wizażystka- kara za malowanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-28, 09:42   #1
enkusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 10
Unhappy

wizażystka- kara za malowanie?


Witam Mam do was kochani takie pytanko... Na co dzień zajmuję się sporadycznie wizażem- czasem pomaluję kogoś na wesele, zrobiłam też do tej pory kilka ślubnych makijaży... Wszystko to jest tylko hobby bo studiuję zupełnie inny kierunek jednak robiłam sobie kilka kursów wizażu. Za moją pracę biorę jakieś skromne pieniądze w granicach 30-100zł. Czy jest to nielegalne? Rodzice straszą mnie, że nie mam działalności gospodarczej i US może mi nałożyć karę Ale co ja biedna, 20-letnia studentka mam płacić, kiedy ja prawie dokładam do tego interesu? :P (pracuję na dosyć drogich, teatralnych kosmetykach jednak nie jestem nastawiona na jakiś megazysk- nie chcę tylko wychodzić na minusie więc muszę cokolwiek za to brać) Czekam na odpowiedzi
enkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 10:09   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: wizażystka- kara za malowanie?

Cytat:
Napisane przez enkusia Pokaż wiadomość
Witam Mam do was kochani takie pytanko... Na co dzień zajmuję się sporadycznie wizażem- czasem pomaluję kogoś na wesele, zrobiłam też do tej pory kilka ślubnych makijaży... Wszystko to jest tylko hobby bo studiuję zupełnie inny kierunek jednak robiłam sobie kilka kursów wizażu. Za moją pracę biorę jakieś skromne pieniądze w granicach 30-100zł. Czy jest to nielegalne? Rodzice straszą mnie, że nie mam działalności gospodarczej i US może mi nałożyć karę Ale co ja biedna, 20-letnia studentka mam płacić, kiedy ja prawie dokładam do tego interesu? :P (pracuję na dosyć drogich, teatralnych kosmetykach jednak nie jestem nastawiona na jakiś megazysk- nie chcę tylko wychodzić na minusie więc muszę cokolwiek za to brać) Czekam na odpowiedzi
jesli cię ktoś zgłosi do urzędu skarbowego to tak.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 11:23   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: wizażystka- kara za malowanie?

Cytat:
Napisane przez enkusia Pokaż wiadomość
Witam Mam do was kochani takie pytanko... Na co dzień zajmuję się sporadycznie wizażem- czasem pomaluję kogoś na wesele, zrobiłam też do tej pory kilka ślubnych makijaży... Wszystko to jest tylko hobby bo studiuję zupełnie inny kierunek jednak robiłam sobie kilka kursów wizażu. Za moją pracę biorę jakieś skromne pieniądze w granicach 30-100zł. Czy jest to nielegalne? Rodzice straszą mnie, że nie mam działalności gospodarczej i US może mi nałożyć karę Ale co ja biedna, 20-letnia studentka mam płacić, kiedy ja prawie dokładam do tego interesu? :P (pracuję na dosyć drogich, teatralnych kosmetykach jednak nie jestem nastawiona na jakiś megazysk- nie chcę tylko wychodzić na minusie więc muszę cokolwiek za to brać) Czekam na odpowiedzi
Jeżeli malujesz osoby dość regularnie i bierzesz za to pieniądze powinnaś albo zarejestrować działalność albo podpisywać umowę o dzieło i odprowadzać podatek.

Rodzice mają rację, to co robisz jest nielegalne. Brzmi to dość absurdalnie, ale takie są przepisy.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 16:13   #4
Giovane_Donna
Przyczajenie
 
Avatar Giovane_Donna
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 14
Dot.: wizażystka- kara za malowanie?

Jeśli ktoś Cię podkabluje to możesz mieć problemy .
Marwari ma rację , podposywać umowę o dzieło ,albo poprostu założyc DG .
Innego wyjścia nie ma .
__________________
http://www.milion-w-internecie.blogspot.com - Blog o zarabianiu w internecie .
Giovane_Donna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 16:34   #5
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: wizażystka- kara za malowanie?

Cytat:
Napisane przez Giovane_Donna Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś Cię podkabluje to możesz mieć problemy .
Marwari ma rację , podposywać umowę o dzieło ,albo poprostu założyc DG .
Innego wyjścia nie ma .
Odradzam, po co generować dodatkowe koszty w formie składek ZUS ( 400 zł miesięcznie) bo z tego co wiem studenci nie są zwolnieni z nich. Lepiej już podpisać umowę. Poprzednie wizażanki maja rację, ktoś może donieść a wtedy jest kara.
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 18:25   #6
agolka89
Raczkowanie
 
Avatar agolka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 85
Dot.: wizażystka- kara za malowanie?

O ile robisz to systematycznie i w sposób zorganizowany to można to będzie poczytywać za działalnośc bez zarejestrowania jej i możesz rzeczywiście otrzymać za to karę, nie mówiąc już o podatku który Ci wtedy naliczą - bo stawka za dochody nieujawnione jest bardzo wysoka.
agolka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 20:39   #7
pokszyfka
Zadomowienie
 
Avatar pokszyfka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 085
Dot.: wizażystka- kara za malowanie?

"zarabianie" na czarno jest przestępstwem i wiąże się z ryzykiem i o tym trzeba pamiętać, zwłaszcza, że my Polacy nie lubimy jak sąsiadowi się powodzi

prv
pokszyfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:53.