Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-25, 05:49   #1741
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

:
Cytat:
Napisane przez carmen_20 Pokaż wiadomość
Trekking w Himalajach Nepal nieśmiało mi chodzi po głowie w przyszłym roku, już odkładam fundusze w Tatrach jakiś tam sprzęt potrzebny, ale zimą, która w sumie w tym roku chyba będzie trwała do lipca

Velika a Mięguszowiecki robiłaś? Podobno trochę łatwiejszy niż Orla, może bym od tego zaczęła trudniejsze szlaki?
A może coś mi polecisz w kategorii łatwiejsze trudne?

Wymęczyłam dziś 5 km, kilka przebieżek zrobiłam, żeby odmulić nogi po górach, ale ogólnie to nie widzę tego biegu w niedzielę
O to trzymam kciuki zebys pojechala

---------- Dopisano o 04:49 ---------- Poprzedni post napisano o 04:37 ----------

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
U nas to bez sprzętu, nie ma via ferrat w Polsce, a na najtrudniejszej w Polsce orlej perci nic nie potrzeba w sumie, ewentualnie kask. Ja czasem lubię polatać po trudnych szlakach, ale nie mam z kim. Kościelec czy część orlej zrobiłam solo.
Kiedyś patrzyłam na trekkingi w Himalajach i takie coś chętnie może na 40tke se zafunduje faktycznie drogo, ale może raz w życiu się szarpnę, no i to jednak 10 tysięcy a nie 100 :P
Popatrzylam na te szlaki i ja bym tam nie poszla na dzien dzisiejszy.

Edytowane przez dziunkowa
Czas edycji: 2020-06-26 o 20:07
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 08:15   #1742
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez carmen_20 Pokaż wiadomość

Velika a Mięguszowiecki robiłaś? Podobno trochę łatwiejszy niż Orla, może bym od tego zaczęła trudniejsze szlaki?
A może coś mi polecisz w kategorii łatwiejsze trudne?

Wymęczyłam dziś 5 km, kilka przebieżek zrobiłam, żeby odmulić nogi po górach, ale ogólnie to nie widzę tego biegu w niedzielę
oj tam nie widzisz, najwyżej ładne zdjęcia porobisz i się przejdziesz żwawo :P
niee, na mięguszowieckim jeszcze nie byłam z łatwiejsze trudne to Kościelec, Kozi Wierch, Zawrat od hali gąsienicowej, na początek polecam też przejść sobie odcinek Skrajny Granat - Zadni Granat
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 09:22   #1743
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
oj tam nie widzisz, najwyżej ładne zdjęcia porobisz i się przejdziesz żwawo :P
niee, na mięguszowieckim jeszcze nie byłam z łatwiejsze trudne to Kościelec, Kozi Wierch, Zawrat od hali gąsienicowej, na początek polecam też przejść sobie odcinek Skrajny Granat - Zadni Granat
Dzięki za polecenia
Jakbyś chciała polatać po tych trudniejszych, a nie miała z kim to chętnie dam się przeczołgać
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 18:04   #1744
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Melduje 6.4 km
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 19:34   #1745
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez carmen_20 Pokaż wiadomość
Piękna trasa, zazdro jakie macie plany na kolejne dni?
Wczoraj lało. Musieliśmy też odebrać auto z Karpacza. Taxi z Szklarskiej Poręby zaśpiewali nam min. 120 zł, więc pojechaliśmy najpierw pociągiem do Jeleniej Góry (6zl /os.), tam coś zjedliśmy, pochodziliśmy, a potem busem do Karpacza (8 zl/os). Wycieczka się udała, bo nie było za bardzo co robić w ulewę, a przy okazji zobaczyliśmy Jelenia Górę, której nie planowaliśmy zobaczyć. No i lepiej wyszło niż taxi!

Najlepsze to, że Czekając na pociąg poszliśmy na pobliski stadion lekkoatletyczny, a tam "nasza" biegaczka na 1500m ... Angelika Cichocka

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
U nas to bez sprzętu, nie ma via ferrat w Polsce, a na najtrudniejszej w Polsce orlej perci nic nie potrzeba w sumie, ewentualnie kask. Ja czasem lubię polatać po trudnych szlakach, ale nie mam z kim. Kościelec czy część orlej zrobiłam solo.
Kiedyś patrzyłam na trekkingi w Himalajach i takie coś chętnie może na 40tke se zafunduje faktycznie drogo, ale może raz w życiu się szarpnę, no i to jednak 10 tysięcy a nie 100 :P
Ja uwielbiam trudne Ale jakoś tak brak mi mobilizacji, żeby jechać.

