Kwietniówki 2019 - cz. 3 - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-03-19, 14:24   #4891
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Jak dla mnie fajna opcja jesli sie jej nie spodoba to zaczniecie pozniej ale warto sprobowac.

Ja dalam Igora do pkola od marca i to byla dobra decyzja, bo dzieciaki, ktore juz byly e grupie byly na tyle ogarniete, ze panie mialy ciut wiecej czasu dla niego. Poza tym we wrzesniu w nowej grupie 3 latkow byla wiekszosc nowych dzieci wiec byl placz itd, a on szedl jakby chodzil tam od wiekow Takie akcje to norma
I juz sobie wspolczuje, ze jeszcze raz to bede musiala przechodzic...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Norma dla jakiego wieku? ja póki co tez sobie tego nie wyobrażam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 14:24   #4892
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
A to jakieś przedszkole waldorfskie?
Ja byłam wczoraj na pobraniu i był tata z synem takim koło 3 lat. Odstawił taki cyrk w gabinecie że aż te babeczki tam się zestresowały. Ale najlepiej było po wyjściu: dzieciak stwierdził że nie zakłada kurtki, ten biedny tata próbował wszystkiego, łącznie z propozycją kupienia ciastka za założenie kurtki (na to powiedziałam że ja chętnie ubiorę jak dostanę ciastko ). Jak mu się udało ubrać jeden rękaw to drugiego nie chciał bo ta rana go tak boli. Chyba ze 20 min trwało to namawianie. Koło mnie siedziała druga babeczka w ciąży i jakaś inna mówi: niech się panie szykują bo niedługo czeka was to samo Ale pana podziwiam za cierpliwość. Normalnie: jestem oazą spokoju, wyciszonym kwiatem lotosu
To mnie trochę przeraża. Że pójdę gdzieś z dzieckiem i się zacznie rzucać po podłodze i drzeć, itp. Chociaż mam już jednego rozdartego psa, więc to pewnie będzie podobnie
O waldorfskich to w ogóle nie słyszałam, ale to musi być coś pokrewnego bo jedna mama na dniu otwartym mówiła że ma starsze dziecko w szkole waldorfskiej. Aż sobie poczytam z ciekawości.

U mnie słaaaabo z tą cierpliwością, jestem straszny choleryk, a tż nie lepszy. Bardzo wiele nas kosztuje zachowanie spokoju przy takich akcjach (względnego spokoju, bo nie raz i nie dwa pękliśmy i skończyło się krzykiem, co zresztą młodą bardzo rozbawiło). Szczerze to nie spodziewałam się że będzie aż tak trudno.

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
dziewczyny jak czytam ze wy cos sprzątacie, układacie a później sie zle czujecie, albo ze te czynności was mecza.. to zostawcie to w cholerę. odpoczywajcie, relaxujcie sie teraz! a do roboty zagoncie kogos innego.. przecież przed sobą w brzuchu nosimy małego człowieczka który wystraczająco dużo energii od nas pobiera ! a wiec ksiazka, serial i odpoczywać!!!
No ja dzisiaj zostawiłam wszystko i siedzę. Wczoraj cały dzień w biegu a dzisiaj ruszam się jak mucha w smole i co chwilę muszę odpoczywać, więc stwierdziłam że i tak bez sensu taka “aktywność” bo więcej się nasapię niż to warte. Weszłam chyba w etap że muszę mieć luźniejszy dzień po aktywniejszym na przekładkę. Trudno, nie wygram z tym.

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość

ile Wy zostajecie w domku? do kiedy ? (miesiąc rok poproszę :P )
Będę obserwować dziecko bo to od niego zależy, kiedy zacznie się wyrywać do pójścia do ludzi (żłobka/przedszkola). Ze starszą obstawiałam 3 lata, a wyszły 2. Teraz pewnie jakoś podobnie.

