Politechnika Gdańska - technologia chemiczna, chemia etc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-13, 19:21   #1
szarlot94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 39

Politechnika Gdańska - technologia chemiczna, chemia etc.


Witam !
Jestem tegoroczną maturzystką i wybieram się na PG, raczej na 99 % na technologie chemiczną
Jest może ktoś, kto również się wybiera? Może coś innego z wydziału chemicznego?
Albo może ktoś już studiuje? Chętnie posłucham opinii..
szarlot94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 19:28   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Politechnika Gdańska - technologia chemiczna, chemia etc.

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 11:57   #3
ChristineDaae
Raczkowanie
 
Avatar ChristineDaae
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 62
Dot.: Politechnika Gdańska - technologia chemiczna, chemia etc.

Ja studiuję technologie chemiczną na PG ; )
ChristineDaae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 19:38   #4
szarlot94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 39
Dot.: Politechnika Gdańska - technologia chemiczna, chemia etc.

Przegladałam opisy studiów i przedmioty,które są i nie przeraża mnie to
Super, że znalazl się ktoś kto to studiuje !
I jak wrażenia? Jak oceniasz sam kierunek ? Jak jest z fizyką, matmą, chemią? Z tych przedmitów boje się fizyki, bo na maturze zdaję rozszerzoną chemię, a z matmą sobie radzę, więc jedynie ta fiza.. Mam tyyyle pytań..
szarlot94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 20:21   #5
ChristineDaae
Raczkowanie
 
Avatar ChristineDaae
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 62
Dot.: Politechnika Gdańska - technologia chemiczna, chemia etc.

Cytat:
Napisane przez szarlot94 Pokaż wiadomość
Przegladałam opisy studiów i przedmioty,które są i nie przeraża mnie to
Super, że znalazl się ktoś kto to studiuje !
I jak wrażenia? Jak oceniasz sam kierunek ? Jak jest z fizyką, matmą, chemią? Z tych przedmitów boje się fizyki, bo na maturze zdaję rozszerzoną chemię, a z matmą sobie radzę, więc jedynie ta fiza.. Mam tyyyle pytań..
Mnie na początku tez przerażały ; ) Zdawałam podstawę z matmy, fizyki w ogóle i rozszerzoną chemię, a w pierwszym semestrze byłam nawet zwolniona z egzaminu z matmy ; ) W pierwszym semestrze jest totalny luz - 16 godzin zajęć tygodniowo - 8h matmy, 3h fizyki, 3h chemii i 2 h ochrony środowiska.

Zaliczenie ochrony środowiska opiera się na "kartkówkach" - wystarczy, że będziesz obecna na wszystkich (możesz je wszystkie napisac nawet na 0), a przedmiot jest zaliczony.

Chemia w I semestrze na ćwiczeniach to powtórka z liceum z lekkim rozszerzeniem (dochodzą stężenia normalne i gramy równoważniki), także tu problemu nie będziesz miała raczej ; ) Wykłady - zależy od studenta. Ja osobiście się na nich nudzę - ale dzięki temu lepiej jestem przygotowana na ćwiczenia z chemii, bo można porobić w tym czasie zadania ; ) Jest bardzo duzo doświadczeń. Jest część, która słucha, a część woli w domu się tego uczyć ; ) Egzamin w I terminie zdało 35%, ale na dzień dzisiejszy tylko kilka osób jest z tym do tyłu.

Matematyka - nauczyciel złoto. Po podstawie z matmy, byłam zwolniona z egzaminu, więc dobrze uczy ; ) Nie krzyczy na nikogo, spokojnie, dyktuje wszystko itp. Na zajęciach wszyscy po kolei chodzą do tablicy i robią przykłady, Ci którzy umieją robią sami, ale jego ulubione powiedzonko to "to ja może coś zasugeruję" i zaczyna dyktować ; D Z matematyki zdali wszyscy, nie za pierwszym razem, ale w poprawkowym terminie już tak.

Fizyka - no dla mnie najgorszy przedmiot, pomimo tego, że nauczyciel jest super. W I semestrze trafił mi się taki młody magister, który lubił sobie pożartować, więc zajęcia z nim był bardzo fajne ; ) W II semestrze (obecnie) mam zajęcia z wykładowcą z fizyki i równiez jest bardzo zabawnie, jednak czasem trzeba chodzić do tablicy i można zarobić/stracić punkty. Podstawą jest "zeszyt z własnoręcznymi notatkami", który ratuje z wszystkiego, jak się czegoś nie wie, bo wówczas pozwala tam zaglądac ; ) Niestety, na końcu jest egzamin ustny, jednak podobno ten zeszyt ratuje przed oblaniem ; P

W II semestrze dochodzą:
Maszynoznawstwo - trochę fizyki. Obliczania naprężeń jakie działają na śruby itp. oraz rysunki - rzuty, przekroje, wymiarowanie itp. Przedmiot wydaje się trudny, ale nie ma z nim większych problemów ; )

Technologia informacyja - tu jest największy problem. Zajęcia komputerowe sa ok - trochę worda, trochę excela, później zadania na np. linearyzację ,statystyki - spokojnie do przejścia ; ) Ale seminarium jest katastrofą. Co tydzień kartkówki, a niestety nauczyciel słabo tłumaczy. Na wstepie nam powiedział, że I kolokwium zda 5% (jak będzie w tym roku to jak będziesz chciała to Ci powiem w przyszłym tygodniu, bo akurat koło mam w piątek).

