Uczulenie Na Farbe Do Wlosów - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-22, 07:57   #181
Saberity
Raczkowanie
 
Avatar Saberity
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 92
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Ja używał ostatnio farb Biokap delicato i uczulenie u mnie nie wystąpiło. Inne farby nie przeszły u mnie próby na skórze, tylko ta jedna podołała. Farbuję jednak rzadko, boję się że jak zacznę to robić częściej w końcu wyskoczy mi alergia.
Saberity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 20:13   #182
katija90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Hej dziewczyny. Moim problemem jest uczulenie nie tylko na PPD, ale też na balsam peruwiański. Wszystkie farby znanych producentów totalnie odpadają (opuchlizna całej twarzy). Czy ktoś próbował farby Logona? przeszukałam internet na temat farb do włosów i ciężko jest coś znaleźć bez PPD. Boję się, że po zafarbowaniu Logoną, Khadi lub inną farbą uczulenie powróci, a przecież odczyn po próbie alergicznej nie zawsze wychodzi od razu. Ktoś coś na ten temat może powiedzieć? A jeśli nie Logona, to coś innego? O ile w ogóle jest dostępne w Polsce..
katija90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 14:30   #183
miklasz33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Witam,
po tym, jak 15 lat temu zrobiłam tatuaż z henny, jestem bardzo silnie uczulona na farby do włosów. Zrobiłam od tamtego czasu mnóstwo prób, wiele u fryzjerów. Parę lat farbowałam się henną (w końcu włosy stały się fioletowe, więc przestałam). Jako że jestem obecnie siwiejącą brunetką, zaczęłam myśleć o blondzie (robiłam różne próby z farbami, również blond- tylko jedna mnie nie uczuliła, ale i tak się bałam przefarbować). I tak, po latach, wczoraj odważyłam się, zrobiłam u fryzjerki blond balejaż (fryzjerka wiedziała, jaką mam sytuację, bardzo zwracała uwagę na to, by nie dotykać farbą skóry).
Informuję, że minęło 30 godzin od zabiegu i nie mam żadnej reakcji alergicznej.
miklasz33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 12:32   #184
LadyArya
Amounted Princess
 
Avatar LadyArya
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 079
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

ja z kolei na czarno farbowałam włosy w pierszej klasie liceum, (prawie juz 10 lat temu) czasem cos mnie tam troche swedzialo ale tragedii nie było, az któregos razu dostalam strasznego uczulenia, spuchła mi cala górna czesc twarzy miałam oczy jak chińczyk, a co gorsza w jednym miejscu całkiem wypadły mi włosy mialam łysy placek o średnicy okolo 4 cm (na szczescie w takim miejscu ze nie bylo tego widac bo przykrywalam go innymi włosami i o tym ze mam cos takiego widziala tylko moja mama no i lekarze i fryzjer). Spedziłam tydzien w szpitalu, po którym to czasie opuchlizna mi zeszła, jednak zanim wszystkie włosy mi odrosły mineło ładnych parę miesięcy i ile nerwów przez to straciłam tylko ja wiem. Teraz od około 8 lat robie sobie bardzo jasny blond balejaż i nie mam żadnych objawów mam długie wlosy juz do pasa, i chyba bede go robic juz do konca życia, bo juz nigdy w zyciu nie wyleje sobie farby bezposrednio na skore głowy, zreszta w blondzie czuje sie najlepiej. teraz mam niestety inny problem poniewaz wczoraj byłam po raz pierszy na farbowaniu od wielu lat na farbowaniu brwi henna i dzis strasznie swedza mnie brwi, na szczescie nie mam zadnej opuchlizny ale jak tak dalej pojdzie to chyba sie zadrapie
LadyArya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 05:46   #185
arzdąc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 363
GG do arzdąc
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Czy to prawda ze im ciemniejsza farba tym większe ryzyko alergii,a najbardziej uczulajaca jest czern? Lepiej zamiast czerni uzywac np. ciemny braz?
arzdąc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 16:01   #186
sandrina69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Witam dziewczyny.Znaganie z uczyleniem trfa u mnie 7 lat...ale ten czas leci...zaczelo sie od czarnej farby...puzniej farniwalam blad to samo(rudy 2 lata henna i to samo(czarna henna ...i koniec juz zabraklo kolorow balejaz bez dotykanie skory-uczulenie.Farba biokap uczulila po 5 min.color wonder 45zl z apteki uspila ma czujnosc proba nic nie wykazala i teraz osocze cieknie mi z głowy po szyji oszusci pasozytuja na desperacji...plakac mi sie chce sama nie wiem z bolu czy zlosci.U lekarza brak miejsc...naszczescie na jutro bedzie recepta na elocom plyn na glowe piecze jak ogien na wysypke na szyji masc steryd...znam sie juz na lekach bo lekarze czesto mie wiedza co robic...ja jestem ;;specjalistka``jednak nie z wlasnej woli
..w razie uczulenia proscie o telefexo..i elokom plyn...ha pamientam moje pierwsze uczulenie gdy lekarz kazal mi smarowac skore miedzy wlosami mascia a alergolog prof.kazala ogolic glowe bo nie widziala ratunku a ja wlosy na 55 ..usmiechnelam sie i wiecwj do miej nie poszlam...Pozdrawiam...wy trfalosci dziewczyny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20150625_154310.jpg (118,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20150625_161656.jpg (93,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20150625_161651.jpg (61,9 KB, 11 załadowań)
sandrina69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-24, 08:01   #187
LunaLena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-10
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Hejka
Skoro już tu trafiłam muszę Wam powiedzieć co o tym ustrojstwie mi wiadomo :