Himalaje, w ogóle o tym nie myślałem. Kojarzą mi się tylko z Everestem. Nie przypuszczałam, że może być tam też zwykły trekking

Cytat:
Napisane przez carmen_20 Pokaż wiadomość
Velika a Mięguszowiecki robiłaś? Podobno trochę łatwiejszy niż Orla, może bym od tego zaczęła trudniejsze szlaki?
A może coś mi polecisz w kategorii łatwiejsze trudne?
:

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
niee, na mięguszowieckim jeszcze nie byłam z łatwiejsze trudne to Kościelec, Kozi Wierch, Zawrat od hali gąsienicowej, na początek polecam też przejść sobie odcinek Skrajny Granat - Zadni Granat
Ja jeszcze mam Mieguszowiecki do zaliczenia. Już dawno miał być, ale wiecznie pogoda nie trafiła. Mam nadzieję, że w tym roku się uda. Z trudniejszych został mi jeszcze odcinek Orlej Perci od Zawratu.
I też na średnio trudne polecam to, co Velika. Dorzucę jeszcze Świnicę.


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 19:43   #1746
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Wczoraj lało. Musieliśmy też odebrać auto z Karpacza. Taxi z Szklarskiej Poręby zaśpiewali nam min. 120 zł, więc pojechaliśmy najpierw pociągiem do Jeleniej Góry (6zl /os.), tam coś zjedliśmy, pochodziliśmy, a potem busem do Karpacza (8 zl/os). Wycieczka się udała, bo nie było za bardzo co robić w ulewę, a przy okazji zobaczyliśmy Jelenia Górę, której nie planowaliśmy zobaczyć. No i lepiej wyszło niż taxi!

Najlepsze to, że Czekając na pociąg poszliśmy na pobliski stadion lekkoatletyczny, a tam "nasza" biegaczka na 1500m ... Angelika Cichocka



Ja uwielbiam trudne Ale jakoś tak brak mi mobilizacji, żeby jechać.

Himalaje, w ogóle o tym nie myślałem. Kojarzą mi się tylko z Everestem. Nie przypuszczałam, że może być tam też zwykły trekking





Ja jeszcze mam Mieguszowiecki do zaliczenia. Już dawno miał być, ale wiecznie pogoda nie trafiła. Mam nadzieję, że w tym roku się uda. Z trudniejszych został mi jeszcze odcinek Orlej Perci od Zawratu.
I też na średnio trudne polecam to, co Velika. Dorzucę jeszcze Świnicę.


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
W jeleniej gorze jest fajny kompleks basenowo saunowy tak jaj leje i nie ma co ze soba zrobic.
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 20:14   #1747
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

No świnica też fajna. Polecam od przełęczy świnickiej, super szlak

tak, w himalaje organizują trekkingi różne, pewnie się kiedyś skuszę niezła cena za taxi!!!

jak już jesteście w tej okolicy to jeszcze może w rudawy ? Kolorowe jeziorka, Sokoliki robią wrażenie
dziś 14 km po lesie. Duchota ale dałam radę :P
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-25, 20:38   #1748
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez dziunkowa Pokaż wiadomość
W jeleniej gorze jest fajny kompleks basenowo saunowy tak jaj leje i nie ma co ze soba zrobic.
Rozważaliśmy te opcje. Bardzo lubimy sauny, ale ze względu na koronawirusa nie wszystkie są tam otwarte.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 07:57   #1749
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Dzisiaj 9 km
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 08:25   #1750
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Rozważaliśmy te opcje. Bardzo lubimy sauny, ale ze względu na koronawirusa nie wszystkie są tam otwarte.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
No racja. Zapomnialam ....

