Jak zacząć wszystko od nowa ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-11, 21:00   #1
lonelygirl1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11

Jak zacząć wszystko od nowa ?


Całe moje dzieciństwo było godne pożałowania. Teraz mam 18 lat, cały wolny czas spędzam w domu, nie mam przyjaciół, rodzina się mną nie interesuje, mam nauczanie indywidualne i chodzę do psychologa. Popadam przez to w coraz głębszą depresję. Za dwa tygodnie mam rozmowe o przyjęcie mnie na terapię grupową, mam nadzieję, że to choć troche mi pomoże. Marzę jednak o zamieszkaniu za granicą gdzieś w Europie po szkole średniej i zacząć tam wszystko od nowa. Chciałabym znaleźć tam grupkę przyjaciół z którymi spędzałabym cały wolny czas a co do tego czym bym się chciała zajmować to zastanawiam się nad czymś w stylu rezydenta, bądź animatora czasu wolnego ze względu na to że kocham podróżować i uczyć się języków. Nie mam zielonego pojęcia jak urzeczywistnić moje marzenie dlatego proszę o pomoc. Gdzie najlepiej opłaca się zamieszkać ? Co studiować ( jeżeli to co podałam byłoby słabym pomysłem) ? Jak znaleźć mieszkanie ? Czy to wszystko wymaga dużego wkładu finansowego ?
lonelygirl1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 21:45   #2
brzydkaprawda
Raczkowanie
 
Avatar brzydkaprawda
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 146
Dot.: Jak zacząć wszystko od nowa ?

W ogóle znasz jakiś język obcy czy dopiero chcesz zacząć się go uczyć?
Nie wiem gdzie najbardziej opłaca się zamieszkać, ale co do studiowania to przede wszystkim wybierz coś co Cię interesuje, co lubisz robić.

A myślałaś może o wyjeździe jako au pair? Mój wujek parę lat temu gdy był jeszcze w wieku studenckim dzięki temu spędził sporo czasu w Ameryce, później w Australii, a moja siostra siedziała trochę czasu w Ameryce również dzięki temu programowi.
Oczywiście trzeba lubić dzieci, zajmować się nimi i mieć dobre podejście. Jeśli się trafi do fajnej rodziny to myślę, że to może być naprawdę niezła przygoda i język można podszkolić i zapewne poznać trochę ludzi. Tyle tylko, że jest to rozwiązanie tymczasowe, a nie na stałe, ale przynajmniej na początek nie musisz się martwić załatwianiem mieszkania itd., bo z tego co wiem mieszkasz razem z daną rodziną.
brzydkaprawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 21:55   #3
lonelygirl1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11
Dot.: Jak zacząć wszystko od nowa ?

Cytat:
Napisane przez brzydkaprawda Pokaż wiadomość
W ogóle znasz jakiś język obcy czy dopiero chcesz zacząć się go uczyć?
Nie wiem gdzie najbardziej opłaca się zamieszkać, ale co do studiowania to przede wszystkim wybierz coś co Cię interesuje, co lubisz robić.

A myślałaś może o wyjeździe jako au pair? Mój wujek parę lat temu gdy był jeszcze w wieku studenckim dzięki temu spędził sporo czasu w Ameryce, później w Australii, a moja siostra siedziała trochę czasu w Ameryce również dzięki temu programowi.
Oczywiście trzeba lubić dzieci, zajmować się nimi i mieć dobre podejście. Jeśli się trafi do fajnej rodziny to myślę, że to może być naprawdę niezła przygoda i język można podszkolić i zapewne poznać trochę ludzi. Tyle tylko, że jest to rozwiązanie tymczasowe, a nie na stałe, ale przynajmniej na początek nie musisz się martwić załatwianiem mieszkania itd., bo z tego co wiem mieszkasz razem z daną rodziną.
znam angielski na poziomie zaawansowanym oraz ucze się niemieckiego i włoskiego

a co do wyjazdu jako au pair to jeszcze nigdy wcześniej o tym nie myślałam, pomysł jest niezły tylko co dalej ?
lonelygirl1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 22:24   #4
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 164
Dot.: Jak zacząć wszystko od nowa ?

