jak zdobyć mieszkanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-06, 10:57   #1
pragmatka
Raczkowanie
 
Avatar pragmatka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 94
Question

jak zdobyć mieszkanie?


Chciałabym mieć własne mieszkanie
Wiem, że bardziej się opłaca wziąć kredyt hipoteczny niż wynajmować mieszkanie i teraz takie pytanie orientujecie się ile jest potrzebne 'na wstępie' i z jakimi kosztami to się później wiąże?
Wiem też, że można dostać mieszkanie 'z przydziału'... jak wygląda taka sprawa? Trzeba złożyć wniosek do urzędu miejskiego i na jakiej podstawie jest rozpatrywany? Czy jest szansa, że samotna(mam mężczyznę ale nie prawnie) kobieta dostanie mieszkanie? (Słyszałam, że najchętniej 'rozdają' zamężnym kobietom w ciąży).
Jakieś inne pomysły??

Właściwie to nie wiedziałam gdzie dodać ten wątek ale myślę, że tu będzie ok?
__________________
Pozdrawiam
pragmatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 13:56   #2
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

jak stac Ciebie na kredyt to mieszkania z przydziału nie dostaniesz

to zależy jaki kredyt i na jakich warunkach

a o mieszkanie z przydzialu jeszcze trudniej niż o kredyt
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 14:52   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

Trzeba iśc do pracy i ciężko pracować żeby kolejne 30 lat było na spłate kredytu
wyjśc bogata za mąż
wygrać lotto
odziedziczyć
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 17:18   #4
pragmatka
Raczkowanie
 
Avatar pragmatka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 94
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

Nie stać mnie jeszcze ;p ... ale zastanawiam się realnie kiedy się to zmieni,,, Czy jest na sali ktoś kto ma zaciągnięty kredyt hipoteczny? Co jest potrzebne żeby go dostać i jak wyglądają koszty?
__________________
Pozdrawiam
pragmatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 18:52   #5
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

ja mam hipoteczny od 3 lat

co trzeba - mieć zdolność kredytową
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 21:47   #6
pragmatka
Raczkowanie
 
Avatar pragmatka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 94
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
ja mam hipoteczny od 3 lat

co trzeba - mieć zdolność kredytową
ooo a jaka jest wartość mieszkania, ile wynoszą Cie raty?? Wpłacałaś na początku więcej??
__________________
Pozdrawiam
pragmatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 21:58   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez pragmatka Pokaż wiadomość
ooo a jaka jest wartość mieszkania, ile wynoszą Cie raty?? Wpłacałaś na początku więcej??

może warto byloby poczytac cos o kredytach ,jakies podstawy,pójśc do doradcy ,banku zapytać cokolwiek ,troche wiecej wlasnej inwencji zamiast pytac o sprawy podstawowe.

Masz stałay dochód ?bo to podstawa .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-07, 23:24   #8
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
może warto byloby poczytac cos o kredytach ,jakies podstawy,pójśc do doradcy ,banku zapytać cokolwiek ,troche wiecej wlasnej inwencji zamiast pytac o sprawy podstawowe.

Masz stałay dochód ?bo to podstawa .

Ja tu widzę filozofię typu "co tu zrobić żeby się nie narobić", autorka chce za darmo mieszkanie i kombinuje jak, nie ma pojęcia o kredytach, pyta na forum, zakłada wątek gdy można przeczytać o podstawowych rzeczach na pierwszej lepszej stronie znalezionej przez wujka google na haslo "kredyt hipoteczny"
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 11:19   #9
patrycja87r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

