale tez nie wiem jak z jakością, a na niej mi najbardziej zależy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 09:53   #2235
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez eva94 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, poleccie jakis dobry polski stanik. Na mały biust 65E. Do tej pory kupowalam esotiq. Sa ok póki są nowe, a potem juz przestaje być dobrze. Najbardziej zalezy mi na dobrej jakosci, lubię modele typu push up sztywne. Zawiesiłam oko na Ewe Michalak lecz nie wiem czy cena jest tego warta, a nie mam za bardzo kogo spytać. Podobają mi sie tez modele Ewy Bien duzo tańsze, ale tez nie wiem jak z jakością, a na niej mi najbardziej zależy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lubię staniki z Dalii. Nie przepadam za Gaią i Avą, szybko się niszczyły. Co do jakości - cóż, to najlepiej ocenia się samemu. Mam trochę inne parametry niż Ty, więc nie znalazłam dla siebie niczego w Alles, ale sporo osób jest zadowolonych z ich bielizny. Polecam pobuszować po outletch w sklepach internetowych marek i kupić jakiś niedrogi stanik danej firmy na próbę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 11:49   #2236
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez eva94 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, poleccie jakis dobry polski stanik. Na mały biust 65E. Do tej pory kupowalam esotiq. Sa ok póki są nowe, a potem juz przestaje być dobrze. Najbardziej zalezy mi na dobrej jakosci, lubię modele typu push up sztywne. Zawiesiłam oko na Ewe Michalak lecz nie wiem czy cena jest tego warta, a nie mam za bardzo kogo spytać. Podobają mi sie tez modele Ewy Bien duzo tańsze, ale tez nie wiem jak z jakością, a na niej mi najbardziej zależy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dalia jest świetna.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 19:08   #2237
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez eva94 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, poleccie jakis dobry polski stanik. Na mały biust 65E. Do tej pory kupowalam esotiq. Sa ok póki są nowe, a potem juz przestaje być dobrze. Najbardziej zalezy mi na dobrej jakosci, lubię modele typu push up sztywne. Zawiesiłam oko na Ewe Michalak lecz nie wiem czy cena jest tego warta, a nie mam za bardzo kogo spytać. Podobają mi sie tez modele Ewy Bien duzo tańsze, ale tez nie wiem jak z jakością, a na niej mi najbardziej zależy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Agio - dostępne w wielu dobrych sklepach z bielizną i na https://www.agiomilano.com/
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-04, 15:57   #2238
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Dzięki za odpowedzi. Zajrzałam na marki, które polecilyscie lecz jeszcze nie mogę sie zdecydowac, zobaczylam kilka modeli panache i tez mi się bardzo spodobaly. Nawet te miękkie, rozmiar panache wychodzi mi 65F. Dlatego chce spytać Panie o podobnym rozmiarze, czy lubicie miekkie staniki? Czy takie choc troche podnoszą i modeluja biust? Zawsze się bałam, że stanik bez gąbki splaszczy mi i tak nie wielki biust i będzie to beznadziejnie wyglądać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-04, 17:40   #2239
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez eva94 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowedzi. Zajrzałam na marki, które polecilyscie lecz jeszcze nie mogę sie zdecydowac, zobaczylam kilka modeli panache i tez mi się bardzo spodobaly. Nawet te miękkie, rozmiar panache wychodzi mi 65F. Dlatego chce spytać Panie o podobnym rozmiarze, czy lubicie miekkie staniki? Czy takie choc troche podnoszą i modeluja biust? Zawsze się bałam, że stanik bez gąbki splaszczy mi i tak nie wielki biust i będzie to beznadziejnie wyglądać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Od kilku lat noszę Panache właśnie ok 65F/FF i ładnie się układa, biust jest podkreślony. Prędzej bluzki, sukienki spłaszczają niż sam stanik. Kupuję z serii Chleo, bo najlepiej fiszbiny u mnie leżą. Kultowe Tango jest zbyt szerokie dla mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-04, 18:17   #2240
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Od kilku lat noszę Panache właśnie ok 65F/FF i ładnie się układa, biust jest podkreślony. Prędzej bluzki, sukienki spłaszczają niż sam stanik. Kupuję z serii Chleo, bo najlepiej fiszbiny u mnie leżą. Kultowe Tango jest zbyt szerokie dla mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O bardzo dobra wiadomość, chyba się skuszę właśnie na ten z panache o ile pamiętam też jest z serii cleo i cena nie jest, aż tak zaporowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-05, 22:05   #2241
Melburne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 98
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Noszę biustonosz wg angielskiej numeracji 30ff najczęściej firmy Freya , miękkie. Biust lepiej wygląda w miękkich miseczkach niż z gąbkami imo, zwłaszcza gdy ściągnę bluzkę to w końcu widzę zgrabny niezaduzy biust a nie wielkie cyce . Zamawiam na allegro czasem z uk, wychodzi taniej niż typowych sklepach internetowych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Melburne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-16, 18:53   #2242
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Dziewczyny Przyszlo i na mnie... Pod biustem mam 76cm, biust 88cm, talia 66cm.