Nie chcę absolutnie bawić się w psychologa ani Cię oceniać, ale przemyślałaś dobrze swoją decyzję wyjazdu?

W pewnym momencie życia byłam w podobnej sytuacji jak Ty. Nie chodziłam może do psychologa czy na terapię (tym lepiej dla Ciebie , że Ty to robisz) ale czułam się sama i beznadziejna Chciałam mieć przyjaciół i kontakt z ludźmi, ale kiedy trzeba było wyjść, wykazać się jakąś inicjatywą aby coś zmienić to się wycofywałam. Nie wiem czy to lenistwo czy może mój stan psychiczny w jakim wtedy się znajdowałam... Powinnaś dobrze przemyśleć czy na pewno tego chcesz i czy to w Twoim wykonaniu wypali. Jeśli chcesz mieć znajomych, ale niekoniecznie wykazywać się inicjatywą i niekoniecznie do nich wychodzić to się nie zmieni. Nie chcę także oceniać Twojej rodziny, ale skoro mówisz, że się nie interesują, to może na początek zmień tylko miasto? Najlepiej jakieś duże, w którym poczujesz się troszkę anonimowo i komfortowo. W razie niepowodzenia, nie będziesz w obcym kraju...tysiące kilometrów od domu.

Tak jak mówiłam, byłam w podobnej sytuacji i w moim przypadku zmiana miasta była kluczowa. Poczułam, że zaczynam od nowa i spojrzałam na wszystko zupełnie inaczej. Tak czy inaczej trzymam kciuki, walcz o siebie
Sherminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 22:35   #5
lonelygirl1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11
Dot.: Jak zacząć wszystko od nowa ?

Cytat:
Napisane przez Sherminka Pokaż wiadomość
Nie chcę absolutnie bawić się w psychologa ani Cię oceniać, ale przemyślałaś dobrze swoją decyzję wyjazdu?

W pewnym momencie życia byłam w podobnej sytuacji jak Ty. Nie chodziłam może do psychologa czy na terapię (tym lepiej dla Ciebie , że Ty to robisz) ale czułam się sama i beznadziejna Chciałam mieć przyjaciół i kontakt z ludźmi, ale kiedy trzeba było wyjść, wykazać się jakąś inicjatywą aby coś zmienić to się wycofywałam. Nie wiem czy to lenistwo czy może mój stan psychiczny w jakim wtedy się znajdowałam... Powinnaś dobrze przemyśleć czy na pewno tego chcesz i czy to w Twoim wykonaniu wypali. Jeśli chcesz mieć znajomych, ale niekoniecznie wykazywać się inicjatywą i niekoniecznie do nich wychodzić to się nie zmieni. Nie chcę także oceniać Twojej rodziny, ale skoro mówisz, że się nie interesują, to może na początek zmień tylko miasto? Najlepiej jakieś duże, w którym poczujesz się troszkę anonimowo i komfortowo. W razie niepowodzenia, nie będziesz w obcym kraju...tysiące kilometrów od domu.

Tak jak mówiłam, byłam w podobnej sytuacji i w moim przypadku zmiana miasta była kluczowa. Poczułam, że zaczynam od nowa i spojrzałam na wszystko zupełnie inaczej. Tak czy inaczej trzymam kciuki, walcz o siebie
Myślałam nad tym nie raz. Brak przyjaciół to nie jest główny powód dla którego chce wyjechać za granicę. Głównym powodem jest moja chęć "bycia bliżej świata" że tak to ujmę. Czuję, że Polska jest kompletnym zawsiówkiem w stosunku do np. Niemiec czy Wielkiej Brytanii. No i przede wszystkim wydaje mi się, że życie tu jest zbyt drogie.
lonelygirl1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 22:38   #6
brzydkaprawda
Raczkowanie
 
Avatar brzydkaprawda
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 146
Dot.: Jak zacząć wszystko od nowa ?

