Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM2014 cz29 - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-09, 13:20   #3961
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Ja mam szczęście bo mój Tż zupełnie zdaje się w tej kwestii na mnie: jezeli będę chciała dziecko to on jest jak najbardziej na tak (marzy Mu się syn ), ale jeśli stwierdze, że jednak nie to On to tez zaakceptuje

zaznaczam, że uwielbiam dzieci, ale ciąża, poród, generalnie macierzyństwo troche mnie przeraża

choć pewnie będzie tak, że po ślubie pójdziemy na żywioł i co będzie to będzie i już
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 13:49   #3962
201604261006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 18 633
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Cytat:
Napisane przez Sunset89 Pokaż wiadomość
Wrzucam Wam fotkę z pierwszego tańca, bo więcej na razie nie mam
Piękne!

Co do dziecka-owszem to powinna być wspólna decyzja. Ale jeśli kobieta np nie jest gotowa to facet nie powinien naciskać. To MY nosimy dziecko 9mcy, to MY musimy je urodzić, to MY rzygamy codziennie jak koty, to My bedziemy karmić piersią i to MY bedziemy czesciej zajmować się niemowlakiem bo facet raczej go cyckiem nie nakarmi. Więc tu decyzja należy (w większości) do kobiety. Takie moje zdanie.

Ale jeśli jedna strona wcale nie chce mieć dzieci to powinno to byc ustalone PRZED ślubem.
201604261006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 14:01   #3963
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Zaklepałam w końcu fryzjera
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 14:09   #3964
Elrosa
Zadomowienie
 
Avatar Elrosa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław/Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 611
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Cytat:
Napisane przez sensuall Pokaż wiadomość
Dziewczyny kiedyś wspominałyście o jakichś cudownych szkłach kontaktowych. Mogłybyście jeszcze raz napisać ich nazwę? Mnie ogolnie po 2 godzinach noszenia już bolą oczy więc chyba muszę mieć miękkie z największą przepuszczalnością tlenu?
U mnie najlepiej sprawdzają się Acuvue Oasys, ale to raczej sprawa wielkości (mają nieco mniejszy promień od standardowych).

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Elrosa, pytałam kiedyś czy jesteś zainteresowana sprzedażą tej ślicznej ozdoby do włosów, której nie założyłaś na ślub (ten grzebyk z niebieskimi kryształkami). Czy mogłabyś sprawdzić od jakiego sprzedawcy ją kupowałaś? Kojarzę, że na ebay z USA, ale przeglądam oferty i nie mogę znaleźć.
O taki
http://www.ebay.pl/itm/Blue-crystal-...item5af784324a

Mój znalazłam, ale niestety do sprzedaży się nie nadaje, wypadło z niego kilka oczek (w związku z czym go nie polecam, bo nawet nie zdążyłam go założyć, leżał sobie zwyczajnie w pudełku ze szpargałami...)
__________________
Elrosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 14:27   #3965
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Cytat:
Napisane przez Elrosa Pokaż wiadomość
O taki
http://www.ebay.pl/itm/Blue-crystal-...item5af784324a

Mój znalazłam, ale niestety do sprzedaży się nie nadaje, wypadło z niego kilka oczek (w związku z czym go nie polecam, bo nawet nie zdążyłam go założyć, leżał sobie zwyczajnie w pudełku ze szpargałami...)
Dzięki za linka! A nie da się jakoś tych kryształków podkleić?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 14:46   #3966
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Cytat:
Napisane przez mysza93 Pokaż wiadomość
Piękne!

Co do dziecka-owszem to powinna być wspólna decyzja. Ale jeśli kobieta np nie jest gotowa to facet nie powinien naciskać. To MY nosimy dziecko 9mcy, to MY musimy je urodzić, to MY rzygamy codziennie jak koty, to My bedziemy karmić piersią i to MY bedziemy czesciej zajmować się niemowlakiem bo facet raczej go cyckiem nie nakarmi. Więc tu decyzja należy (w większości) do kobiety. Takie moje zdanie.

Ale jeśli jedna strona wcale nie chce mieć dzieci to powinno to byc ustalone PRZED ślubem.
Popieram
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 15:04   #3967
201604261006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 18 633
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Zaklepałam w końcu fryzjera


A my w końcu wczoraj dostaliśmy płyty i zdjęcia

No i mam dziś urodziny, stawiam wszystkim!
201604261006 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-09, 16:06   #3968
bardorja
Zadomowienie
 
Avatar bardorja
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 046
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Cytat:
Napisane przez mysza93 Pokaż wiadomość
Piękne!