Do tego laboratoria z fizyki, chemii nieorganicznej, fizycznej i organicznej.

Starałam się napisać jak najwięcej - i nie takich suchych informacji mam nadzieję ; P Jak coś Cię jeszcze interesuje to pytaj ; )
ChristineDaae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 17:12   #6
szarlot94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 39
Dot.: Politechnika Gdańska - technologia chemiczna, chemia etc.

Dziewczyno,jestem Ci mega mega wdzięczna Zdecydowanie mi przybliżyłas wizję studiów i tego, co może mnie czekać.Zdecydowanie pozytywnie nastawiłam się w tym momencie Cieszy mnie to, że są laboratoria,bo to mi się bardzo podoba
Chodzenie do tablicy z matematyki mnie nie przeraża, bo u nas w szkole chodzi się zawsze i to dodatkowo na plusy/minusy, więc po 3 latach LO jestem do tego przyzwyczajona
Fizyki miałam teraz rok przerwy, bo w klasie maturalnej jej nie mam, ale wierze, że dam radę
Jeśli mogłabym spytać: z jakimi wynikami dostałaś się na ten kierunek? Ciekawa jestem czy mam jakiekolwiek szanse Jutro piszemy na lekcji próbną maturkę z chemii, więc zobacze na jakim jestem poziomie, ale ostatnią próbną z chemii zdalam na 70%.
I kolejne pytanie: czy ogolnie jesteś zadowolona ze studiów ?

WIELKIE DZIĘKI ZA TAK SZCZEGÓŁOWE ODPOWIEDZI !
szarlot94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 16:31   #7
ChristineDaae
Raczkowanie
 
Avatar ChristineDaae
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 62
Dot.: Politechnika Gdańska - technologia chemiczna, chemia etc.

Cytat:
Napisane przez szarlot94 Pokaż wiadomość
Fizyki miałam teraz rok przerwy, bo w klasie maturalnej jej nie mam, ale wierze, że dam radę
Jeśli mogłabym spytać: z jakimi wynikami dostałaś się na ten kierunek? Ciekawa jestem czy mam jakiekolwiek szanse Jutro piszemy na lekcji próbną maturkę z chemii, więc zobacze na jakim jestem poziomie, ale ostatnią próbną z chemii zdalam na 70%.
I kolejne pytanie: czy ogolnie jesteś zadowolona ze studiów ?
Również nie miałam fizyki z klasie maturalnej, więc wierzę, że skoro ja dałam radę (a bardzo nie lubię tego przedmiotu) to Ty na pewno też ; )
Ja napisałam chemię rozszerzoną na 87%, jednak z ostatnich miejsc (tych w sierpniu) dostawali się nawet z 30%. Jednak wiadomo - część z nich zrezygnowała, a część radzi sobie bardzo dobrze - wzięli się w garść ; )

Ze studiów jestem bardzo zadowolona. Oczywiście fajni wykładowcy, wspaniali ludzie - super atmosfera ; D Ludzie sobie bardzo pomagają - starsze roczniki udostępniają dużo materiałów - koła z poprzednich lat, zdarzają się i tacy, którzy rozwiązują dla nas zadania z tych kół (jak nie ogarniamy o co chodzi), przez co wiemy co nas może spotkań na tym naszym kole (czasem nawet powtarzają się zadania). Do tego wiele różnych kół naukowych organizujących wiele fajnych zajęć (z chemicznych) - można prowadzić zajęcia w szkołach, brać udział w licznych konferencjach/wyjazdach naukowych, projektach itp. a w tym roku organizowany jest wyjazd naukowy do Czarnobyla. Na stronie PG jest cały wykaz kół - fajna sprawa ; )

Jak szłam na PG to nauczyciele mówili, że będzie mega ciężko, że nikt nam nic nie będzie dyktował, że nauczyciele nie będą już tacy mili i pomocni jak w liceum, bo to oni są dla nas a nie my dla nich, itp. Okazało sie, że jest zupełnie inaczej - oczywiście nie jest łatwo, ale wykładowcy są naprawdę przychylni - nie robią problemów, jak ktos się stara to patrzą przychylniejszym okiem, nawet jak jest już bardzo źle z wynikami (niestety nie wszyscy, ale znaczna część) ; D Jednym słowem - niektórzy mówią, że na studiach wykładowcy chcą dopiec studentom. Tutaj odnoszę wrażenie, że jest odwrotnie ; )
ChristineDaae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-17, 18:09   #8
Kuset
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 30
Dot.: Politechnika Gdańska - technologia chemiczna, chemia etc.