Ma ktos podobne wymiary? Probowalam obliczyc idealny rozmiar poprzez kalkulatory online - jedne podaja mi 70D, inne 75D...

Polecacie biustonosze Chantelle? Generalnie, szukam minimalistycznych biustonoszy - bez zadnych poduszek, sama koronka i fiszbiny. Polecacie cos? Podobaja mi sie staniki Chantelle, w szczegolnosci model Merci, ale od ich cen dostaje oczopląsu. Stanika za 350zl jeszcze w zyciu nie kupilam
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-16, 20:33   #2243
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;86506708]Dziewczyny Przyszlo i na mnie... Pod biustem mam 76cm, biust 88cm, talia 66cm.



Ma ktos podobne wymiary? Probowalam obliczyc idealny rozmiar poprzez kalkulatory online - jedne podaja mi 70D, inne 75D...



Polecacie biustonosze Chantelle? Generalnie, szukam minimalistycznych biustonoszy - bez zadnych poduszek, sama koronka i fiszbiny. Polecacie cos? Podobaja mi sie staniki Chantelle, w szczegolnosci model Merci, ale od ich cen dostaje oczopląsu. Stanika za 350zl jeszcze w zyciu nie kupilam [/QUOTE]


Jednego idealnego rozmiaru nie znajdziesz, bo rozmiarówki rożnych firm różnią się miedzy sobą. Ja ostatnio podczas jednej wizyty w sklepie kupiłam 3 staniki z 3 rożnych firm. Wszystkie leżały bardzo dobrze. Jeden w rozmiarze G, drugi HH, trzeci I Najlepiej przymierzyć, bo kupując w ciemno można się rozczarować.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 13:23   #2244
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez Nancy_M Pokaż wiadomość
Jednego idealnego rozmiaru nie znajdziesz, bo rozmiarówki rożnych firm różnią się miedzy sobą. Ja ostatnio podczas jednej wizyty w sklepie kupiłam 3 staniki z 3 rożnych firm. Wszystkie leżały bardzo dobrze. Jeden w rozmiarze G, drugi HH, trzeci I Najlepiej przymierzyć, bo kupując w ciemno można się rozczarować.
A nawet różnią się pomiędzy poszczególnymi krojami i modelami jednej marki. Poznanie swojego orientacyjnego rozmiaru to tylko punkt wyjścia do mierzenia. Rozmiar może być teoretycznie dobry, ale np fiszbiny będą za wąskie, dany krój nie będzie po prostu kompatybilny z naszym biustem, mostek może być za szeroki, ramiączka za szeroko rozstawione, obwód ze słabo pracującego materiału, miski mogą nieładnie kształtować (mój wieczny problem z miękkimi stanikami) i jeszcze inne powody, dla których rozmiarowo nie jest źle, ale coś nie do końca gra.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-18, 21:29   #2245
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;86506708]Dziewczyny Przyszlo i na mnie... Pod biustem mam 76cm, biust 88cm, talia 66cm.