---------- Dopisano o 07:25 ---------- Poprzedni post napisano o 07:22 ----------

Melduje 4.2 km na rozruch
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 14:55   #1751
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Mam pare pytan odnosnie tatr.
1. Czy rysy sa bardzo trudne ( od polskiej strony). Niby slyszalam ze nie az tak, ale to jednak najwyzsza gora. Czy mozma tam gdzies wypozyczyc ten pas asekuracyjny?
2. Giewont vs kasprowy . co łatwiejsze?
3. Szlag zolty z doliny 5 stawow miedzy wielkim stawem a czarnym stawem polskim ktory prowadzi na morskie oko jest bardzo wymagający? Czy lrpiej isc tym niebieskim obok stawi przedniego? Czy lepiej przejsc dolina roztoki do stawow a potem ktoryms z tych szlakow nad morskie oko? Czy lepiej normalnie nad morskie oko potem na stawy i wrocic dolina roztoki?
Dodam ze z tymi trudnisciami to chodzi mi o kwestie bezpieczenstwa ( czyt. Jak latwo mozna sie zabic), czy tez umiejetnosci techniczne. Bo ze zmeczeniem jako takim to chyba sobie w miare radze.

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

A i jeszcze jedno . czy buty do biegania w terenie sie tam sprawdza?

Edytowane przez dziunkowa
Czas edycji: 2020-06-26 o 14:11
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-26, 19:03   #1752
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Zapisalam sie wstepnie na Duch Pogorza - duszek. 30 km i 1500 przewyzszenia. Wstepnie bo mam 14 dni na zaplate wiec jeszcze moge to przemyslec...Termin, dystans i punkty itra pasuja mi wrecz przeidealnie. Moi rodzice mieszkaja 20 km od tego miejsca wiec odpadaja mi koszty zakwaterowania i wyzywienia. Za zaoszczedzone pieniądze pojechalabym wlasnue do zskopca. Czas tez mam bo dzieci akurat jada na wczady beze mnie. Oby tylko znowu korona nie stanela na drodze.

Edytowane przez dziunkowa
Czas edycji: 2020-06-26 o 19:07
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 19:19   #1753
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez dziunkowa Pokaż wiadomość
Mam pare pytan odnosnie tatr.
1. Czy rysy sa bardzo trudne ( od polskiej strony). Niby slyszalam ze nie az tak, ale to jednak najwyzsza gora. Czy mozma tam gdzies wypozyczyc ten pas asekuracyjny?
2. Giewont vs kasprowy . co łatwiejsze?
3. Szlag zolty z doliny 5 stawow miedzy wielkim stawem a czarnym stawem polskim ktory prowadzi na morskie oko jest bardzo wymagający? Czy lrpiej isc tym niebieskim obok stawi przedniego? Czy lepiej przejsc dolina roztoki do stawow a potem ktoryms z tych szlakow nad morskie oko? Czy lepiej normalnie nad morskie oko potem na stawy i wrocic dolina roztoki?
Dodam ze z tymi trudnisciami to chodzi mi o kwestie bezpieczenstwa ( czyt. Jak latwo mozna sie zabic), czy tez umiejetnosci techniczne. Bo ze zmeczeniem jako takim to chyba sobie w miare radze.

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

A i jeszcze jedno . czy buty do biegania w terenie sie tam sprawdza?
Ad. 1. Jak dla mnie nie są w ogóle trudne. Są wymagające, bo trasa jest dosyć monotonna. Dodatkowo całość na wierzchu, więc jak leje, czy jest słońce, to nie ma gdzie się schować (zresztą jak wszędzie w Tatrach). Samo podejście wymagające i trochę trwa. My zrobiliśmy naprawdę szybko. Niektórych łańcuchy mogą przestraszyć, jest ich dużo. My prawie w ogółe z nich nie korzystaliśmy. Jest jeden fragment z spora ekspozycją, ale to tylko kawałek. Gorzej jak jest sporo ludzi na szlaku i wtedy trzeba się za nimi "wlec", ewentualnie wyprzedzać poboczem. Trzeba mieć sporo zaparcia i kondycji. Nie baw się w żadna asekuracje, moim zdaniem nie ma takiej potrzeby. Jednak nie polecam na pierwszy raz.

AD. 2. Zedycidownaie Kasprowy jest łatwiejszy. To zwykły trekking z porządnym podejściem. Giewont ma łańcuchy i spore ekspozycje, choć tylko na ostatnim krótkim odcinku. Mam wrażenie, że ekspozycja jest nawet większą niż na Rysach.