Fajne, szczegółowe odp !
Kuset jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 18:11   #9
szarlot94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 39
Dot.: Politechnika Gdańska - technologia chemiczna, chemia etc.

Nam w szkole nie tyle o PG, co ogólnie studiach mówią, że tam to będzie inaczej, nikt nie będzie dyktował, sami odpowiadamy za siebie i tak dalej, i tak dalej..
Tym, co piszesz jedynie zachęcasz do studiowania, naprawdę
Boję się tego, jak będzie i tak dalej, ale mam nadzieję, że sobie poradzę..
Jeszcze takie pytanie: jeśli jestem miłośnikiem chemii to czy się nie zawiodę, haha. W sensie, że nie będzie jej tyle, ile bym chciała.. W końcu to technologia chemiczna, ale różne rzeczy słyszałam.. Liczę się z tym, że będzie dużo matmy, co mi nie przeszkadza ani trochę, bo matme lubie I teraz mamy dobrego nauczyciela, więc nie mogę powiedzieć, że jestem z niej źle przygotowana.. : )
I kolejne pytanie dotyczące pracy po tym. Co można konkretnie robić? Bo z tego co ja czytam, to wnioskuję, że mogę pracować a jakichś laboratoriach, głównie w przemyśle itd.
szarlot94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 14:04   #10
ChristineDaae
Raczkowanie
 
Avatar ChristineDaae
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 62
Dot.: Politechnika Gdańska - technologia chemiczna, chemia etc.

Cytat:
Napisane przez szarlot94 Pokaż wiadomość
Jeszcze takie pytanie: jeśli jestem miłośnikiem chemii to czy się nie zawiodę, haha. W sensie, że nie będzie jej tyle, ile bym chciała.. W końcu to technologia chemiczna, ale różne rzeczy słyszałam.. Co można konkretnie robić? Bo z tego co ja czytam, to wnioskuję, że mogę pracować a jakichś laboratoriach, głównie w przemyśle itd.
Na pierwszym roku czystej "chemii" nie ma za dużo ;/ Sa 2 godziny wykładów tygodniowo, 1 godzina ćwiczeń + laboratoria w 2 semestrze. Pierwszy rok ma nas przygotować do tej "trudniejszej" chemii. Po to są takie przedmioty jak: matematyka, fizyka, maszynoznawstwo czy technologie informacyjne - głównie ze względu na słowo "technologia" w nazwie. Na drugim roku odpadają i jest zdecydowanie więcej chemii ; ) Niestety są takie przedmioty jak filozofia i zarządzanie, ale większość nie chodzi na nie, a jak już są to robią coś innego. Po prostu większość ma je za "wypełniacze" czasu <jak kogoś interesuje to siada w I ławce, ale zazwyczaj to ostatnie są zajęte>

Jeżeli chodzi o miejsca pracy to bardzo dużo zależy od tego jaką specjalizację sobie wybierzesz (jak będziesz chciała iść. na magisterkę). Na PG masz do wyboru :
  • technologia zabezpieczeń przeciwkorozyjnych
  • technologia organiczna
  • analityka techniczna i przemysłowa
Jak widzisz bardzo się różnią, więc różne są tez miejsca pracy ; )
ChristineDaae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 13:34   #11
szarlot94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 39
Dot.: Politechnika Gdańska - technologia chemiczna, chemia etc.

Jeszcze sie nie dostałam, a co tu myslec o magisterce.. haha
Ale jakbym miała wybierać teraz to analityka brzmi ciekawie, choć zabezpieczenia przeciwkorozyjne też Technologia organiczna jak na ten czas mnie nie zachęca, bo jak dla mnie, chemia organiczna to chyba najcięższy dział, chociaż przyjemny jak wszystko związane z chemią
Nie pozostaje mi nic innego jak w maju zarejestrować sie online, a jeśli się dostane, to się cieszyć, haha
A jeszcze takie pytanie odnośnie badań lekarskich. Mielismy bilans w szkole, potem u lekarza i dostalismy orzeczenia od lekarza, że możemy się uczyć itd, itp Słyszałam jednak, że na PG potrzebują jakichś innych.. czy to prawda?
szarlot94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-29, 08:45   #12
szarlot94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 39
Dot.: Politechnika Gdańska - technologia chemiczna, chemia etc.

z ujednolconych punktów wychodzi mi 59 z kawalkiem, a więc chyba się dostanę
szarlot94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:56.