Pulsometr dla amatora 150-200zł - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-09, 23:07   #1
damian_bany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1

Pulsometr dla amatora 150-200zł


Hej!

Chciałbym kupić sobie pulsometr z podstawowymi funkcjami w cenie 150-200 zł. Zawsze biegam i jeżdżę na rowerze z telefonem z androidem. Biegam średnio raz, może dwa na tydzień i robię około 6 km. Wracam do formy i stopniowo powiększa się ten dystans

Mam kilka pytań:

1. Najtańsze pulsometry są w cenie od 50 zł, ale pewnie to niezła chińszczyzna. Czy za około 170 zł znajdzie się coś ciekawego?

2. Jakie funkcje są najbardziej przydatne?

3. Czy pulsometry przeważnie mają możliwość łączyć się z jedną wybraną aplikacją na fonie, czy może jeżeli może się łączyć z kom, to raczej z każdą apką?

Bardzo dziękuje za polecenia wraz z uzasadnieniem
damian_bany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 09:17   #2
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pulsometr dla amatora 150-200zł

Patrząc na ofertę sklepu, gdzie sama kupowałam swój zegarek, najtańszy pulsometr kosztuje 199 zł i z tego, co widzę, nie da się go sparować z żadną aplikacją, a poza pulsem nie ma niczego innego- ani dystansu, ani prędkości. Żeby mierzył takie rzeczy potrzebny jest GPS, a zegarki z GPSem zaczynają się pewnie od 500 zł w górę, więc stanowczo ponad Twój przewidziany budżet.

Natomiast w tej cenie, o której piszesz, myślę, że powinieneś dorwać sam pas do pomiaru tętna kodowany na bluetooth, który można sparować z telefonem. I wtedy włączasz np. wspomniane endomondo, ono będzie ci mierzyć dystans, czas, tempo, prędkość, a dodatkowo z pasa będzie miało informację o pulsie. Na ile będzie to dokładne (mówię o dystansie i tempie) to zależy od dokładności nadajnika w telefonie.

Co jest ważne? Według mnie:
- dystans,
- tempo,
- czas.
Mam zegarek z pulsometrem, ale akurat rzadko używam pasa HR.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 16:42   #3
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: Pulsometr dla amatora 150-200zł

Ja mam pulsometr z Biedronki - taki pas za 50 zł i jest genialny. Na Allegro chodzi nawet taniej paruje sie z każda aplikacja tak naprawde


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 18:58   #4
Artdecomaker2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 27
Dot.: Pulsometr dla amatora 150-200zł

pulsumetr z biedronki dostalam od kolezanki bo jej sie nie przydał i działa do dziś
Artdecomaker2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 12:26   #5
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pulsometr dla amatora 150-200zł

Cytat:
Napisane przez Pudel123 Pokaż wiadomość
Ja mam pulsometr z Biedronki - taki pas za 50 zł i jest genialny. Na Allegro chodzi nawet taniej paruje sie z każda aplikacja tak naprawde
Ale to w sensie sam pas do mierzenia pulsu na klatkę piersiową?
Na allegro są (w decathlonie też kiedyś były), tylko trzeba sprawdzić, czy na pewno są kodowane w technologii bluetooth, bo na allegro można jeszcze w technologii ANT+, która nie będzie działać z telefonem (przynajmniej nie kojarzę, żeby jakiś telefon miał ANT+).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 13:10   #6
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: Pulsometr dla amatora 150-200zł

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Ale to w sensie sam pas do mierzenia pulsu na klatkę piersiową?
Na allegro są (w decathlonie też kiedyś były), tylko trzeba sprawdzić, czy na pewno są kodowane w technologii bluetooth, bo na allegro można jeszcze w technologii ANT+, która nie będzie działać z telefonem (przynajmniej nie kojarzę, żeby jakiś telefon miał ANT+).
http://allegro.pl/pulsometr-bluetoot...102470190.html

Dokładnie mam taki
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 06:50   #7
SaiFari
Rozeznanie
 
Avatar SaiFari
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 928
Talking Dot.: Pulsometr dla amatora 150-200zł

hehe - kiedyś przymierzałam się do zakupu pulsometra - skończyło się na tym, że kupiłam nową matę na brzuchowanie i gumę

w sumie to chyba pulsometr do niczego jest potrzebny - ja to robię tak, że po treningu oglądam koszulkę - jak jest cała mokra to znaczy, że trening był dobry
__________________
MMA Fitness
Hula
Hoop
SaiFari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-13, 11:24   #8
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: Pulsometr dla amatora 150-200zł

Cytat:
Napisane przez SaiFari Pokaż wiadomość
hehe - kiedyś przymierzałam się do zakupu pulsometra - skończyło się na tym, że kupiłam nową matę na brzuchowanie i gumę

w sumie to chyba pulsometr do niczego jest potrzebny - ja to robię tak, że po treningu oglądam koszulkę - jak jest cała mokra to znaczy, że trening był dobry
Jak robisz trening na macie to nie jest Ci potrzebny.