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Zaliczylam od rana atak paniki... Nie ma zadnych objawow dodatkowych porodu ale jakos tak mnie natchnelo, ze to jeszcze nie czas na porod, zeby jeszcze posiedzial w brzuchu.. a co jak sie urodzi teraz... Cala sie trzeslam, nawet tego racjonalnie nie umiem wytlumaczyc, przeciez chcialam, zeby juz sie urodzil. Jakies rozkminy takie nie wiem skad. Zaczelam sprzatac, potem stwierdzilam, ze jade na zakupy. Maz pojechal ze mna i troche mi przeszlo. Ale teraz znow sie zaczyna...
Biedna… ech co ta ciąża z ludźmi robi. Nie dość że nad zmianami w ciele nie panujemy to jeszcze emocje szaleją :/
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 14:25   #4893
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Z jednej strony majac planowana cc to fajnie bo wiesz do kiedy chodzisz w ciąży ale prawda taka że takie coś usypia nasza czujność i cxlowiek zapomina ze przecież porod moze sie zacząć tak samo w kazdym momencie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
my tam siedzimy jak na szpilkach w sumie, bo cc mam na tylko 4-5 dni przed obliczonym tp, wiec tez moze sie zaczac w kazdej chwili.. zwlaszcza ze tydzein temu lekarz dal mi dwa tygodnie, szyjka sie skraca regularnie, na ktg widac juz conieco "a pozniej sie zobaczy"
wiyzte mam teraz w czwartek
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 14:25   #4894
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
I to tak bez problemu można dostać opieke na zdrowe, nowonarodzone dziecko ? Kto wystawia to zwolnienie ;-)?I opieke nad Tobą tż może wziąć bez względu sn czy cc...gin to wystawi ☺?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może wziąć niezależnie czy cc czy sn (opieka nad kimś nie dotyczy tylko porodów), choć podobno po cc nie robią problemów i wystawiają nawet w szpitalach przy wypisie , a z sn różnie bywa. Jak w szpitalu odmówia, to albo uderzy do mojej gin albo do lekarza pierwszego kontaktu - ktoś wystawi
Dam przykład z innej beczki, jak wycinali mi płat tarczycy to mój tata wziął 2 tyg opieki nade mną mimo że nawet nie mieszkałam z nim wtedy. W szpitalu odmówili, ale rodzinny wystawił normalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 14:27   #4895
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Justi8822 Pokaż wiadomość
Z przedszkolem bym próbowała, wiadomo trzeba to logicznie jakoś zorganizować z niemowlakiem będzie trudno, ale właśnie moze się spodoba i kwiecień to właśnie najlepsza pora nie ma tyle już infekcji

U mnie Tż bierze urlop 2 tyg od kwietnia i tyle, te 2 tygodnie tacierzynskiego czy ojcowskiego jeszcze nie wiemy kiedy wykorzystamy. A planuje tradycyjnie rok macierzynskiego potem trzeba wracać do pracy kredyt się sam nie splaci

Ja po wizycie. W ciągu 20 minut się 2 skurcze zapisały ale takie 20 % mocy których w ogóle nie czułam nie badala mnie nawet, mówi że jak gbs ujemny to już sie nie bada żeby czasem przypadkowo infekcji nie wprowadzić, że teraz to już tylko czekać na poród co tydzień na ktg teraz tylko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że wszystko ok po wizycie pozostaje nam już tylko czekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 14:33   #4896
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Agassek i Lisek bardzo fajna opcja z tym leśnym przedszkolem i uważam że można spróbować najgorszy okres chorób powoli mija
Mój też ma własną firmę więc pewnie kilka dni posiedzi ale jak ma mi wisieć większą czesc dnia na telefonie to lepiej niech jedzie na budowę.
Później planujemy urlop przełom sierpnia/wrzesnia ale to jeszcze zależy od wielu czynników. Ja wracam do pracy po macierzyńskim czyli pewnie w maju 2020.
Super dziewczyny że wizyty udane u mnie też już wynik gbs na szczęście ujemny.
Młoda też mu brzuch rozwala ewidentnie między rankiem a wieczorem jest większy pewnie w środku jest nieźle pobojowisko.
Ja uszaka planuje kupić z firmy meb-max maja nawet na Facebooku stronkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 14:35   #4897
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
I jesteś zadowolona? Pamiętasz sprzedawcę?
Ja mam taki i na 99% od tego sprzedawcy
https://allegro.pl/oferta/fotel-usza...lka-7387212231

