Wysypka na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-10, 22:11   #1
narvaana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4

Wysypka na twarzy


Witam wszystkie koleżanki
Dzisiaj dostałam wysypki na twarzy. Nigdy czegoś takiego nie miałam. Wydaje mi się, że może być to uczulenie. Są to grudki, na około zaczerwienione. Boję się, że może być to coś poważniejszego.. Nigdy nie miałam na nic uczulenia, ale słyszałam, że uczulenie może się pojawić w każdym wieku i w każdej chwili.. Na początku ta wysypka wyglądała jak ukąszenie komara, jednak teraz opuchlizna zeszła i wygląda to tak : http://scr.hu/74e/azrgy , nie mogę patrzeć w lustro, boję się że to już nie zejdzie. Przed pojawieniem się wysypki jadłam ciastka z orzechami, myślę, że to może od tego. Teraz moje pytanie : czy to uczulenie? Czy coś innego. Oraz jak się tego pozbyć?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
narvaana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 13:13   #2
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Dot.: Wysypka na twarzy

Przede wszystkim wapno - jest dobre na uczulenie, a nie zaszkodzi, jeśli nim nie jest

Lekarz (nawet rodzinny) może Ci przepisać leki na alergię - tabletki Zyrtec lub maść Locoid, ale one są w większości na receptę.

Dlatego najlepiej iść z tym szybko nawet do lekarza rodzinnego, bo do alergologa raczej ciężko się dostać.
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.