Mroczna Wieża - Stephen King - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-28, 11:41   #1
Captain Cook
Raczkowanie
 
Avatar Captain Cook
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 162

Mroczna Wieża - Stephen King


Mroczna Wieża – najgłośniejszy cykl powieściowy Stephena Kinga, pisany w latach 1970- 2004, uważany przez samego autora za jego magnum opus.

Cytat:
Przez złowrogie, postapokaliptyczne pustkowia w alternatywnej rzeczywistości przemierza Roland, ostatni żyjący członek bractwa rycerskiego zwanego Rewolwerowcami. Poszukuje on tajemniczej Mrocznej Wieży - mistycznego miejsca, znajdującego się w centrum wszystkich światów, gdzie być może uda mu się rozwiązać zagadkę czasu i przestrzeni.
Zapraszam do dyskusji na temat książek oraz (jeszcze nie powstałej) adaptacji filmowej .
__________________
"My thing is to work more than the others to show them how useless they are."


- Karl Lagerfeld

Edytowane przez Captain Cook
Czas edycji: 2011-01-29 o 15:32
Captain Cook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 12:11   #2
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

Zapraszam na wątek fanów Kinga https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=101094
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 22:25   #3
semik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 25
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

King to jeden z moich ulubionych autorów. Czytałam jakiś czas temu cały cykl powieściowy. Uważam, że jest bardzo dobry, choć nie nazwałabym go opus magnum autora, no chyba że brać pod uwagę czynnik objętościowy lub czasowy (pisany przez dużą część życia). King ma w swoim dorobku wiele lepszych pozycji. Poza tym część części nierówna. Mi najbardziej się podobała część 4 (po prostu genialna!, w podobnym tonie było opowiadanie: "Siostrzyczki z Elurii") oraz 3 i 5 ta. Nie do końca przekonało mnie umieszczenie akcji w Nowym Jorku i umieszczenie siebie w powieści przez pisarza (nie gustuję w meta wstawkach). Ogólnie jednak cykl jest świetny i polecam wszystkim do czytania. Zakupiłam właśnie 1 część komiksu Mrocznej Wierzy i już widzę, że świetne rysunki, dalej nie wiem, bo jeszcze nie czytałam. Żałuję, że Clint Eastwood - inspiracja dla postaci Rolanda - ma już swoje lata i nie będzie mógł zagrać Rewolwerowca w filmowej adaptacji - jeśli taka w końcu powstanie.
semik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 12:59   #4
Captain Cook
Raczkowanie
 
Avatar Captain Cook
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 162
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

Cytat:
Napisane przez semik Pokaż wiadomość
King ma w swoim dorobku wiele lepszych pozycji. Poza tym część części nierówna. Mi najbardziej się podobała część 4 (po prostu genialna!, w podobnym tonie było opowiadanie: "Siostrzyczki z Elurii") oraz 3 i 5 ta.

Książki z cyklu Mrocznej Wieży były u mnie pierwszymi książkami King'a, które trafiły w moje ręce. MW przeczytałam rok temu i wciąż jestem pod jej wrażeniem. Zgadzam się, IV część była niesamowita, zresztą tak samo jak V . Potem sięgnęłam po inne jego książki, ale bez żadnych rewelacji.

Cytat:
Napisane przez semik Pokaż wiadomość
Żałuję, że Clint Eastwood - inspiracja dla postaci Rolanda - ma już swoje lata i nie będzie mógł zagrać Rewolwerowca w filmowej adaptacji - jeśli taka w końcu powstanie.
Cytat:
Docierają do nas sprzeczne informacje na temat tego, kto zagra główną rolę w kinowym "The Dark Tower". Za zamieszanie odpowiedzialne są nominacje do Oscara.