Jest spoko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-19, 14:39   #4898
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez myszka_11 Pokaż wiadomość
Norma dla jakiego wieku? ja póki co tez sobie tego nie wyobrażam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No u nas sie zaczelo jak mial 2 lata, a skonczylo jak mial okolo 3,5 z malymi przerwami kiedy bywalo lepiej i juz wydawalo sie, ze widzimy swiatelko w tunelu to ataki wracaly ze zdwojona sila



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 14:52   #4899
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Hej
Fitelina - a to Ciebie tam namęczą

Z przedszkolem też bym próbowała, co do cjorowania przedszkola to cos mi się kołacze, że chyba jesień jest dużo gorszym okresem niż kwiecień czy maj. W kazdym razie tak to widzę po chorobach dzieci znajomuch z pracy. Najgorsze okresy to październik/listopada i luty/marzec.

Dziś byłam na pobraniu krwi i oddaniu próbki moczu, kilka osób mnie przepusciło ale trochę musiałam postać w kolejce.

W ogóle to źle się czuję ze sobą: mam już duży odrost siwych włosów przez co czuję się za stara na ciążę (a do fryzjera dopiero za tydzień). Sapałam dzis jak parowóz, brzuch mi tanczył na wszystkie strony, zaszłam do kilku sklepów ale nie mogłam się skupić na tym co chcę kupić. Tyle z tego że przynajmniej kupiłam ochraniacz do łóżeczka (udało sie dobrać do poscieli i w dobrej cenie) niani nadal nie mam.
Hah i ja też byłam na pobraniu, już sie nie krepuje podchodze pod okienko od razu bo u nas pierwszenstwo, ale i tak chwile czekalam jak te panie przed sie wygramola

Aaa i fryzjera wlasnie zaliczam zeby byc mlodsza mamą młodej sie podoba bo chciała aż wyskoczyć, a to do niej niepodobne!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 14:56   #4900
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Agassek my mamy podobną sytuację, miało być od września ale zebrała się grupa od maja. W praktyce od 6 maja. Mieliśmy do wyboru brać albo odpuścić i wejść na listę rezerwową od września, ale to już dużo mniejsze szanse. No więc bierzemy. Bardzo mi zależy bo to przedszkole nie dość że RB to jeszcze leśne (większość dnia w lesie) więc będzie miała szanse się wyszaleć, wyskakać po drzewach itp., a to jest to czego ten szogun najbardziej potrzebuje. A to jedyne takie w okolicy. Mała grupa 7 dzieci, ogólnie ekstra. U nas jest o tyle inaczej że młoda żłobkowa więc jakieś tam przygotowanie jest. Ale też się boję dwóch poważnych zmian naraz, zwłaszcza że ostatnio naprawdę daje czadu. Rano odstawiła takie jasełka - wrzaski, wymuszanie wszystkiego - że tż podpytał w żłobku jak ją odwoził czy tam też tak świruje i co robić bo my już wysiadamy. Usłyszał że owszem, chce rządzić i ustawiać całą grupę. Najmniejsza a największy łobuz. Jeśli mam być szczera to przyjęłam podejście że gorzej już nie będzie, a może się polepszy. Bo w żłobku próbują ją dyscyplinować karami itp. a skutek odwrotny do zamierzonego.
Dziewczyna ma charakter i tyle. Będzie sobie radzić w zyciu, tylko zeby nie zgasić w niej tego temperament
Czytam o lesnym przedszkolu i myślę sobie, no dziki będzie mogła sobie oglądać na żywo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 15:43   #4901
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Ja mam taki i na 99% od tego sprzedawcy
https://allegro.pl/oferta/fotel-usza...lka-7387212231

Jest spoko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję. Cena przemawia bardzo na plus

Też pomyślałam o dzikach przy lesnym przedszkolu

Ależ się dziś okropnie czuję. Sama noe wiem co mi jest. Duszno mi, jakiezimnd poty oblewają a maluch szaleje praktycznie non stop a jak ma przerwę to się jakos 5ak wypnie mniejszymi częsciami że mam wrażenie jakby skórę miało przebić. Niech się już ten dzień skończy
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-19, 15:58   #4902
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Dziękuję. Cena przemawia bardzo na plus

