Lektor języka angielskiego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-14, 14:51   #1
ambrozja
Przyczajenie
 
Avatar ambrozja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 27

Lektor języka angielskiego


Witam!!

Posiadam FCE i poziom mojego języka oceniam jako zaawansowany. Ostatnio doszłam do wniosku, ze praca lektora byłaby dla mnie wymarzonym zajęciem, jednak nie mam wyksztalcenia kierunkowego (studiuję kierunek całkowice niezwiazany z angilskim). W związku z tym mam pytanie: czy któraś z Wizażanek orientuje się czy mogę zostać lektorem mając jedynie kurs pedagogiczny i FCE?? Czy koniecznie muszę mieć skończone kolegium nauczycielskie lub filologię??

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
__________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć."
ambrozja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 15:29   #2
bitter
Zadomowienie
 
Avatar bitter
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 432
Dot.: Lektor języka angielskiego

jeśli nie masz nawet zrobionego żadnego kursu metodycznego to nie masz na to szansy afaik. moja koleżanka, studentka 1 roku anglistyki np. pracuje tylko pod warunkiem, że zda po tym roku proficiency, nic to, że jest jedną z najlepszych osób na roku

a w szkołach językowych często nawet licencjat nie wystarcza, przynajmniej w wielu ogłoszeniach zaznaczają że nie.
__________________
NIE KORZYSTAM JUŻ Z TEGO KONTA
bitter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 22:22   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Lektor języka angielskiego

Cytat:
Napisane przez ambrozja Pokaż wiadomość
Witam!!

Posiadam FCE i poziom mojego języka oceniam jako zaawansowany. Ostatnio doszłam do wniosku, ze praca lektora byłaby dla mnie wymarzonym zajęciem, jednak nie mam wyksztalcenia kierunkowego (studiuję kierunek całkowice niezwiazany z angilskim). W związku z tym mam pytanie: czy któraś z Wizażanek orientuje się czy mogę zostać lektorem mając jedynie kurs pedagogiczny i FCE?? Czy koniecznie muszę mieć skończone kolegium nauczycielskie lub filologię??

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
FCE to nie jest poziom zaawansowany... to jest mniej więcej poziom obecnej rozszerzonej matury z angielskiego a może nawet niższy.
wątpie, żeby Cie gdziekolwiek z tym przyjęli na lektora, nawet jeśli zrobisz kurs pedagogiczny.
Z Advancem to może już prędzej. Najlepiej zadzwoń do paru szkół i zapytaj jakie kwalifikacje mają lektorzy.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 09:52   #4
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Lektor języka angielskiego

Po pierwsze studia (min. licencjat) kierunek pedagogiczny. Po drugie studia kierunkowe do nauki języka (czyli filologia angielska), bez tego do zadnej szkoly ani tym bardziej do prywatnej szkoly jezykowej sie niestety nie dostaniesz, a FCE ma teraz co 4 osoba.
Ale moge Cie pocieszyc, mozesz udzielac korepetycji moja kolezanka udziela i nikt sie jej nie pytal o kwalifikacje i ma juz stala klientke (daje korepetycje po pracy) i wyciąga nawet 600 zł miesiecznie dodatkowo! Mozesz spokojnie brac mlodziez z liceum, bo poziom jezyka w liceum jest zroznicowany (wiem po mojej siostrze) takze spokojnie bys sobie dala rade, a dodatkowe pieniadze tez byc miala.
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 11:23   #5
BeYourself
Zadomowienie
 
Avatar BeYourself
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Lektor języka angielskiego

Cytat:
Napisane przez ambrozja Pokaż wiadomość
Witam!!

Posiadam FCE i poziom mojego języka oceniam jako zaawansowany. Ostatnio doszłam do wniosku, ze praca lektora byłaby dla mnie wymarzonym zajęciem, jednak nie mam wyksztalcenia kierunkowego (studiuję kierunek całkowice niezwiazany z angilskim). W związku z tym mam pytanie: czy któraś z Wizażanek orientuje się czy mogę zostać lektorem mając jedynie kurs pedagogiczny i FCE?? Czy koniecznie muszę mieć skończone kolegium nauczycielskie lub filologię??

