Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-08-08, 17:33   #2371
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cześć
I ja dołączam, czy może dołączyłam do grona oszczędzających na wiosnę, kiedy rata kredytu rosła mi już nie o 40-50zł, ale w sumie o kilkaset zł. Przede wszystkim przestałam zamawiać z knajp gotowe dania, a wróciłam do gotowania. Sylwetce się to przyda i na zdrowie wyjdzie. Zaopatrzyłam się w ciuchy podczas wyprzedaży z uwagi, że te ubiegłoroczne były za ciasne. Zupełnie nie pociągają mnie ceny ubrań w sklepach obecnie. Przenoszę się też z mBanku, który bardzo podniósł mi oprocentowanie do PKO. Udało mi się tym sposobem skrócić okres kredytowania z 9 na 4,5- 5 lat. Priorytetem obecnie są wszelkie zaległe badania, leczenie zębów itd.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-26, 07:18   #2372
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Odświeżam wątek.
Jak tam oszczędzanie w "dzisiejszych czasach"?

U nas:
Dzieci nie jedzą obiadów w szkole (nie ze względów finansowych), gotuję w domu i dzięki temu: wszyscy jemy codzinnie ciepły obiad i jest taniej mimo że obiady w szkole były dotowane.
Zakupy raz w tygodniu z gazetkami promocji i z listą. Jestem w szoku ile pieniędzy mimo to wydajemy co tydzień na spożywkę.

Wczoraj byłam w innym mieście, daleko od mojego, jestem tam dwa razy do roku. Przy okazji wizyty u lekarza, zawsze zaglądam tam do sklepu z używaną odzieżą.
W środy jest wszystko po 1zł, niestety byłam wczoraj - we wtorek - cena 3zl/sztukę.
To miasto jest bardzo biedne. Ja tam "prosto z pracy" w eleganckiej sukience i szpilkach wyglądałam jak kosmitka. Ludzie tam głównie kupują dresy, wygodne ubrania codziennie. Dzięki temu na koniec, na cenę wyprzedażową, zostają eleganckie ciuchy dla mnie
Wczoraj kupiłam: bluzkę na długi rękaw dla dzieci, swetro-narzutkę dla siebie, sweter dla teściowej (nosi tylko jeden określony rodzaj, nie do zdobycia w sklepach), zimową sukienkę w aztecki wzór, kurtkę softshell dla siebie.
Za wszystko wyszło 15zł.
Miałam na oku jeszcze piękny płaszcz i botki na szpilce, czerwone, też po 3 zł, ale inna pani też wyczaiła ten zestaw i mnie ubiegła.
Była też markowa marynarka dla męża, ale niestety za duża.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-02, 16:08   #2373
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Oj, ten watek to chyba na czasie jak nigdy... Czasy sa coraz gorsze.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Cześć
I ja dołączam, czy może dołączyłam do grona oszczędzających na wiosnę, kiedy rata kredytu rosła mi już nie o 40-50zł, ale w sumie o kilkaset zł. Przede wszystkim przestałam zamawiać z knajp gotowe dania, a wróciłam do gotowania. Sylwetce się to przyda i na zdrowie wyjdzie. Zaopatrzyłam się w ciuchy podczas wyprzedaży z uwagi, że te ubiegłoroczne były za ciasne. Zupełnie nie pociągają mnie ceny ubrań w sklepach obecnie. Przenoszę się też z mBanku, który bardzo podniósł mi oprocentowanie do PKO. Udało mi się tym sposobem skrócić okres kredytowania z 9 na 4,5- 5 lat. Priorytetem obecnie są wszelkie zaległe badania, leczenie zębów itd.
Gotowe dania z knajp to moj najwiekszy problem. I spontaniczne zakupy na amazonie (takie za 20-30 euro) jakichs rzeczy ktorych ''juz na teraz zaraz'' potrzebuje. Jak ogranicze te dwie rzeczy to uzbiera sie na urlop za rok....
Mam problem z tym gotowaniem, troche mnie denerwuje wieczne wymyslanie potraw, smakuja mi potrawy z ziemniakami, a jakos dlugo czasu mi zajmuje robienie ich, troche sie chyba ''guzdram'' w kuchni, bo na ziemniaki, kotlety schabowe i surowke jestem w kuchni ponad 2 godziny ze zmywaniem.

Zamyslona, to niezle ci sie trafilo z tym second handem. Ja ostatnio w Polsce wydalam prawie 300 zl w SH, bardzo duzo ale kupilam z mama dwa zimowe plaszcze, torebke i troche innych rzeczy, wiec nie chce narzekac.
Jedna z rzeczy, ktorych najbardziej mi brakuje za granica, to wlasnie nasze polskie second handy.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-04, 10:06   #2374
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89396955]Oj, ten watek to chyba na czasie jak nigdy... Czasy sa coraz gorsze.