Cytat:
Napisane przez lonelygirl1996 Pokaż wiadomość
znam angielski na poziomie zaawansowanym oraz ucze się niemieckiego i włoskiego

a co do wyjazdu jako au pair to jeszcze nigdy wcześniej o tym nie myślałam, pomysł jest niezły tylko co dalej ?
Jeśli pomysł z au pair Ci się podoba to poczytaj o tym więcej, dowiedz się wszystkiego co trzeba i wtedy zdecydujesz czy to na pewno dla Ciebie czy może jednak chcesz czegoś innego. Rozeznaj się w tym wszystkim.
brzydkaprawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 08:25   #7
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Jak zacząć wszystko od nowa ?

Co jakiś czas biuro podróży (chyba TUI, ale nie jestem pewna) organizuje konkursy właśnie na rezydentów czy animatorów. Mogłabyś się tam rozejrzeć.
Poza tym chyba swego czasu np. Stena Line miała tego typu oferty pracy. W ogóle polecam Ci przeglądanie stron biur wycieczkowych, bo tam jest mnóstwo tego typu ogłoszeń i najlepiej sprawdzisz czy pasuje Ci taka praca i czy masz wszystkie wymagane umiejętności.

A tak, poza tym, czujesz się gotowa na taki wyjazd? Bo będziesz całkowicie sama, w obcym kraju, w nowej sytuacji.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-12, 23:32   #8
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 587
Dot.: Jak zacząć wszystko od nowa ?

Jestem kilka lat od Ciebie starsza ale w pewnym momencie miałam identyczne 'problemy' jak Ty (w sumie to chyba nadal mam). I również tak jak Ty uważałam, że idealnym rozwiązaniem będzie wyjazd gdzieś daleko, odcięcie się od teraźniejszego życia i zaczęcie wszystkiego od nowa.
Absolutnie Cię nie zniechęcam, próbuj swoich sił, tylko na zimno zastanów się czy w 100% jesteś gotowa na tak poważny krok w tym momencie swojego życia. Uczęsczasz do psychologa, niedługo będziesz mieć terapię grupową - skup się przede wszystkim na swoim zdrowiu a wszystko inne przyjdzie z czasem, krok po kroku. Jeżeli masz trudności z zawieraniem znajomości tutaj w Polsce, to prawdopodobieństwo że w obcym kraju będzie Ci równie lub bardziej trudno otworzyć się na ludzi jest niestety duże.

Jesteś jeszcze bardzo młoda, masz dużo czasu na bardzo poważne decyzje, które mogą przewrócić Twoje życie do góry nogami (nie zawsze niestety w pozytywny sposób).
Trzymaj się, dużo wytrwałości!
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 01:09   #9
lonelygirl1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11
Dot.: Jak zacząć wszystko od nowa ?

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;45998815]Co jakiś czas biuro podróży (chyba TUI, ale nie jestem pewna) organizuje konkursy właśnie na rezydentów czy animatorów. Mogłabyś się tam rozejrzeć.
Poza tym chyba swego czasu np. Stena Line miała tego typu oferty pracy. W ogóle polecam Ci przeglądanie stron biur wycieczkowych, bo tam jest mnóstwo tego typu ogłoszeń i najlepiej sprawdzisz czy pasuje Ci taka praca i czy masz wszystkie wymagane umiejętności.