Co do dziecka-owszem to powinna być wspólna decyzja. Ale jeśli kobieta np nie jest gotowa to facet nie powinien naciskać. To MY nosimy dziecko 9mcy, to MY musimy je urodzić, to MY rzygamy codziennie jak koty, to My bedziemy karmić piersią i to MY bedziemy czesciej zajmować się niemowlakiem bo facet raczej go cyckiem nie nakarmi. Więc tu decyzja należy (w większości) do kobiety. Takie moje zdanie.

Ale jeśli jedna strona wcale nie chce mieć dzieci to powinno to byc ustalone PRZED ślubem.
niestety znam sytuacje, w ktrórych to ojciec zastępuje mamę, a matka lata tam i siam..

niektorym sie w zyciu zmeiniapo jakims czasie

moja szwagierka ma 32 lata, stwierdzila ze nie chce jeszcze dziecka,moze za 2 czy 3 lata sie zdecyduje, albo wcale. za to on-jej maz-moj szwagier- bardzo chce juz teraz. są kłótnie ostre meidyz nimi i w rodzinie
a przed slubem mowila ze chce od rauz zahcodzic w ciąże bo ma juz tyle lat i czas najwyzszy. no i zmierza ku złemu bo jedno drugiemu zaczelo stawiac ultimatum.
__________________
Stylistka paznokci od 2004r-PASJA i MIŁOŚĆ
Stylistka rzęs od 2013r-ZAFASCYNOWANA

Daję z siebie 200%
bardorja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 17:15   #3969
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Cytat:
Napisane przez bardorja Pokaż wiadomość
jak tak was neiktóe czytam to mi się odechciewa wsyztskiego
Ja nie mam instynktu, ja nie chce dziecka, ja nigdy nie lubiłam dzieci, ja...
jakie ja?????????
MY! teraz jesteście małżeństwem teraz jestescie wy!
Tak, ale jeśli kobieta NIE CHCE dziecka, to choćby skały s...ły, to go nie będą mieli.
Oczywiście, że małżeństwo to jest 'my', ale mniemam, że każda z nas obgadała sobie przed ślubem sytuację - chcemy dzieci, czy nie.
I nie wierzę, że tam, gdzie dziewczyny kategorycznie nie chcą dzieci, lub mają podejscie 'będą, to okej, ale jak nie to nie', to faceci koniecznie CHCĄ te dzieci - przecież logiczne, że musieli oboje dojść do takiego stanowiska w danej sprawie.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 17:57   #3970
bardorja
Zadomowienie
 
Avatar bardorja
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 046
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Tak, ale jeśli kobieta NIE CHCE dziecka, to choćby skały s...ły, to go nie będą mieli.
Oczywiście, że małżeństwo to jest 'my', ale mniemam, że każda z nas obgadała sobie przed ślubem sytuację - chcemy dzieci, czy nie.
I nie wierzę, że tam, gdzie dziewczyny kategorycznie nie chcą dzieci, lub mają podejscie 'będą, to okej, ale jak nie to nie', to faceci koniecznie CHCĄ te dzieci - przecież logiczne, że musieli oboje dojść do takiego stanowiska w danej sprawie.
niestety nie wszyscy takie rzeczy obgadują i potem wychodzą cyrki
ja zawsze chcialam miec dzieci, mąż tez bardzo ,u nas nie bylo probemu z podejmowaniem decyzji, u nas byl problem zdrowotny. ale sie udalo
moja ciocia nigyd niechciala miec dzieci i zaluje, maz sie z nia rozwiódl, tzn wujek, ktory jest bratem mojej mamy, znalzl nową zone i maja 4 dzieci, fakt ze późno ale mają. to cioteczne rodzenstwo bardziej cuzje sie jak ciocia, najstarsza dwójka ma 10 lat ,najmłodsza ma 3 lata wiec najmnijesza roznica to 16 lat.

