Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-03, 19:17   #31
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Po to, żebyś zobaczyła, że mm444 nigdy tak nie pisała
to że mi odpisała w zupełności wystarczy
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 20:01   #32
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

Cytat:
Napisane przez kariosa Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn, które wybrały ten kierunek. Zrobiłyscie to dlatego, żeby być w otoczeniu mężczyzn czy naprawdę interesuje Was mechanika i budowanie maszyn ? (bo ja nie znam żadnej dziewczyny, którą by to interesowało :P )
ewentualnie jest to jeden z kierunków o najniższym progu na PW
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 20:07   #33
kariosa
Zakorzenienie
 
Avatar kariosa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 238
GG do kariosa
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Pokaż wiadomość
ewentualnie jest to jeden z kierunków o najniższym progu na PW
No chyba że tak Nie pomyslałam, bo na AGH próg jest dosć wysoki ;P
__________________
Magnetyczny pocałunek
poprowadzi nas przez ciemność.
kariosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 20:09   #34
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

może nie jakiś niski, ale jeden z najniższych po prostu
chyba wystarczy np. 70% z matmy R i 20% z fizyki R
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 20:15   #35
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

Cytat:
Napisane przez kariosa Pokaż wiadomość
No chyba że tak Nie pomyslałam, bo na AGH próg jest dosć wysoki ;P
Na PW są chyba 3 mechaniki i budowy maszyn (-chyba, bo nie pamiętam czy nie więcej). Zależy na jakim wydziale, na MEL próg jest najwyższy, na IP i SIMR dość niski, wystarczy nawet sama matma roz na ok 70% i przyzwoicie zdany język.
I też mi się wydaje, że to właśnie wysokość progu gra główną rolę, nie ilość facetów na roku, jeśli tak, to całkowity idiotyzm
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 20:19   #36
kariosa
Zakorzenienie
 
Avatar kariosa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 238
GG do kariosa
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

A jest na PW jakis kierunek na który można się dostać z samą matmą na 80 % ? Bo zawsze chciałam studiować w Warszawie, ale że zdawałam tylko matmę na maturze to raczej nie miałam szans...
__________________
Magnetyczny pocałunek
poprowadzi nas przez ciemność.
kariosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 20:23   #37
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

Cytat:
Napisane przez kariosa Pokaż wiadomość
A jest na PW jakis kierunek na który można się dostać z samą matmą na 80 % ? Bo zawsze chciałam studiować w Warszawie, ale że zdawałam tylko matmę na maturze to raczej nie miałam szans...
z podstawy na pewno nie, a z rozszerzenia to chyba papiernictwo i poligrafia
ale nawet i zdany podstawowy angielski na 80% to +10pkt, czyli już wtedy dochodzi Ci jeszcze mechanika i budowa maszyn, transport i mechatronika

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

i ZiIP
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-03, 20:30   #38
kasia94k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

Cytat:
Napisane przez kariosa Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn, które wybrały ten kierunek. Zrobiłyscie to dlatego, żeby być w otoczeniu mężczyzn czy naprawdę interesuje Was mechanika i budowanie maszyn ? (bo ja nie znam żadnej dziewczyny, którą by to interesowało :P )
Nie wiem jak inni ale ja wybrałam kierunek studiów ze względu na zainteresowania a nie, że bedzie mnóstwo chłopaków...
kasia94k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 20:32   #39
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

Cytat:
Napisane przez kariosa Pokaż wiadomość
A jest na PW jakis kierunek na który można się dostać z samą matmą na 80 % ? Bo zawsze chciałam studiować w Warszawie, ale że zdawałam tylko matmę na maturze to raczej nie miałam szans...
Z rozszerzoną się da. Na SIMR są najniższe progi na PW i na wszystko z roz matmą na 80% się dostaniesz (mechatronika, MiBM, coś jeszcze czego nazwy nie pamiętam- inż pojazdów hybrydowych?), pewnie właśnie jakieś zarządzanie, papiernictwo, transport z samą matmą nie wiem jak by stał, ale chyba coś by się jeszcze przydało.
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 20:36   #40
kariosa
Zakorzenienie
 
