dieta przy trądziku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-06, 13:32   #1
katya1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5

dieta przy trądziku


już nie mam siły na mój trądzik, stąd moje pytanie czy powinnam zrezgnować naprawdę ze wszytskiego prócz warzyw, owoców i węglowodanów złożonych?!
czy wiecie co źle działa na cerę, bo ja ostatnio wyczytałam że nawet tłuste ryby i banany są złe i beee
jem dużo warzyw, piję świeże soki (sama wyciskam) z warzyw i owoców, mało mięsa jem (głównie chudy drób, czasem wołowinę), ostatnio nawet zrezygnowałam z jogurtów i mleka bo podobno też mogą zaostrzać trądzik
piję herabaty, zielone, czerwone, owocowe, wodę z cytryną
tylko naturalne słodziki typu stevia i ksylitol,
czasme jajka, ciemny ryż, od święta jasny makaron niestety, ser żółty uwielbiam, jem głównie grahamki (z masłem albo serkiem, ale to dosłownie raz czy dwa w tygodniu)
wypijam też niestety 2-3 napoje energetyczne w tygodniu (ale czy naprawdę taka mała ilość może mi zaszkodzić aż tak?), zreygnowałam z coli
prawie nie jadam słodyczy, wolę suszone owoce i orzechy
jem płatki owsiane
hormony mam ok, wszytskie badania w normie
czy jest w mojej diecie coś co mi szkodzi??
katya1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 21:45   #2
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: dieta przy trądziku

Witaj, dieta ma ogromny wpływ na stan mojej skóry . Zauważyłam, że najbardziej wysypuje mnie po produktach sztucznych, złożonych, z dużą ilością konserwantów,barwników, cukru... musisz czytać etykiety i sprawdzać dosłownie wszystko co jesz !!!U mnie odpuszczenie sobie owocuje kilkoma nowymi wypryskami, kiedy odżywiam się zdrowo mam gładką cerę. Najlepiej nie kupuj gotowców np. musli tylko rób sama. Uważaj na te bułeczki bo 90% pieczywa jest teraz naszpikowane polepszaczami podobnie jak produkty seropodobne które nazywamy serem żółtym. Zamiast mleka, mleko sojowe, jogurt tylko naturalny w ograniczonej ilości wręcz poprawia cerę bo posiada dużo wit. b2. Nie wierz w firmy tzn. często droższe rzeczy są bardziej naszpikowane polepszaczami niż tańsze (sprawdzaj składy). Nie pij napojów energetycznych bo to sam cukier ! Jeśli chcesz się pobudzić na pewno mniej Ci zaszkodzi mielona kawa tylko nie pij rozpuszczalnej bo ma b. dużo chemii !!!

Co do rzeczy które dają naprawdę super efekty to całym sercem polecam Ci picie bratka 3 razy dziennie tylko takiego sypanego we Wrocławiu płacę 2 zł za dużą paczkę. Efekty zobaczysz po ok. 2 tygodniach !

Drożdże piwne w tabletkach też wspomagają leczenie trądziku.

I ruch tylko nie zbyt intensywny bo częste i intensywne ćwiczenia podnoszą poziom testosteronu... hormonu pryszczoli . Polecam jogę, taniec, ćwiczenia rozciągające .
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem

Edytowane przez Otero
Czas edycji: 2012-01-06 o 21:53
Otero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:00.