Gotowe dania z knajp to moj najwiekszy problem. I spontaniczne zakupy na amazonie (takie za 20-30 euro) jakichs rzeczy ktorych ''juz na teraz zaraz'' potrzebuje. Jak ogranicze te dwie rzeczy to uzbiera sie na urlop za rok....
Mam problem z tym gotowaniem, troche mnie denerwuje wieczne wymyslanie potraw, smakuja mi potrawy z ziemniakami, a jakos dlugo czasu mi zajmuje robienie ich, troche sie chyba ''guzdram'' w kuchni, bo na ziemniaki, kotlety schabowe i surowke jestem w kuchni ponad 2 godziny ze zmywaniem.

Zamyslona, to niezle ci sie trafilo z tym second handem. Ja ostatnio w Polsce wydalam prawie 300 zl w SH, bardzo duzo ale kupilam z mama dwa zimowe plaszcze, torebke i troche innych rzeczy, wiec nie chce narzekac.
Jedna z rzeczy, ktorych najbardziej mi brakuje za granica, to wlasnie nasze polskie second handy.
[/QUOTE]
Przy okazji wizyty na grobach odwiedziłam second hand najlepszy jaki znam. Szkoda że tak daleko ode mnie. Wydałam 250zł za 60 sztuk odzieży. Obkupiłam całą rodzinę na teraz i na później. Najbardziej cieszą mnie koszule do pracy dla męża i sportowe ciuchy dla córki.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 10:10   #2375
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Podpisuje się pod tęsknota za polskimi sh. Tutaj tez są i często je odwiedzam, ale to mimo wszystko nie to samo.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-08, 12:08   #2376
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Jak podchodzicie do tematu ogrzewania?
Mieszkam w domu, mam ogrzewanie gazowe. Całą dobę ktoś jest w domu.
Nie lubię marznąć, ale przy aktualnych wysokich kosztach zastanawiam się dwa razy zanim włączę grzanie. Niestety jestem zmarźluchem i potrzebuję najwyższej temperatury ze wszystkich domowników.
Mam teraz wrażenie, że każde odpalenie pieca to jak otwieranie portfela i uciekanie z niego banknotów.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-09, 09:27   #2377
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Ja jestem cieplolubna i wole zaoszczedzic na czyms innym niz na ogrzewaniu.
Mieszkam w nieocieplonym mieszkaniu, pod spodem jest piwnica wiec od podlogi tez mam zimno, do tego okna tez nie sa w 100% szczelne. Dodatkowo moje mieszkanie jest malo naslonecznione, okna sa raczej od polnocnego zachodu. Jest po prostu zimno. Mamy ogrzewanie na olej, cena wedlug wlasciciela wzrosla juz o 100%, ale to i tak nic w porownaniu do wzrostu cen gazu... Ja osobiscie ogrzewam i nie zal mi na to pieniedzy. Zwlaszcza ze czesto pracuje z domu i jak jest mi zimno to nie jestem w stanie sie normalnie skupic na tym co musze zrobic. Dodatkowo kupilam sobie na ten rok kominek na bio spirytus i czesto wlaczamy tak na godzine dziennie, robi sie wtedy bardzo przyjemnie.
Zrobilam wszystko co mozna, uszczelnilam co sie dalo, mam wszedzie pozwijane koce zeby nie ciagnelo, termo folie za kaloryferem. Ale ograniczac sie w ogrzewaniu nie bede.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-10, 09:31   #2378
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89404223]Ja jestem cieplolubna i wole zaoszczedzic na czyms innym niz na ogrzewaniu.
Mieszkam w nieocieplonym mieszkaniu, pod spodem jest piwnica wiec od podlogi tez mam zimno, do tego okna tez nie sa w 100% szczelne. Dodatkowo moje mieszkanie jest malo naslonecznione, okna sa raczej od polnocnego zachodu. Jest po prostu zimno. Mamy ogrzewanie na olej, cena wedlug wlasciciela wzrosla juz o 100%, ale to i tak nic w porownaniu do wzrostu cen gazu... Ja osobiscie ogrzewam i nie zal mi na to pieniedzy. Zwlaszcza ze czesto pracuje z domu i jak jest mi zimno to nie jestem w stanie sie normalnie skupic na tym co musze zrobic. Dodatkowo kupilam sobie na ten rok kominek na bio spirytus i czesto wlaczamy tak na godzine dziennie, robi sie wtedy bardzo przyjemnie.
Zrobilam wszystko co mozna, uszczelnilam co sie dalo, mam wszedzie pozwijane koce zeby nie ciagnelo, termo folie za kaloryferem. Ale ograniczac sie w ogrzewaniu nie bede.[/QUOTE]
Mam tak samo. Jak jest zimno, to się hibernuję i mam zerową wydajność.

Muszę obadać temat kominka na spirytus. Mam negatywne doświadczenia z dzieciństwa z paleniem w piecu/kominku drewnem. Węgiel był za drogi. Całe dzieciństwo pod hasłem zbierania drewna, szyszek, rąbania drewna. Mam taką niechęć do tego, że nigdy więcej.

