Rzucać się na wielką wodę? Gap year w Niemczech, aby nauczyć się języka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-11, 18:17   #1
niespodzianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 13

Rzucać się na wielką wodę? Gap year w Niemczech, aby nauczyć się języka?


Hej wszystkim
mam rozterkę, nie wiem, co wybrać. Niby jeszcze mam rok na podjęcie decyzji, ale rok minie szybko.
W tym roku idę do trzeciej klasy liceum i moim marzeniem jest życie w Berlinie. Mówię płynnie po angielsku, ale mój niemiecki jest na poziomie, który nie jest zbyt dobry - A2+ (niedawno zaczęłam intensywną naukę). Chciałabym tam studiować, ale przecież w rok nie opanuję na tyle dobrze języka. Chcę kontynuować naukę na uczelni technicznej.
Czy dobrym pomysłem jest wyjazd po maturze? Myślałam nad tym, żeby zrobić sobie rok przerwy, pracować tam i nauczyć się języka, a po roku pójść na studia. Drugą opcją jest rok w Polsce+drugi rok erasmusa+trzeci rok znowu w Polsce, a magisterka już tam.
Dodam, że bardzo szybko się uczę; w Berlinie nie mam nikogo, u kogo mogłabym się zaczepić.
niespodzianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 18:38   #2
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Rzucać się na wielką wodę?

Cytat:
Napisane przez niespodzianna Pokaż wiadomość
Hej wszystkim
mam rozterkę, nie wiem, co wybrać. Niby jeszcze mam rok na podjęcie decyzji, ale rok minie szybko.
W tym roku idę do trzeciej klasy liceum i moim marzeniem jest życie w Berlinie. Mówię płynnie po angielsku, ale mój niemiecki jest na poziomie, który nie jest zbyt dobry - A2+ (niedawno zaczęłam intensywną naukę). Chciałabym tam studiować, ale przecież w rok nie opanuję na tyle dobrze języka. Chcę kontynuować naukę na uczelni technicznej.
Czy dobrym pomysłem jest wyjazd po maturze? Myślałam nad tym, żeby zrobić sobie rok przerwy, pracować tam i nauczyć się języka, a po roku pójść na studia. Drugą opcją jest rok w Polsce+drugi rok erasmusa+trzeci rok znowu w Polsce, a magisterka już tam.
Dodam, że bardzo szybko się uczę; w Berlinie nie mam nikogo, u kogo mogłabym się zaczepić.
Mój kuzyn pojechał do Niemiec na Erazmusa z AGH nie znając języka wcale, znał bardzo dobrze angielski. Chodził tam na jakiś intensywny kurs niemieckiego, obecnie mówi biegle, został tam na studiach doktoranckich Także jeśli taką opcję rozważasz, to jest to naprawdę dobry pomysł, choć nie masz gwarancji, że trafisz akurat na pewno do Berlina.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 18:42   #3
CzarodziejkaGorzalka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 207
Dot.: Rzucać się na wielką wodę?

Zrób studia w Polsce i w tym czasie naucz się języka na lekcjach z lektorem (nigdy nie ucz się samemu). Po studiach jedź do Niemiec.
CzarodziejkaGorzalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 19:16   #4
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Rzucać się na wielką wodę?

A co z kwestią utrzymania tam? Życie w Berlinie jest drogie. Jeśli nie będziesz umiała języka przynajmniej bardzo dobrze, to czeka cię strasznie dużo nauki, żeby nadgonic. To plus praca pozwalająca na utrzymanie wygląda naprawdę ciężko.
A, no i przecież najpierw na taki uniwersytet trzeba się dostac. Nie wymagają certyfikatów językowych?
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 19:18   #5
niespodzianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 13
Dot.: Rzucać się na wielką wodę?

O utrzymanie nie muszę się martwić - pomoc rodziców + praca + na początek też własne oszczędności.
Języka zaczęłam się uczyć dopiero niedawno, ale przy moich zdolnościach językowych spokojnie opanuję go w miarę dobrze, a reszty douczę się na miejscu. Dlatego myślałam nad rokiem przerwy.
niespodzianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 19:37   #6
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Rzucać się na wielką wodę?

Jedź. Będąc wśród Niemców na co dzień bardzo szybko podłapiesz język. Ewentualnie jeśli masz obawy to daj sobie rok po maturze na intensywną naukę niemieckiego i jedź potem.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 19:53   #7
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Rzucać się na wielką wodę?

Moi znajomi, których poznałam właśnie w Berlinie mówili, że do legalnego zatrudnienia trzeba mieć np. poświadczenie czy certyfikat znajomości języka na min. b2.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-11, 19:59   #8
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Rzucać się na wielką wodę?

W Niemczech funkcjonują powszechnie bardzo intensywne kursy języka, więc nie trzeba nawet podłapywać tylko od tubylców - możesz iść na taki kurs i w pół roku mówić płynnie Praca na początek, przez pierwszy rok, to bardzo dobry pomysł - myślę, że spokojnie utrzymasz się mając na początek jakąś prostą pracę i wynajmując np. pokój.

