Kinesio Taping - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-18, 07:43   #1
28nana
Raczkowanie
 
Avatar 28nana
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 477

Kinesio Taping


Od jakiegoś czasu ( ok miesiąca ) narzekam trochę na ból barku i kolan...może to przeciążenie, może przećwiczenie nie wiem - wizyta u ortopedy już w przyszłym tygodniu.

Mój znajomy po lekkiej kontuzji na snowboardzie został pooklejamy przez lekarza tapingami - miało mu to pomóc w wyleczeniu nadwyrężonych stawów i mięśni. Zastanawiam się czy nie poprosić o to lekarza - oczywiście jeśli to coś wogóle daje. Czy któraś z Was miała już styczność z tą metodą???
Jakie są Wasze odczucia??
Wiadomo na stronach poświęconych tym wynalazkom piszą cuda - a ja chciałabym poznać opinie osób które rzeczywiście miały z tym styczność
__________________
Bo kozdo rzec mo dwie stróny: dobróm i złóm. (..) Dysc leje - to dobre dlo tych, co im buroki wysychajóm. Słónko świeci - to dobre dlo tych, co akurat siano susóm. Ale, co powiy o słónku tyn, co mu buroki wysychajóm, a o dyscu tyn, co siano susy? Syćko jest względne.
28nana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 12:20   #2
acidka888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: Kinesio Taping

Witam

Ja miałam styczność z tą metodą mia bardzo pomogła. Miałam operację kolana i mój fizjoterapeuta kleił mi te plasterki. Dzięki nim bardzo szybko szedł mi obrzęk dodatkowo jak miałam je naklejone to miałam wrażenie że ruch w kolanie jest łatwiejszy i dolegliwości bólowe też się zmniejszały. Wiec bardzo polecam nie wiem czy to ma znaczenie ale mój fizjoterapeuta kleił mnie plastrami 3NS TEX, które trzymały się 3-4 dni. Wcześniej jakimiś innymi ale po jednej nocy się odklejały.
acidka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 11:48   #3
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Kinesio Taping

Cytat:
Napisane przez 28nana Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu ( ok miesiąca ) narzekam trochę na ból barku i kolan...może to przeciążenie, może przećwiczenie nie wiem - wizyta u ortopedy już w przyszłym tygodniu.

Mój znajomy po lekkiej kontuzji na snowboardzie został pooklejamy przez lekarza tapingami - miało mu to pomóc w wyleczeniu nadwyrężonych stawów i mięśni. Zastanawiam się czy nie poprosić o to lekarza - oczywiście jeśli to coś wogóle daje. Czy któraś z Was miała już styczność z tą metodą???
Jakie są Wasze odczucia??
Wiadomo na stronach poświęconych tym wynalazkom piszą cuda - a ja chciałabym poznać opinie osób które rzeczywiście miały z tym styczność
Plastry to tapingu są u mnie zawsze "na wyposażeniu" - mam problemy z luźnymi stawami, i co i rusz pojawiają się większe czy mniejsze problemy. Dają baaardzo dużo - wiem, że wydaje się głupie, ot, elastyczne plasterki, ale różnica jest naprawdę ogromna - przy czym potrzebny tu raczej fizjoterapeuta, a jeśli lekarz, to sportowy. Kiedy miałam problemy z barkiem, pierwszy raz okleił mnie fizjoterapeuta, potem robiłam to sama - jako że mam alergię skórną, kleję się - jeśli jest potrzeba - tylko na trening, ale jeśli ktoś nie ma takich problemów, można taśmy nie zdejmować. Kiedy zimą zaczęło mi dokuczać kolano - nadwyrężone więzadło, w sumie od niczego - jako że na wizytę u fizjo czekałam długo, sama okleiłam kolano - instrukcja do wygooglania - i różnica porażająca. Wcześniej miałam to kolano "luźne", wręcz strzelało przy chodzeniu, po oklejeniu - jakby mi nic nie było. Oczywiście - tejp tylko wspomaga leczenie, ale to naprawdę rewelacyjna rzecz.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 08:10   #4
DionizekRabel
Raczkowanie
 
Avatar DionizekRabel
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 229
Dot.: Kinesio Taping

lekarz nie wiem czy zaklei chyba że ma takie taśmy w gabinecie i jest lekarzem sportowym tak to w gabinecie fizjoterapii lub jakiś fizjoterapeuta
taśmy dużo dają, sam wiem po sobie jak stosowałem że ból kolan przestał istnieć przynajmniej na jakiś czas, do tego możesz wziaść jakieś preparaty typu 4flex na stawy żeby załagodzić stany zapalne
DionizekRabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 16:08   #5
LidkaL
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 6
Dot.: Kinesio Taping

Korzystałam z tego typu terapii połączonej z rehabilitacją w <reklama> Wyjątkowo dobre rezultaty. Po kilku tygodniach wróciłem na kort - do treningów.

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2015-09-02 o 18:35 Powód: Reklama
LidkaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 12:01   #6
martynaMobi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6
Dot.: Kinesio Taping

Hej dzisiaj każdy z nas być specjalistą od wszystkiego. W internecie znajdziecie instrukcje jak zrobić wieczorowy makijaż, ugotować obiad, naprawić pralkę i zbudować dom... ale w przypadku zdrowia radze nie eksperymentować i zgłaszać się do specjalisty. Kinesio Taping może przynieść świetne efekty ale trzeba znać podstawy anatomii, wiedzieć jakiej techniki użyć w konkretnym przypadku, bez tej wiedzy można zrobić sobie krzywdę, nawet plastrami.
Pzdr
martynaMobi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 12:26   #7
rafakoralowa
Przyczajenie
 
Avatar rafakoralowa
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 28
Dot.: Kinesio Taping

Hej Ja mam problemy z rzepką, dostałam skierowanie od ortopedy na rehabilitacje, przepisał również taping. Sceptycznie trochę do tego podchodziłam szczerze mówiąc, ale jak mi fizjoterapeuta ponaklejał te taśmy to od razu było czuć różnicę (to też trzeba mieć szczęście żeby trafić na takiego który się na tym zna, bo w zależności od tego co ci dolega w inny sposób się te taśmy nakleja itd.). Później z nich zrezygnowałam bo zainwestowałam w ortezę. Możesz zasugerować lekarzowi takie rozwiązanie, on już powinien wiedzieć czy ci to coś pomoże, w zależności od diagnozy oczywiście

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Ah i nie ryzykowałabym naklejać ich samej, chyba, że najpierw pokaże ci i wytłumaczy fizjoterapeuta kolana to tak delikatne i specyficzne stawy, że chyba łatwo można sobie zrobić krzywdę jeśli się na tym nie zna, więc marsz do specjalisty
rafakoralowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-05 13:26:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:58.