1. Uczulenie najczęściej wychodzi po czarnej koloryzacji ( najwięcej alergenów )
2. Wychodzi nawet po 30 latach farbowania, więc ZAWSZE powinno się robić próby uczuleniowe !

Mi draństwo wyszło po 3 latach koloryzacji na czarno.
Mam też taki problem, że mnie uczula również henna (!); inne rodzaje koloryzacji też odpadają,a co ważne jak którejś wyskoczy takie uczulenie od razu róbcie próbę na henne... Bo ja jej nie zrobiłam i pofarbowałam brwi przed wyjazdem do pracy do Wisły na święta ( obsługa hotelowej wigilii ) nie muszę chyba mówić, że musiałam wracać dzień po przyjeździe a moja twarz wyglądała tragicznie !

Testuje coraz to nowsze farby antyalergiczne i nic !

Jeśli chodzi o leczenie to żadne specyfiki mi nie pomogły ... leczyłam to 1,5 miesiąca. Dobrze robić ziołowe okłady i zażywać leki odczulające ale i tak niewiele to da, organizm sam musi to zaleczyć.

Ja osobiście się nie poddaję, chce czarny łeb !

Jak któraś z Was ma podobny problem i znajdzie złoty środek - koniecznie dajcie mi znać !
zostawiam e-mail : xxx - będę bardzo wdzięczna

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-10-26 o 14:02 Powód: email
LunaLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-25, 13:21   #188
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

Cytat:
Napisane przez LunaLena Pokaż wiadomość
Hejka
Skoro już tu trafiłam muszę Wam powiedzieć co o tym ustrojstwie mi wiadomo :



1. Uczulenie najczęściej wychodzi po czarnej koloryzacji ( najwięcej alergenów )
2. Wychodzi nawet po 30 latach farbowania, więc ZAWSZE powinno się robić próby uczuleniowe !

Mi draństwo wyszło po 3 latach koloryzacji na czarno.
Mam też taki problem, że mnie uczula również henna (!); inne rodzaje koloryzacji też odpadają,a co ważne jak którejś wyskoczy takie uczulenie od razu róbcie próbę na henne... Bo ja jej nie zrobiłam i pofarbowałam brwi przed wyjazdem do pracy do Wisły na święta ( obsługa hotelowej wigilii ) nie muszę chyba mówić, że musiałam wracać dzień po przyjeździe a moja twarz wyglądała tragicznie !

Testuje coraz to nowsze farby antyalergiczne i nic !

Jeśli chodzi o leczenie to żadne specyfiki mi nie pomogły ... leczyłam to 1,5 miesiąca. Dobrze robić ziołowe okłady i zażywać leki odczulające ale i tak niewiele to da, organizm sam musi to zaleczyć.

Ja osobiście się nie poddaję, chce czarny łeb !

Jak któraś z Was ma podobny problem i znajdzie złoty środek - koniecznie dajcie mi znać !
zostawiam e-mail : xxx- będę bardzo wdzięczna
A z ciekawości zapytam, czy może farbę Biokap używałaś? Szukam jak najmniej szkodliwej farby, Biokap użyłam 2 x i jestem zadowolona. Jeżeli są jeszcze jakieś opcje, nie licząc henny, to ja też chętnie się dowiem.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-10-26 o 14:03 Powód: email w cytacie
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-31, 06:10   #189
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Uczulenie Na Farbe Do Wlosów

A Biokap nie ma indygo w składzie ? Indygo uczulać może ( np. wyszło u mnie ).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-31 07:10:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:46.