Też pomyślałam o dzikach przy lesnym przedszkolu

Ależ się dziś okropnie czuję. Sama noe wiem co mi jest. Duszno mi, jakiezimnd poty oblewają a maluch szaleje praktycznie non stop a jak ma przerwę to się jakos 5ak wypnie mniejszymi częsciami że mam wrażenie jakby skórę miało przebić. Niech się już ten dzień skończy
Tez czekam, az ten dzien sie skonczy... Osłabłam teraz...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 16:19   #4903
MoonInTheSky
Raczkowanie
 
Avatar MoonInTheSky
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 141
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
I to tak bez problemu można dostać opieke na zdrowe, nowonarodzone dziecko ? Kto wystawia to zwolnienie ;-)?I opieke nad Tobą tż może wziąć bez względu sn czy cc...gin to wystawi ☺?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój mąż po moim sn dostał 2 tyg opieki nade mną wystawiła mu moja gin prowadząca.
Trochę Was podczytuje... Już mam tak dosyć tej ciąży i wyczekuje porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoonInTheSky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 16:40   #4904
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
dzień dobry,
wstałam niedawno. nie spalam do 5 rano, było mi tak twardo i niewygodnie.

dziewczyny jak czytam ze wy cos sprzątacie, układacie a później sie zle czujecie, albo ze te czynności was mecza.. to zostawcie to w cholerę. odpoczywajcie, relaxujcie sie teraz! a do roboty zagoncie kogos innego.. przecież przed sobą w brzuchu nosimy małego człowieczka który wystraczająco dużo energii od nas pobiera ! a wiec ksiazka, serial i odpoczywać!!!

na fb utworzyłam dokument, liste, kazda z nas może go edytować

a co do ojcowskiego to u nas będzie tego duuuuzo.... wlasnie planujemy sobie ile tzt zostanie z nami i kiedy. i to samo tyczy się mnie. i jak sprawa z pieniazkami wygląda itd. bo na rodzicielskim oczywiście nie ma 100% wypłaty. ale czas we trojke będzie tym najpieknieszym! i tak myslimy nad :
2 tygodnie po urodzeniu, potem przyjezdza moja mama na dwa tygodnie i przed świętami i na święta dojedzie jeszcze mój tata.
następnie myślimy o całym maju dla tzta
od połowy lipca do połowy sierpnia
i koncowka listopada do początku stycznia 2020 w sumie
i jeszcze miesiąc jakos w maju 2020

fajna sprawa nie?

ile Wy zostajecie w domku? do kiedy ? (miesiąc rok poproszę )
My planujemy kolejne dzieciaczki więc obstawiam że kilka lat w domu posiedzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 17:08   #4905
pestka_arbuza88
Raczkowanie
 
Avatar pestka_arbuza88
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 405
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
A to jakieś przedszkole waldorfskie?
Ja byłam wczoraj na pobraniu i był tata z synem takim koło 3 lat. Odstawił taki cyrk w gabinecie że aż te babeczki tam się zestresowały. Ale najlepiej było po wyjściu: dzieciak stwierdził że nie zakłada kurtki, ten biedny tata próbował wszystkiego, łącznie z propozycją kupienia ciastka za założenie kurtki (na to powiedziałam że ja chętnie ubiorę jak dostanę ciastko ). Jak mu się udało ubrać jeden rękaw to drugiego nie chciał bo ta rana go tak boli. Chyba ze 20 min trwało to namawianie. Koło mnie siedziała druga babeczka w ciąży i jakaś inna mówi: niech się panie szykują bo niedługo czeka was to samo Ale pana podziwiam za cierpliwość. Normalnie: jestem oazą spokoju, wyciszonym kwiatem lotosu
To mnie trochę przeraża. Że pójdę gdzieś z dzieckiem i się zacznie rzucać po podłodze i drzeć, itp. Chociaż mam już jednego rozdartego psa, więc to pewnie będzie podobnie
Jak sobie przypomnę ten wspaniały bunt dwulatka Ze żłobka wracało się przeciętnie ok. 20-30 min na piechotę. Przy rzucaniu się na chodniki zwykle godzinę. Ile nerwów, ile wstydu, te spojrzenia innych ludzi... I jedyna porada wszystkich dookoła: proszę ignorować, przejdzie. Super. Potem przedszkole. Przez caaaaały pierwszy rok całe osiedle o poranku słyszało, że on nie chce iść do przedszkola. Kiedy znów go odbierałam z przedszkola, gehenną było ubranie się do wyjścia.
Najśmieszniejsza akcja, którą pamiętam do dziś dotyczyła kaptura. Moje dziecko totalnie wtedy antykapturowy, nie dało się mu założyć, nie ma opcji, kaptur to zło. Szliśmy raz na zakupy i mocno wiało, a miał też fazkę przez chwilę, że bał się mocnego wiatru. No więc stoi i płacze. Pytam co się dzieje? "Bo nie założyłaś mi kaptura!" WTF?! ... Ale założyłam mu ten kaptur i doszliśmy bez problemu do sklepu.

