Czy ćwiczenia bez diety mają sens? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-31, 09:58   #1
kasiul_17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Lightbulb

Czy ćwiczenia bez diety mają sens?


Jestem stosunkowo szczupła i nie chodzi mi o zgubienie zbędnych kilogramów, lecz poprawienie wyglądu ciała i lekkie wyrzeźbienie. Nie wiem czy ćwiczenia, bieganie mają w takim razie sens skoro niestety nie umiem trzymać diety
kasiul_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 10:21   #2
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Ja tez nie trzumam diety a cwicze i widac efekty, jednak pojawiaja sie one wolniej niz, gdy stosowalam diete.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 10:24   #3
jilllove
Rozeznanie
 
Avatar jilllove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 766
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Nawet jeśli nie chcesz schudnąć to tak, dieta jest ważna, mięśnie z chipsów i lodów się nie zrobią trzeba jeść zdrowe pełnowartościowe produkty, żeby ciało miało się z czego wyrzeźbić .
jilllove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 10:49   #4
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Na pocżatku efekty będą po samych ćwiczeniach. Potem ciało się przyzwyczai i nie będzie tak różowo. A cellulit znika dopiero ppo odstawieniu słodyczy
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 14:09   #5
Jak_nie_my_to_kto
Raczkowanie
 
Avatar Jak_nie_my_to_kto
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 193
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

ja to widzę tak :

zaniedbaniedietadieta-i-cwiczenia-.jpg
__________________
Jeśli chcesz wyglądać jak kotka, najpierw musisz spocić się jak świnia


Jak_nie_my_to_kto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 14:31   #6
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

To zależy, są ludzie u których widać efekty po lekkich ćwiczeniach bez żadnej diety. U mnie się to na przykład nie sprawdziło, znaczy mięśnie się pewnie zrobiły, ale nadal nie było ich widać spod sadła :P
Nie spróbujesz, nie zobaczysz, prawda? Zacznij ćwiczyć i zobacz po miesiącu czy cokolwiek się zmieniło.
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 16:46   #7
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

A co to znaczy bez diety? Codziennie chipsy i czekolada a w drodze do domu z siłowni - McDonald? Jak wyglądają twoje nawyki żywieniowe?

Ja nie odżywiam się według żadnego rozkładu, w mojej diecie pojawiają się od czasu do czasu słodycze(raz na 3-4 dni), pizza (raz na 2 tyg) itd. ale efekty ćwiczeń zdecydowanie są.
Od razu mówię że nie jestem na redukcji. W ogóle, wydaje mi się że "czysta dieta" ma większe znaczenie u osób które chcą zrzucić kilogramy a nie tak jak ja i ty - nabrać mięśni.
Wystarczy popatrzeć na chłopaków z WK.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-01, 13:14   #8
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Tak, lepsze ćwiczenia bez diety niż brak ćwiczeń i diety.

Jak tak trudno jest tobie utrzymac doetę to może spróbuj założyć sobie jedzenie 80/20, 80% zdrowego i 20 tego co chcesz? Lub jeśc zdrowo i planowo!! mieć 3-5 niezdrowych posiłków w tygodniu?
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 13:21   #9
veronikes
Raczkowanie
 
Avatar veronikes
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 153
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Cytat:
Napisane przez Martva Pokaż wiadomość
To zależy, są ludzie u których widać efekty po lekkich ćwiczeniach bez żadnej diety. U mnie się to na przykład nie sprawdziło, znaczy mięśnie się pewnie zrobiły, ale nadal nie było ich widać spod sadła :P
Nie spróbujesz, nie zobaczysz, prawda? Zacznij ćwiczyć i zobacz po miesiącu czy cokolwiek się zmieniło.
Ja to samo. W moim przypadku dieta nawet przy niskiej zawartości tłuszczu w organizmie ma kluczowe znaczenie. Mięśnie są, ale spalisz tłuszcz tylko na redukcji. Jeśli nie masz zbyt wiele tłuszczu, a chcesz wyglądać lepiej to nie objadaj się i jedz lekko. Ćwiczenia bez diety nie mają sensu jak masz więcej do zrzucenia, typowa redukcja, nie modelowanie.