Według New York Post po otrzymaniu nominacji za "Fightera" głównym kandydatem stał się Christian Bale. Z kolei Deadline, jedna z najlepiej poinformowanych stron w Hollywood, twierdzi, że świeżo upieczony ojciec i nominowany za "Biutiful" Javier Bardem otrzymał już ofertę zagrania Rolanda. O Bardemie jako potencjalnej gwieździe projektu mówi się w Hollywood od dłuższego czasu.


Seria "The Dark Tower" ma się składać z trzech filmów kinowych oraz dwóch części telewizyjnych. Pierwszy film kinowy oraz telewizyjny będący pomostem między pierwszym i drugim filmem kinowym zrealizuje Ron Howard ("Anioły i demony"). Po drugim filmie kinowym planowany jest telewizyjny prequel, a po nim trzeci film kinowy, który domknie historię. Całość będzie adaptacją cyklu powieściowego Stephena Kinga "Mroczna wieża".

Filmweb
Film na podstawie książek (nie)stety powstaje. Premiera pierwszej części jest planowana na rok 2013.
__________________
"My thing is to work more than the others to show them how useless they are."


- Karl Lagerfeld

Edytowane przez Captain Cook
Czas edycji: 2011-01-29 o 13:02
Captain Cook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 13:47   #5
semik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 25
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

hmmm...Javier Bardem...nie jestem do końca przekonana, czy to dobry pomysł... Może jeśli go dobrze ucharakteryzują i rozjaśnią trochę włosy?...no nic, zobaczymy w 2013...

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Captain Cook Pokaż wiadomość
. Potem sięgnęłam po inne jego książki, ale bez żadnych rewelacji.




A po jakie jeszcze książki sięgnęłaś, jeśli można wiedzieć? Pozdrawiam!
semik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 14:36   #6
Captain Cook
Raczkowanie
 
Avatar Captain Cook
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 162
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

Cytat:
Napisane przez semik Pokaż wiadomość
hmmm...Javier Bardem...nie jestem do końca przekonana, czy to dobry pomysł... Może jeśli go dobrze ucharakteryzują i rozjaśnią trochę włosy?...no nic, zobaczymy w 2013...

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------


Javier Bardem bardziej nadaje mi się na pokura niż Rolanda .
Musiałby się jeszcze pozbyć swojego akcentu.. jakoś mi się to nie widzi . Jeszcze rozważają udział Viggo Mortensen'a .

Cytat:
Napisane przez semik Pokaż wiadomość
A po jakie jeszcze książki sięgnęłaś, jeśli można wiedzieć? Pozdrawiam!
Między innymi "To" i jeszcze parę innych, ale nawet nie pamiętam . Najwidoczniej nie zrobiły na mnie większego wrażenia .
__________________
"My thing is to work more than the others to show them how useless they are."


- Karl Lagerfeld

Edytowane przez Captain Cook
Czas edycji: 2011-01-31 o 19:09
Captain Cook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 16:47   #7
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

uwielbiam Kinga
za wyjątkiem Mrocznej Wieży
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-30, 19:29   #8
Captain Cook
Raczkowanie
 
Avatar Captain Cook
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 162
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
uwielbiam Kinga
za wyjątkiem Mrocznej Wieży
A przeczytałaś cały cykl?
__________________
"My thing is to work more than the others to show them how useless they are."


- Karl Lagerfeld
Captain Cook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 17:13   #9
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

oczywiście, że nie, utknęłam na I części ...
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 18:58   #10
Captain Cook
Raczkowanie
 
Avatar Captain Cook
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 162
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

Komentowanie którejkolwiek części sagi bez przeczytania całej mija się z celem. Sedno pierwszego tomu dostrzegamy dopiero po przeczytaniu całego cyklu .
__________________
"My thing is to work more than the others to show them how useless they are."


