Czas dla siebie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-01-07, 09:51   #1
kellyandfriends
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 5

Czas dla siebie


Cześć dziewczyny, piszę ponieważ chciałabym poznać punkt widzenia osób trzecich, a ze znajomymi nie chcę o tym rozmawiać


Od około dwóch miesięcy spotykam się z pewnym chłopakiem, do niedawna było cudownie, nie dość, że zaiskrzyło od pierwszych chwil, to świetnie się rozumieliśmy praktycznie w każdym temacie. Ale tak jak powiedziałam, cudownie było do niedawna, kiedy bez uprzedzenia przestał się kontaktować na pare dni, całkowicie mnie wyłączając ze swojego życia. Próbowałam się kontaktować, ale czułam ogromny dystans, więc odpuściłam. Po tych paru dniach postawiłam, że zapytam o co chodzi, bo źle mi z tą sytuacją, odpowiedział, że czuł potrzebe zajęcia się sobą. Starałam się wyjaśnić wtedy co czuję i czemu było mi przykro, ale dużo rozmowy z tego nie było, bo dla niego takie tematy są trudne (tak powiedział) i odpisywał bardzo krótkimi zdaniami, potem zajął się graniem, więc odpuściłam rozmowę proponując porozmawianie o tym na żywo. Finalnie takiej rozmowy nie było, mimo spotkania na żywo, chłopak zachowywał się jakby nic się nie stało i jak zwykle dążył do fizycznych czułości, na które ja nie miałam ochoty, bo temat mi nie dawał spokoju (wcześniej z obu stron był ogień). Pożegnaliśmy się szybciej niż zwykle.


Dziewczyny, ja sama potrzebuje mieć swoje życie, czas dla siebie, mam swoje zajęcia, hobby, znajomych, itp. Więc myślałam, że ta krótka rozmowa załatwi sprawę, bo przecież rozumiem tą potrzebę. Ale nadal mnie to męczy, w trakcie tych paru dni była sytuacja, po której potrzebowałam z kimś porozmawiać, pomyślałam o nim, ale zaraz potem zrezygnowałam widząc jak się odsunął. Teraz czuję się okropnie niepewnie (wprost powiedział, że takie ma nawyki i czasami tak potrzebuje czasu dla siebie), a ja mam zupełnie inne potrzeby związkowe, mimo, że nie wiszę na partnerach i mam swoje życie.


Jak powinnam się zachować? Zakończyć to, próbować jeszcze raz rozmawiać (nie chcę, żeby to odebrał jak wałkowanie ciągle tego samego, w końcu już rozmawialiśmy), czy może próbować te uczucia w sobie wyciszyć i zmusić się do powrotu do stanu pierwotnego?

Edytowane przez kellyandfriends
Czas edycji: 2018-01-07 o 09:54
kellyandfriends jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-07, 09:56   #2
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Czas dla siebie

Facet potrzebuje Cię ewidentnie w jednym celu. Do zaspokojenia swoich potrzeb. W innych przypadkach ma Cię gdzieś. Jeśli masz szacunek do siebie samej to odpuść te znajomosc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-07, 10:00   #3
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czas dla siebie

"Czas dla siebie" to ja rozumiem jako brak spotkań przez jakiś tam niedługi okres, a nie nagle odcięcie się od kogoś bez wyjaśnienia i niechęć nawet do odpisania temu komuś.

Nie porozmawiał z Tobą, bo zapewne ma gdzieś Twoje uczucia. No, rozstałabym się
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-07, 10:00   #4
kellyandfriends
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 5
Dot.: Czas dla siebie

Hej, dziękuję za opinię Ale w ramach wyjaśnienia: to też nie jest tak, że przez te dwa miesiące nie robiliśmy nic innego, mamy wspólne zainteresowania, spędzaliśmy sporo czasu na rozmowach, a jeśli chodzi o 'potrzebowanie w jednym celu', to ja też od początku dążyłam do jak najwięcej takich kontaktów, bo czułam ogromny ogień
kellyandfriends jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-07, 10:03   #5
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Czas dla siebie

Słuchaj nie ma nad czym tu się zastanawiać. Odcięcie się na klika dni nie jest normalne dla mnie i facetowi po prostu nie zależy i wygląda to faktycznie tak, że jeśli potrzebuje Cię to jest miłym misiem a jak ma inne sprawy na głowie to po prostu znika i ma w dupie wyjaśnienia czemu, dlaczego. Każdy potrzebuje swojej przestrzeni, ale nie odcina się od tak.

Edytowane przez ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Czas edycji: 2018-01-07 o 10:05
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-07, 10:04   #6
Istielig
Rozeznanie
 
Avatar Istielig
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 535
Dot.: Czas dla siebie

To wiadomo, ze kazdy ma swoje zycie i swoje zajęcia i czasami nie mozna miec bardzo duzo kontaktu ze sobą (zwlaszcza nie mieszkajac razem), ale takiego nieodzywania się po kilka dni, olewania totalnie nie rozumiem. Przecież jak sie jest razem kilka miesiecy to przez zakochanie caly czas chce się miec ten kontakt.