Więc bieganie, ćwiczenia i w miarę trzymanie diety (czyli nie zapominaj o witaminach, ale pizzę też można skoro do tej pory jadłaś i dobrze wyglądasz), a czasami grzeszki =

Każdy organizm jest inny
__________________
veronikes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 14:00   #10
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Cytat:
Ćwiczenia bez diety nie mają sensu jak masz więcej do zrzucenia,
A tu bym polemizowała, ludzie z większą nadwagą czasem chudną jak zaczynają się tylko ruszać. Wiadomo że nie wyglądają jak modelka po dwóch miesiącach, ale mają spadki w centymetrach i kilogramach i ogólnie są jakieś efekty.

Ja właściwie nadwagi nie mam (znaczy BMI, to nie jest wyrocznia), a strasznie mi trudno zrobić ze sobą cokolwiek Ale jak autorka wątku pisze że jest raczej szczupła, to myślę że pójdzie łatwiej.
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 14:15   #11
kasiul_17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Cytat:
Napisane przez whip Pokaż wiadomość
A co to znaczy bez diety? Codziennie chipsy i czekolada a w drodze do domu z siłowni - McDonald? Jak wyglądają twoje nawyki żywieniowe?

Ja nie odżywiam się według żadnego rozkładu, w mojej diecie pojawiają się od czasu do czasu słodycze(raz na 3-4 dni), pizza (raz na 2 tyg) itd. ale efekty ćwiczeń zdecydowanie są.
Od razu mówię że nie jestem na redukcji. W ogóle, wydaje mi się że "czysta dieta" ma większe znaczenie u osób które chcą zrzucić kilogramy a nie tak jak ja i ty - nabrać mięśni.
Wystarczy popatrzeć na chłopaków z WK.
raczej chodzi mi o to, że jem duże porcje i mam niestety tendencje do najadania się aż nie mogę się ruszyć niezdrowych rzeczy jem mało, pizza kabab itp pojawia się może raz w miesiącu
kasiul_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-02, 08:24   #12
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Cytat:
Napisane przez kasiul_17 Pokaż wiadomość
raczej chodzi mi o to, że jem duże porcje i mam niestety tendencje do najadania się aż nie mogę się ruszyć niezdrowych rzeczy jem mało, pizza kabab itp pojawia się może raz w miesiącu
może spróbuj jeść mniej a częściej i w regularnych odstępach czasu (2,5-3h)? też przed dietą zdarzało mi się takie przejadanie ale to było głównie dlatego, że jadłam za mało w pracy i wracając do domu dosłownie rzucałam się na jedzenie odkąd jem regularnie nie mam takich sytuacji i nie wyobrażam sobie jak mogłam się tak kiedyś opychać
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 11:00   #13
veronikes
Raczkowanie
 
Avatar veronikes
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 153
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Cytat:
Napisane przez Martva Pokaż wiadomość
A tu bym polemizowała, ludzie z większą nadwagą czasem chudną jak zaczynają się tylko ruszać. Wiadomo że nie wyglądają jak modelka po dwóch miesiącach, ale mają spadki w centymetrach i kilogramach i ogólnie są jakieś efekty.

Ja właściwie nadwagi nie mam (znaczy BMI, to nie jest wyrocznia), a strasznie mi trudno zrobić ze sobą cokolwiek Ale jak autorka wątku pisze że jest raczej szczupła, to myślę że pójdzie łatwiej.
Pomyliło mi się, miało być, że mają sens temu wszystkie zaniedbane chudną przy Chodakowskiej bez diety, bo się cokolwiek ruszą

autorko, jeśli się napychasz, to nic z tego nie będzie. możesz sobie pozwolić na to czy tamto, ale staraj się jeść mniej, a częściej. a ćwiczenia na pewno pomogą w jakimś stopniu skoro jesteś szczupła
__________________
veronikes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 12:40   #14
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Cytat:
Napisane przez veronikes Pokaż wiadomość
Pomyliło mi się, miało być, że mają sens temu wszystkie zaniedbane chudną przy Chodakowskiej bez diety, bo się cokolwiek ruszą
Nie jestem zaniedbana waze 54kg przy wzroscie 158cm, nie stosuje diety i cwiczenia mi pomogly, jednak ja nigdy nie mialam duzego problemu z jakims tluszczykiem, jednak po 7 miesiach po ciazy ( lekarze zabronili mi wysilku tylko spacery) gdzie niegdzie cos mi zostalo. Wszystko zalezy od organizmu, wiele moich kolezanek cwiczy, katuje sie na silowni i dopiero rusza im waga, gdy wprowadzaja diete.