AD. 3. Kocham Dolinę 5 Stawów. Nie pamiętam kolorów szlaków. Najlepiej iść dolica Roztoki, zahaczając o wodospad Siklawa (to chyba żółty). Idzie się w stronę Morksiego Oka i tak w 1/3 drogi do Morskiego Oka odbija się w ten szlak na Dolinę 5 Stawowo (idzie się dolina Roztoki). Na pewno nie warto potem odbić na czarny szlak, tylko lepiej iść dalej obok wodospadku. Do fajnej wyprawy (bez wymagań) warto z Doliny 5 Stawów wrócic przez Swistowke (chyba niebieksi szlak), tym szlakiem schodzi się do Morskiego Oka.

Jeśli ciut wymagająca trasa, to fajnie zahaczyć o Szpiglasowy Wierch z Doliny Pięciu Stawow. Tam można się zaznajomić z łańcuchami. Lubię ten szlak Z niego też można zejść do Morksiego Oka, gdzie za każdym razem spotykaliśmy kozice
----

Wszystkie szlaki są dosyć łatwe. Tatry jednak są wymagające, bo szczyty są położone dosyć daleko. Przez co trasy robią się kilku do kilkunastodzinnych wypraw. Same podejścia na szczyty w Tatrach Wysokich są strome. Nie wymagają jakiś specjalnych umiejętności. Ważna jest głównie kondycja, choć ręce do wspinania trzeba czasami użyć.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 19:56   #1754
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Ad. 1. Jak dla mnie nie są w ogóle trudne. Są wymagające, bo trasa jest dosyć monotonna. Dodatkowo całość na wierzchu, więc jak leje, czy jest słońce, to nie ma gdzie się schować (zresztą jak wszędzie w Tatrach). Samo podejście wymagające i trochę trwa. My zrobiliśmy naprawdę szybko. Niektórych łańcuchy mogą przestraszyć, jest ich dużo. My prawie w ogółe z nich nie korzystaliśmy. Jest jeden fragment z spora ekspozycją, ale to tylko kawałek. Gorzej jak jest sporo ludzi na szlaku i wtedy trzeba się za nimi "wlec", ewentualnie wyprzedzać poboczem. Trzeba mieć sporo zaparcia i kondycji. Nie baw się w żadna asekuracje, moim zdaniem nie ma takiej potrzeby. Jednak nie polecam na pierwszy raz.

AD. 2. Zedycidownaie Kasprowy jest łatwiejszy. To zwykły trekking z porządnym podejściem. Giewont ma łańcuchy i spore ekspozycje, choć tylko na ostatnim krótkim odcinku. Mam wrażenie, że ekspozycja jest nawet większą niż na Rysach.

AD. 3. Kocham Dolinę 5 Stawów. Nie pamiętam kolorów szlaków. Najlepiej iść dolica Roztoki, zahaczając o wodospad Siklawa (to chyba żółty). Idzie się w stronę Morksiego Oka i tak w 1/3 drogi do Morskiego Oka odbija się w ten szlak na Dolinę 5 Stawowo (idzie się dolina Roztoki). Na pewno nie warto potem odbić na czarny szlak, tylko lepiej iść dalej obok wodospadku. Do fajnej wyprawy (bez wymagań) warto z Doliny 5 Stawów wrócic przez Swistowke (chyba niebieksi szlak), tym szlakiem schodzi się do Morskiego Oka.

Jeśli ciut wymagająca trasa, to fajnie zahaczyć o Szpiglasowy Wierch z Doliny Pięciu Stawow. Tam można się zaznajomić z łańcuchami. Lubię ten szlak Z niego też można zejść do Morksiego Oka, gdzie za każdym razem spotykaliśmy kozice
----

Wszystkie szlaki są dosyć łatwe. Tatry jednak są wymagające, bo szczyty są położone dosyć daleko. Przez co trasy robią się kilku do kilkunastodzinnych wypraw. Same podejścia na szczyty w Tatrach Wysokich są strome. Nie wymagają jakiś specjalnych umiejętności. Ważna jest głównie kondycja, choć ręce do wspinania trzeba czasami użyć.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Dzieki za obszerna relacje. Na pewno wezme pod uwage wskazówki
Wlasnie o ten szlak przesz szpiglasowy wierch mi chodzilo.
Rysy raczej sobie daruje. Chcialabym troche sie pokrecic potatrach bo az wstyd ze bylam tylko nad morskim okiem i na Gubałówce
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 19:59   #1755
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez dziunkowa Pokaż wiadomość
Dzieki za obszerna relacje. Na pewno wezme pod uwage wskazówki

Wlasnie o ten szlak przesz szpiglasowy wierch mi chodzilo.