sa tez przypadki jak moja [rzyjaciolka, ktory lubi dzieci cudze, niektóe te grzweczne i ladne i sama nie chce byc matką nigdy. ale u niej to zakorzenione jest przez rodziców. ona sama twierdzi, ze sie nie nadaje ze nie chce byc taka matką jak jej matka dla niej


i przykład sąsiadki, nie chciala miec dzieci wcale i nie miala poki nie wpadla. ma 41 lat, mała ma niecaly rok, a sasiadka zakochana w swoim dziecku (zreszta jak kazda matka w swoim dziecku) i mowi ze macierzysntwo to najlepsze co moze byc, ze jest taki maly człowieczek ktory za wsyztsko dziekuje uśmiechem, a ty dzięki temu uśmiechowi wsyztsko wybaczasz


łooooooooo jezu skonczmy ten temat , bo mam mnóstwo przyapdków na tak-dzieci i na nie-dzieci; vchodzi mi o to wlasnie ze macierzynstwo powinno byc swiadome, dzieci robią dwie osoby i dwie osoby muszą byc gotownae na przyjęcie takiego malucha i na wychowanie jego.
powiem wam ze jak bylam w ciazy to sie troche balam jak to bedzie, z wynajęciem mieszkania, z tym wsyztski dookola dziecka, ze dziecko kosztuje ola boga, jak Bóg daje dziecko to i na dziecko daje. kiedys mi tak babcia gadala. nie powiem ze bylo lekko, ale cięzko tym bardziej nie. Podbno mje dziecko to anioł. a bywają różne dzieci
tym co chcą zycze fajnych i grzecnzych maluchów, tym co nie chcą życzę spełniania samej siebie w tym co uwaza za najlepsze
__________________
Stylistka paznokci od 2004r-PASJA i MIŁOŚĆ
Stylistka rzęs od 2013r-ZAFASCYNOWANA

Daję z siebie 200%
bardorja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 18:14   #3971
monidot
Zadomowienie
 
Avatar monidot
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 394
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
monidot Zerknęłam na zdjęcia - pałac jak z baśni Mam nadzieję, że będziecie bardzo zadowoleni ze zdjęć
Ja też mam taką nadzieję, zdjęcia i film powinniśmy otrzymać maksymalnie pod koniec miesiąca.

Sunset89 pięknie wyglądaliście
monidot jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-09, 18:15   #3972
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Wiesz, ja znam mnóstwo różnych przypadków, od: chcieli dzieci - mają - jest super, przez: nie chcieli - mają - jest super, do nie chcieli - mają - jest beznadziejnie.
Więc naprawdę ta dyskusja jest bez sensu, bo ile ludzi tyle historii i tyle poglądów.
Czasem cięzko nie skomentować bzdur, które wypisujesz, ale jak widzę te teksty, że 'jak ktoś moze nie chciec dzieci' itd. No cóż, weź pod uwagę, że nie każdy jest taki jak Ty. Generalnie strasznie irytujące jest to, że jak ktoś ma odmienny światopogląd od Ciebie, to Ty już od wejścia to negujesz i JAK TO TAK i nie rozumiesz jak tak można.
Cóż, może trzeba mieć trochę szersze horyzonty, żeby zrozumieć innych ludzi, a nie tylko powtarzać, że 'jak będziecie mieć dzieci, to zrozumiecie'. Bo wierz mi, że czasem lepiej by było żeby dziecko się nie urodziło,niż żeby miało rodzica, który nigdy tego dziecka nie chciał.

Ja chcę mieć dzieci, mój mąż też. Na pewno nie teraz, ale i nie za 10 lat. Niemniej jednak nie wyskakuję na dziewczyny, które w ogóle dzieci mieć nie chcą, lub które tymczasowo nie mają instynktu macierzyńskiego, bo ja pojmuję, że nie każdy musi mieć tak, jak ja i naprawdę są przeróżne emocje i hisstorie w życiu innych osób.

A jak ktoś nie obgaduje kwestii dzieci, mieszkania, poglądów etc. przed ślubem, to jest zwyczajnie głupi, bo inaczej tego nie mogę nazwać.
Cytat:
sasiadka zakochana w swoim dziecku (zreszta jak kazda matka w swoim dziecku) i mowi ze macierzysntwo to najlepsze co moze byc, ze jest taki maly człowieczek ktory za wsyztsko dziekuje uśmiechem, a ty dzięki temu uśmiechowi wsyztsko wybaczasz
Nie zawsze jest taka tęcza i jednorożce. Są matki, które zwyczajnie swoich dzieci nie kochają.
Cytat:
ak Bóg daje dziecko to i na dziecko daje.
A to już są takie bzdury, że aż szkoda komentować, bo potem właśnie z takim podejściem mamy rodziny po 4-5, albo 14cioro dzieci i z dochodem 300zł, albo i żadnym. I dzieci chodzą zagłodzone, nieubrane, nie mają książek itd itd. No ale co tam.