Najgorsze jest wlasnie opychanie sie, organizm dostaje wielka ilosc nie wie kiedy dostanie druga i sobie odklada na czarna godzine, kashmirka Ci autorko dobrze doradze regularne posilki, organizm wie, ze za 3h dostanie nastepna porcje, wiec sobie spala to co dostal a nie odkladala.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 13:03   #15
dbff611010d7beb2d6d465dd69f947a5f4eb32a8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 644
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

wszędzie trąbią 30% sukcesu to ćwiczenia 70% dieta, wiadomo po co bieganie, ćwiczenia itp. jak np. ktoś wcina fastfoody

pewnie, że dietę ciężko trzymać, ale albo się coś chce albo nie
dbff611010d7beb2d6d465dd69f947a5f4eb32a8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 21:12   #16
Une fille polonaise
Raczkowanie
 
Avatar Une fille polonaise
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Cytat:
Napisane przez kasiul_17 Pokaż wiadomość
Jestem stosunkowo szczupła i nie chodzi mi o zgubienie zbędnych kilogramów, lecz poprawienie wyglądu ciała i lekkie wyrzeźbienie. Nie wiem czy ćwiczenia, bieganie mają w takim razie sens skoro niestety nie umiem trzymać diety
Wedlug mnie zawsze jest sens cwiczyc. Ale dieta jest rownie bardzo wazna, bo zalozmy cwiczysz jakas godzine w ciagu dnia, a jesz przez caly dzien... Sadze, ze wlasnie przy rzezbieniu ciala dieta jest istotna i to bardzo. Oczywiscie chodzi mi tylko i wylacznie o zdrowe odzywianie, nie jakies dzikie diety typu 1000 kalorii regularne posilki, unikanie nadmiernej ilosci slodyczy, fast-food'ow itp.
Une fille polonaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 11:40   #17
veronikes
Raczkowanie
 
Avatar veronikes
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 153
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Nie jestem zaniedbana waze 54kg przy wzroscie 158cm, nie stosuje diety i cwiczenia mi pomogly, jednak ja nigdy nie mialam duzego problemu z jakims tluszczykiem, jednak po 7 miesiach po ciazy ( lekarze zabronili mi wysilku tylko spacery) gdzie niegdzie cos mi zostalo. Wszystko zalezy od organizmu, wiele moich kolezanek cwiczy, katuje sie na silowni i dopiero rusza im waga, gdy wprowadzaja diete.

Najgorsze jest wlasnie opychanie sie, organizm dostaje wielka ilosc nie wie kiedy dostanie druga i sobie odklada na czarna godzine, kashmirka Ci autorko dobrze doradze regularne posilki, organizm wie, ze za 3h dostanie nastepna porcje, wiec sobie spala to co dostal a nie odkladala.
Ja wyglądam lepiej, jak się dobrze odżywiam. Same ćwiczenia mi nie pomagają. Ważę 52 kg i też mam 158 cm. Nie byłam jeszcze w ciąży, ale mam boczki i wyglądają tak właśnie, jakbym już rodziła. Bardziej od wagi ważne są wymiary. Ile masz w talii, na wysokości pępka, na biodrach?

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

Moja siostra też ćwiczy tylko, nie ma diety, ale też się nie objada. Ale codziennie batonik, słodka bułeczka, nie odmawia sobie w każdym bądź razie, a jest szczuplejsza dużo ode mnie. Wygląda na kilka lat młodszą, a nie starszą ode mnie
__________________
veronikes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 22:59   #18
zmotywowanaja
Zakorzenienie
 
Avatar zmotywowanaja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 638
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Cytat:
Napisane przez kasiul_17 Pokaż wiadomość
Jestem stosunkowo szczupła i nie chodzi mi o zgubienie zbędnych kilogramów, lecz poprawienie wyglądu ciała i lekkie wyrzeźbienie. Nie wiem czy ćwiczenia, bieganie mają w takim razie sens skoro niestety nie umiem trzymać diety
Dieta ma znaczenie, żeby uzyskać upragniony cel powinno się jej przestrzegać, ważna jest też regularność w jedzeniu.