Ma ktos podobne wymiary? Probowalam obliczyc idealny rozmiar poprzez kalkulatory online - jedne podaja mi 70D, inne 75D...

Polecacie biustonosze Chantelle? Generalnie, szukam minimalistycznych biustonoszy - bez zadnych poduszek, sama koronka i fiszbiny. Polecacie cos? Podobaja mi sie staniki Chantelle, w szczegolnosci model Merci, ale od ich cen dostaje oczopląsu. Stanika za 350zl jeszcze w zyciu nie kupilam [/QUOTE]

Teoria to rozmiar 70D; może być taki, może być większa/mniejsza miska, większy/mniejszy rozmiar. Ja przy takich wymiarach zaczynałam od rozmiaru 65G (w polskiej rozmiarówce). Co do marki, czy warto kupić - nie wiem, nigdy jej nie mierzyłam. Na spokojnie musiałabym przypomnieć sobie marki, które mają w ofercie modele z koronką, bo sama szukałam miękkich, ale nie z koronką.
__________________
coś się kończy, coś zaczyna
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-20, 07:16   #2246
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;86506708]Dziewczyny Przyszlo i na mnie... Pod biustem mam 76cm, biust 88cm, talia 66cm.

Ma ktos podobne wymiary? Probowalam obliczyc idealny rozmiar poprzez kalkulatory online - jedne podaja mi 70D, inne 75D...

Polecacie biustonosze Chantelle? Generalnie, szukam minimalistycznych biustonoszy - bez zadnych poduszek, sama koronka i fiszbiny. Polecacie cos? Podobaja mi sie staniki Chantelle, w szczegolnosci model Merci, ale od ich cen dostaje oczopląsu. Stanika za 350zl jeszcze w zyciu nie kupilam [/QUOTE]

Jakimi kalkulatorami się posługiwałaś?Ja mam podobne wymiary , biust 88, talia 65-66, tylko pod biustem mam 74cm a w kalkulatorach wychodzi mi 70B i takie też noszę, choć z Triumpha mam jakiś 70C(wyjątek).
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-20, 10:01   #2247
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Jakimi kalkulatorami się posługiwałaś?Ja mam podobne wymiary , biust 88, talia 65-66, tylko pod biustem mam 74cm a w kalkulatorach wychodzi mi 70B i takie też noszę, choć z Triumpha mam jakiś 70C(wyjątek).
Brasizecalculator.eu/pl to moim zdaniem najlepszy kalkulator (niestety nie znajduje się na pierwszych stronach wyszukiwań googla) KLIK. Obejmuje rozmiarówki różnych krajów, cale i centymetry, do tego pokazuje w przejrzysty sposób możliwe pasujące rozmiary według różnych kryteriów.
Wg tego kalkulatora wychodzi rozmiar pierwszorzędny 70D, podobnie jak i według kalkulatora mybra KLIK.

Skoro nosisz mniejszy rozmiar, to opcje są dwie. Albo masz źle dopasowane staniki. Albo jesteś podtabelkowa.

Ja mam bardzo podobne wymiary, 72/88 i jestem podtabelkowa, w 70D bym się utopiła. Noszę 70C w markach Passionata, Lepel, Heidi Klum, 70B w Cleo i Effuniakach. Mam tylko jeden 65C z Boux Avenue. Dużo zależy też od kroju np. w Mimi Holliday ich miękkie comfort bra pasują mi 70C, ale półusztywniane 70B.
Jest też cała masa marek, które mi się podobają, ale w żadnym rozmiarze na mój biust niestety nie pasują np Dita von Teese, Fauve, Freya, Comexim. Z różnych powodów.