Kończe tę bezsensowną dyskusję już.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 19:00   #3973
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Dotka mądrze gada, jak zawsze zresztą Ale temat spoko, ile się można ciekawych rzeczy dowiedzieć
Mysz sto lat
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 19:05   #3974
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Bardorja, jak czytam twoje niektóre wywody, to mdleję jeśli nie rozumiesz, że ktoś nie chce mieć dzieci to widocznie jesteś zamknięta na to, co dookoła, nie masz żadnych horyzontów. ja nie rozumiem jak można się w ten sposób wypowiadać. już pomijając to, że strasznie ciężko się to czyta, jakbyś mogła to zacznij pisać po polsku. szczerze, to aż mi się czasem odechciewa tu wchodzić i czytać te wywody.


Dotka, trzeba Ci polać za mądre posty!

Sunset, piękne zdjęcie!

Velika
, ja myślę, że Wasze podejście jest bardzo rozsądne! jeśli nie chcesz, nie czujesz instynktu to nie ma co na siłę w to wchodzić moja kuzynka już jest prawie przed 40, ale nigdy nie chciała mieć dziecka i jest szczęśliwa wcale nie żałuje, a jest w podobnej sytuacji - tzn ma możliwości, czyli męża i dobrą pracę

my z tż bardzo chcemy mieć dziecko, czasem nawet myślę, że mogłabym je mieć teraz ale jeszcze jestem trochę za młoda, chcę dokończyć studia i jeszcze troszkę pobyć sam na sam z mężem
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12

Edytowane przez say-hello
Czas edycji: 2014-10-09 o 19:07
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 19:50   #3975
bardorja
Zadomowienie
 
Avatar bardorja
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 046
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Wiesz, ja znam mnóstwo różnych przypadków, od: chcieli dzieci - mają - jest super, przez: nie chcieli - mają - jest super, do nie chcieli - mają - jest beznadziejnie.
Więc naprawdę ta dyskusja jest bez sensu, bo ile ludzi tyle historii i tyle poglądów.
Czasem cięzko nie skomentować bzdur, które wypisujesz, ale jak widzę te teksty, że 'jak ktoś moze nie chciec dzieci' itd. No cóż, weź pod uwagę, że nie każdy jest taki jak Ty. Generalnie strasznie irytujące jest to, że jak ktoś ma odmienny światopogląd od Ciebie, to Ty już od wejścia to negujesz i JAK TO TAK i nie rozumiesz jak tak można.
Cóż, może trzeba mieć trochę szersze horyzonty, żeby zrozumieć innych ludzi, a nie tylko powtarzać, że 'jak będziecie mieć dzieci, to zrozumiecie'. Bo wierz mi, że czasem lepiej by było żeby dziecko się nie urodziło,niż żeby miało rodzica, który nigdy tego dziecka nie chciał.

Ja chcę mieć dzieci, mój mąż też. Na pewno nie teraz, ale i nie za 10 lat. Niemniej jednak nie wyskakuję na dziewczyny, które w ogóle dzieci mieć nie chcą, lub które tymczasowo nie mają instynktu macierzyńskiego, bo ja pojmuję, że nie każdy musi mieć tak, jak ja i naprawdę są przeróżne emocje i hisstorie w życiu innych osób.

A jak ktoś nie obgaduje kwestii dzieci, mieszkania, poglądów etc. przed ślubem, to jest zwyczajnie głupi, bo inaczej tego nie mogę nazwać.

Nie zawsze jest taka tęcza i jednorożce. Są matki, które zwyczajnie swoich dzieci nie kochają.

A to już są takie bzdury, że aż szkoda komentować, bo potem właśnie z takim podejściem mamy rodziny po 4-5, albo 14cioro dzieci i z dochodem 300zł, albo i żadnym. I dzieci chodzą zagłodzone, nieubrane, nie mają książek itd itd. No ale co tam.