Kto nie przeżył, ten nie wie
A ludzie z boku patrzą i komentują. Pamiętam taką akcję u mnie w stonce jak jakiś młodzian robił raban na cały sklep i tylko widziałam wychodzącą matkę czerwoną z nerwów, ale z poker facem oazy spokoju. Komentarze kolejkowiczów:
- dałaby mu coś tam, to by się uspokoił
- bachory takie niewychowane
- po d*pie by dostał, to by był grzeczny
- widać, że bezstresowo wychowany
pestka_arbuza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 17:53   #4906
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Oj tez miałam akcję z rzuceniem się na chodnik i wyciem - ja obładowana torbami z zakupami a ten wydziera się nie wiafomo czego. Leży, wali pięsciami a ja stoję nad nim, później usiadłam na krawężniku. On jeszcze chwilę pobeczał, wstał, tak śmiesznie otrzepak kolanka i poszliśmy fo domu jskby nigdy nic. A ja później pół nocy przepłakałam bo nie wiedzialam co powinnsm zrobić i co pocznę jak się powtórzy. Na szczęście się nie powtórzyło
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 17:59   #4907
Justi8822
Raczkowanie
 
Avatar Justi8822
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 205
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
A masz jeszcze jakąś wizytę do porodu zaplanowaną? Ciekawe co u mnie by takie ktg wykazało...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, tylko to ktg. Chyba że będzie coś nie tak z tym ktg , albo ze mną to zawsze mogę przyjść.

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Super, że wszystko ok po wizycie pozostaje nam już tylko czekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie Te porodowe skurcze to raczej poczuje
Justi8822 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 18:11   #4908
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

u mnie w okolicy tez lesne przedszkole jest, ale "normalne" mam 400m od domu, wiec tu chyba na łatwiznę pójdziemy... chociaż pomysl mi się bardzo podoba takiego przedszkola. ale bardziej dla chłopczyka. córka koleżanki była po czasie bardzo nieszczesliwa, ze nie ubierala sukieneczek jak dzieci w zwykłym rzedszkolu i zaczela sie moczyc bo sie malej nie chciało tylu ciuchow z siebie sciagac.. a dzieciaki były praktycznie 80% czasu na dworze.

bylam robic rzeski, w czwartek jeszcze zrobie pazury po wizycie u gina, 9 pazurów, bo jednego zostawię do cc do pomiaru tętna.
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 18:17   #4909
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
A to jakieś przedszkole waldorfskie?
Ja byłam wczoraj na pobraniu i był tata z synem takim koło 3 lat. Odstawił taki cyrk w gabinecie że aż te babeczki tam się zestresowały. Ale najlepiej było po wyjściu: dzieciak stwierdził że nie zakłada kurtki, ten biedny tata próbował wszystkiego, łącznie z propozycją kupienia ciastka za założenie kurtki (na to powiedziałam że ja chętnie ubiorę jak dostanę ciastko ). Jak mu się udało ubrać jeden rękaw to drugiego nie chciał bo ta rana go tak boli. Chyba ze 20 min trwało to namawianie. Koło mnie siedziała druga babeczka w ciąży i jakaś inna mówi: niech się panie szykują bo niedługo czeka was to samo Ale pana podziwiam za cierpliwość. Normalnie: jestem oazą spokoju, wyciszonym kwiatem lotosu
To mnie trochę przeraża. Że pójdę gdzieś z dzieckiem i się zacznie rzucać po podłodze i drzeć, itp. Chociaż mam już jednego rozdartego psa, więc to pewnie będzie podobnie
Im maluch mniejszy tym krzyk mniejszy. Diagnostyke mamy na 2 pietrze w przychodni. Jak wszedl za mna do pobrania krwi 6 latek to jego krzyk slyszalam jeszcze jak wyszlam z przychodni. Darł się jakby go ze skóry obdzierali