Avatar kariosa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 238
GG do kariosa
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

Myslałam że z sama matmą rozszerzoną mam tylko szanse na papiernictwo No ale może dobrze, że poszłam na AGH, tam wystarczyło tylko jeden przedmiot zdawać + angielski, który i tak się niewiele liczył
__________________
Magnetyczny pocałunek
poprowadzi nas przez ciemność.
kariosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 20:40   #41
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

no język podstawowy każdy zdaje, a on też coś tam punktowany jest, tyle, ze waga śmieszna, więc bez różnicy generalnie czy 70 czy 80% czy 90
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-03, 20:54   #42
granulocyt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

Cytat:
Napisane przez kariosa Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn, które wybrały ten kierunek. Zrobiłyscie to dlatego, żeby być w otoczeniu mężczyzn czy naprawdę interesuje Was mechanika i budowanie maszyn ? (bo ja nie znam żadnej dziewczyny, którą by to interesowało :P )
A ja myślałam, że kierunek wybiera się ze względu na mniej lub bardziej szczegółowe zainteresowania, a nie żeby szukać męża...
Ale być może jestem trochę niedzisiejsza, niemniej jednak u mnie (automatyka i robotyka) było tak, że na studia poszło się z pasji i przekonania. Jednak zauważyłam, iż pomimo tego, ile się mówi w temacie zachęcenia kobiet na kierunki techniczne, to dziewczyny same sobie są największymi wrogami. Właśnie jak nasłuchają się takich bzdurnych tekstów typu "ojej, ale męski kierunek!", "myślisz, że dasz sobie radę? będzie tylu facetów!", "hihi, naprawdę? ojej, tam jest matematyka", "poszłaś tam, bo było dużo facetów?". Geez, znam trochę dziewczyn, które były mniej asertywne i takie trzpiotowate gadanie zniweczyło im plany na studia. "Bo będą gadać." Aczkolwiek nie znam żadnego faceta, który sypałby takimi tekstami, jak powyżej. W wyszukiwaniu problemów prym wiodą kobiety.

Dalej, gdy jakaś pani zapyta mnie, co studiuję, zawsze odpowiedź komentowana jest oczami niczym pięciozłotówki. "A co tam jest? O rany, informatyka! o fuj. A Tobie to się podoba?"

Tak, podoba mi się, bardziej niż gdybym miała studiować ekonomię/socjologię/whatever.
granulocyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 21:13   #43
kariosa
Zakorzenienie
 
Avatar kariosa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 238
GG do kariosa
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

Z tego co wiem dziewczyny studiujące męskie kierunki z zamiłowania, nie są zbyt kobiece. Mam kolegę, który studiuje AiR i mówił że dziewczyny tam dzielą się na dwie kategorie: takie, które poszły dla facetów (i szybko zrezygnowały) i takie, które naprawdę interesują się automatyką, mechaniką itp..ale to bardziej babochłopy.
Nie chcę nikogo obrażać, ale wydaje mi się że za parę lat na kierunkach inżynierskich będzie więcej lasek on mężczyzn. Ten swiat zmierza w złym kierunku..
__________________
Magnetyczny pocałunek
poprowadzi nas przez ciemność.
kariosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 21:42   #44
kasia94k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

Cytat:
Napisane przez granulocyt Pokaż wiadomość
A ja myślałam, że kierunek wybiera się ze względu na mniej lub bardziej szczegółowe zainteresowania, a nie żeby szukać męża...
Ale być może jestem trochę niedzisiejsza, niemniej jednak u mnie (automatyka i robotyka) było tak, że na studia poszło się z pasji i przekonania. Jednak zauważyłam, iż pomimo tego, ile się mówi w temacie zachęcenia kobiet na kierunki techniczne, to dziewczyny same sobie są największymi wrogami. Właśnie jak nasłuchają się takich bzdurnych tekstów typu "ojej, ale męski kierunek!", "myślisz, że dasz sobie radę? będzie tylu facetów!", "hihi, naprawdę? ojej, tam jest matematyka", "poszłaś tam, bo było dużo facetów?". Geez, znam trochę dziewczyn, które były mniej asertywne i takie trzpiotowate gadanie zniweczyło im plany na studia. "Bo będą gadać." Aczkolwiek nie znam żadnego faceta, który sypałby takimi tekstami, jak powyżej. W wyszukiwaniu problemów prym wiodą kobiety.