Ja bym o tym porozmawiala i wytlumaczyla co cie boli. Jak nic sie nie zmieni i dalej będzie cie olewal i spotykal się w jednym celu to kopnąć w dupe. Jak nie bedzie chcial rozmawiac bo 'on problemu nie widzi' to tez kopnac w dupe bo potem cały czas tak bedzie, ze bedzie ignorowal twoje potrzeby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Istielig jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-07, 10:10   #7
kellyandfriends
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 5
Dot.: Czas dla siebie

Muszę dodać, że w okresie około świątecznym spędziliśmy dużo czasu razem (przerwa w pracy zarówno u niego jak i u mnie, wspólny sylwester też), i on tak to argumentował, że po tym dłuższym czasie razem potrzebował czasu dla siebie. I to była pierwsza taka sytuacja, wcześniej było idealnie.


Istielig, jak na razie jesteś jedyna, która mówi, żeby dać jeszcze szansę, choć muszę przyznać, że gdzieś z tyłu głowy mam zakończenie tej relacji bo nie wiem czy potrafię wrócić do tego jak się czułam przed tym, mimo, że mi szkoda, bo naprawdę dawno się z nikim tak nie czułam jak z nim
kellyandfriends jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-07, 10:35   #8
Istielig
Rozeznanie
 
Avatar Istielig
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 535
Dot.: Czas dla siebie

Jesli było ok i nie mial przez czas trwania związku zadnej innej wpadki, to imo trzeba obgadac ten problem. Tak jak mowilam, jeśli nic sie nie zmieni albo nie będzie chcial rozmawiac, czyli pochylic sie nad twoimi uczuciami i potrzebami to dopiero wtedy zakonczyc związek.
Moze po prostu nie umie inaczej bo np jego poprzednia dziewczyna akceptowala taki stan rzeczy i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Istielig jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-07, 10:39   #9
TakaSamaInna
live your passion
 
Avatar TakaSamaInna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 904
Dot.: Czas dla siebie

Dla mnie czas dla siebie to np. wypad z kolegami gdzieś czy zajęcie się swoim hobby czy po prostu spędzenie dnia samemu, ale nadal będąc w jako-takim kontakcie. Urwanie kontaktu bez uprzedzenia i kompletny brak zainteresowania Twoją osobą potraktowałabym jako koniec. Odezwał się dopiero jak Ty napisałaś. Ciekawe czy napisałby sam z siebie. Nawet jeśli stałoby się coś poważnego to normalnie osoba by napisała "teraz nie mogę rozmawiać, bo coś tam", a nie takie zniknięcie, bo tak.
__________________
Dbam o włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-07, 10:52   #10
kellyandfriends
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 5
Dot.: Czas dla siebie

Cytat:
Napisane przez TakaSamaInna Pokaż wiadomość
Dla mnie czas dla siebie to np. wypad z kolegami gdzieś czy zajęcie się swoim hobby czy po prostu spędzenie dnia samemu, ale nadal będąc w jako-takim kontakcie. Urwanie kontaktu bez uprzedzenia i kompletny brak zainteresowania Twoją osobą potraktowałabym jako koniec. Odezwał się dopiero jak Ty napisałaś. Ciekawe czy napisałby sam z siebie. Nawet jeśli stałoby się coś poważnego to normalnie osoba by napisała "teraz nie mogę rozmawiać, bo coś tam", a nie takie zniknięcie, bo tak.
jak rozmawialiśmy wtedy to powiedział, że miał pisać z pytaniem o spotkanie w weekend, ale na ile to jest prawda, to juz nie sprawdze
kellyandfriends jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-07, 12:19   #11
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Czas dla siebie

Miał pisać, ale tego nie zrobił. Wiesz to takie głupie tłumaczenia. Zrobisz jak zechcesz, ale dla mnie takie sytuacje są niedopuszczalne. Dla mnie to znak, że ktoś po prostu nie traktuje mnie poważnie.

Edytowane przez ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Czas edycji: 2018-01-07 o 12:20
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-07, 14:03   #12
Amanda870
Raczkowanie
 
Avatar Amanda870
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 111
Dot.: Czas dla siebie

Moim zdaniem on jest strasznie nie dojrzały. Nie będzie z Tobą rozmawiał bo to dla niego trudne tematy? Wtf? Twoje uczucia to dla niego trudne tematy? Koleś obraca się tylko w strefie własnego komfortu i ma Cię gdzieś.
Od razu gdy się spotkaliście naszło go na pieszczoty, ale o Tym jak się czułaś gdy Cię olał na kilka dni nie będzie rozmawiał. No o niebiosa! Nic tylko wołać o pomstę do nieba :P
Amanda870 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-07, 14:08   #13
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czas dla siebie