I to norma. Mam wrazenie, że szczególnie wśród chłopców. W enelmedzie podczas pobran się nasluchalam przez poprzednie 2 lata dziewczynki o dziwo jakies dzielniejsze
Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Dziewczyny - któraś z Was kupiła fotel uszak ale nie w Ikei tylko gdzies online? Czy wszystkie macie z Ikei?
Btw w ikei turkusowy teraz jest za 600zl ;-)
Zamówiłam próbki fotela z Kalwarii https://marketmeblowy.pl/meble-tapic...uszak-king-iii
Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Do mnie jeszcze nie dociera mysl, że niebawem poród (dzis 36+0). Jeszcze muszę przed iść do fryzjera i skonczyć czytać książkę. Ale torbę już spakowałam (udało mi się zmiescić w jedną) tylko na wyjście dla malucha musze przygotować ale to chyba spakuję w torebę taką do wózka (nie mam jej jeszcze -dziś wysłana)
Nadal szukam tej niani i nie mogę się zdecydować i ten fotel moze trzeba kupic.
Pod nianie sie podpinam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Może wziąć niezależnie czy cc czy sn (opieka nad kimś nie dotyczy tylko porodów), choć podobno po cc nie robią problemów i wystawiają nawet w szpitalach przy wypisie , a z sn różnie bywa. Jak w szpitalu odmówia, to albo uderzy do mojej gin albo do lekarza pierwszego kontaktu - ktoś wystawi
Dam przykład z innej beczki, jak wycinali mi płat tarczycy to mój tata wziął 2 tyg opieki nade mną mimo że nawet nie mieszkałam z nim wtedy. W szpitalu odmówili, ale rodzinny wystawił normalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ach no tak kojarze. Moj tz bral kiedys na mnie opieke i to wystawił MÓJ lekarz pierwszego kontaktu na podstawie wypisu ze szpitala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Cytat:
Napisane przez MoonInTheSky Pokaż wiadomość
Mój mąż po moim sn dostał 2 tyg opieki nade mną wystawiła mu moja gin prowadząca.
Trochę Was podczytuje... Już mam tak dosyć tej ciąży i wyczekuje porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oki podpytam gina na wizycie jak On sie zapatruje na wystawienie takiego zwolnienia

To trzymam kciuki żebyś była następna w kolejce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-19, 18:18   #4910
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Pierwszy raz słyszę o tych leśnych przedszkolach, aż to zgoogluje

