Wynagrodzenie osoby niepełnosprawnej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-23, 15:42   #1
metalusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 9

Wynagrodzenie osoby niepełnosprawnej


Witam
Od stycznia 2014r zostałam zatrudniona w małej firmie prywatnej w wymiarze 40 godz tyg 8 godz dziennie na umowę na czas określony. Dostaję najniższą krajową czyli 1680 brutto a na moje konto wpływa 1180 zł netto Posiadam umiarkowany st. niepełnosprawności i zastanawia mnie dlaczego nie dostaję wypłaty w kwocie 1260 tylko mniej. Czy z racji orzeczenia dostaję niższą wypłatę? Proszę o pomoc bo moja szefowa nie chce ze mną rozmawiać na ten temat.
metalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 16:04   #2
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Wynagrodzenie osoby niepełnosprawnej

"Czas pracy wszystkich osób niepełnosprawnych nie może przekraczać 8 godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo (art. 15 ust. 1 ustawy o rehabilitacji). Natomiast czas pracy osoby niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie może przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo, jeżeli lekarz przeprowadzający badania profilaktyczne pracowników (w razie jego braku lekarz sprawujący opiekę nad osobą niepełnosprawną) wyda zaświadczenie o celowości stosowania skróconych norm czasu pracy wobec tego pracownika." Więcej TU
Sprawdź w umowie o pracę, bo może kobieta oficjalnie zatrudniła Cię na 35 godzin tyg. (7 na dobę) i tylko za to Ci płaci, a Ciebie wprowadziła w błąd i będziesz tyrać na pełny etat za mniejszą kasę. Jeśli jednak w papierach jest wszystko tak, jak mówisz, to może szefowa potrąca Ci jakieś dodatkowe ubezpieczenie, czy coś, o czym nie raczyła Ci powiedzieć, ani zapytać o zgodę. Nie mam innego pomysłu, ale pierwszy raz słyszę, żeby komuś płacić mniej, niż to ma w umowie, tylko dlatego, że ma orzeczenie o niepełnosprawności.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 16:11   #3
metalusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 9
Dot.: Wynagrodzenie osoby niepełnosprawnej

W umowie mam tak jak napisałam 40 tyg 8 dziennie to ja już nie wiem o co chodzi szefowa nie chce ze mną na ten temat rozmawiać i wychodzi na to że tyram za free (
metalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 18:54   #4
Laguna2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 146
Dot.: Wynagrodzenie osoby niepełnosprawnej

Miałam w pracy podobną sytuację. Generalnie, to powinnaś pracować mniej niż 8 godzin dziennie, czyli właśnie te 7. Wydaje mi się, że po prostu Cię szefowa wykorzystuje
Laguna2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 18:56   #5
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Wynagrodzenie osoby niepełnosprawnej

Cytat:
Napisane przez Laguna2 Pokaż wiadomość
Miałam w pracy podobną sytuację. Generalnie, to powinnaś pracować mniej niż 8 godzin dziennie, czyli właśnie te 7. Wydaje mi się, że po prostu Cię szefowa wykorzystuje
Ale siedem godzin jest tylko w sytuacji gdy lekarz wystawi odpowiednie zaświadczenia, tak to pracuje się normalnie 8 godzin.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 19:01   #6
metalusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 9
Dot.: Wynagrodzenie osoby niepełnosprawnej

To idę po zaświadczenie
metalusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 21:29   #7
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Wynagrodzenie osoby niepełnosprawnej

Cytat:
Napisane przez metalusia Pokaż wiadomość
To idę po zaświadczenie
Tylko jeśli baba jest nieuczciwa, to ja bym się nie zdziwiła, że kobieta utnie Ci z pensji te 5 godzin, jeśli załatwisz sobie to zaświadczenie. No i prawnie będzie mieć rację, jeśli zmieni Ci umowę z 40 godz. na 35.
Tak poza tym, co to znaczy, że ona nie chce z Tobą rozmawiać na ten temat? Ty ją pytasz, a ona co? "Nie będę/nie chcę o tym rozmawiać"? To by było co najmniej dziwne.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-25, 22:01   #8
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Wynagrodzenie osoby niepełnosprawnej

Jeżeli to pierwsza praca to chyba kwota się zgadza. W pierwszym roku pracy dostaje się chyba trochę mniej kasy.
Zaświadczenia od lekarza też się od ręki nie dostanie - jeśli w badaniu uzna,że skrócony wymiar czasu pracy nie jest konieczny to nic z tego.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-25 23:01:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:45.