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Moja znajoma pracuje w szkole językowej, a nie studiuje/nie skończyła anglistyki. Nie dopytywałam się jak to zrobiła, ale jest b. dobra z ang. i przypuszczam, że ma jakiś "dobry" certyfikat, bo FCE teraz może zrobić każdy - to poziom matury.
__________________
Czasem jestem jak kolorowy ptak
Jak ptak patrzę w dół na góry
Patrzę w dół na góry


BeYourself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 13:12   #6
ambrozja
Przyczajenie
 
Avatar ambrozja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 27
Dot.: Lektor języka angielskiego

Zgadzam się,że FCE to nie jest poziom zaawansowany lecz jest to jedyny certyfikat jezykowy jaki zdobyłam. A zdobyłam go pare lat temu przez ten czas również uczyłam się języka i pracowałam za granicą posługując się wyłącznie angielskim w pracy z kliente- dlatego oceniam moj język jako zaawansowany
Tylko teraz do pracy trzeba mieć 'jakies papierki' i tylko pod tym kątem zadałam to pytanie
W każdym razie dziękuję wszystkim za odpowiedzi
__________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć."
ambrozja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 13:21   #7
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Lektor języka angielskiego

Ambrozjo, będąc za granica mogłaś się świetnie nauczyć języka, ale po pierwsze, języka potocznego, a po drugie uczenie języka obcego to nie tylko świetna znajomość języka, ale i umiejętność przekazania tej wiedzy.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-15, 18:55   #8
DsC
Zakorzenienie
 
Avatar DsC
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8 294
Dot.: Lektor języka angielskiego

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
FCE to nie jest poziom zaawansowany... to jest mniej więcej poziom obecnej rozszerzonej matury z angielskiego a może nawet niższy.
.
FCE to poziom maturalny. Ja w szkole uczyłam się do tego poziomu ... więc wydaje mi się, że to taki pośredni poziom, ani nie najniższy ale też nie zaawansowany ..
__________________
" To Twoje lęki - Ty je stworzyłaś, a to co stworzyłaś - możesz zniszczyć" ...
DsC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 21:50   #9
sadex
Raczkowanie
 
Avatar sadex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 163
Dot.: Lektor języka angielskiego

Cytat:
Napisane przez ambrozja
Zgadzam się,że FCE to nie jest poziom zaawansowany lecz jest to jedyny certyfikat jezykowy jaki zdobyłam. A zdobyłam go pare lat temu przez ten czas również uczyłam się języka i pracowałam za granicą posługując się wyłącznie angielskim w pracy z kliente- dlatego oceniam moj język jako zaawansowany
Tylko teraz do pracy trzeba mieć 'jakies papierki' i tylko pod tym kątem zadałam to pytanie
mój wykładowca twierdził, że bez zaliczonej np. gramatyki opisowej nie ma co myśleć o byciu lektorem.
oprócz tego, że znasz ang, musisz mieć jakąś wiedzę teoretyczną. właśnie np. z gramatyki opisowej. co będzie np. gdy ktoś cię zapyta, że podobno w ang nie ma czasu przyszłego?

choć to naprawdę zależy, niektóre szkoły językowe mają niskie wymagania. poza tym sporo zatrudnia studentów, fakt że raczej ostatnich lat.

no, ale fce to zdecydowanie za mało.
__________________
i ask for silence i ask for sex give me a ray gun tell me how to dress call my mother call the priest tell them my lover has turned a beast i ask for strength a clear head maybe a razor to paint you red i want radar i want a light i want division i want to fight
sadex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 12:53   #10
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Lektor języka angielskiego

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Ambrozjo, będąc za granica mogłaś się świetnie nauczyć języka, ale po pierwsze, języka potocznego, a po drugie uczenie języka obcego to nie tylko świetna znajomość języka, ale i umiejętność przekazania tej wiedzy.

Jako była lektorka jęz. ang. z 3-letnim stazem w tej pracy i mgr fililogii angielskiej podpisuje się pod tą opinią. Jestem stanowczo i definitynie na NIE dla samozwańczych lektórów j. angielskiego którzy nie mają bladego pojęcia o metodyce nauczania jeęzyka obcego.

Nie, nie i jeszcze raz nie. nie wysłałabym absolutnie nikogo na kurs porwadzony przez osobe bez wiedzy metodycznej.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 12:55   #11
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Lektor języka angielskiego

Cytat:
Napisane przez sadex Pokaż wiadomość
mój wykładowca twierdził, że bez zaliczonej np. gramatyki opisowej nie ma co myśleć o byciu lektorem.
oprócz tego, że znasz ang, musisz mieć jakąś wiedzę teoretyczną. właśnie np. z gramatyki opisowej. co będzie np. gdy ktoś cię zapyta, że podobno w ang nie ma czasu przyszłego?

.
tu nawet nei chodzi o oblataniew gramatyce, bo to można łyknąć z książki. CO będzie jeśli uczeń zapyta się:

- a dlaczego w angielskim mamy czasowniki nieregularne?
- a dlaczego uczy nas pani najpierw tego czasu, a potem innego?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-15, 17:50   #12
aggie23
Rozeznanie
 