A tak z ciekawości zapytam, po co niektóre z Was podają tu wymiary talii?

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-02-20 o 10:04
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-20, 20:46   #2248
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Nawet przy tych samych wymiarach w biuście i pod biustem można nosić całkiem różne rozmiary staników.
Według kalkulatora to ja powinnam mieć 75D, które jest dla mnie o 2 rozmiary za małe. Dużo zależy od rozstawu piersi, ich szerokości, wielkości klatki piersiowej, składu cycka itd.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 07:14   #2249
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Brasizecalculator.eu/pl to moim zdaniem najlepszy kalkulator (niestety nie znajduje się na pierwszych stronach wyszukiwań googla) KLIK. Obejmuje rozmiarówki różnych krajów, cale i centymetry, do tego pokazuje w przejrzysty sposób możliwe pasujące rozmiary według różnych kryteriów.
Wg tego kalkulatora wychodzi rozmiar pierwszorzędny 70D, podobnie jak i według kalkulatora mybra KLIK.

Skoro nosisz mniejszy rozmiar, to opcje są dwie. Albo masz źle dopasowane staniki. Albo jesteś podtabelkowa.

Ja mam bardzo podobne wymiary, 72/88 i jestem podtabelkowa, w 70D bym się utopiła. Noszę 70C w markach Passionata, Lepel, Heidi Klum, 70B w Cleo i Effuniakach. Mam tylko jeden 65C z Boux Avenue. Dużo zależy też od kroju np. w Mimi Holliday ich miękkie comfort bra pasują mi 70C, ale półusztywniane 70B.
Jest też cała masa marek, które mi się podobają, ale w żadnym rozmiarze na mój biust niestety nie pasują np Dita von Teese, Fauve, Freya, Comexim. Z różnych powodów.


A tak z ciekawości zapytam, po co niektóre z Was podają tu wymiary talii?
Odruchowo podałam odpowiadając na wpisNie ma to znaczenia przecież co jest dalej

Wychodzi że jestem niewymiarowa (chyba) a raczej chodzi o same piersi. Po prostu po dwójce dzieci straciły na jędrności i niestety noszę "push upy" a z nimi ciężko dopasować coś co uniesie, wypełni ale nie będzie odstawać przy brzegach miseczki...Jeszcze mam swoje obsesje że stanik musi być niewidoczny pod ubraniem, czyli koronka płaska , bez cięć i przeszyć ,cielisty ….Najbardziej podobają mi się miseczki formowane termicznie z delikatna koronką na brzegu ,która łagodnie zamyka miseczkę, niestety te fasony są bez push upa i są tylko na duże biusty....Bardzo ciężko mi znaleźć ideał, który by dobrze leżał...
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 08:45   #2250
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Odruchowo podałam odpowiadając na wpisNie ma to znaczenia przecież co jest dalej

Wychodzi że jestem niewymiarowa (chyba) a raczej chodzi o same piersi. Po prostu po dwójce dzieci straciły na jędrności i niestety noszę "push upy" a z nimi ciężko dopasować coś co uniesie, wypełni ale nie będzie odstawać przy brzegach miseczki...Jeszcze mam swoje obsesje że stanik musi być niewidoczny pod ubraniem, czyli koronka płaska , bez cięć i przeszyć ,cielisty ….Najbardziej podobają mi się miseczki formowane termicznie z delikatna koronką na brzegu ,która łagodnie zamyka miseczkę, niestety te fasony są bez push upa i są tylko na duże biusty....Bardzo ciężko mi znaleźć ideał, który by dobrze leżał...
To nie jest niewymiarowość, tylko podtabelkowość.
Też mam biust niepełny górą. Najładniej zbierające i podnoszące marki, jakie znam to Effuniak i Panache Cleo, z tym że Cleo nie jest raczej marką dla małobiuściastych i nie wszystkie modele są w 70 B/C.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-18 21:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.