Nie uszczelniam, muszę często wietrzyć, żeby nie było grzyba.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-10, 09:53   #2379
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Nieee, to jest zupelnie cos innego, nie ma przy tym pracy. Wyglada jak kominek, w srodku jest czesc metalowa napelniona specjalna wata. Tam nalewa sie bio spirytus (300 ml to tak godzinka ogrzewania) i odpala. Bardzo sie przydaje zwlaszcza jak sie siedzi np. przed telewizorem i nie chce marznac, na ok. godzine robi sie bardzo przytulnie i cieplej.

Nie trzeba wywietrznika, po prostu stawiasz w koncie, raz na kilka godzin (jesli by ktos kilka godzin palil) trzeba wywietrzyc. Ja nastawiam kominek tak jak mowilam na okolo godzine i w tym czasie wietrzyc nie trzeba.

Edytowane przez 4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Czas edycji: 2022-11-10 o 09:55
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-10, 10:01   #2380
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Nie wiem czy u ciebie ludzie bardziej ostrożni, ale było już u w kraju kilka głośnych przypadków pożaru mieszkania. Całkowicie zniszczone i zawsze z powodu biokominka (co oczywiste, dokładnych przyczyn rodziny nie podały - czy to dziecko/zwierzak/zasłonka/wylane paliwo/przypadek)
Ostatni co pamiętam to zbiórka odzieży dla rodziny w tym butów i majtek, aż przykro mi było bo dosłownie nie miałam co dać rzeczowego (jakieś nietypowe rozmiary)
To zawsze jakiś pomysł na dogrzanie, ale z tyłu głowy trzeba pamiętać o tych przypadkach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-10, 10:05   #2381
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Nie wiem czy u ciebie ludzie bardziej ostrożni, ale było już u w kraju kilka głośnych przypadków pożaru mieszkania. Całkowicie zniszczone i zawsze z powodu biokominka (co oczywiste, dokładnych przyczyn rodziny nie podały - czy to dziecko/zwierzak/zasłonka/wylane paliwo/przypadek)
Ostatni co pamiętam to zbiórka odzieży dla rodziny w tym butów i majtek, aż przykro mi było bo dosłownie nie miałam co dać rzeczowego (jakieś nietypowe rozmiary)
To zawsze jakiś pomysł na dogrzanie, ale z tyłu głowy trzeba pamiętać o tych przypadkach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie ja też od razu pomyślałam o moich pomysłowych dzieciach.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-16, 15:28   #2382
elka1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89404223]Ja jestem cieplolubna i wole zaoszczedzic na czyms innym niz na ogrzewaniu.
Mieszkam w nieocieplonym mieszkaniu, pod spodem jest piwnica wiec od podlogi tez mam zimno, do tego okna tez nie sa w 100% szczelne. Dodatkowo moje mieszkanie jest malo naslonecznione, okna sa raczej od polnocnego zachodu. Jest po prostu zimno. Mamy ogrzewanie na olej, cena wedlug wlasciciela wzrosla juz o 100%, ale to i tak nic w porownaniu do wzrostu cen gazu... Ja osobiscie ogrzewam i nie zal mi na to pieniedzy. Zwlaszcza ze czesto pracuje z domu i jak jest mi zimno to nie jestem w stanie sie normalnie skupic na tym co musze zrobic. Dodatkowo kupilam sobie na ten rok kominek na bio spirytus i czesto wlaczamy tak na godzine dziennie, robi sie wtedy bardzo przyjemnie.
Zrobilam wszystko co mozna, uszczelnilam co sie dalo, mam wszedzie pozwijane koce zeby nie ciagnelo, termo folie za kaloryferem. Ale ograniczac sie w ogrzewaniu nie bede.[/QUOTE]




Gaz płynny faktycznie trochę podrożał – jak każde źródło ogrzewania, wychodzi nam mniej więcej o 1/4 więcej na zbiorniku, ale olej opałowy zdecydowanie bardziej. Mój wujek pali olejem i z tego co mówi to jest dramat. Zwłaszcza, że olej nigdy nie był tani. Dodatkowo przy nieocieplonych budynkach to zawsze jest kłopot.
elka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 15:26   #2383
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz V

Cytat:
Napisane przez elka1983 Pokaż wiadomość
Gaz płynny faktycznie trochę podrożał – jak każde źródło ogrzewania, wychodzi nam mniej więcej o 1/4 więcej na zbiorniku, ale olej opałowy zdecydowanie bardziej. Mój wujek pali olejem i z tego co mówi to jest dramat. Zwłaszcza, że olej nigdy nie był tani. Dodatkowo przy nieocieplonych budynkach to zawsze jest kłopot.
Ja mieszkam w Niemczech i tutaj jednak bardziej podrozal gaz niz olej.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-18 16:26:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:28.