Rysy raczej sobie daruje. Chcialabym troche sie pokrecic potatrach bo az wstyd ze bylam tylko nad morskim okiem i na Gubałówce
Tatry są super. Aż mnie nosi (siedząc w Karkonoszach), żeby się wybrać.

Możesz też sobie przejść z Kasporowego Wierchu przez Suche Czuby na Kope Konradzka. To była moja pierwsza tracą w Tatrach. Był kawałek z skałami, gdzie trzeba użyć rączek i od tamtego momentu chciałam więcej

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 20:07   #1756
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez dziunkowa Pokaż wiadomość
Zapisalam sie wstepnie na Duch Pogorza - duszek. 30 km i 1500 przewyzszenia. Wstepnie bo mam 14 dni na zaplate wiec jeszcze moge to przemyslec...Termin, dystans i punkty itra pasuja mi wrecz przeidealnie. Moi rodzice mieszkaja 20 km od tego miejsca wiec odpadaja mi koszty zakwaterowania i wyzywienia. Za zaoszczedzone pieniądze pojechalabym wlasnue do zskopca. Czas tez mam bo dzieci akurat jada na wczady beze mnie. Oby tylko znowu korona nie stanela na drodze.
ale extraa płać, nad czym myślisz w ogóle
ja na Rysach nie byłam jeszcze od PL, tylko od Słowacji.

Jeśli chodzi o trasę D5SS - Morskie oko to trudno wybrać :P i szpiglas i świstówka są super :P Szpiglas to długa wyrypa, taka całodniowa, świstówkę warto sobie zrobić jeśli się planuje krótsze wyjście.

Kasprowy dla mnie to bez sensu. Jeśli już Kasprowy to polecam właśnie przez suche czuby Albo jeszcze inaczej, przez świnicką przełęcz i Beskid. Giewont też trochę bez sensu, jak zaraz obok są czerwone wierchy :P Te polecam zawsze, wszędzie, każdym wariantem i każdym szlakiem, jest kilka konfiguracji
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 20:40   #1757
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
ale extraa płać, nad czym myślisz w ogóle
ja na Rysach nie byłam jeszcze od PL, tylko od Słowacji.

Jeśli chodzi o trasę D5SS - Morskie oko to trudno wybrać :P i szpiglas i świstówka są super :P Szpiglas to długa wyrypa, taka całodniowa, świstówkę warto sobie zrobić jeśli się planuje krótsze wyjście.

Kasprowy dla mnie to bez sensu. Jeśli już Kasprowy to polecam właśnie przez suche czuby Albo jeszcze inaczej, przez świnicką przełęcz i Beskid. Giewont też trochę bez sensu, jak zaraz obok są czerwone wierchy :P Te polecam zawsze, wszędzie, każdym wariantem i każdym szlakiem, jest kilka konfiguracji
Boje sie korona ekscesow i dlatego sie jeszcze wstrzymuje
Dzieki za wskazowki
Dlaczego Giewont i kasprowy bez sensu
Pomysle o tych czerwonych wierchach. Nawet nie wiedzialam ze takie sa
A da sie przejc z D5S do morskiego oka przez szpiglas a potem wrocic przez swistowke i dolins roztoki w dol? Czy to juz za dlugo by trwalo?
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 21:04   #1758
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

no takie bez wow i dużo ludzi ;P są lepsze miejsca ja generalnie kasprowy omijam. Już prędzej bym na giewont poszła, ale też raczej niechętnie. Jak chcesz wow to idź na czerwone wierchy, są absolutnie powalające