Dalej, gdy jakaś pani zapyta mnie, co studiuję, zawsze odpowiedź komentowana jest oczami niczym pięciozłotówki. "A co tam jest? O rany, informatyka! o fuj. A Tobie to się podoba?"

Tak, podoba mi się, bardziej niż gdybym miała studiować ekonomię/socjologię/whatever.
Ufff... jednak jest tu ktoś kto mnie rozumie... dzięki
a... i nie uważam się za babochłopa xd
kasia94k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 21:45   #45
kariosa
Zakorzenienie
 
Avatar kariosa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 238
GG do kariosa
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

Cytat:
Napisane przez kasia94k Pokaż wiadomość
Ufff... jednak jest tu ktoś kto mnie rozumie... dzięki
a... i nie uważam się za babochłopa xd
Może Ty się nie uważasz, ale skąd wiesz jak Cię postrzegają mężczyźni
__________________
Magnetyczny pocałunek
poprowadzi nas przez ciemność.
kariosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 21:48   #46
kasia94k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

zapewniam cię że nie uważają mnie za babochłopa xd
haha nie mogę...
kasia94k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 21:51   #47
kariosa
Zakorzenienie
 
Avatar kariosa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 238
GG do kariosa
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

Cytat:
Napisane przez kasia94k Pokaż wiadomość
zapewniam cię że nie uważają mnie za babochłopa xd
haha nie mogę...
A no to sorry. Po prostu nie umiem sobie wyobrazić kobiecej dziewczyny budującej maszyny
__________________
Magnetyczny pocałunek
poprowadzi nas przez ciemność.
kariosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 22:18   #48
granulocyt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

Generalnie jeśli chodzi o zdanie facetów - albo ich to nie obchodzi, albo traktują taką babeczkę z podziwem. U mnie na 90 osób jest 6 dziewczyn, i uwierz mi - żadna nie jest babochłopem. BTW mam koleżankę na mechanice, która urodą bije na głowę 90% kobiecej populacji. :P Ale czy zdanie facetów/kobiet jest najważniejsze? No proszę.

kariosa, to że Ty sobie nie wyobrażasz, to nie znaczy, że takie zjawisko nie istnieje... Może najwyższy czas spojrzeć troszkę szerzej? BTW maszyn już nie budują ludzie, nie ta epoka... ludzie mogą co najwyżej je projektować bądź nadzorować proces ich produkcji
granulocyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 22:33   #49
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

z podziwem? ja od znajomych z właśnie takich kierunków gdzie jest 5-6 dziewczyn zazwyczaj słyszę opinie 'no mamy 5 dziewczyn, z czego po 3 nie powiedziałbyś że to babka' lub coś w ten deseń
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-03, 22:41   #50
granulocyt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

Haha A Twoi koledzy to pewnie same Adonisy, co?

U nas nie narzekają, a traktują nas z podziwem, bo nie dość że ładne, to w dodatku bardziej ogarnięte niż niejeden facet. I potrafimy się zakumplować między sobą, nie ma jakiejś chorej rywalizacji, co się często spotyka na kierunkach bardziej sfeminizowanych (kto tego doświadczył, ten wie, o czym mowa).
granulocyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 22:55   #51
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

nie mówię, że są oceniane tylko przez pryzmat wyglądu.
spędzają z nimi kilka(naście) godzin dziennie, kilka wyjazdów, to chyba mogą powiedzieć coś więcej niż na temat urody
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 00:09   #52
kariosa
Zakorzenienie
 
Avatar kariosa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 238
GG do kariosa
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