- Karl Lagerfeld
Captain Cook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 20:31   #11
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

sedno nie sedno, nie przebrnęłam przez to
pierwsze podejście dobre 10 lat temu, w zeszłym roku po raz drugi
nie czytam niczego z zasady jak mnie męczy
tak było w tym przypadku
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-03, 11:35   #12
semik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 25
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

Cytat:
Napisane przez Captain Cook Pokaż wiadomość
Javier Bardem bardziej nadaje mi się na pokura niż Rolanda .
Musiałby się jeszcze pozbyć swojego akcentu.. jakoś mi się to nie widzi . Jeszcze rozważają udział Viggo Mortensen'a .



Między innymi "To" i jeszcze parę innych, ale nawet nie pamiętam . Najwidoczniej nie zrobiły na mnie większego wrażenia .
Ha Ha! dobrze powiedziane... Tak Viggo...ale to też myślę nie trafione...
Apropo Kinga, to nie każdy go lubi, zależy od gustu. King troszeczkę rozwleka akcję, bardziej kładzie nacisk na wątek obyczajowy, na portret psychologiczny bohatera, co akurat mi się podoba. Horrory Kinga nie są akurat nawet za straszne moim zdaniem (z tych, które czytałam oczywiście). Fantastyczna saga to raczej wątek poboczny u Kinga, choć tak obszerny. Lubisz ogólnie fantastykę, co czytasz na co dzień? Lubisz może Naila Gaimana? Pozdrowienia

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
nie czytam niczego z zasady jak mnie męczy
tak było w tym przypadku
Też tak mam. Choć kiedyś czytałam od deski do deski, mimo niejednokrotnych męczarni i stwierdziłam, że to bez sensu...
Choć w przypadku Harrego Pottera było trochę inaczej. Nie mogłam przebrnąć przez pierwszą część i odrzuciłam. Po jakimś czasie dałam mu jeszcze jedną szansę (tak jak Ty Mrocznej Wierzy) i opłacało się, bo doczytałam już właśnie do piątej części i opłacało się. Świetna saga!
semik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 16:21   #13
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

Cytat:
Napisane przez semik Pokaż wiadomość
hmmm...Javier Bardem...nie jestem do końca przekonana, czy to dobry pomysł... Może jeśli go dobrze ucharakteryzują i rozjaśnią trochę włosy?...no nic, zobaczymy w 2013...
Czemu mieliby mu rozjaśniać włosy skoro z tego co pamiętam Roland miał czarne? Jedynie oczy się nie będą zgadzać, Roland miał bladoniebieskie, ale mógłby nosić soczewki. W każdym razie Bardem jak najbardziej mi odpowiada do tej roli. Bardziej bym oczywiście wolała Eastwooda, ale niestety on już jest za stary do tej roli...ale kilu fanów pisało że mógłby zagrać Calahana. Hmmm zobaczymy

Tak czy inaczej uwielbiam Mroczną Wieżę, uważam, że to najlepszy cykl Kinga i najlepsze opowieści. Czytałam inne jego książki, ale nie zrobiły one na mnie takiego wrażenia, choć przyznaję, ze były bardzo dobre.

Swojego czasu miałam istną Rolandofilię i udziela mi się ona do dziś Nie wierzyłam, że kiedykolwiek uda mi się zobaczyć Mroczną Wieżę na ekranie, a tu proszę. Marzenie może się ziści Boję się tylko, że film okaże się porażką
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 16:29   #14
LadyLilith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 158
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

czytałam mroczną wieże, moim skromnym zdaniem, jest to bardzo dobra saga, opowieść. Postac Rolanda bardzo sugestywna i zapadająca w serce, czytając cały czas miałam przed oczyma właśnie Clinta nie wyobrażam sobie kogoś innego w tej roli, tak jak nie wyobrażam sobie terminatora bez Arnolda dla mnie to piekna opowieść i pewnie jeszcze kiedys skusze sie na powrót do tych książek.
LadyLilith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 19:16   #15
Captain Cook
Raczkowanie
 
Avatar Captain Cook
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 162
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