Myślę, że za długo. Sam szpiglas to wyrypa na wieeeleeee godzin, a powrotu górą to sobie nie wyobrażam. Chyba, że z noclegiem w schronisku roztoka wtedy można poszaleć. Polecam tą opcję ;P nie trzeba dojeżdżać na łysą polanę, schronisko jest przy odbiciu do doliny pięciu stawów. Bardzo fajne i klimatyczne, a start stamtąd z samiutkiego rana, o 6 : love: ohh cudo
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 21:05   #1759
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Velika chyba miała na myśli to, że jak się robi Kasprowy, czy Giewont, to lepiej nie sam, tylko przy okazji coś jeszcze zaliczyć

Te trasę co mówisz, to jakaś masakra będzie, bo czasowo trudno się wyrobić. Jeśli chcesz wybierać pomiędzy Swistowka a Szpiglasowym Wierchem, to lepszy Szpiglas.

Po planuj sobie trasy z mapa-turystyczna. Pokaże Ci odległości i czas przejścia. My z reguły wszystko robimy dużo szybciej, ale zanim nie sprawdzisz ile czasu "ucinasz" z tych szacunków, to nie ma co przesadzać

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6

Edytowane przez beatiska
Czas edycji: 2020-06-26 o 21:09
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-26, 21:07   #1760
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Velika chyba miała na myśli to, że jak się robi Kasprowy, czy Giewont, to lepiej nie sam, tylko przy okazji coś jeszcze zaliczyć
tak, dokładnie, jako cel wycieczki to mało ciekawe wg mnie szczególnie Kasprowy. Już lepiej iść na samą halę gąsienicową, potem nad czarny staw i dalej sobie obejść staw, podejść nad zmarzły staw czy na zadni granat, tam jest łatwy szlak (powrót tak samo). Albo właśnie przez świnicką przełęcz, przynajmniej jakaś dawka emocji jest hehe
Mapa-turystyczna też polecam, ściągnij sobie na telefon apkę, przydatne w terenie, pokazuje, gdzie jesteś jak nie możesz się na tradycyjnej mapie połapać
generalnie dziunkowa chcesz to my ci tu na luzie plan wyjazdu ułożymy z różnymi wariantami :P
__________________


Edytowane przez velika
Czas edycji: 2020-06-26 o 21:14
velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-27, 00:44   #1761
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Mapa turystyczna jest ekstra 😁 wszystko zawsze tam planuje, a papierowa tylko na trasę do plecaka żeby coś sprawdzić po drodze

Beatiska zabiłaś mnie tym, że na Giewoncie jest większa ekspozycja niż na Rysach. Rysy sobie zawsze demonizowałam strasznie i właśnie tej ekspozycji najbardziej się boję. A Giewont zrobiłam ostatnio na rozgrzewkę sądząc, że to najprostsza góra w Tatrach to może się skusze na te Rysy w tym roku
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-27, 10:37   #1762
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Jeszcze jedno pytanie. Gdzie tam mozna sie ruszyc jak pada deszcz( nie burza)? Czy ten szlak dolina roztoki a potem przez swistowke nad morskie oko jest wtedy ok? Kasprowy najłatwiejsza trasa? Te czerwone wierchy? Jakies jaskinie? Co polecacie w takim wypadku?

Edytowane przez dziunkowa
Czas edycji: 2020-06-27 o 10:39
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-27, 17:35   #1763
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
generalnie dziunkowa chcesz to my ci tu na luzie plan wyjazdu ułożymy z różnymi wariantami :P
ooo tak


Cytat:
Napisane przez carmen_20 Pokaż wiadomość
Beatiska zabiłaś mnie tym, że na Giewoncie jest większa ekspozycja niż na Rysach. Rysy sobie zawsze demonizowałam strasznie i właśnie tej ekspozycji najbardziej się boję. A Giewont zrobiłam ostatnio na rozgrzewkę sądząc, że to najprostsza góra w Tatrach to może się skusze na te Rysy w tym roku
Rysy są ciężkie kondycyjnie i czasowo, bardzo żmudne i wymagające. Ale moim zdaniem ekspozycje są mniejsze niż na Giewoncie. Mimo to nie polecam na pierwsze razy.



Zanim Rysy, to polecę wcześniej Świnice do sprawdzenia się i Kościelec.

