uzależnienie od chipsów? proszę o pomoc... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-07, 13:54   #61
basia_pn
Raczkowanie
 
Avatar basia_pn
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 254
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Jak mam czipsy w domu to też je zjadam, czasem paczkę na dzień, ale jak nie kupię bo np nie idę do sklepu albo nie myślę o tym to nie mam parcia żeby iść specjalnie i je kupić. Bardzo lubię, ale potrafię żyć bez.
Proponuje ich po prostu nie kupować
basia_pn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 12:18   #62
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Ja zawsze w sklepie jak sięgam po paczkę chipsów mam wrażenie, że ludzie na około mnie obserwują i szepczą "oho, ta grubaska znów będzie żarła" dlatego też kupuje je raz na miesiąc
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 12:28   #63
renata_h86
Raczkowanie
 
Avatar renata_h86
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 171
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Niestety uwielbiam się obżerać chipsami oglądając film z mężem.Nie jestem w stanie się oprzeć.Film bez chipsów to nie to samo.Może to rzeczywiście uzależnienie
renata_h86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 10:33   #64
furia88
Raczkowanie
 
Avatar furia88
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 92
Dot.: uzaleznienie od chipsow? prosze o pomoc...

Ja też lubię czipsy, ale staram się schudnąć więc mam alternatywę - robię sobie czipsy z wędlinki Wybieracie jakaś ulubioną wędlinę, ja robię z krakowskiej z indyka, posypujecie np czerwoną papryką i do pierkarnika na 200st, czas robienia aż będą chrupkie, trzeba pilnować.
furia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 10:12   #65
Katarynka_1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 8
Dot.: uzależnienie od chipsów? proszę o pomoc...

Mam niestety ten sam problem. Od kiedy pamiętam, uwielbiam chipsy i nie jestem w stanie zjeść jednego czy dwóch, ale raczej całą paczkę. Potrafię codziennie zjadać (pożerać) całą dużą paczkę paprykowych, a ostatnio maczam je jeszcze w hummusie. Wiem, że to nie dobre (a nawet bardzo) i planuję przystopować i przestać jeść chipsy.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-01-06 o 15:03 Powód: Reklama.
Katarynka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 12:52   #66
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: uzależnienie od chipsów? proszę o pomoc...

U mnie zamiast chipsów sprawdzają się pieczone frytki z piekarnika. Raz na jakiś czasu lubię sobie pochrupać do filmu prażone orzechy i pestki
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 14:33   #67
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 502
Dot.: uzależnienie od chipsów? proszę o pomoc...

Skąd ja to znam...

Gdy łapie mnie tzw. mały głód, nie ciągnie mnie do słodyczy, tylko właśnie do pikantnych przekąsek: chipsów, chrupek, prażynek, wszelkich bake rollsów o smaku czegośtam. Także hot dogów i burgerów, albo chociaż frytek z jakimś sosem do maczania

Gdy byłam nastolatką/ tuż po 20, ze wstydem przyznaję, że często jadłam owe "junk foody". W dodatku bez konsekwencji w kilogramach, bo byłam chuda jak patyk i miałam jakąś turbo przemianę materii. Ale psuła mi się cera, świeciła się, wyskakiwały krosty, włosy jakoś tak szybciej robiły się tłuste...

Z wiekiem moja przemiana materii przestała być taka super-hiper, a i zdarzały się bóle brzucha czy inne nieprzyjemne dolegliwości gastryczne (wzdęcia) bo zjedzeniu fast foodowego jedzenia. Dlatego unikam. Lubię i ciągnie mnie, zwłaszcza przed okresem, ale świadomość, że będę się źle czuła/zepsuje mi się cera/przytyję powstrzymuje mnie w regularnym spożywaniu wora chipsów czy hot dogów ze stacji benzynowej zdarza się, ale okazjonalnie.

Na "małego głoda" ale niesłodkiego dobrze jest wypić małą butelkę soku wielowarzywnego. Albo zjeść kabanosa czy inną kiełbaskę.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-14, 19:25   #68
nurek119
Zakorzenienie
 
Avatar nurek119
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 513
Dot.: uzależnienie od chipsów? proszę o pomoc...

Jak chodziłam do podstawówki i do gimnazjum to byłam turbo uzależniona od chipsów, jadłam je codziennie gdy rodzice byli w pracy a potem upychalam za książkami, zabawkami itd opakowania.... od kiedy jestem na studiach jakos sobie z tym problemem radzę ale, czasem (myśle ze raz na dwa tygodnie) najdzie mnie tak potworna ochota na chipsy, że nic nie jest w stanie jej zastąpić. Nigdy nie mam ich w domu ale gdy nachodzi mnie taka mega ochota ktora trzyma sie juz kilka dni to potrawie o 22 wyjsc do sklepu, kupić paczkę i dopiero jak ja zjem moge isc spac...
nurek119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-08, 18:48   #69
welovethisgame
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 1
Dot.: uzależnienie od chipsów? proszę o pomoc...

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Jestem facetem, ale mam podobny problem co Ty. Na mnie takim dobrym sposobem jest uzmysłowienie sobie ile kasy na to idzie w ciągu miesiąca, roku. Ile fajnej kasy z tych niekupionych czipsów mógłbym odłożyć na jakieś fajne cele, oszczędzanie, karnet na basen, wyjazd gdzieś... Poza tym tak jak koleżanki już wspomniały, mega niezdrowe i perspektywa umierania tylko ze względu na jedzenie czipsów nie wygląda zbyt optymistycznie. ..

Poza tym nie wiem jak Was, ale mnie po czipsach bardzo często boli gardło, pewnie są jakieś składniki drażniące je. Jeszcze raka przełyku się przez to nabawie...

Choć mimo tych moich słów sam czasem się łapię na tym, że kupuję to badziewie choć już coraz rzadziej i obym zredukował do 0, czego Wam i sobie życzę

Edytowane przez welovethisgame
Czas edycji: 2021-03-08 o 18:51
welovethisgame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 12:27   #70
patryk0007
Przyczajenie
 
Avatar patryk0007
 
Zarejestrowany: 2021-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: uzależnienie od chipsów? proszę o pomoc...

Mnie argument ceny jakoś nie przekonuje. Bardziej docierają do mnie dwie rzeczy, skład i ile to ma kcal. Od razu po skórze widzę różnicę, gdy do diety wskoczą regularnie chipsy. Czuję się też inaczej, dużo mi ciężej, szybciej się męczę, mimo, że nic nie robię specjalnego.
A kcal? Jeżeli 100 g ma 500 kcal, to myślę ile musiałby zjeść marchwi i jak bardzo byłbym wtedy zapchany, niż chipsami.
Ale niestety chęć na chipsa powraca stale
patryk0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-28, 14:33   #71
sylwia983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 35
Dot.: uzależnienie od chipsów? proszę o pomoc...

Mnie czasem też nachodziła ochota na chipsy ale starałam się kupować tylko takie o jak najprostszym składzie tzn. ziemniaki, olej, sól. Nigdy nie jadłam ich regularnie, najczęściej w weekendy, do jakiegoś filmu itp. Ale jedno co pamiętam to to, że jak się już otworzyło paczkę to ciężko było się powstrzymać żeby nie zjeść wszystkich.
sylwia983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-21, 18:53   #72
Pepa7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1
Dot.: uzależnienie od chipsów? proszę o pomoc...

Też miałam taki problem. Najlepiej zamienić je stopniowo na popcorn. Zastanowić się czemu je się je i czy można inaczej osiągnąć np. szczęście, które dają. U mnie to działa.
Pepa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-21 19:53:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:34.