Rada dla niskiej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-06, 12:26   #1
karolina2727
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 77

Rada dla niskiej


Witajcie.
Z ciekawosci przeczytalam ksiazke autorstwa Gok Wana "Jak dobrze wygladac nago".
Bardzo szybko odnalazlam swoj typ jakim jest "Drobna kobietka" bo w istocie mam 156 cm wzrostu a waze 39 kg, mam 16 lat. Przeczytalam to tez z racji tego, ze chce zmienic swoj aktualnie nieco nudny i monotonny styl ubierania sie. Zamierzam trzymac sie tego co napisal, bo w istocie ma racje. Na stronie poswieconej butom napisal zeby unikac kozaczkow i botkow. W to mi graj, bo i tak nie nosze tego typu butow, tylko teraz pojawia sie pytanie co w takim razie jak nie kozaki moge nosic na zime ?
Doradzcie , bo ufam ze znacie sie lepiej ode mnie co w tej sytuacji pasuje malej dziewczynie
karolina2727 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 12:46   #2
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Rada dla niskiej

Z botkami chodzi moim zdaniem o to, że niska kobietka nie powinna ich zakładać do spódnicy. Botki na obcasie (jeśli na zimę to rozsądnej wysokości oczywiście, żeby po 2 krokach nie wylądować na pogotowiu) do spodni jak najbardziej możesz nosić.
Co do kozaków, to pewnie chodzi o to, aby unikać poziomych"cięć", które dodatkowo skracają sylwetkę. Jeśli więc kozaki, to do zbliżonych kolorystycznie rajstop. Spódniczka krótka albo przeciwnie - dłuższa. Ważne, aby unikać sytuacji, kiedy widoczny jest fragment nogi długości kilku cm. Wygląda to nijak i dziwacznie.

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Poza tym, 156 cm to nie tak znowu strasznie mało
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 12:48   #3
Flossy15
Rozeznanie
 
Avatar Flossy15
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 645
Dot.: Rada dla niskiej

Hmm cięzkie pytanie, ja też jestem niska i np. zimą noszę kozaki, ale zawsze do kolan, ciemnego koloru (zazwyczaj wtedy spodnie/ rajstopy też mam ciemne, żeby się to bardzo nie odznaczało) wydaje mi się, że te właśnie nie skracają optycznie nóg i ich nie pogrubiają, dodatkowo są na koturnie, więc jestem w nich odrobinę wyższa. Jak ktoś ma szczupłe nogi, to buty mogą być jasne, chyba najistotniejsze jest, żeby kolory butów i spodni/ rajstop nie kontrastowały ze sobą. Innego pomysłu nie mam, może ktoś ma lepsze propozycje, bo zimowe obuwie nie jest jakieś różnorodne (jak dla mnie). A tak btw. to bardzo drobniutka jesteś, ja mam 160 cm wzrostu i ważę o wiele więcej, odchudzam się, ale tylko trochę.
Flossy15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 13:04   #4
karolina2727
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 77
Dot.: Rada dla niskiej

Tylko problem tkwi w tym, ze niespecjalnie przepadam za kozakami, jest mi w nich po prostu niewygodnie, ponadto nie podobaja mi sie. Macie jakies inne propozycje co do butow? Bo ja na fasonach w ogole sie nie znam

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

I blad, bo teraz sie zmierzylam i mam 152, nie 156
Flossy, ja sie nie odchudzam tylko ile bym nie zjadla i tak wygladam jak wieszak i troche mnie to wkurza, jeszcze nawet nie byloby zle, ale z butami tez mam problem bo numer 34 podchodzi pod 'smyka' badz 'bartka'.
karolina2727 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 16:04   #5
sandrunia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 173
Dot.: Rada dla niskiej

długie emu może?
__________________
Dbam o siebie ! Jestem tego warta .
sandrunia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 16:46   #6
karolina2727
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 77
Dot.: Rada dla niskiej

Chce wygladac elegancko, emu raczej nie pasuje.

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

W sumie tak pomyslalam..Macie racje Sprobowalabym z kozakami ale nie wiem jaka dlugosc, zeby sie przypadkowo nie 'skrocic'?
karolina2727 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:42.