Z tego co widzę, to Wy (dziewczyny studiujące MiBM) bardzo się bronicie, jak to Was podziwiają, jakie piękne, według nich, jestescie. A ja i piotrek1994 mamy trochę bardziej obiektywną opinię jak widać. Może Ci się wydaje, że imponujecie facetom na kierunku, a są to tylko pozory ?
__________________
Magnetyczny pocałunek
poprowadzi nas przez ciemność.
kariosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 08:58   #53
granulocyt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

kariosa, nigdzie nie napisałam, że studiuję MiBM. To tak na przyszłość, warto czytać ze zrozumieniem.
Na czym polega ta Twoja obiektywna ocena, skoro nigdy w życiu nie widziałaś i nie potrafisz sobie wyobrazić dziewczyny robiącej coś innego niż przeciętna?
Mam dużo znajomych na roku (w tym zdecydowaną większość chłopaków) i pewnie gdyby "mi się wydawało" jak piszesz, już bym wiedziała, gdyż takie wieści roznoszą się u nas z prędkością światła. "Szacun" się czuje, tak samo jak się czuje, że ktoś Cię lubi albo nie lubi.

piotrek1994, być może Twoim kolegom się "nie poszczęściło" :P Na pocieszenie powiem, że nasi szanowni chłopcy piękni ani nawet przystojni nie są, i tu piłeczka odbija się w drugą stronę "Nasze" dziewczyny akurat są zadbane, wypielęgnowane i nie zachowują się "po męsku". Owszem, na wydziale zdarza się jedna czy dwie niezadbane czy takie chłopięce, ale TAK JEST WSZĘDZIE. Na superhiperkobiecej pedagogice też znajdzie się jakiś tam procent "chłopięcych" dziewczyn. Zresztą, przypatrzcie się na ulicy, jak dużo dziewczyn np. pali szlugi czy rzuca mięchem tu i ówdzie. To jest moim zdaniem bardzo "niekobiece", jeżeli mamy rzucać już takimi trochę przestarzałymi frazesami, a jednak występuje. I czy ktoś się z tego powodu bulwersuje? Nie.

Nie uważam, żeby umiejętność programowania, wykonywania różnych projektów czy czytania rysunków technicznych oszpecała kobiety i czyniła je bardziej męskimi. Ponad 4 lata zajmuję się elektroniką (także samochodową) i penis mi nie wyrósł. Wąsika też nie mam.

Do autorki: nie ma czegoś takiego, jak kierunek "dla mężczyzn" i "dla kobiet". Bardzo dobrze, że podjęłaś taką decyzję, a komentarze w ten deseń... świadczą, o czym świadczą Jeżeli ma być Ci tam dobrze, idź i rób swoje, nie patrz się na innych. Forum wizażu, jak widać, nie jest najlepszym miejscem do szukania kompanek z kierunku, tym niemniej potwierdzają się moje poprzednie słowa, że największym wrogiem kobiet są... kobiety Peace.
granulocyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 10:48   #54
kariosa
Zakorzenienie
 
Avatar kariosa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 238
GG do kariosa
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

Masz jakies kompleksy, że się tak bronisz ? Nie musisz pisać mi tu swoich wywodów, naprawdę mnie to nie interesuje. Ja zdania nie zmienię, jesli naprawdę lubisz to co robisz i uważasz się za kobietę w 100 % to super ! Ale tak się przejmujesz tym, co pisze, że zaczynam mieć wątpliwosci..

Cytat:
piotrek1994, być może Twoim kolegom się "nie poszczęściło" :P
Moim kolegom też się nie poszczęsciło
__________________
Magnetyczny pocałunek
poprowadzi nas przez ciemność.

Edytowane przez kariosa
Czas edycji: 2013-08-04 o 10:54
kariosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 11:50   #55
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

Bardzo lubiłam i lubię mechanikę, to swoisty język opisywania świata, jego zależności, zresztą tak samo jest z fizyką, chemią i innymi tzw. ścisłymi przedmiotami.