A tak, poza tym, czujesz się gotowa na taki wyjazd? Bo będziesz całkowicie sama, w obcym kraju, w nowej sytuacji.[/QUOTE]
w sumie bądź co bądź jestem sama nawet tutaj więc to nie będzie wielkiej różnicy, co do biór podróży to dziękuję za radę

---------- Dopisano o 01:09 ---------- Poprzedni post napisano o 01:08 ----------

[1=4ac7eae5f92dfa622d89f02 4e559f952d8de277a_657b977 4600aa;46008747]Jestem kilka lat od Ciebie starsza ale w pewnym momencie miałam identyczne 'problemy' jak Ty (w sumie to chyba nadal mam). I również tak jak Ty uważałam, że idealnym rozwiązaniem będzie wyjazd gdzieś daleko, odcięcie się od teraźniejszego życia i zaczęcie wszystkiego od nowa.
Absolutnie Cię nie zniechęcam, próbuj swoich sił, tylko na zimno zastanów się czy w 100% jesteś gotowa na tak poważny krok w tym momencie swojego życia. Uczęsczasz do psychologa, niedługo będziesz mieć terapię grupową - skup się przede wszystkim na swoim zdrowiu a wszystko inne przyjdzie z czasem, krok po kroku. Jeżeli masz trudności z zawieraniem znajomości tutaj w Polsce, to prawdopodobieństwo że w obcym kraju będzie Ci równie lub bardziej trudno otworzyć się na ludzi jest niestety duże.

Jesteś jeszcze bardzo młoda, masz dużo czasu na bardzo poważne decyzje, które mogą przewrócić Twoje życie do góry nogami (nie zawsze niestety w pozytywny sposób).
Trzymaj się, dużo wytrwałości![/QUOTE]
Dziękuję
lonelygirl1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 11:11   #10
sense_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 34
Dot.: Jak zacząć wszystko od nowa ?

mam do Ciebie pytanie może trochę z innej beczki, aczkolwiek piszesz że masz dużo czasu, że potrafisz j.angielski dobrze, nie chciałabyś pomóc mi w nauce tego jezyka?
sense_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 11:32   #11
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Jak zacząć wszystko od nowa ?

Ja popieram propozycję dziewczyn co do wyjazdu jako au pair. To fajne doświadczenie i możesz zobaczyć jak spodoba ci się życie za granicą. Jeśli wszytko będzie ok to możesz zastanowić się nad rozpoczęciem w danym kraju studiów itp.

Nie wiem na czym polega problem, że nie masz przyjaciół. Jesteś zbyt nieśmiała, czy po prostu tak jakoś wyszło? Samodzielny wyjazd niekoniecznie spowoduje, że będziesz mieć znajomych na pęczki, ale może akurat?
Na pewno nauczysz się samodzielności.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-18, 02:47   #12
lonelygirl1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11
Dot.: Jak zacząć wszystko od nowa ?

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Ja popieram propozycję dziewczyn co do wyjazdu jako au pair. To fajne doświadczenie i możesz zobaczyć jak spodoba ci się życie za granicą. Jeśli wszytko będzie ok to możesz zastanowić się nad rozpoczęciem w danym kraju studiów itp.

Nie wiem na czym polega problem, że nie masz przyjaciół. Jesteś zbyt nieśmiała, czy po prostu tak jakoś wyszło? Samodzielny wyjazd niekoniecznie spowoduje, że będziesz mieć znajomych na pęczki, ale może akurat?
Na pewno nauczysz się samodzielności.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
mój problem co do braku przyjaciół wynikł po części "bo tak już wyszło" i po części tego że jestem zbyt nieśmiała, czuje, że z dnia na dzień coraz bardziej robię się nieśmiała bo nie mam w ogóle żadnych kontaktów z rówieśnikami, spadłam na samo dno. Ta terapia grupowa jest moją ostatnią deską ratunku pod tym względem, jak to nie wyjdzie to nie wiem co dalej
lonelygirl1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 11:25   #13
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Jak zacząć wszystko od nowa ?

To moze najpierw skup się na tej terapii, jeśli się na nią dostaniesz. To jednak bardzo ważne, skoro to twoja ostatnia szansa. Na wyjazd np. jako au pair jeszcze pewnie znajdzie się czas.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-18 11:25:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:47.