Guzek na plecach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-14, 17:39   #1
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491

Guzek na plecach


Dziewczyny jakieś dwa lata temu, prawie z dnia na dzień pojawił mi się guzek na plecach. Jest on nadal takiego samego rozmiaru jak na początku, nie boli. Byłam z nim u lekarza, on stwierdził, że to nic groźnego skoro nie powiększa się ani nie boli. Sama jednak nie wiem Co to właściwie może być? Nie bardzo chce mi się wierzyć, że to coś niegroźnego. Postanowiłam go usunąć, ale żeby to zrobić (nie prywatnie) muszę iść do lekarza ogólnego po skierowanie, potem do chirurga do szpitala - on ma ponoć odmówić wycięcia i dać mi następne skierowanie na Onkologię gdzie właśnie wycinają znamiona. Jednak czas oczekiwania jest strasznie długi, a zaczynam się powoli stresować. Mogłabym się pokusić prywatnie bez zbędnych skierowań, ale to koszt co najmniej 300 zł więc sama nie wiem czy czekać czy jednak wyłuskać jakoś te pieniądze, które bądź co bądź dla mnie są sporą kwotą
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 20:18   #2
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: Guzek na plecach

Ever-dream a jak wyglada ten Twoj guzek i jakich jest rozmiarów?
Ja miałam cos podobnego, na plecach miałam taka wyczuwalna górkę, początkowo myslalam, ze to po prostu jakis duzy podskorny pryszcz, ale mijal miesiac itd, a to wcale nie schodziło. Tak minelo jakies dwa lata. Zaczełam sie tym bardziej przejmowac i w tamtym roku po wakacjach ten guzek mi sie powiekszył- zrobil sie dwa razy taki, czyli srednica jakies 5cm. Zaczeło mnie bolec, nawet spac nie moglam na tym boku tak bolalo Juz prawie wybieralam sie do lekarza, ale po jakis 10 dniach ta gorka zaczela malec az w koncu calkowicie znikla!! Teraz juz nic nie mam, zero sladu!! a bylo jakies 2 lata. Po prostu sie ulotnilo jak jakies czary.
Moze skoro lekarz twierdzi, ze to nic powaznego, faktycznie nie ma sensu wycinac?
kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 15:43   #3
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Guzek na plecach

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Ever-dream a jak wyglada ten Twoj guzek i jakich jest rozmiarów?
Ja miałam cos podobnego, na plecach miałam taka wyczuwalna górkę, początkowo myslalam, ze to po prostu jakis duzy podskorny pryszcz, ale mijal miesiac itd, a to wcale nie schodziło. Tak minelo jakies dwa lata. Zaczełam sie tym bardziej przejmowac i w tamtym roku po wakacjach ten guzek mi sie powiekszył- zrobil sie dwa razy taki, czyli srednica jakies 5cm. Zaczeło mnie bolec, nawet spac nie moglam na tym boku tak bolalo Juz prawie wybieralam sie do lekarza, ale po jakis 10 dniach ta gorka zaczela malec az w koncu calkowicie znikla!! Teraz juz nic nie mam, zero sladu!! a bylo jakies 2 lata. Po prostu sie ulotnilo jak jakies czary.
Moze skoro lekarz twierdzi, ze to nic powaznego, faktycznie nie ma sensu wycinac?
Jak go dotykam to wydaje mi się jak to by był po prostu taki podskórny pryszcz. Skóra nad nim ma trochę ciemniejszą barwę i to na tyle. Jest wielkości około jednego centymetra.

Ale wiadomo jak to z lekarzami, różnie bywa.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 15:46   #4
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Guzek na plecach

a to nie jest przypadkiem włokniak?
__________________
Never give up under strain,
Keep your head up day by day,
You're the only one to live your life.
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 07:04   #5
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Guzek na plecach

Cytat:
Napisane przez Jagoda1982 Pokaż wiadomość
a to nie jest przypadkiem włokniak?
Może to być włókniak może tłuszczak... Ale do końca przecież nie wiadomo
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 16:18   #6
Poszukiwanie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
Dot.: Guzek na plecach

Dobry lekarz dermatolog powinien ci powiedzieć co to jest czy włókniak, czy kaszak czy znamię czy tłuszczak czy zwykły pryszcz. I powinien dokładnie wyjaśnić, co z tym należy robić. Zanim to wytniesz, lepiej poszukaj dobrego specjalisty, który przynajmniej powie, co masz na tych plecach.
Poszukiwanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 13:27   #7
pragmatka
Raczkowanie
 
Avatar pragmatka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 94
Dot.: Guzek na plecach

Też tak miałam! Pojawił się z dnia na dzień, nie rósł ale trochę bolał przy dotykaniu. Byłam u chirurga i śmiac mi sie chciało bo przepisał mi "Arcalen", to chyba jest bez recepty, taka maść z nagietkiem i arniką. Moja lekarka zastanawiała się właśnie czy to nie jakiś mięśniak czy włókniak ale chirurg przepisał mi tą maść... i powiem wam że malało, malało i nie ma! Więc może zamiast zabiegu, najpierw spróbuj tego.. na pewno nie zaszkodzi!
__________________
Pozdrawiam
pragmatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-20, 18:50   #8
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Guzek na plecach

Cytat:
Napisane przez pragmatka Pokaż wiadomość
Też tak miałam! Pojawił się z dnia na dzień, nie rósł ale trochę bolał przy dotykaniu. Byłam u chirurga i śmiac mi sie chciało bo przepisał mi "Arcalen", to chyba jest bez recepty, taka maść z nagietkiem i arniką. Moja lekarka zastanawiała się właśnie czy to nie jakiś mięśniak czy włókniak ale chirurg przepisał mi tą maść... i powiem wam że malało, malało i nie ma! Więc może zamiast zabiegu, najpierw spróbuj tego.. na pewno nie zaszkodzi!
Ojej dziękuję za radę! Jutro kupię w aptece
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 22:15   #9
pragmatka
Raczkowanie
 
Avatar pragmatka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 94
Dot.: Guzek na plecach

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Ojej dziękuję za radę! Jutro kupię w aptece
Nie ma sprawy ! Mam nadzieje, że pomoże Daj znać o rezultacie. Ja smarowałam codziennie, rano i wieczorem.
__________________
Pozdrawiam
pragmatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:24.