Łuska? na skórze głowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-06, 01:01   #1
KR7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 7

Łuska? na skórze głowy


Witam jestem chłopakiem mam 24 lata zawsze odkąd pamiętam szybko przetłuszczały mi się włosy (po 2 dniach mam tak jakbym wylał sobie na nie butelkę oleju) po podrapaniu się po głowie pozostaje mi taki tłusty biały nalot pod paznokciem lub lekko żółtawy stosowałem szampon Nizoral , Zoxin med , Selsun Blue , Head&Shouders bardzo cierpliwie nizoral i reszte aptecznych zostawiałem na głowie przez 5 minut patrzyłem nawet na zegarek w łazience :P obecnie stosuje od 2 tygodniu szampon Pirolam i po umyciu nim głowy ta łuska jest widoczna pod włosami czy tego typu szampony pogarszają mi stan skóry czy np pirolam ma tak działać w sensie że zdziera on zaległą łuskę ? bo sam nie wiem co myśleć testowałem też szampony bez SLS i dla dzieci Hipp , Atoperal itp ale zawsze od kilku lat mam na głowie ten biały nalot dermatolog przepisał mi kiedyś jakieś płyny i kazał używać szamponu dla dzieci i to raczej nic nie dało..... Skóra nie jest czerwona ani nie mam na niej strupów tylko po podrapaniu się szczególnie tam gdzie mam dłuższe włosy bo np boki mam krótkie ścięte maszynką jest ten biały tłustawy nalot w niektórych miejscach lekko żółty i nie mogę sobie z tym poradzić od kilku lat. Włosy też zdają się być słabsze przez to na pewno nie trzymają się głowy tak jak powinny ... Dodam jeszcze że np po 2 dniach bez mycia głowy zaczyna mnie ona swędzieć w niektórych miejscach gdy staje się już tłusta, nie swędzi mnie po myciu jak co niektórych tylko właśnie gdy jej nie umyję. Liczę na jakąś pomoc od was czy stosować dalej ten pirolam aż skończę pełną kurację przez 4 tygodnie czy on tylko pogarsza mój stan skóry skoro tej łuski po myciu wydaje się więcej i jest widoczna dopóki włosy mi nie wyschną :O Mycie pirolamem zajmuje mi sporo czasu ponieważ jest napisane aby pianę potrzymać 5 minut i czynność powtórzyć a więc piane trzymam 10 minut później spłukuję bardzo dokładnie przez 5 minut.... Ogólnie mówiąc próbowałem już wszystkiego tracę powoli nadzieje że da się to wyleczyć.

Edytowane przez KR7
Czas edycji: 2015-09-06 o 01:19
KR7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 23:11   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Łuska? na skórze głowy

poczytaj:
http://www.anwen.pl/2013/01/pielegna...z-upiezem.html
http://www.anwen.pl/2011/05/upiez.html
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 12:54   #3
KR7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 7
Dot.: Łuska? na skórze głowy

Czyli myślisz że mój problem to po prostu łupież zwykły lub tłusty ? a nie inna choroba z tego co opisałem?
KR7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 13:57   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Łuska? na skórze głowy

łupież tłusty.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 09:13   #5
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Łuska? na skórze głowy

Sakazana_na_Bluesa- świetne linki

Pityrosporym (Malassezia)- skąd ja to znam...Tylko że u mnie to było przyczyną trądziku właśnie. A lekarze wykryć nie potrafili...
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 16:49   #6
KR7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 7
Dot.: Łuska? na skórze głowy

Ja też przez te lata przypuszczałem że jest to właśnie łupież tłusty ale nie mam takich żółtych strupów jak na obrazkach w internecie ani nie widać tego raczej gołym okiem, widać dopiero wtedy jak przejadę szczotką lub paznokciem chodzi mi o to że nie mam takiej skorupy z łupieżu widocznej pod włosami. Jak myślisz próbować kończyć kuracje tym Pirolamem ? zostało mi jeszcze 2 tygodnie czy możesz mi polecić jakiś lepszy szampon do tłustego łupieżu? cena nie gra roli chciałbym się tego pozbyć i tego szybkiego przetłuszczania się włosów.
KR7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 14:09   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Łuska? na skórze głowy

ja bym dokończyła terapię, z zastrzeżeniem, że włosy powinieneś myć codziennie. ja bym wypróbowała jeszcze: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...jotokowej.html
u mnie się sprawdziło np. to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...lo-agafii.html
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-12, 23:22   #8
KR7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 7
Dot.: Łuska? na skórze głowy

Dzięki bardzo za zainteresowanie i wskazówki a co myślisz o szamponie vichy dercos na łupież tłusty jest dość drogi ale właśnie jeszcze jego nie próbowałem a z tego co czytałem jego stosuje się właśnie codziennie w odróżnieniu od innych leczniczych szamponów. Może właśnie taki typowo do tłustego łupieżu da radę.
KR7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 06:18   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Łuska? na skórze głowy

Ten produkt z pierwszego linka tez jest typowo do tlustego lupiezu z vichy nie uzywam kosmetykow, wiec sie nie znam, ale mozesz poczytac opinie na kwc.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 16:55   #10
KR7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 7
Dot.: Łuska? na skórze głowy

Kupiłem sobie ten vichy dercos do łupieżu tłustego zapłaciłem 48 zł i już po pierwszym myciu jest różnica i włosy nie są tłuste na drugi dzień tylko mam pytanie może ktoś z was go używał na opakowaniu jest napisane aby za pierwszym razem potrzymać szampon na głowie 2 minuty a przy kolejnych wmasować i od razu spłukać, kuracja 4 tygodniowa. Czy to oznacza że mam go używać codziennie przez 4 tygodnie ? nie tak jak przy innych leczniczych 2-3 razy w tygodniu ? bo na razie umyłem ten pierwszy raz i zostawiłem na 2 minuty a na opakowaniu nic więcej nie jest napisane , w środku nie ma żadnej ulotki w internecie też nic nie znalazłem.

Edytowane przez KR7
Czas edycji: 2015-09-18 o 16:56
KR7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 01:38   #11
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Łuska? na skórze głowy

ja bym myła codziennie. łupież jest spowodowany często malasezją, a malasezja się dobrze rozwija na łoju włosów.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-20 02:38:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.