Kończe tę bezsensowną dyskusję już.
chwila chwila
ja nie skrytykowalam kogos kto dzieci miec nie chce
ja napisalam swoje zdanie ze nalezy liczyc sie ze zdaniem męża, bo ciągle tylko ja, ja i ja
wiec nie rozumiem teraz tego naskoczenia?

nie zrozumiem tego ze ktos nie chce miec dzieci, bo ja od zawsze nastawiona bylam na dzieci, wiec ciezko wczuc mi sie w sytuacje kiedy mowie: nie, nie zajdę w ciąże
przytoczyłam przykład: tak jak niektóym ciężko jest zrozumiec jak mozna chciec miec dzieci
so... wtf?



poza tym dziwnie piszesz, chyba nie cyztając mnie od deski do deski bo to co sama wyżej napisałaś ja napisałam dużo wczesniej tylko innymi słowami: czasem lepiej by było żeby dziecko się nie urodziło,niż żeby miało rodzica, który nigdy tego dziecka nie chciał.



mówiac ze jak Bog daje dziecko to i daje na dziecko jest moim przykładem, wsparcie rodziców i już męża, logiczn eze nie wypowiadam się o rodzinach patologicnzych i bardoz biednych.
a to czy 'stać nas' jest dosyc indywidualną sprawą, bo dla jednych 3000zł jest super na malznestwo z dzieckiem a dla innych i 6tys nie wystarcza


chciałabym tez zaznaczyc, ze szanuję innych zdanie i światpogląd, ale swoje zdanie wyrażać mogę? mogę. i nie krytykuje ludzi za ich zdanie, przypomniałam ze juz nie jestes ty sama tylko jestescie wy dwoje, z mężem.


ja zawsze chcialam mic dzieci, moze dlatego ze uslyszalam złą diagnozę i instynkt sie we mnie obudził dość szybko.



Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
Bardorja, jak czytam twoje niektóre wywody, to mdleję jeśli nie rozumiesz, że ktoś nie chce mieć dzieci to widocznie jesteś zamknięta na to, co dookoła, nie masz żadnych horyzontów. ja nie rozumiem jak można się w ten sposób wypowiadać. już pomijając to, że strasznie ciężko się to czyta, jakbyś mogła to zacznij pisać po polsku. szczerze, to aż mi się czasem odechciewa tu wchodzić i czytać te wywody.
więc nie czytaj, nie nalegam
jestem w ciąglym biegu, wiec pisze szybko
tu nie chodzi o to ze nie rozumiem, chodzi o to ze nie patrze juz z perspektywy bezdzietnej, patrze z perspektywy matki.
i nie wyobrazam sobie nie miec sowjego syna
__________________
Stylistka paznokci od 2004r-PASJA i MIŁOŚĆ
Stylistka rzęs od 2013r-ZAFASCYNOWANA

Daję z siebie 200%
bardorja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 19:57   #3976
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Cytat:
Napisane przez bardorja Pokaż wiadomość
chciałabym tez zaznaczyc, ze szanuję innych zdanie i światpogląd, ale swoje zdanie wyrażać mogę? mogę. i nie krytykuje ludzi za ich zdanie, przypomniałam ze juz nie jestes ty sama tylko jestescie wy dwoje, z mężem.
powiedziałaby, że jest wręcz przeciwnie. nie szanujesz zdania innych i nie widzisz innych światopoglądów niż ty. i krytykujesz ludzi za inne zdanie.






Cytat:
Napisane przez bardorja Pokaż wiadomość
jestem w ciąglym biegu, wiec pisze szybko
tak? z tego co widzę, to najwięcej tu piszesz na wątku, więc chyba masz czas na produkowanie postów i przyjrzenie się kwestii językowej.

Cytat:
Napisane przez bardorja Pokaż wiadomość
tu nie chodzi o to ze nie rozumiem, chodzi o to ze nie patrze juz z perspektywy bezdzietnej, patrze z perspektywy matki.
i nie wyobrazam sobie nie miec sowjego syna
ale napisałaś jednoznacznie "nie rozumiem jak można nie mieć dzieci" - nie napisałaś, że "ja nie wyobrażam sobie nie mieć mojego dziecka" . to jest duża różnica i jak widać nie tylko ja poczułam się źle czytając takie teksty. a jak zaznaczyłam wcześniej sama chcę mieć dziecko. nawet mimo tego zirytował mnie ten post.