Witajcie jak juz jest ten watek to napisze i ja...czy pomoze mi ktoras z Was jak sie starac o te mieszkanie socjalne. Bo niestety kredytu nie dostaniemy ,maz pracuje a ja zajmuje sie coreczka... mieszkamy obecnie z tesciami w 2 pokojach i dla nas to jest bardzo malo miejsca...gdzie mam sie udac i jak napisac pismo...bo w tym temacie sie nie orientuje...
a co do wiadomosci pragmatki... to staralilismy sie o kredyt ale na 30 lat i w dodatku z pomoca rodzicow moze w jakims setnym banku bysmy dostali kredyt ale z rata ponad 3tysiace na co nie jest nas stac. I co do kredytow banki nie chca ich dawac trzeba zarabiac chyba z 5 tysiecy zeby miec zdolnosc.
patrycja87r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 11:56   #10
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez pragmatka Pokaż wiadomość
Chciałabym mieć własne mieszkanie
Wiem, że bardziej się opłaca wziąć kredyt hipoteczny niż wynajmować mieszkanie i teraz takie pytanie orientujecie się ile jest potrzebne 'na wstępie' i z jakimi kosztami to się później wiąże?
Wiem też, że można dostać mieszkanie 'z przydziału'... jak wygląda taka sprawa? Trzeba złożyć wniosek do urzędu miejskiego i na jakiej podstawie jest rozpatrywany? Czy jest szansa, że samotna(mam mężczyznę ale nie prawnie) kobieta dostanie mieszkanie? (Słyszałam, że najchętniej 'rozdają' zamężnym kobietom w ciąży).
Jakieś inne pomysły??

Właściwie to nie wiedziałam gdzie dodać ten wątek ale myślę, że tu będzie ok?
I to nie zawsze prawda. CZasami wynajęcie mieszkania jest niższe niż rata. Kostz musisz sklakulowac: rata + czynsz + media + życie. Podobnie z wynajem, czesto wychodzi, ze wynajem jest tańszy.
Róznica polega na tym, ze tu płacisz za swoje, a tam oddajesz komuś kase do kieszeni.

W przypakdu mieszkania, zwłaszcza rzaraz po zakupie dochodzi jeszcze cała masa opłat pobocznych: notariusz, podatek PCC, podatek grunotwy, koszta związane zzałożeniem i wpisem do KW. Sporo tego.

Ja własnie przez to przechodze.

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2010-11-10 o 11:58
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 10:53   #11
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Trzeba iśc do pracy i ciężko pracować żeby kolejne 30 lat było na spłate kredytu
wyjśc bogata za mąż
wygrać lotto
odziedziczyć

To jest temat nad którym debatujemy z siostrą za każdym razem kiedy się spotykamy i zawsze wychodzą nam też te same odpowiedzi (tyle że czas spłacania kredytu zawsze nam wychodzi różnie, w zależności od wypłaty w danym miesiącu.) Tak czy owak mamy pakt, że raz w tygodniu gramy w lotto, bo parę złotych nikogo nie zbawi, a wystarczy jak tylko raz uśmiechnie się do nas szczęście i puf - problem z głowy.
Ach, jakie życie byłoby piękne - kupiłyśmy sobie mieszkania, wzięłabym urlop z pracy (nawet bezpłatny, bo przecież pławię się w kasie) , aby mieć czas na zaprojektowanie wszystkich wnętrz i dopilnowanie czy późniejsze prace idą jak należy. Zero spłacania, zero nerwów i troski o przyszłość, że wyląduje z długami... Takie marzenia są zdecydowanie niewskazane, jeśli chce się mieć motywacje aby codziennie wstawać z łóżka.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-14, 01:34   #12
pragmatka
Raczkowanie
 
Avatar pragmatka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 94
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez rewelka111 Pokaż wiadomość
Ja tu widzę filozofię typu "co tu zrobić żeby się nie narobić",
Kompletnie nie o to mi chodzi! Pojęcie jakieś mam ale wiadomo że wszędzie są informacje zachęcające do wzięcia kredytu a chciałam jakąś obiektywną ocenę, zobaczyć jak to wychodzi w praniu, a nie w teorii!
__________________
Pozdrawiam
pragmatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 08:31   #13
fabka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 207
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