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Moi znajomi, których poznałam właśnie w Berlinie mówili, że do legalnego zatrudnienia trzeba mieć np. poświadczenie czy certyfikat znajomości języka na min. b2.
O, to może być utrudnienie, nie wiedziałam że w Berlinie tak to wygląda.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 13:56   #9
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Rzucać się na wielką wodę?

Cytat:
Napisane przez niespodzianna Pokaż wiadomość
Hej wszystkim
mam rozterkę, nie wiem, co wybrać. Niby jeszcze mam rok na podjęcie decyzji, ale rok minie szybko.
W tym roku idę do trzeciej klasy liceum i moim marzeniem jest życie w Berlinie. Mówię płynnie po angielsku, ale mój niemiecki jest na poziomie, który nie jest zbyt dobry - A2+ (niedawno zaczęłam intensywną naukę). Chciałabym tam studiować, ale przecież w rok nie opanuję na tyle dobrze języka. Chcę kontynuować naukę na uczelni technicznej.
Czy dobrym pomysłem jest wyjazd po maturze? Myślałam nad tym, żeby zrobić sobie rok przerwy, pracować tam i nauczyć się języka, a po roku pójść na studia. Drugą opcją jest rok w Polsce+drugi rok erasmusa+trzeci rok znowu w Polsce, a magisterka już tam.
Dodam, że bardzo szybko się uczę; w Berlinie nie mam nikogo, u kogo mogłabym się zaczepić.
Jeżeli praca, to poszukaj ofert dla au pair. Będziesz miała dach nad głową i kieszonkowe. Pomysł z Erasmusem też jest dosyć dobry. Z mojego roku 3 osoby aplikują na magisterkę w DE, właśnie po tym, jak wróciły z wymiany. A co do języka - wszystko zależy od Twoich chęci i motywacji, ale znajomość niemieckiego to przyszłościowa sprawa i warto go znać.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 17:22   #10
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Rzucać się na wielką wodę?

Cytat:
Napisane przez CzarodziejkaGorzalka Pokaż wiadomość
Zrób studia w Polsce i w tym czasie naucz się języka na lekcjach z lektorem (nigdy nie ucz się samemu). Po studiach jedź do Niemiec.
Dlaczego ma nie uczyć się sama?

Znam wiele osób uczących sie z lektorami, osobami obcojęzycznymi, na kursach, lektoratach, prywatnych lekcjach a i tak lepiej umieją z reguły Ci, którzy stawiają na samodzielną naukę i samozaparcie.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 09:33   #11
xCatherinex
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 43
Dot.: Rzucać się na wielką wodę? Gap year w Niemczech, aby nauczyć się języka?

Jeśli masz możliwość, to ja bym na twoim miejscu pojechała
xCatherinex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-17, 02:39   #12
eks_al
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5
Dot.: Rzucać się na wielką wodę? Gap year w Niemczech, aby nauczyć się języka?

Jedź zdecydowanie. Jeśli masz taka okazję i masz na to środki to nie ma co się za długo zastanawiać. To może się okazać najlepszym rokiem Twojego życia, a na studia nie ma się co śpieszyć. Po roku za granica możesz jeszcze całkowicie zmienić swoje plany na przyszłość, możesz lepiej poznać siebie i innych. Daj sobie czas na spełnianie marzeń!
eks_al jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 00:43   #13
Lyssa09
Przyczajenie
 
Avatar Lyssa09
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Tczew
Wiadomości: 10
Dot.: Rzucać się na wielką wodę? Gap year w Niemczech, aby nauczyć się języka?

Osobiście też polecam program Au pair, kieszonkowe, dach nad głową, kurs języka, bo możesz się tam o taki ubiegać (nauka niemieckiego po niemiecku). No i co najważniejsze super przygoda, którą będziesz wspominać całe życie.
__________________
Lyssa
Lyssa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 10:41   #14
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Rzucać się na wielką wodę?

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Moi znajomi, których poznałam właśnie w Berlinie mówili, że do legalnego zatrudnienia trzeba mieć np. poświadczenie czy certyfikat znajomości języka na min. b2.
Takie ograniczenie oficjalne byłoby niezgodne z przepisami UE.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 17:26   #15
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Rzucać się na wielką wodę? Gap year w Niemczech, aby nauczyć się języka?

hej, nie zastanawiaj sie tylko jedz.

Przez rok spokojnie opanujesz jezyk na tyle zeby dostac sie na uniwersytet - nie jest to takie trudne w Niemczech brakuje studentow. wystarczy miec certyfikat najlepiej poziom C1.
Intensywny kurs (5dni w tyg po 3 godz/dzien) to koszt ok 200€ / msc przy czym do konca poziomu B1 jako obywatelowi UE przysluguje Ci 50% dofinansowania. wystarczy tylko dowod pokazay i odczekac ok 4 tyg.
w razie jakichkolwiek pytan pisz, pozdrawiam z Berlina.[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Moi znajomi, których poznałam właśnie w Berlinie mówili, że do legalnego zatrudnienia trzeba mieć np. poświadczenie czy certyfikat znajomości języka na min. b2.
co za bzdura
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-05 18:26:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:02.