---------- Dopisano o 23:59 ---------- Poprzedni post napisano o 23:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Une fille polonaise Pokaż wiadomość
Wedlug mnie zawsze jest sens cwiczyc. Ale dieta jest rownie bardzo wazna, bo zalozmy cwiczysz jakas godzine w ciagu dnia, a jesz przez caly dzien... Sadze, ze wlasnie przy rzezbieniu ciala dieta jest istotna i to bardzo. Oczywiscie chodzi mi tylko i wylacznie o zdrowe odzywianie, nie jakies dzikie diety typu 1000 kalorii regularne posilki, unikanie nadmiernej ilosci slodyczy, fast-food'ow itp.
zgadzam się całkowicie
zmotywowanaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 23:37   #19
talkshit
Zakorzenienie
 
Avatar talkshit
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: bawimy się powietrzem.
Wiadomości: 16 564
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Cytat:
Napisane przez kasiul_17 Pokaż wiadomość
Jestem stosunkowo szczupła i nie chodzi mi o zgubienie zbędnych kilogramów, lecz poprawienie wyglądu ciała i lekkie wyrzeźbienie. Nie wiem czy ćwiczenia, bieganie mają w takim razie sens skoro niestety nie umiem trzymać diety
moj Tz bez diety schudl mimo ze jadl jak zawsze nie mowie tutaj o opychaniu się itp, oczywiście no i nie o 5km biegach
__________________
Dopiero gdy ulegamy pasji, jesteśmy naprawdę sobą.
Ze wszystkich naszych namiętności
najbardziej określają nas te,
których nie potrafimy okiełznać.

Motocykl
- mój sposób na życie.



talkshit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-18, 08:28   #20
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Zawsze warto ćwiczyć przecież, nawet i bez diety jakieś tam osiągniesz rezultaty lecz nie będą one spektakularne.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 12:00   #21
smocurka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 30
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Ja też ćwiczę bez diety, może ciała modelki nie mam ale najgorzej nie jestPrzede wszystkim się lepiej czuję i mam więcej energii a na tym mi najbardziej zależy. Dziewczyny ruszamy się
smocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 17:37   #22
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Z moich doświadczeń wynika, że bez diety na efekty ćwiczeń możemy dłuuugo sobie poczekać, albo będą one następować w ślimaczym tempie, ledwo zauważalnym gołym okiem.
Mój organizm słabo spalał tłuszcz nawet jak trzymałam dietę (zaznaczam, że mam BMI w normie, dolna granica). - dietę, tzn. nie jakieś Dukany, Paleo i inne cuda, tylko po prostu zdrowo się odżywiałam i obliczyłam ile kcal muszę uciąć z jadłospisu aby zredukować tkankę tłuszczową. I praktycznie nic mi nie ruszyło. Po roku regularnych ćwiczeń 4-5 x w tygodniu tłuszcz znikał bardzo wolno.
Dlatego miałam 3 miesiące doła z powodu braku postępów....
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję

Edytowane przez La Monica
Czas edycji: 2015-02-18 o 17:39 Powód: dopisek
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 21:49   #23
pixie088
Zakorzenienie
 
Avatar pixie088
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 12 507
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Hej dziewczyny Nie chce zakładać kolejnego wątku na ten temat, a wiec podpinam sie tutaj. Niedawno zaczelam ćwiczyć, nic wielkiego. Póki Mel B oraz filmiki Tiffany. Z natury jestem b szczupła, nie chce chudnąc i nawet nie miałabym z czego, mam spora niedowagę. Nie chce stosować żadnych diet, niestety to nie dla mnie. Znajomi zwrócili mi uwagę, ze to bez sensu i tylko niepotrzebnie sie mecze, skoro wykonuje ćwiczenia i nie trzymam sie diety. Czy to faktycznie jest prawda? Nie uda mi sie poprawić kondycji swojego ciała bez stosowania diety? Zależy mi zeby naprawdę delikatnie je sb wyrzeźbić oraz wzmocnić swoją wytrzymałość. Co o tym myślicie?
pixie088 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 23:30   #24
SaiFari
Rozeznanie
 
Avatar SaiFari
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 928
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

oj tam, oj tam - można bez diety, ale zajmie to więcej czasu i trzeba żelaznej konsekwencji.
zależy też skąd startujesz i co chcesz osiągnąć i jakie masz nawyki.... temat rzeekaaa:
__________________
MMA Fitness
Hula
Hoop
SaiFari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 13:49   #25
pixie088
Zakorzenienie
 
Avatar pixie088
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 12 507
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Ahah, dziękuje za odpowiedz. W takim razie biorę sie do roboty.
pixie088 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 08:43   #26
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Cytat:
Napisane przez pixie088 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Nie chce zakładać kolejnego wątku na ten temat, a wiec podpinam sie tutaj. Niedawno zaczelam ćwiczyć, nic wielkiego. Póki Mel B oraz filmiki Tiffany. Z natury jestem b szczupła, nie chce chudnąc i nawet nie miałabym z czego, mam spora niedowagę. Nie chce stosować żadnych diet, niestety to nie dla mnie. Znajomi zwrócili mi uwagę, ze to bez sensu i tylko niepotrzebnie sie mecze, skoro wykonuje ćwiczenia i nie trzymam sie diety. Czy to faktycznie jest prawda? Nie uda mi sie poprawić kondycji swojego ciała bez stosowania diety? Zależy mi zeby naprawdę delikatnie je sb wyrzeźbić oraz wzmocnić swoją wytrzymałość. Co o tym myślicie?