i chętnie pomijałabym twoje posty, ale są praktycznie większością na tym wątku, więc jeśli chcę rozumieć kontekst dyskusji to muszę je czytać.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12

Edytowane przez say-hello
Czas edycji: 2014-10-09 o 19:58
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 20:01   #3977
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Jeden chce mieć dzieci, inny nie, ja rozumiem obie strony, bo jestem tak pomiędzy znaczy się jedno może i tak, ale nie więcej i nie za szybko, a pewnie jako osoba bezdzietna byłabym szczęśliwa, mam mnóstwo pomysłów na swoje życie bez dziecka.
Co do kwestii finansowych, to wiadomo, każdy ma inaczej, dla mnie 3 tyś. to mało na dwie osoby, a co dopiero na parę z dzieckiem... nie wiem, może jesteśmy z mężem strasznie rozrzutni, ale spokojnie bym się czuła dopiero powyżej posiadania regularnie 6 tysięcy co miesiąc. Można oczywiście zaciskać pasa, odmawiać sobie czegoś, ale ja na przykład nie znoszę takiego życia, żyłam tak kilka lat i dziękuję bardzo.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 20:05   #3978
TysiaBB1989
Rozeznanie
 
Avatar TysiaBB1989
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 787
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

my podjęliśmy decyzję, że nie chcemy mieć teraz dzieci i może zdecydujemy się na nie za ok 3 lata. wiadomo, że jak się zdarzy że będzie wcześniej to się będziemy cieszyć.

odebrałam buciki są śliczne

byłam na próbnej fryzurze i makijażu. co powiecie ? w kwitach planuje wpiąć jeszcze żywe kwiaty i robię ombre w przyszłym tygodniu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0475.jpg (91,6 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0478.jpg (94,5 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0479.jpg (80,7 KB, 85 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0480.jpg (76,1 KB, 58 załadowań)
__________________
Razem
Weselicho 2014-10-25

Edytowane przez TysiaBB1989
Czas edycji: 2014-10-09 o 20:06
TysiaBB1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 20:06   #3979
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Ja mam w pracy taką, co to jej Bóg dał dzieci i na dzieci. Znaczy nie wiem, ile w dawaniu miał do powiedzenia, 3 dziecko w drodze, drugi mąż (lat 20...), on w zasadzie dorabiający gdzie się da, ona w pracy bywała od czasu do czasu, jak przypadkiem jej żadne dziecko nie pochorowało. Jak dostała wypowiedzenie to od razu zaszła w ciąże z trzecim dzieckiem(3 miesiące po ślubie, 6 po rozpoczęciu znajomości), wyrobiła się z ukończeniem 3 miesiąca przed upływem terminu wypowiedzenia. Do tego regularna klientka pomocy społecznej i pierwsza po zakładowe świadczenia i pomoc. Bóg jej daje te pieniądze? Nie, my wszyscy.
A ja mam okresy, że mi instynkt szaleje, TŻ też, ale nas nie stać, realnie patrząc. Bo nie chcę utrzymywać dziecka z pieniędzy gdzieś wymarudzonych czy wyszarpanych komuś z gardła.
Może ateistom nie daje, muszą sami zapracować.
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-09, 20:16   #3980
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Cytat:
Napisane przez TysiaBB1989 Pokaż wiadomość
byłam na próbnej fryzurze i makijażu. co powiecie ? w kwitach planuje wpiąć jeszcze żywe kwiaty i robię ombre w przyszłym tygodniu
Ładna fryzura, z kwiatami będzie super! Jak dla mnie makijaż odrobinę za delikatny, nie widać, żebyś była pomalowana. Chyba, że chcesz taki efekt praktycznie niewidocznego makijażu.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 20:18   #3981
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Cytat:
Napisane przez bardorja Pokaż wiadomość
chyba nie cyztając mnie od deski do deski
Ciężko czytać Twoje wywody, które są nieraz tak bezsensowne, że szkoda na to czasu. Poza tym: nieużywanie polskich znaków, wielkich liter, przecinków, poprawnego szyku zdania i LOGIKI w swoich wypowiedziach, tylko utrudnia czytanie.