Cytat:
Napisane przez Amanda870 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem on jest strasznie nie dojrzały. Nie będzie z Tobą rozmawiał bo to dla niego trudne tematy? Wtf? Twoje uczucia to dla niego trudne tematy? Koleś obraca się tylko w strefie własnego komfortu i ma Cię gdzieś.
Od razu gdy się spotkaliście naszło go na pieszczoty, ale o Tym jak się czułaś gdy Cię olał na kilka dni nie będzie rozmawiał. No o niebiosa! Nic tylko wołać o pomstę do nieba :P
A jak się okazało że na spotkaniu po przerwie z seksu nici bo panna nie w sosie i gadać chce „ zamiast” , zwinął się szybciej do domu.
To chyba najbardziej obrazuje czym dla niego jest ta znajomość.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-08, 08:55   #14
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Czas dla siebie

Darowalabym sobie takiego faceta. Pol biedy teraz, gdy zwiazek jest w powijakach... Ale jak zbudujecie jednak cos powaznego albo zostaniecie rodzicami? Pan bedzie znikal co jakis czas, bo ma takie zwyczaje? Sorry, ale takie cos nie jest dla mnie.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-08, 11:36   #15
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Czas dla siebie

Cytat:
Napisane przez Istielig Pokaż wiadomość
Jesli było ok i nie mial przez czas trwania związku zadnej innej wpadki, to imo trzeba obgadac ten problem. Tak jak mowilam, jeśli nic sie nie zmieni albo nie będzie chcial rozmawiac, czyli pochylic sie nad twoimi uczuciami i potrzebami to dopiero wtedy zakonczyc związek.
Autorka już próbowała rozmawiać z nim o swoich uczuciach, ale on nie lubi takich "trudnych tematów", więc uciął rozmowę i poszedł grać. Tak podstawowy problem w komunikacji bardzo źle rokuje.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-08, 11:48   #16
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Czas dla siebie

A moze facet jest introvertykiem. Takie osoby po intensywnym kontakcie z innymi ludzmi potrzebuja czasu w samotnosci zeby sie zregenerowac. Sama tak mam.

Jasne, z grzecznosci i szacunku nalezaloby o tym powiadomic ale wiekszosc ludzi tego nie rozumie i introwertycy maja dosc tlumaczen po jakims czasie, choc wiem to go tez nie tlumaczy.

Ja bym sprobowala pogadac raz jeszcze i ustalic czy to jest problemem, jesli mu zalezy to pogada, ale najpierw cos tam przeczytac na ten temat zeby pomoc sie facetowi przelamac (jesli to o to chodzi).

To nie jest latwe wyjasnienie komus ze jest potrzeba odosobnienia wiec moze sie probowac bronic i nie wyjasniac.

I zdecydowanie zmus go do wyjasnienia tej sprawy. Moj pierwszy maz tez tak mial ale znikal zeby popic...

Ale jesli facet jest introwertykiem to dupa zbita, bedzie tak mial do konca zycia. I fajnie byloby jakby dawal Ci znac ze musi pobyc sam.
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-08, 12:08   #17
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Czas dla siebie

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
A moze facet jest introvertykiem. Takie osoby po intensywnym kontakcie z innymi ludzmi potrzebuja czasu w samotnosci zeby sie zregenerowac. Sama tak mam.

Jasne, z grzecznosci i szacunku nalezaloby o tym powiadomic ale wiekszosc ludzi tego nie rozumie i introwertycy maja dosc tlumaczen po jakims czasie, choc wiem to go tez nie tlumaczy.

Ja bym sprobowala pogadac raz jeszcze i ustalic czy to jest problemem, jesli mu zalezy to pogada, ale najpierw cos tam przeczytac na ten temat zeby pomoc sie facetowi przelamac (jesli to o to chodzi).

To nie jest latwe wyjasnienie komus ze jest potrzeba odosobnienia wiec moze sie probowac bronic i nie wyjasniac.

I zdecydowanie zmus go do wyjasnienia tej sprawy. Moj pierwszy maz tez tak mial ale znikal zeby popic...

Ale jesli facet jest introwertykiem to dupa zbita, bedzie tak mial do konca zycia. I fajnie byloby jakby dawal Ci znac ze musi pobyc sam.
Mój mąż tez jest introwertykiem i nigdy się tak nie zachował. Nie zrzucajmy wszystkiego na to, że ktoś jest introwertykiem to już tak ma.Zauważyłam, że jest taka tendencja na tym forum.

Edytowane przez ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Czas edycji: 2018-01-08 o 12:11
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-08, 17:24   #18
kellyandfriends
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 5
Dot.: Czas dla siebie

No więc zapytałam o spotkanie dzisiaj, powiedział, że nie może, więc napisałam przez komunikator to co mi siedziało w głowie, powiedział, że sie nie chce angażować i w sumie mógł o tym powiedzieć wcześniej, ale chyba sam nie wiedział co zrobić. I że teraz chce się mocno skupić na sobie i że nadal ma nieogarnięte pare rzeczy.


Wyraźnej chyba nie mógł napisać, wątek chyba do zamknięcia, już nic więcej w tym temacie nie ma, jest mi tak strasznie źle.
kellyandfriends jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-08, 19:54   #19
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Czas dla siebie

Czyli przekaz typu daj mi spokoj nic z tego nie bedzie. Przejdzie Ci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-09, 04:38   #20
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Czas dla siebie

Zamykam wobec tego, gdybyś miała autorko ochotę coś dopiasać to dawaj znać
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-09 05:38:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.