Malowanie henną po wcześniejszym farbowaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-02, 20:14   #1
magdalena0610
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 29

Malowanie henną po wcześniejszym farbowaniu


Witam,
Chciałam zapytać czy dobrze zrobię farbując swoje włosy jakąs farbą z drogerii (np. Garnier) po czym pomaluje je henną? Czytałam ostatnio duzo opinii na temat henny khadi i kusi mnie aby spróbowac, ale jest problem. Mam rozjaśnione włosy. Na poczatku było to ombre ale miodowy kolor włosów tak mi sie spodobal ze postanowiłam rozjasnic je bardziej. Teraz żałuje. Chciałabym wrócic do swojego brązu i nie wiem jak to zrobić. Myśle zeby najpierw zafarbowac włosy farbą a po jakims czasie henną khadi ciemny brąz. Jak myślicie?
magdalena0610 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 21:29   #2
flybadangel
Raczkowanie
 
Avatar flybadangel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 101
Dot.: Malowanie henną po wcześniejszym farbowaniu

myśle ,że dobrze bedzie wyglądało.. henna jest bardzo bezpieczna do włosów... tez pewnego czasu farbowałam henna.. nie niszczy wlosow tak jak farba..
a jak nie bedzie Ci sie podobać , to zawsze kilka umyć i po krzyku :P
flybadangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 21:43   #3
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Dżemowe Zagłębie
Wiadomości: 4 284
Dot.: Malowanie henną po wcześniejszym farbowaniu

Henna Khadi się nie zmywa, a przynajmniej nie powinna. Dodatkowo jeśli zafarbujesz jakimkolwiek brązem z henny Khadi (czy innym) i wyjdzie ci za ciemno, to lepiej nie rozjaśniać potem włosów, bo będą zielone.

magdalena0610 jeśli jesteś w 100% pewna, że nie będziesz chciała za jakiś czas mieć znowu jaśniejszych włosów to spróbuj henny. Ale jeśli lubisz zmiany to szczerze odradzam, bo jedyny sposób na pozbycie się henny to obcięcie pokrytych nią włosów. Lub ewentualnie farbowanie na ciemne kolory, które ją zamaskują.
__________________
Poważne uzależnienie od k-popu i k-dram.
Na szczęście jedyne.


Nie udzielam żadnych porad przez PW, proszę nie pisać.
mcromance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 05:52   #4
magdalena0610
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 29
Dot.: Malowanie henną po wcześniejszym farbowaniu

Nie... Faza na jasne włosy juz mi przeszła. Co prawda lubie eksperymentować z kolorami ale do rozjaśnianych włosów juz nie wróce. Dzięki za odpowiedź
magdalena0610 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 12:27   #5
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Dżemowe Zagłębie
Wiadomości: 4 284
Dot.: Malowanie henną po wcześniejszym farbowaniu

To samo tyczy się też każdego koloru jaśniejszego niż to co ci wyjdzie po hennie.
Jeśli najdzie cię nawet na jakąś średnio-ciemną rudość to po delikatnym rozjaśnieniu/pojaśnieniu włosów zieleń może wyjść. Rudości niby powinny zneutralizować w takim wypadku zieleń, ale tego się nigdy do końca nie przewidzi.

Jestem upierdliwa, ale w mam 2 znajome, które miały kiedyś hennę, nawet chyba dokładnie Khadi, i jedna po rozjaśnieniu musiała ściąć najbardziej zielonkawe pasma, a resztę zetnie jak włosy podrosną, za to druga wróciła do ciemniejszego brązu, ale z farbą chemiczną.
A mi z kolei Khadi (czysta czerwień) zupełnie nic nie złapała na naturalnych włosach, za to przesuszyła je bardzo.

Taka henna naturalna w proszku, którą sama sobie mieszasz to "zobowiązanie na długo" Pomyśl dokładnie o tym kilka dni i wtedy decyduj, czy próbujesz.
__________________
Poważne uzależnienie od k-popu i k-dram.
Na szczęście jedyne.


Nie udzielam żadnych porad przez PW, proszę nie pisać.
mcromance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 15:08   #6
magdalena0610
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 29
Dot.: Malowanie henną po wcześniejszym farbowaniu

Ok, dzięki

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

Nie wliczając czerwonych włosów to zawsze miałam ciemny brąz ale kiedys cos mi odwaliło i rozjaśniłam. To było chwilowe. Żałuje tego. O hennie khadi dowiedziałam sie przypadkowo. Najwyzej oceniane były dwa odcienie- orzechowy brąz i ciemny brąz. Oba wyglądaja bardzo ładnie wiec na pewno wybiore jedno z nich. Jestem pewna, że nie rozjasnie ich już. Dzięki za wszelkie informacje
magdalena0610 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 16:00   #7
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Malowanie henną po wcześniejszym farbowaniu

Zapraszam na wątek o hennie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=728615&page=17
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-03 17:00:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.