Ja ćwiczę bez trzymania sie diety, ale jem rozsądnie po prostu.
Nie napycham się mąką z cukrem i chipsami, ale jak mi sie zachce, to sobie zjem i ciastko i w maku czy inne.
Efekty są bardzo dobre, masa mięśniowa poszłą wyraźnie w górę i IMO jest OK jak dla mnie, tłuszczu jest mało (ale ja zawsze chuda byłąm)
Dieta, to taki trochę wilk o zelaznych zebach. Każdy ma jakąs dietę, a czy sie ćwiczy czy nie, warto jeść z sensem a nie napuchac się pierdołami które rujnują zdrowie.

Jeśli masz niedowagę , ćwiczysz i chcesz zwiekszyć mase miesniową. to:
- dbaj o to, żeby w 3 posiłkach byłą solidna porcja białka z takich źródeł jak : jaja, ryby, mięsa, strączkowe.
- Jedz do tego solidne porcje warzyw i owców żeby równowazyć zakwaszajace działanie białka.
- nie unikaj tłuszczu, jest bardzo potrzebny, byle ze zdrowych źródeł.
- policz swoje zapotrzebowanie i jedz lekko więcej niz potrzebujesz.
- ćwicz solidnie, mieśnie nie rosna od machania nóżką od czasu do czasu przez 15 minut do muzyczki.
- dbaj o regeneracje. Mięśnie rosnią kiedy odpoczywasz a nie kiedy ćwiczysz. Trening jest impulsem. Zbyt dużo treningu powoduje katabolizm mięsni i może powodować zwiekszanie ilosci tkanki tłuszczowej.
- Kluczowe: zeby rzeźbić, trezeba mieś w czym. Na to ejst czas po okresie solidnej budowy.
Bo ta magiczna "rzeźba" to jest po prostu chudość a nie jakiś magiczny proces.
Chud ajesteś, po prostu brak Ci nabudowanych miesni które byłoby widać.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-03-21 o 08:45
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 10:02   #27
DianaXY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 62
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Czy dieta bez ćwiczeń ma sens? Wolałabym takie pytanie. Jakoś nie mogę zmotywować się do ćwiczeń
DianaXY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 11:32   #28
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Cytat:
Napisane przez DianaXY Pokaż wiadomość
Czy dieta bez ćwiczeń ma sens? Wolałabym takie pytanie. Jakoś nie mogę zmotywować się do ćwiczeń
oczywiście że ma - tylko nigdy nie będzie takich efektów jak z ćwiczeniami. I trzeba pamiętać, że szczupłe ciało, ale kompletnie nieusportowione, wygląda gorzej niż mniej szczupłe, ale wyćwiczone. A już w wieku 30+ - ćwiczenia są konieczne, żeby dobrze wyglądać.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 14:59   #29
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Ćwiczenia poprawią choćby jędrność skóry. To zawsze jakiś plus. Ludzie diete postrzegają jako katorgę, a tak naprawdę wystarczy się nie obżerać i wymienić produkty na te bardziej wartościowe.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 15:40   #30
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Czy ćwiczenia bez diety mają sens?

Cytat:
Napisane przez Malinkna1986 Pokaż wiadomość
Ćwiczenia poprawią choćby jędrność skóry. To zawsze jakiś plus. Ludzie diete postrzegają jako katorgę, a tak naprawdę wystarczy się nie obżerać i wymienić produkty na te bardziej wartościowe.
bardzo mądre słowa

Ćwiczenia zawsze mają sens,bo nie tylko odchudzają,ale poprawiają jakość naszego ciała,jędrność,poprawiają kondycje,zdrowie i samopoczucie.Brak diety rozumiem jako normalne jedzenie bez głodzenia się i obżerania.ja też nie trzymam diety,ale odżywiam się zdrowo,a jeśli popełniam "grzeszki",to z umiarem czyli jem np.do kawy trzy kostki czekolady zamiast całej tabliczki
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 16:43:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.