Dziś przed edukacja przedporodowa przy badaniu zapytałam położnej czy jest w stanie wymacac jak leży młody. Wyszło, że jakoś w poprzek ale ze głowę ma niżej, stwierdziła że ma jeszcze bardzo dużo miejsca więc dlatego fika. Faktycznie duzo się rusza, ale to tak czuję że wcale mi się nie wydaje jakby tak miał luźno, co to bedzie jak mu będzie ciasno tak czy siak widac, że nie mam co chyba o tym myśleć narazie i dać mu pofikac i co będzie to będzie, zobaczymy w 37tc na wizycie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 18:49   #4911
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
I to tak bez problemu można dostać opieke na zdrowe, nowonarodzone dziecko ? Kto wystawia to zwolnienie ;-)?I opieke nad Tobą tż może wziąć bez względu sn czy cc...gin to wystawi ☺?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie gin sama proponuje i ona wypisala, synek był zdrowy, 10 pkt Apgar więc to było bez znaczenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
my tam siedzimy jak na szpilkach w sumie, bo cc mam na tylko 4-5 dni przed obliczonym tp, wiec tez moze sie zaczac w kazdej chwili.. zwlaszcza ze tydzein temu lekarz dal mi dwa tygodnie, szyjka sie skraca regularnie, na ktg widac juz conieco "a pozniej sie zobaczy"
wiyzte mam teraz w czwartek
U mnie cc 3 dni przed wyliczonym tp więc też zawsze jest jakaś myśl że może się zacząć wcześniej, chociaż nastawiam się na scenariusz jak z synkiem czyli że nic nie ruszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 18:50   #4912
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Dziewczyna ma charakter i tyle. Będzie sobie radzić w zyciu, tylko zeby nie zgasić w niej tego temperament
Czytam o lesnym przedszkolu i myślę sobie, no dziki będzie mogła sobie oglądać na żywo
Wszyscy mi to mówią, no fajnie, tylko ja się do tego czasu przy niej wykończę
A z dzikami u nas słabo, ale może, może

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Ja mam taki i na 99% od tego sprzedawcy
https://allegro.pl/oferta/fotel-usza...lka-7387212231
Ooo brałabym któryś kolorowy, za tą cenę zwłaszcza! Ale jak znam siebie to i tak by stał przykryty narzutą bo by mnie dręczyło że nie da się go prać. I po efekcie :P

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
u mnie w okolicy tez lesne przedszkole jest, ale "normalne" mam 400m od domu, wiec tu chyba na łatwiznę pójdziemy... chociaż pomysl mi się bardzo podoba takiego przedszkola. ale bardziej dla chłopczyka. córka koleżanki była po czasie bardzo nieszczesliwa, ze nie ubierala sukieneczek jak dzieci w zwykłym rzedszkolu i zaczela sie moczyc bo sie malej nie chciało tylu ciuchow z siebie sciagac.. a dzieciaki były praktycznie 80% czasu na dworze.
Heh, no więc jak przyszłam na dzień otwarty to sprawdzałam czy nie pomyliłam imprez bo było chyba 11 chłopców i moja córka i jeszcze jedna dziewczynka. Na szczęście też znajdzie się w tej grupie od maja więc będą aż dwie Moja na szczęście nie miewa raczej faz na ciuchy (chociaż tyle…) Dziewczynki w starszej grupie (tam jest ich więcej) z tego co widzę ubrane jak ludzie, nie księżniczki Ale opowiadała prowadząca że bywają grupowe fazy na sukieneczki - wyobraziłam sobie córkę zdzierającą te tiule na drzewach, no cóż to tylko ciuchy a przynajmniej będzie wesoło

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość

Dziś przed edukacja przedporodowa przy badaniu zapytałam położnej czy jest w stanie wymacac jak leży młody. Wyszło, że jakoś w poprzek ale ze głowę ma niżej, stwierdziła że ma jeszcze bardzo dużo miejsca więc dlatego fika. Faktycznie duzo się rusza, ale to tak czuję że wcale mi się nie wydaje jakby tak miał luźno, co to bedzie jak mu będzie ciasno tak czy siak widac, że nie mam co chyba o tym myśleć narazie i dać mu pofikac i co będzie to będzie, zobaczymy w 37tc na wizycie
Co to jest ta edukacja? Mam na to wystawione skierowanie w mojej karcie luxmedowej ale jakoś mi zupełnie wyleciało zapytać gin co to i po co...
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 18:52   #4913
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
No u nas sie zaczelo jak mial 2 lata, a skonczylo jak mial okolo 3,5 z malymi przerwami kiedy bywalo lepiej i juz wydawalo sie, ze widzimy swiatelko w tunelu to ataki wracaly ze zdwojona sila