Avatar aggie23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 674
Dot.: Lektor języka angielskiego

zgadzam sie z z L_V, zeby uczyc nie wystarczy troche znac jezyk. polski znam ale nie podjelabym sie uczenie polskiego, mimo ze jako filolog (angielski) pewnie i tak mam wieksza wiedze na temat poslkiej gramatyki, skladni, fleksji, itd niz przecietny smiertelnik w kazdym razie bycie uczonym przed niewykwalifikowanego lektora to najgorsze co sie moze przydazyc biednemu uczniowi. potem strasznie ciezko jest to naprawic i kolejny nauczyciel na ciezkie zadanie. ja pracuje jako lektor od 4 lat. zaczelam na 3 roku studiow anglistyki, bo wtedy juz, po 2 roku, poziom studentow anglistyki jest na proficiency (CPE) wiec niektore szkoly ida na reke i pozwalaja jakies poczatkowe grupy uczyc. ale kazda szkola wymaga conajmniej licencjatu albo koncowki studiow anglistyki. i tak powinno byc. ucze na uczelni, lektoraty ze studentami zupelnie innych kierunkow, nie anglistyki, i wlosy mi deba staja na glowie jak mi studentka mowi (a ma u mnie ledwo troje na lektoracie na poziomie pre-intermediate), ze ona dzieci uczy angielskiego bossshe biedne dzieci
__________________
start: 15.03.2016 - 85,8
jest:79,9
cel 1: 79 - osiągnięty
cel 2: 72
cel 3: 67
aggie23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 06:10   #13
Violette_24
Zakorzenienie
 
Avatar Violette_24
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 266
Dot.: Lektor języka angielskiego

Witam. Muszę zgodzić się z przedmówcami, że sam fakt, że potrafisz mówić po angielsku i certyfikat nie wystarczy by zostać lektorem. Jestem metodykiem nauczania języka francuskiego i wiem, że ktoś, kto nie przeszedł przez serię zajęć nazywaną przyjażnie-praktyczną nauką języka, w skład której wchodzi m.in język pisany, gramatyka, praca z tekstem, konwersacje jak i gramatyka opisowa i historyczna, nie ma tak naprawdę pojęcia o języku. Pomijam już kwestię przejścia całego bloku pedagogicznego z glottodydaktyką włącznie. Nauczanie ludzi języka obcego nie jest tak proste jak mogłoby się to wydawać i żaden certyfikat Cie raczej do tego nie przygotuje. Co się tyczy udzielania korepetycji, to odbywa się to na tej samej zasadzie-musi być jakaś kolejność przekazywania wiedzy tak aby powstał logiczny ciąg i informacje były powiązane, każda jednostka lekcyjna musi składać się z kilku elementów, musisz wiedzieć jak połączyć ze sobą gramatykę, stylistykę, fonetykę, naukę słownictwa i jeszcze konwersacje, przygotować do tego ćwiczenia, jakiś plan-konspekt i to wszystko metodycznie poprawnie, sprawdzić pod koniec takich zajęć co uczeń przyswoił. Wszystko musi mieć ręce i nogi. Jeżeli potrafisz świetnie mówić możesz oferować swoje usługi z zakresie samych konwersacji np. dla osób, które znają język a przed wyjazdem za granicę chcą się jeszcze troszkę wprawić. Pozdrawiam.
Violette_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 21:39   #14
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Lektor języka angielskiego

Cytat:
Napisane przez ambrozja Pokaż wiadomość
Zgadzam się,że FCE to nie jest poziom zaawansowany lecz jest to jedyny certyfikat jezykowy jaki zdobyłam. A zdobyłam go pare lat temu przez ten czas również uczyłam się języka i pracowałam za granicą posługując się wyłącznie angielskim w pracy z kliente- dlatego oceniam moj język jako zaawansowany
Tylko teraz do pracy trzeba mieć 'jakies papierki' i tylko pod tym kątem zadałam to pytanie
W każdym razie dziękuję wszystkim za odpowiedzi
Znajomość języka nie wystarczy bo musisz umieć uczyć, aczkolwiek jest możliwość zrobienia certyfikatu CELTA, który uprawnia cie do uczenia, w miesiąc. Ten certyfikat jest jednak mało znany w Polsce a zrobienie go kosztuje ok 5 tys złotych.
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 22:58   #15
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Lektor języka angielskiego

Choć nie zgodzę się, że FCE to poziom matury (obecna matura to DNO) to podzielam opinię innych w kwestii, że aby być lektorem angielskiego to zdecydowanie za mało.

Ale nie zgodzę się też, że przygotowanie pedagogiczne jest wszystkim czego potrzebujesz. PRAKTYKA. Lecz żeby ją zdobyć, musisz podszkolić język.
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 14:33   #16
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Lektor języka angielskiego

podbije temat... wie może ktoś dokladnie co można zrobić, aby być lektorem j. angielskiego??
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 22:05   #17
aggie23
Rozeznanie
 
Avatar aggie23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 674
Odp: Lektor języka angielskiego

skonczyc filologie angielska jesli nie mialo sie szczescia urodzic native speakerem angielskiego :-P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
start: 15.03.2016 - 85,8
jest:79,9
cel 1: 79 - osiągnięty
cel 2: 72
cel 3: 67
aggie23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.