U mnie sprawa wyglądała tak. Mam 6-letnią córkę, z jej ojcem nie mam ślubu. Wszyscy z mojej rodziny namawiali mnie, żebym starała sie o mieszkanie komunalne, gdyż jestem prawnie samotną matką z dzieckiem, więc na pewno prędzej czy później dostanę jakieś lokum. Ja szczerze mówiąc uważam, że są bardziej potrzebujący ludzie ode mnie nie w smak było mi chodzić po urzędach i żebrać o mieszkanie, bo jaka to niby biedna jestem. Mój facet zarabia nie najgorzej, ja też mam stałą pracę. W gminie powiedziano mi, że zarabiając ok.1800zł na rękę nie mam szans na mieszkanie. Więc składanie wniosku sobie odpuściłam. Ale zdolności kredytowej też nie miałam z moją pensją. Zarobki mojego TŻ nie mogły być wliczone, jako, że nie jesteśmy małżeństwem. Jedynym wyjściem było poprosić moją mamę o to, by została współkredytobiorcą. I tym sposobem załapaliśmy się na kredyt "Rodzina na swoim". Załatwianie formalności trwało niecałe 3tyg. Po 6 latach wynajmowania mieszkań od miesiąca jestem posiadaczką 47 m2. Niestety trzeba być przygotowanym na dodatkowe koszty przy braniu kredytu, u nas było to ok. 15 tys. (zaliczka, 2% podatek opłacany u notarusza, ubezpieczenie mieszkania, założenie księgi wieczystej).
fabka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 16:43   #14
pragmatka
Raczkowanie
 
Avatar pragmatka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 94
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez fabka26 Pokaż wiadomość
I tym sposobem załapaliśmy się na kredyt "Rodzina na swoim".
Właśnie jestem bardzo ciekawa o ile taniej wychodzi kredyt w programie "Rodzina na swoim"?

i Dziękuje za wszystkie informacje, to mi naprawdę pomaga dobrze zobrazować sytuacje
__________________
Pozdrawiam
pragmatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 16:52   #15
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez pragmatka Pokaż wiadomość
Czy jest na sali ktoś kto ma zaciągnięty kredyt hipoteczny? Co jest potrzebne żeby go dostać i jak wyglądają koszty?
dziwne pytania

ja posiadam kredyt hipoteczny na 30 lat i spłacam go od 10 miesięcy. przede mną długa droga, ale nie żałuję. do otrzymania kredytu jest potrzebnych wiele rzeczy, ale przede wszystkim potrzebne są odpowiednie zarobki, no i dobrze, byś nie miała 60 lat
koszty? to zależy jakiej wysokości kredyt Ciebie interesuje. kredyt to raz, a notariusze, urzędy to dwa.
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 18:08   #16
fabka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 207
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

W programie "Rodzina na swoim" rata mojego kredytu jest mniejsza o ponad 200zł. Wiadomo, że dopłata jest tylko przez pierwsze 8 lat, ale nasz doradca zaproponował, aby po tym czasie przenieść kredyt do innego banku. Wpłacone przez ten okres pieniądze będą sie liczyły jako wkład własny, tym sposobem również okres spłaty kredytu będzie można skrócić. Ja bardzo na to liczę gdyż mam kredyt aż na 40 lat i mam nadzieję, że się to zmieni.
fabka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 18:36   #17
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez fabka26 Pokaż wiadomość
U mnie sprawa wyglądała tak. Mam 6-letnią córkę, z jej ojcem nie mam ślubu. Wszyscy z mojej rodziny namawiali mnie, żebym starała sie o mieszkanie komunalne, gdyż jestem prawnie samotną matką z dzieckiem, więc na pewno prędzej czy później dostanę jakieś lokum. Ja szczerze mówiąc uważam, że są bardziej potrzebujący ludzie ode mnie nie w smak było mi chodzić po urzędach i żebrać o mieszkanie, bo jaka to niby biedna jestem. Mój facet zarabia nie najgorzej, ja też mam stałą pracę. W gminie powiedziano mi, że zarabiając ok.1800zł na rękę nie mam szans na mieszkanie. Więc składanie wniosku sobie odpuściłam. Ale zdolności kredytowej też nie miałam z moją pensją. Zarobki mojego TŻ nie mogły być wliczone, jako, że nie jesteśmy małżeństwem. Jedynym wyjściem było poprosić moją mamę o to, by została współkredytobiorcą. I tym sposobem załapaliśmy się na kredyt "Rodzina na swoim". Załatwianie formalności trwało niecałe 3tyg. Po 6 latach wynajmowania mieszkań od miesiąca jestem posiadaczką 47 m2. Niestety trzeba być przygotowanym na dodatkowe koszty przy braniu kredytu, u nas było to ok. 15 tys. (zaliczka, 2% podatek opłacany u notarusza, ubezpieczenie mieszkania, założenie księgi wieczystej).
To kto wziął ten kredyt ?
Mogłas z partnerem wziąc kredyt ,dla banku nie ma znaczenia ślub
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 21:05   #18
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

