Olaplex w połączeniu z keratynowym prostowaniem włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-28, 14:44   #1
white.apple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 164

Olaplex w połączeniu z keratynowym prostowaniem włosów


Witajcie, zadałam to pytanie już na wątku o prostowaniu keratynowym, ale póki co nikt nie umiał udzielić mi odpowiedzi.

Już na kilku stronach widziałam super efekty połączenia keratynowego prostowania z Olaplexem i coraz więcej osób ma taki miks w ofercie. Mam Encanto, Olaplex... i nie wiem co dokładnie dalej. Opcje są dwie

a - Na blogu Anwen w komentarzach jakaś pani pisała, że zrobiła rekonstrukcję Olaplexem nakładając No1 na noc, No2 na dzień, a potem wieczorem zrobiła Encanto. Z efektów była zadowolona.

b - (Opcja teoretycznie chroniąca włosy przy prostowaniu) W ulotce Olaplex podane mam wskazówki przy prostowaniu włosów i tam opisane jest dodanie No1 bezpośrednio do produktu prostującego włosy (w ulotce jest określenie "relaxer", w przypadku Encanto - keratyna??), a potem po spłukaniu produktu z włosów nałożenie No2. Jako informacja do No2 podano, że jest to krok końcowy, po koloryzacji/rozjaśnianiu.

Macie pomysł jak to ugryźć?

W metodzie b nie jestem pewna co byłoby produktem prostującym - czy keratyna czy "odżywka" z zestawu. I kiedy użyć No2 - po 3 dniach po zmyciu Encanto czy No1 do keratyny, a No2 do odżywki...

Jakieś rady? A może macie doświadczenie z takim połączeniem?


Edytowane przez white.apple
Czas edycji: 2015-10-28 o 14:46
white.apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 12:59   #2
white.apple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 164
Dot.: Olaplex w połączeniu z keratynowym prostowaniem włosów

Dostałam odpowiedź od fryzjerki, od której odkupiłam Olaplex: stosuje się go jako kurację przed zabiegiem keratynowym. Dodawanie go w trakcie nie ma sensu, bo keratyna zamyka łuski włosa i nie pozwalałaby wniknąć Olaplexowi. Czyli odpowiedź A. Dzisiaj startuję a jutro encanto
white.apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 14:28   #3
harleyquinn
Przyczajenie
 
Avatar harleyquinn
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14
Dot.: Olaplex w połączeniu z keratynowym prostowaniem włosów

I jak efekty?
harleyquinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 12:22   #4
white.apple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 164
Dot.: Olaplex w połączeniu z keratynowym prostowaniem włosów

Jestem zadowolona. Miałam zniszczone rozjaśnianiem końce i dosyć mocny skręt, wczoraj pierwszy raz od soboty umyłam włosy i są proste, sypkie i bardziej mięsiste w dotyku niż były. Końcówki powinnam podciąć, ale wyglądają lepiej niż przed zabiegiem, a same włosy zdecydowanie lepiej niż po samym encanto.
white.apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 07:51   #5
irrssin
Raczkowanie
 
Avatar irrssin
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 372
Dot.: Olaplex w połączeniu z keratynowym prostowaniem włosów

Miałam pisać w tej sprawie do Olaplex, ale znalazłam w internecie, że jakiś fryzjer właśnie wpierw robił olaplex, a potem encanto. Ja się zastanawiam czy nie zrobić olaplex dwa razy przed encanto (wpierw parę tygodni przed-żeby je doprowadzić do ładu i potem dzień przed, albo tego samego dnia, żeby je zabezpieczyć) Myślicie, że to ma sens?
irrssin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 09:45   #6
white.apple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 164
Dot.: Olaplex w połączeniu z keratynowym prostowaniem włosów

Nie miałam tyle samozaparcia żeby zrobić najpierw sam Olaplex, a potem czekać Mi się wydaje, że to nie jest konieczne i starczy nałożyć Olaplex przed prostowaniem, ale już kilka razy spotkałam się z opinią, że i 1 i 2 warto zostawić (dużo) dłużej na włosach

Po dwóch tygodniach od prostowania pofarbowałam włosy też z Olaplexem (profesjonalna farba Loreal Inoa, 3% aktywizator) i... takiego błysku i tak ujarzmionych włosów to ja jeszcze nigdy nie miałam Zdjęcia tego nie oddadzą, bo nie mam "przed" ale moje włosy były już w naprawdę opłakanym stanie - matowe siano, a teraz naprawdę się błyszczą i wyglądają zdecydowanie lepiej.
white.apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-13 10:45:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:06.