Cytat:
Napisane przez semik Pokaż wiadomość
Ha Ha! dobrze powiedziane... Tak Viggo...ale to też myślę nie trafione...
Apropo Kinga, to nie każdy go lubi, zależy od gustu. King troszeczkę rozwleka akcję, bardziej kładzie nacisk na wątek obyczajowy, na portret psychologiczny bohatera, co akurat mi się podoba. Horrory Kinga nie są akurat nawet za straszne moim zdaniem (z tych, które czytałam oczywiście). Fantastyczna saga to raczej wątek poboczny u Kinga, choć tak obszerny. Lubisz ogólnie fantastykę, co czytasz na co dzień? Lubisz może Naila Gaimana? Pozdrowienia

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Głównie czytam fantastykę, m.in. książki Franka Herberta (Diuna: Kroniki Diuny), George R.R. Martina (Cykl "Pieśń Lodu i Ognia"), a z polskich Janusza A. Zajdla .

Cytat:
Napisane przez nielegalnaa Pokaż wiadomość
Swojego czasu miałam istną Rolandofilię i udziela mi się ona do dziś Nie wierzyłam, że kiedykolwiek uda mi się zobaczyć Mroczną Wieżę na ekranie, a tu proszę. Marzenie może się ziści Boję się tylko, że film okaże się porażką
Ja się zastanawiam jak oni mają zamiar zmieścić siedem tomów w trzech filmach ?
__________________
"My thing is to work more than the others to show them how useless they are."


- Karl Lagerfeld
Captain Cook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 19:29   #16
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

Cytat:
Napisane przez Captain Cook Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam jak oni mają zamiar zmieścić siedem tomów w trzech filmach ?
Ja z tego co zasłyszałam i przeczytałam to filmy mają być 3, ale pomiędzy filmami mają być nakręcone dwie serie telewizyjne, które mają pełnić jakby rolę pomostów pomiędzy filmami kinowymi. Wtedy dało by radę
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 19:43   #17
Captain Cook
Raczkowanie
 
Avatar Captain Cook
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 162
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

Cytat:
Napisane przez nielegalnaa Pokaż wiadomość
Ja z tego co zasłyszałam i przeczytałam to filmy mają być 3, ale pomiędzy filmami mają być nakręcone dwie serie telewizyjne, które mają pełnić jakby rolę pomostów pomiędzy filmami kinowymi. Wtedy dało by radę
A ja słyszałam, że serial telewizyjny ma być na podstawie komiksów . Trudno już się w tym wszystkim połapać .

Kogo byście widziały w roli pozostałych bohaterów?
__________________
"My thing is to work more than the others to show them how useless they are."


- Karl Lagerfeld
Captain Cook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 15:25   #18
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

Faktycznie trudno się połapać. Jeśli chodzi natomiast o pozostałe role to nie mam jakoś konkretnie sprecyzowanych typów.
Często typują na Susannę Halle Berry - ale jak dla mnie to zbyt prosty wybór. Mogła by ją zagrać jakaś mniej popularna aktorka, ale tak ładna jak Naomi Campbell
Eddie - Edward Norton, Jake - tu się akurat nie znam na dziecięcych gwiazdach, ale mam jego wizję przed oczyma, zapewne wyłoniony zostanie z castingu.
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 15:56   #19
apollinka
Rozeznanie
 
Avatar apollinka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 985
GG do apollinka
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

nieee.. nie chcę ekranizacji ;( pewnie ją skopią podobnie jak millenium :/

Dla mnie to fantastyczna saga kilka tomów pochłonęłam jednym tchem, kilka wolniej ale i tak uwielbiam ją może czas na przypomnienie sobie historii
apollinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-07, 21:18   #20
semik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 25
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