mnie przeraża kredyt na 30 lat czy dłużej

dzisiaj bylismy w banku bo tez chcemy kupic mieszkanie, bylam zdziwiona bo mimo, że ja nie pracuję tylko mąż to bez problemu wyszła nam zdolność kredytowa i to w dodatku na okres 10 lat - dłużej nie chcemy - i dodam, ze maz wcale jakis wielkich kokosow nie zarabia

kredyt na 200 tys, w programie rodzina na swoim, doplata przez pierwsze 8 lat to 400 zł/miesiac i to maleje co miesiac, w sumie cała dopłata to ponad 30 tysiecy wiec sie oplaca

rata kredytu wyjdzie nas od 1600 zł do 2100 (te ostatnie to juz po okresie 8-letnim). Byłam pewna ze na taki krotki okres walna nam niezla rate, a tu wychodzi praktycznie podobnie jak placimy teraz za wynajem :/

w sumie duzo zalezy od miasta, wiadomo ze w mnijeszych ten kredyt nie musi byc taki wysoki, my kupujemy mieszkanie ok 50 metrow w stanie developerskim we wroclawiu. tyle ze mamy wplate wlasna 50 tysiecy.

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
To kto wziął ten kredyt ?
Mogłas z partnerem wziąc kredyt ,dla banku nie ma znaczenia ślub
jesli chciala z doplata rodzina na swoim to slub ma jednak znaczenie
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 21:15   #19
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
mnie przeraża kredyt na 30 lat czy dłużej

dzisiaj bylismy w banku bo tez chcemy kupic mieszkanie, bylam zdziwiona bo mimo, że ja nie pracuję tylko mąż to bez problemu wyszła nam zdolność kredytowa i to w dodatku na okres 10 lat - dłużej nie chcemy - i dodam, ze maz wcale jakis wielkich kokosow nie zarabia

kredyt na 200 tys, w programie rodzina na swoim, doplata przez pierwsze 8 lat to 400 zł/miesiac i to maleje co miesiac, w sumie cała dopłata to ponad 30 tysiecy wiec sie oplaca

rata kredytu wyjdzie nas od 1600 zł do 2100 (te ostatnie to juz po okresie 8-letnim). Byłam pewna ze na taki krotki okres walna nam niezla rate, a tu wychodzi praktycznie podobnie jak placimy teraz za wynajem :/

w sumie duzo zalezy od miasta, wiadomo ze w mnijeszych ten kredyt nie musi byc taki wysoki, my kupujemy mieszkanie ok 50 metrow w stanie developerskim we wroclawiu. tyle ze mamy wplate wlasna 50 tysiecy.
nowe mieszkanie za 250 tys we wrocku ?ile za m.?
gdzie dokladnie ?

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------


Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
jesli chciala z doplata rodzina na swoim to slub ma jednak znaczenie
Wiem, ale z kim wzięła ten kredyt z mamą ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2010-11-19 o 21:16
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-22, 07:34   #20
fabka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 207
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

tak, ten kredyt wzięłam z mamą.
fabka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 09:44   #21
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez fabka26 Pokaż wiadomość
tak, ten kredyt wzięłam z mamą.
Hmm myślałam ,że rodzina na swoim to tylko dla rodzin typu :maż i żona ew dziecko lub dorosły i dziecko.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 09:54   #22
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

cena taka bo to są mieszkania na zakrzowie, już gotowe, stoja mozna ogladac

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Hmm myślałam ,że rodzina na swoim to tylko dla rodzin typu :maż i żona ew dziecko lub dorosły i dziecko.
jesli np nie masz zdolnosci kredytowej na 30 lat, to taki kredyt mozesz wziac z kims z rodziny
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 13:05   #23
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
cena taka bo to są mieszkania na zakrzowie, już gotowe, stoja mozna ogladac

Nie znam zbyt dobrze wrocka ( raczej kręce sie po centrum)ale chyba do centrum jest kawałek i nie są to bloki przy CH Magnolia.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 12:56   #24
emerka89
Raczkowanie
 
Avatar emerka89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 44
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

Jak myślicie czy przy zarobkach 1500zł mam szanse dostać 60 000zł na mieszkanie?
emerka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 13:41   #25
jusssi
Rozeznanie
 
Avatar jusssi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 948
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

Hej dziewczyny
Podczytuje sobie ten wątek i tak się zastanawiam czy kiedykolwiek będę miała taką zdolność kredytową, żeby kupić mieszkanie.