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli wszystko przed nami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Dziewczyna ma charakter i tyle. Będzie sobie radzić w zyciu, tylko zeby nie zgasić w niej tego temperament
Czytam o lesnym przedszkolu i myślę sobie, no dziki będzie mogła sobie oglądać na żywo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez od razu pomyślałam o dzikach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 19:03   #4914
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
my tam siedzimy jak na szpilkach w sumie, bo cc mam na tylko 4-5 dni przed obliczonym tp, wiec tez moze sie zaczac w kazdej chwili.. zwlaszcza ze tydzein temu lekarz dal mi dwa tygodnie, szyjka sie skraca regularnie, na ktg widac juz conieco "a pozniej sie zobaczy"
wiyzte mam teraz w czwartek
Aaa to dobrze, bo u mnie szyjka stalowa, skurczy brak, termin na 28 marca więc miałam luzik a tu jak widać wszystko się może zdarzyć.
Swoją drogą tak na legalu zostawisz 1 pazura zwykłego a reszta jaki kolor??? bo ja zrobiłam bazą i topem specjalnie i na to zwykły lakier w razie wu
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 19:16   #4915
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

dorka - babyboomera bede robic
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 19:44   #4916
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość

Co to jest ta edukacja? Mam na to wystawione skierowanie w mojej karcie luxmedowej ale jakoś mi zupełnie wyleciało zapytać gin co to i po co...
Spotkania z położną środowiskową, które Ci się należą normalnie z nfz od 21 tygodnia ciąży. Jak w ujastku się na nią zdecydujesz to to nie jest prowadzone indywidualnie tylko grupowo (ogólnie cały cykl to 10 tematów), taka trochę szkoła rodzenia ale tylko dla kobiet (w sensie bez tż) i tylko z położnymi.
W luxmedzie nie wiem jak to wygląda i czy to w ramach pakietu, czy jako nfz (bo luxmed niby też ma POZ w ramach nfz).

Edytowane przez coco00
Czas edycji: 2019-03-19 o 19:45
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 19:45   #4917
respekt_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 90
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Jestem po wizycie, szyjka wygładzona i skrócona całkowicie, rozwarcia na razie brak. Nie spodziewałam się tego. Termin z ostatniej miesiączki mam na 23 kwietnia, z USG 16 kwietnia.
Za wcześnie się to zaczyna, choć mój pan doktor mówi że może być tak, że przenoszę i żebym nie panikowała.
Z dobrych wiadomości, mały waży 2900 g. Więc wagowo nie jest źle.
Ale mimo wszystko się przydołowałam
respekt_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 19:58   #4918
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez respekt_girl Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie, szyjka wygładzona i skrócona całkowicie, rozwarcia na razie brak. Nie spodziewałam się tego. Termin z ostatniej miesiączki mam na 23 kwietnia, z USG 16 kwietnia.
Za wcześnie się to zaczyna, choć mój pan doktor mówi że może być tak, że przenoszę i żebym nie panikowała.
Z dobrych wiadomości, mały waży 2900 g. Więc wagowo nie jest źle.
Ale mimo wszystko się przydołowałam
Odpoczywaj wiecej i nie stresuj sie bo to nie pomoze.
Do terminu masz jeszcze troche ale maluszek jest juz konkretny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 19:59   #4919
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez respekt_girl Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie, szyjka wygładzona i skrócona całkowicie, rozwarcia na razie brak. Nie spodziewałam się tego. Termin z ostatniej miesiączki mam na 23 kwietnia, z USG 16 kwietnia.
Za wcześnie się to zaczyna, choć mój pan doktor mówi że może być tak, że przenoszę i żebym nie panikowała.
Z dobrych wiadomości, mały waży 2900 g. Więc wagowo nie jest źle.
Ale mimo wszystko się przydołowałam
A lekarz ci coś zalecił typu leżenie? Zresztą jak on nie widzi powodów do paniki to może rzeczywiście tak jest choć fajnie by było wytrzymać jeszcze 2 tygodnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 20:01   #4920
respekt_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 90
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
A lekarz ci coś zalecił typu leżenie? Zresztą jak on nie widzi powodów do paniki to może rzeczywiście tak jest choć fajnie by było wytrzymać jeszcze 2 tygodnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kazał mi odpoczywać dużo, leżeć i się nie stresować. Kolejna wizyta za 10 dni. Chciałabym jej doczekać w dwupaku.
respekt_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-21 07:10:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.