Politechnika to tak samo dobre miejsce dla dziewczyn jak uniwersytet. Nikt NIGDY nie dał mi odczuć, że to nie miejsce dla mnie, w tym roku znów zamierzam tam studiować i kiedy odwiedziłam uczelnię, profesorowie życzyli mi powodzenia - naprawdę, tam się liczy chęć nauki a nie płeć. Nikt nie robi wielkich oczu, że dziewczyna woli matmę od pedagogiki, wręcz przeciwnie, każdy uzna to za zrozumiałe

Dyskusje o urodzie i kobiecości studentek uważam za niskie i nieprzystające do osób aspirujących do bycia elitą intelektualną...
__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 12:10   #56
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

Nie spinajcie się tak Od siebie powiem, że mam koleżanki na MiBM i niczego im nie brakuje, wszystkie mają chłopaków więc nie poszły tam ani wyrywać ani dlatego, że są babochłopami, tylko po prostu niskie progi
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 12:14   #57
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Odp: Dot.: Przyszłe studentki Mechaniki i budowy maszyn PW odezwijcie się

Cytat:
Napisane przez kariosa Pokaż wiadomość
Z tego co wiem dziewczyny studiujące męskie kierunki z zamiłowania, nie są zbyt kobiece. Mam kolegę, który studiuje AiR i mówił że dziewczyny tam dzielą się na dwie kategorie: takie, które poszły dla facetów (i szybko zrezygnowały) i takie, które naprawdę interesują się automatyką, mechaniką itp..ale to bardziej babochłopy.
Nie chcę nikogo obrażać, ale wydaje mi się że za parę lat na kierunkach inżynierskich będzie więcej lasek on mężczyzn. Ten swiat zmierza w złym kierunku..
Co to jest babochłop??





Cytat:
Napisane przez kariosa Pokaż wiadomość
Może Ty się nie uważasz, ale skąd wiesz jak Cię postrzegają mężczyźni



No rzeczywiście to jest najważniejsza sprawa...


Cytat:
Napisane przez kariosa Pokaż wiadomość
A no to sorry. Po prostu nie umiem sobie wyobrazić kobiecej dziewczyny budującej maszyny

Trzeba więc porzucić to ograniczenie...




Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Pokaż wiadomość
z podziwem? ja od znajomych z właśnie takich kierunków gdzie jest 5-6 dziewczyn zazwyczaj słyszę opinie 'no mamy 5 dziewczyn, z czego po 3 nie powiedziałbyś że to babka' lub coś w ten deseń



Bardzo to głębokie, szczególnie patrząc na to, co napisałeś poniżej.


Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Pokaż wiadomość
nie mówię, że są oceniane tylko przez pryzmat wyglądu.
spędzają z nimi kilka(naście) godzin dziennie, kilka wyjazdów, to chyba mogą powiedzieć coś więcej niż na temat urody
Cytat:
Napisane przez kariosa Pokaż wiadomość
Z tego co widzę, to Wy (dziewczyny studiujące MiBM) bardzo się bronicie, jak to Was podziwiają, jakie piękne, według nich, jestescie. A ja i piotrek1994 mamy trochę bardziej obiektywną opinię jak widać. Może Ci się wydaje, że imponujecie facetom na kierunku, a są to tylko pozory ?

Na czym opierasz tę obiektywną opinię???

Ja znam kilka studentek PW, moje przyjaciółki studiują budownictwo, mam dwie koleżanki na IŚ, mam też znajomych na MIBM. Jakoś jeszcze nie usłyszałam dziwnych i ròwnie śmiesznych argumentów co wyżej. Niech każdy studiuje to co mu się podoba, do tego nie trzeba budować żadnych ideologii.




Cytat:
Napisane przez eiri Pokaż wiadomość
Bardzo lubiłam i lubię mechanikę, to swoisty język opisywania świata, jego zależności, zresztą tak samo jest z fizyką, chemią i innymi tzw. ścisłymi przedmiotami.

Politechnika to tak samo dobre miejsce dla dziewczyn jak uniwersytet. Nikt NIGDY nie dał mi odczuć, że to nie miejsce dla mnie, w tym roku znów zamierzam tam studiować i kiedy odwiedziłam uczelnię, profesorowie życzyli mi powodzenia - naprawdę, tam się liczy chęć nauki a nie płeć. Nikt nie robi wielkich oczu, że dziewczyna woli matmę od pedagogiki, wręcz przeciwnie, każdy uzna to za zrozumiałe

Dyskusje o urodzie i kobiecości studentek uważam za niskie i nieprzystające do osób aspirujących do bycia elitą intelektualną...
Zgadzam się!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:39.