Cytat:
Napisane przez nielegalnaa Pokaż wiadomość
Czemu mieliby mu rozjaśniać włosy skoro z tego co pamiętam Roland miał czarne? Jedynie oczy się nie będą zgadzać, Roland miał bladoniebieskie, ale mógłby nosić soczewki. W każdym razie Bardem jak najbardziej mi odpowiada do tej roli. Bardziej bym oczywiście wolała Eastwooda, ale niestety on już jest za stary do tej roli...ale kilu fanów pisało że mógłby zagrać Calahana. Hmmm zobaczymy
No właśnie, cały czas wyobrażałam sobie Rolanda jako Clinta Eastwooda, a on nie ma czarnych, stąd ten pomysł z rozjaśnieniem włosów Bardema Nie pamiętam już, czy Roland miał w książce czarne. Być może...
semik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 15:43   #21
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

Pamiętam właśnie, że w części (chyba 4), gdzie Roland opowiada o tym jak był młody i poznał Susannah w opisie jego wyglądu napisano, że miał czarne włosy sięgające do ramion.
W komiksach też ma czarne włosy, więc chyba tak by to było...chyba, że potem znacznie posiwiał

A na zdjęciach boski Eastwood Spóźnił się jedynie o jakieś kilkadziesiąt lat
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg clint_eastwood.jpg (48,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg clint_eastwood1.jpg (16,4 KB, 3 załadowań)
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 15:52   #22
semik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 25
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

Cytat:
Napisane przez nielegalnaa Pokaż wiadomość
Pamiętam właśnie, że w części (chyba 4), gdzie Roland opowiada o tym jak był młody i poznał Susannah w opisie jego wyglądu napisano, że miał czarne włosy sięgające do ramion.
W komiksach też ma czarne włosy, więc chyba tak by to było...chyba, że potem znacznie posiwiał

A na zdjęciach boski Eastwood Spóźnił się jedynie o jakieś kilkadziesiąt lat
No tak Eastwood jest po prostu wymarzony. Ten facet ma w sobie tyle charyzmy, a zarazem szlachetności. Zresztą uwielbiam prawie wszystkie filmy z jego udziałem, a szczególnie westerny i prawie wszystkie filmy przez niego nakręcone. Zresztą podobne zdjęcie, do tych które wrzuciłaś Eastwooda mam na tapecie laptopa
semik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 23:06   #23
Captain Cook
Raczkowanie
 
Avatar Captain Cook
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 162
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

Cytat:
Javier Bardem finalizuje negocjacje w sprawie udziału w adaptacji "Mrocznej Wieży" Stephena Kinga. Znakomity hiszpański aktor wcieli się w głównego bohatera, Rolanda Deschaina.

Roland to ostatni żyjący członek bractwa rycerskiego zwanego "Rewolwerowcami". Zadanie Rolanda, które on uważa za sens jego istnienia, polega na odnalezieniu Mrocznej Wieży, mitycznego budynku, który może być istotą całego istnienia, znajdującego się w centrum wszystkich światów. Na początku opowieści motywy Rolanda, cel, a nawet jego wiek są niejasne. Jednak późniejsze wydarzenia w kolejnych powieściach rzucają światło na te tajemnice.

Bardem znalazł zatrudnienie na kilka najbliższych lat. Zagra nie tylko w trzech filmach kinowych, ale także serialu będącym ich prequelem. Pierwsza część trafi do kin w maju 2013 roku.

Bardema zobaczymy również najprawdopodobniej w nowym filmie o przygodach Jamesa Bonda. Gwiazdor "To nie jest kraj dla starych ludzi" zagra czarny charakter.
__________________
"My thing is to work more than the others to show them how useless they are."


- Karl Lagerfeld
Captain Cook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 13:30   #24
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Mroczna Wieża - Stephen King

Ja tam się cieszę, że Bardem zagra Rolanda Choć najbardziej mnie cieszy, że za niedługo ruszą prace nad filmem...a kiedyś myślałam, że umrę nie widząc Mrocznej Wieży na ekranie.
Teraz tylko...niech spróbują spie***yć ten film!
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:27.