Jak biegasz, jezdzisz na rowerze, plywasz to robisz treningi pod strefy tetna i cała mokra koszulka nie jest wyznacznikiem jakości treningu
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 11:46   #9
SaiFari
Rozeznanie
 
Avatar SaiFari
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 928
Dot.: Pulsometr dla amatora 150-200zł

a jeżeli metoda "mokrej koszulki" działa wymiernie w postaci ujemnych centymetrów w talii? - działa nawet chyba lepiej niż jakieś duszące plastikowe badziewia na klacie...

a to, że sobie kupiłam matę nie znaczy wcale, że się do niej ograniczam, gdybym miała większy dom to bym sobie siłownie zainstalowała - na razie muszę się ograniczać do gadżetów dzięki bogu za duży "duży pokój", a do zajęć grupowych, tak samo jak do pulsometru raczej mnie nie ciągnie


__________________
MMA Fitness
Hula
Hoop

Edytowane przez SaiFari
Czas edycji: 2016-05-13 o 11:54
SaiFari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 12:05   #10
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pulsometr dla amatora 150-200zł

Aha, czyli jak w wakacje, przy +35 stopniach podbiegnę do autobusu i się spocę, to znaczy, że trening dobry?

Pot nie jest żadnym wyznacznikiem dobrego treningu, szczególnie w sportach wytrzymałościowych. Dla mnie ma to ogromne znaczenie czy po pół roku biegania przy tempie 6 min/km mam puls 180 czy jednak 150, bo to oznacza dla mnie, czy moja kondycja i wydolność się poprawiają. A koszulkę tak czy inaczej mam mokrą tak samo.

Co nie znaczy, że zawsze trenuję z pasem hr. W sumie nie zakładam go od ok. 2 miesięcy, tylko raz na jakiś czas sobie sprawdzam postępy. Dla mnie zegarek sportowy jest potrzebny, żeby sprawdzić tempo, czas i dystans- głównie te czynniki mnie interesują. Chociaż na zawodach biegam na czuja, nie patrzę na zegarek.
Plastikowe duszące badziewie na klacie? To chyba żart Mój pasek jest mega wygodny i jak zakładam, to go w ogóle nie czuję, chociaż na początku miałam obawy.

Chociaż. Ludzie przez wieki biegali bez takich bajerów i żyli. Nikt tu nie napisał, że jest to niezbędne i nie da się bez tego żyć.
Tak samo jak uważam, że strefy tętna przy odchudzaniu też można sobie między bajki wsadzić. Najprościej rzecz ujmując człowiek chudnie, jak ma ujemny bilans kaloryczny, a ciału jest raczej obojętne, czy te 500 kalorii spalimy przy tętnie 100 uderzeń / minutę (taki szybszy marsz) czy jednak 150 uderzeń / minutę (powiedzmy truchcik).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 13:12   #11
SaiFari
Rozeznanie
 
Avatar SaiFari
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 928
Dot.: Pulsometr dla amatora 150-200zł

no i mamy rozwiązanie - biegania nie da się wymiernie porównać do treningu interwałowego. Nie chodzi o odchudzanie tylko o lepszą wersję siebie. progres mierzę w sekundach czy ilościach powtórzeń danego ćwiczenia, to się czuje

a plastikowych badziewi nosić i tak nie mam zamiaru tak czy siak fajny temat i jakieś trzy miechy temu sama z chęcią bym się więcej dowiedziała ocb z tymi pulsometrami

i już się żarliwie zaczynam modlić, żeby temperatura w nadchodzącej porze roku 35 nie przekraczała zbyt często.

pozdrowionka
__________________
MMA Fitness
Hula
Hoop

Edytowane przez SaiFari
Czas edycji: 2016-05-13 o 13:15
SaiFari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-13, 14:56   #12
jilllove
Rozeznanie
 
Avatar jilllove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 766
Dot.: Pulsometr dla amatora 150-200zł

Cytat:
Napisane przez Pudel123 Pokaż wiadomość
Mam taki sam i nie polecam !! Co więcej moja siostra też ma i oba się popsuły po 3 użyciach...
W Decathlonie kupisz najprostszy do pomiaru tętna za 60 zł.

Edytowane przez jilllove
Czas edycji: 2016-05-13 o 15:01
jilllove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 19:54   #13
Artdecomaker2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 27
Dot.: Pulsometr dla amatora 150-200zł

Nie wiem czy kojarzycie aktorkę Karolinę Gorczycę, wczoraj niby ktoś jej ukadł pulsometr na basenie, dziś się podobno znalazł a ludzie podejrzewają, że lokowała produkt, bow stawiła zdjęcie
Artdecomaker2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-14 19:54:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:21.