Jakiś rok temu brałam telewizor ( 2tyś) na raty na 6 miesięcy przy zarobkach 900 zl - praca na pół etatu i namęczyłam się przy tym strasznie, dopiero 5 bank udzielił mi zgody. I wtedy pomyślałam co będzie jak będę chciała mieszkanie... ?

Bez pomocy rodziców niewielu jest młodych ludzi którzy mogą sobie pozwolić na mieszkanie.
__________________
Czytam
Piszę
I dobrze się przy tym bawię
jusssi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 14:33   #26
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez emerka89 Pokaż wiadomość
Jak myślicie czy przy zarobkach 1500zł mam szanse dostać 60 000zł na mieszkanie?
Netto? Brutto? Jaki rodzaj umowy? W jakiej walucie kredyt?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 12:01   #27
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

rodzina na swoim wcale nie jest taka super po pierwsze tylko w złotówkach znajomi którzy brali ostatnio kredyt rozważali "rodzinę" i kredyt mimo dopłaty wychodził im wyższy o ok 500 zł w porówaniu do zwykłego hipotecznego we frankach jedyne to to że musieli mieć na wpłatę własną
Nie spotkałam się w Toruniu by wynajem mieszkania 2 pokoje dla pary ok 40 m wychodził taniej niż rata kredytu - jedno ale trzeba mieć umowę o pracę na czas nieokreślony z odpowiednimi dochodami by mieć zdolność
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 13:43   #28
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
rodzina na swoim wcale nie jest taka super po pierwsze tylko w złotówkach znajomi którzy brali ostatnio kredyt rozważali "rodzinę" i kredyt mimo dopłaty wychodził im wyższy o ok 500 zł w porówaniu do zwykłego hipotecznego we frankach jedyne to to że musieli mieć na wpłatę własną
Nie spotkałam się w Toruniu by wynajem mieszkania 2 pokoje dla pary ok 40 m wychodził taniej niż rata kredytu - jedno ale trzeba mieć umowę o pracę na czas nieokreślony z odpowiednimi dochodami by mieć zdolność
Niekoniecznie, większość banków akceptuje umowy na czas określony. Ważne by była na co najmniej rok w przód, mogą też poprosić o jakieś zaświadczenie od pracodawcy, że przedłuży umowę. Ale to też nie wszędzie. Ja mam umowę na czas określony i dostałam bez problemu kredyt na mieszkanie.

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Cytat:
Napisane przez jusssi Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Podczytuje sobie ten wątek i tak się zastanawiam czy kiedykolwiek będę miała taką zdolność kredytową, żeby kupić mieszkanie.

Jakiś rok temu brałam telewizor ( 2tyś) na raty na 6 miesięcy przy zarobkach 900 zl - praca na pół etatu i namęczyłam się przy tym strasznie, dopiero 5 bank udzielił mi zgody. I wtedy pomyślałam co będzie jak będę chciała mieszkanie... ?

Bez pomocy rodziców niewielu jest młodych ludzi którzy mogą sobie pozwolić na mieszkanie.
Niestety, tak jest. Ja nie zarabiam najgorzej, ale na kredyt jeszcze trochę za mało (poza tym formalnie jestem singlem), dlatego wzięłam kredy z członkiem rodziny jako jedno gospodarstwo.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 12:43   #29
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

tak ale nie wzięłaś sama tylko z członkiem rodziny a jaką on ma sytuację zarobkową? chyba zależy od banku także i nie każdy pracodawca jest chętny by wystawiać takie zaświadczenie o przedłużeniu ...
generalnie z kredytami będzie coraz trudniej wkurza mnie to strasznie jak patrzę na moich znajomych, którzy ciężko pracują i nie stać ich na własny kont przez te obwarowania banków
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 22:52   #30
emerka89
Raczkowanie
 
Avatar emerka89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 44
Dot.: jak zdobyć mieszkanie?

No i moge dostać 20tyś chyba lepiej wynajmować mieszkanie, tylko zanów miesiecznie 700zł płacić:/ Chyba całe życie u rodziców bede mieszkac
emerka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-29 19:20:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:20.