Aczkolwiek nie ubolewam nad tym, szczęśliwsza będę bez Twoich postów

Say, Vel

Tysia, fryzurka spoko, tylko z przodu za łyso - musi Ci podnieść trochę fryz i może coś z grzywką zrobić?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 20:19   #3982
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Tysia, fryz super, make up delikatny i ładny, ale ja bym podkreśliła jeszcze brwi, bo kompletnie zlewają się z twarzą, brwi moim zdaniem robią różnicę
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 20:23   #3983
TysiaBB1989
Rozeznanie
 
Avatar TysiaBB1989
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 787
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Tysia, fryzurka spoko, tylko z przodu za łyso - musi Ci podnieść trochę fryz i może coś z grzywką zrobić?
niestety nie mam zdjęcia z przodu ;/ to było robione osobno ;//
__________________
Razem
Weselicho 2014-10-25
TysiaBB1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 20:25   #3984
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

O dżizas, myślałam, że zdj. 3 i 4 to w tej fryzurze nadal
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 20:35   #3985
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Cytat:
Napisane przez TysiaBB1989 Pokaż wiadomość
my podjęliśmy decyzję, że nie chcemy mieć teraz dzieci i może zdecydujemy się na nie za ok 3 lata. wiadomo, że jak się zdarzy że będzie wcześniej to się będziemy cieszyć.

odebrałam buciki są śliczne

byłam na próbnej fryzurze i makijażu. co powiecie ? w kwitach planuje wpiąć jeszcze żywe kwiaty i robię ombre w przyszłym tygodniu
Fryzurka ładna i makijaż też, ale zgadzam sie ze wszystkimi uwagami: z przodu wlosy bym troche podniosła no jest strasznie płasko, a makijaż ładny ale jak dla mnie zbyt delikatny
A na zdjęciach w ogóle go nie bedzie widać, wiec ja bym poprostu troche go przyciemniła, zeby był bardziej wyrazisty
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 20:36   #3986
madziara889
Zakorzenienie
 
Avatar madziara889
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 7 010
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201


Dopiero dzisiaj mieliśmy plener, bo wczoraj padało. Zdjęcia mają być za kilka dni Foto stwierdził, że jestem bardzo fotogeniczna ale zobaczymy jak będziemy mieli zdjęcia.
Po weselu sukuenka była taka brudna, że wrzuciłam ją do pralki na szczęście nic nie ucierpiała
madziara889 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 20:37   #3987
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
O dżizas, myślałam, że zdj. 3 i 4 to w tej fryzurze nadal
Aaaa, ja też rak myślalam to sorki Tysia
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 20:44   #3988
TysiaBB1989
Rozeznanie
 
Avatar TysiaBB1989
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 787
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Cytat:
Napisane przez madziara889 Pokaż wiadomość

Dopiero dzisiaj mieliśmy plener, bo wczoraj padało. Zdjęcia mają być za kilka dni Foto stwierdził, że jestem bardzo fotogeniczna ale zobaczymy jak będziemy mieli zdjęcia.
Po weselu sukuenka była taka brudna, że wrzuciłam ją do pralki na szczęście nic nie ucierpiała
pogoda dzisiejsza na plener cudowna my pewnie plener dopiero na wiosnę
__________________
Razem
Weselicho 2014-10-25
TysiaBB1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 20:44   #3989
mimi_77
Zakorzenienie
 
Avatar mimi_77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 647
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Co do soczewek Air Optix Aqua - kupiłam je na ślub (radziłam się Was w tej kwestii ) i ząłożyłam je z dniu slubu o 11 a zdjęłam w niedzielę o 6 rano. Czyli miałam je na oczach prawie 20 godzin. Ani razu nie poczułam, że są suche, zmęczone , po prostu nic! Są mega i wszystkim je polecam

Tysia - wg mnie wsyzstko bardzo ładnie

Co do dzieci - trochę bezsensowna wymiana zdań. Jedni chcą mieć dzieci , inni nie. I tyle. Kazdy ma prawo do własnych wyborów. Szanujmy się. Ten wątek nie miał na celu przekonywania innych do posiadania potomstwa i odwrotnie.
My z mężem oboje wiedzielismy , że chcemy dzieci. Oficjalnie mielismy się starać w 2015 (odrobienie mojego stazu, obronienie drugiej mgr) ale uznalismy, że jestesmy w małżeństwie więc co będzie to będzie. No i się stało, był szok, pytania kłębiące się w głowie mojej "co teraz będzie" ale teraz jest wielkie szczęście. Tak było u nas. A jak jest u innych? Inaczej, zawsze jest inaczej bo każdy ma inne zapatrywania, doświadczenia, plany na zycie. Najważniejsze żeby je podejmować WSPÓLNIE . A do jakich wniosków dojdziemy to już nie powinno nikogo interesować oprócz nas samych. My chcielismy i bedziemy miec dziecko. Inni nie chcą i mają do tego prawo! Więc żyjmy i dajmy żyć innym według ich własnych zasad.
__________________
Nasz Wielki Dzień
09.08.2014