Cytat:
Napisane przez dziunkowa Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanie. Gdzie tam mozna sie ruszyc jak pada deszcz( nie burza)? Czy ten szlak dolina roztoki a potem przez swistowke nad morskie oko jest wtedy ok? Kasprowy najłatwiejsza trasa? Te czerwone wierchy? Jakies jaskinie? Co polecacie w takim wypadku?

W Tarrach jest tak, że od pewnego poziomu nie rośnie nic. I to chyba na wszystkich szczytach. Jak zacznie lać, to koniec. Można schodzić do schroniska, najczęściej jednak te schroniska są daleko. Teraz w Karkonoszach zaskoczyła mnie tak duża ilość schronisk, ciągle jakieś na drodze. W Tatrach tego nie ma.


Tatry (zwłaszcza Wysokie) głównie są z kamieni, więc jak pada, to robi się naprawdę ślisko i wtedy trzeba uważać. Ale przejście przez Świstówkę wydaje się spoko, bo przy zejściu jest sporo trasy pod drzewami (ale są kamienie i jest ślisko, tylko mniej na głowę pada). Prawie każdy mój wypad w Tatry był z deszczem, więc się da Jednak Kasprowy w deszczu wydaje się łatwiejszy.



Jaskiń nie polecę, bo nie byłam jeszcze.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-27, 20:04   #1764
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

ja byłam we wszystkich jaskiniach. Tylko nigdy jak padało :P jaskinie są fantastyczne
bardzo polecam całodniowy wypad do kościeliskiej ze zwiedzaniem wąwozu kraków ze smoczą jamą, jaskini raptawickiej i jaskini mylnej. Mylna to jest petarda dla turysty uwielbiam! polecam łażenie po bocznych korytarzach, są oznakowane, zgaś sobie czołówkę i delektuj się niesamowite wrażenia. W kościeliskiej jest też mroźna, ale wg mnie to średnia, bo oświetlona. Potem dalej od schroniska można sobie podejść jeszcze nad staw smreczyński

Jest też jaskinia dziura, blisko wylotu do doliny strążyskiej, bardzo fajna, koniecznie z czołówką.
Ja na deszcz to zawsze gdzieś szłam, świstówka, wielki kopieniec, nosal, takie prostsze szlaki. Czy nawet hala gąsienicowa
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-27, 20:41   #1765
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Dzieki. Z tym deszczem mi chodzi o to by nie poslizgnac sie i nie spasc w jakas przepasc. Zeby nie bylo dużych ekspozycji. Bo utrudnienie chodzenia jakos zniose.
Ogladalam zdjecia tych jaskin i sa cudowne
Tyle tego tam ze ciężko wybrac...

Edytowane przez dziunkowa
Czas edycji: 2020-06-27 o 20:42
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-27, 20:52   #1766
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Na Swistowce nie ma przepaści

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-27, 21:02   #1767
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Znalazlam opisy kilku latwiejszych tras ktore mozna przejść w deszczu. Nie jest ich az tak malo.

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

A te czerwone wierchy da sie w deszcz czy lepiej sobie darowac?
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-28, 09:59   #1768
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez dziunkowa Pokaż wiadomość

A te czerwone wierchy da sie w deszcz czy lepiej sobie darowac?
To zależy o jakim deszczu mówimy. Szliśmy kiedyś na Rakoń i padało, ale przyszła taka ulewa z wiatrem, że nie dało się w ogóle iść, człowiek był porywany przez wiatr. Także nie da się odpowiedzieć na to pytanie


-----


Dzisiaj 9,5km a po drodze byłam na wyborach
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-28, 13:00   #1769
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Też mnie pozytywnie zaskoczyła ilość schronisk w Karkonoszach, człowiek od razu czuje się pewniej w razie załamania pogody

Przebiegłam! Tak się bałam o ten limit a tu mi prawie godzina do niego została znalazłam się gdzieś w połowie stawki kobiet, jak do tego doszło nie wiem

Pozamiatało mnie ostatnie podejście na Szczeliniec, bo nie dość że najdłuższe ze wszystkich to jeszcze temperatura już wtedy mocno podskoczyła... Ale jakoś doczłapałam
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-28, 14:05   #1770
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Carmen

----

A, właśnie. Wczoraj wracając do domu zahaczyliśmy o Kolorowe Jeziorka. No i powiem, że oczekiwania były dużo większe po obejrzeniu zdjęć

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-02 14:23:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:48.