Antosia 12.05.2015



Edytowane przez mimi_77
Czas edycji: 2014-10-09 o 20:47
mimi_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 21:00   #3990
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Najpiękniejsze PMki za mąż wychodzą, byli chłopacy się z żalu zagłodzą!;) PM201

Cytat:
Napisane przez bardorja Pokaż wiadomość
łooooooooo jezu skonczmy ten temat , bo mam mnóstwo przyapdków na tak-dzieci i na nie-dzieci; vchodzi mi o to wlasnie ze macierzynstwo powinno byc swiadome, dzieci robią dwie osoby i dwie osoby muszą byc gotownae na przyjęcie takiego malucha i na wychowanie jego.
powiem wam ze jak bylam w ciazy to sie troche balam jak to bedzie, z wynajęciem mieszkania, z tym wsyztski dookola dziecka, ze dziecko kosztuje ola boga, jak Bóg daje dziecko to i na dziecko daje. kiedys mi tak babcia gadala. nie powiem ze bylo lekko, ale cięzko tym bardziej nie. Podbno mje dziecko to anioł. a bywają różne dzieci
tym co chcą zycze fajnych i grzecnzych maluchów, tym co nie chcą życzę spełniania samej siebie w tym co uwaza za najlepsze
yyyyy ? że co ? ja jestem wierząca, ale parsknęłam śmiechem w tym momencie. nie Bóg daje, tylko jak chcesz żeby Twoje dziecko miało dogodne życie to ruszasz dupe z fotela i idziesz do pracy a nie zasłaniasz się "wychowywaniem dziecka". Aktualnie jest tyle żłobków i przedszkoli, że to żaden problem iść do pracy jak dziecko jest małe, i zarabiać pieniądze żeby godnie żyć a nie w nędzy.
Sorry, ale ja wolałabym mieć SWOJE marne, ciężko zarobione grosze niż liczyć na pomoc rodziców, żeby mi moje dzieci pomagali utrzymywać. Wystarczająco się napomagali i napracowali, żeby mi było dobrze. Na starość niech sobie sami godnie żyją bez ładowania kasy w moją rodzinę, bo należy im się, a ja wchodząc w związek małżeński i tworząc nową rodzinę zdaję sobie sprawę z tego, że żywicielami rodziny jesteśmy my, ja i Tż, a nie czekam aż mi ktoś da.

ja chcę mieć dzieci, zawsze chciałam, baaardzo, ale teraz nie, może za rok, chociaż jeszcze niedawno byłam pewna że zaraz po ślubie. i rozumiem ludzi, którzy nie chcą mieć dzieci, i którzy nie mają, i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Kazdy lubi to co lubi.

A siostra Tż mnie rozpierdala, tak swoją drogą, ma dwoje dzieci, 5 i 4 letnie, i dopiero w tym roku je dała do przedszkola, bo "wychowywała dzieci". Ona nie pracuje, nobo jak to iść do pracy jak dzieci małe, i wiecznie narzeka że u nich bieda, nie mają pieniędzy. Noto ☠☠☠☠a rusz dupe i idź do pracy. Teraz jak dzieci chodzą do przedszkola to jakoś nie szuka pracy.. siedzi w domu, i nie wiem co robi, bo syf ma w tym domu taki że mi by było wstyd gości zapraszać. a pani w UP jej ostatnio proponowała pracę, ale ona "nie pójdzie bo ona będzie pracować TYLKO w swoim zawodzie", po czym pani jej zaproponowała pracę w zawodówce to powiedziała że "nie pójdzie bo ona z taką młodzieżą psychicznie nie wyrobi" .. a kiedy bym się z nią nie widziała, to narzeka jaka to bieda, jak im ciężko.. a laska ma 30 lat
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-23 22:37:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:20.