Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-05, 10:24   #1
orexa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 95

Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach


Mieszkam w mniejszej miejscowości. Kiedyś wiekszośc mniejszych sklepów była otwarta do godziny 18-19, w ostatnim czasie po koronawirusie sklepy są czynne do 16, okazjonalnie do 17 godziny.

Galerie handlowe są czynne do późna, jednak sama czasami lubie się przejść do mniejszych sklepów, zobaczyć niszowe marki (szczególnie jeśli chodzi o obuwie).

Większość osób, które nie pracują w handlu, nie ma czasu aby wyrwać się do sklepu w takich godzinach. W wiekszości zagranicznych krajów, w jakich byłam, sklepy sa otwarte do późniejszych godzin.

To sprawia, ze coraz rzadziej kupuję stacjonarnie, ostatnio praktycznie wszystko zamawiam przez internet.

Małe sklepy narzekają, ze mają mniejsze utargi, ale czy takim działaniem same sobie nie kręcą na siebie bata?
orexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-05, 10:41   #2
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Zaraz ktoś napisze, że się nie opłaca tak długo trzymać otwartego sklepu.
Dla mnie to dziwne. Można otwierać trochę później i zamykać po 18 minimum.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-05, 10:47   #3
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

No, ale zasadnym byłoby zapytać właściciela czemu tak robi - co da zakładanie wątku na forum z tym pytaniem? My możemy sobie tu co najwyżej pogdybać i ponarzekać.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-05, 10:51   #4
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Problem jednak nie dotyczy tylko małego miasteczka, ja to samo obserwowałam na gdańskich osiedlach. Z jednej strony marudzenie, że klienta nie ma, a z drugiej żadnego dostosowania się pod zmieniający się styl życia i pracy.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-05, 10:58   #5
orexa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 95
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Cytat:
Napisane przez hatka Pokaż wiadomość
No, ale zasadnym byłoby zapytać właściciela czemu tak robi - co da zakładanie wątku na forum z tym pytaniem? My możemy sobie tu co najwyżej pogdybać i ponarzekać.
Z tego powodu, że forum jest do dyskutowania? Niekoniecznie o sprawach poważnych.

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Problem jednak nie dotyczy tylko małego miasteczka, ja to samo obserwowałam na gdańskich osiedlach. Z jednej strony marudzenie, że klienta nie ma, a z drugiej żadnego dostosowania się pod zmieniający się styl życia i pracy.
Dokładnie! Gdyby sklepy były otwarte do godzin 18-19, spokojnie moglabym zrobić zakupy. Ostatnio kompletowałam wyprawkę dla malucha oraz praktycznie wszystko zamówiłam przez internet. Pracuję do 15, mąż podobnie. Zanim wrócimy do domu i coś zjemy, jest już 16-16.30.

U nas w mieście w sklepikach zaczynaja pracę o 9, a kończą o 17. Nie sensowniej byłoby otwierać o godzinie 10-11, a kończyć pracę o 18-19?

Edytowane przez orexa
Czas edycji: 2020-09-05 o 10:59
orexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-05, 11:00   #6
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Może wyjaśnijmy tutaj ważniejszą kwestię - czemu urzędy nie mogą być otwarte dłużej? I w soboty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-05, 11:01   #7
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Akurat za granicą według mnie ten problem jest jeszcze większy, wielokrotnie się odbijałam od drzwi marketu nawet we wczesnych dla mnie porach wieczornych jak 20. Inna sprawa, że w turystycznych miejscowościach sklepy faktycznie pozostają otwarte dłużej żeby zwiększyć utarg w okresie urlopowym, no ale nie przekłada się to na codzienność życia w takim kraju.

Też mnie to zawsze dziwiło, mimo wszystko mam wrażenie, że takie obuwnicze, odzieżowe czy jakieś usługowe sklepy miałyby o wiele większy utarg, gdyby zamiast 8-16 były otwarte na przykład 12-20. Hitem zawsze byli dla mnie fryzjerzy otwarci do 17, już lecę brać urlop, żeby się ściąć. W Warszawie jeszcze tego tak nie odczuwałam, zawsze się coś znajdzie otwartego nawet do późnych godzin, ale w mniejszych miejscowościach (niekoniecznie nawet małych) to jest dramat czasami. Albo restauracje otwarte do 21, szkoda gadać Nie wiem z czego to wynika, pewnie preferencji pracowników, ale dziwi mnie, że właściciele dobrowolnie rezygnują z lepszych utargów. Niestety coraz częściej po 20 na polskich ulicach można zawędrować jedynie do monopolowych i żabek.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-05, 11:09   #8
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Cytat:
Napisane przez orexa Pokaż wiadomość
Dokładnie! Gdyby sklepy były otwarte do godzin 18-19, spokojnie moglabym zrobić zakupy. Ostatnio kompletowałam wyprawkę dla malucha oraz praktycznie wszystko zamówiłam przez internet. Pracuję do 15, mąż podobnie. Zanim wrócimy do domu i coś zjemy, jest już 16-16.30.

U nas w mieście w sklepikach zaczynaja pracę o 9, a kończą o 17. Nie sensowniej byłoby otwierać o godzinie 10-11, a kończyć pracę o 18-19?
Ja nie byłam w stanie kupić świeżego pieczywa w piekarni czy wedliny u rzeźnika na osiedlu, bo jak wychodziłam do pracy to jeszcze było zamknięte, a po pracy już zamknięte. Pozostały mi zakupy w centrum, bo tam to samo otwarte do 20.

Hitem natomiast i tak pozostaje dentysta, który nie przyjmował z ogóle w sobotę, a w tygodniu do 16. Ile razy można brać wolne na takie wizyty
Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Może wyjaśnijmy tutaj ważniejszą kwestię - czemu urzędy nie mogą być otwarte dłużej? I w soboty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możnaby choć 1 czy 2 dni w tygodniu zmienić godziny przyjęć interesantów.
Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Akurat za granicą według mnie ten problem jest jeszcze większy, wielokrotnie się odbijałam od drzwi marketu nawet we wczesnych dla mnie porach wieczornych jak 20. Inna sprawa, że w turystycznych miejscowościach sklepy faktycznie pozostają otwarte dłużej żeby zwiększyć utarg w okresie urlopowym, no ale nie przekłada się to na codzienność życia w takim kraju.

Też mnie to zawsze dziwiło, mimo wszystko mam wrażenie, że takie obuwnicze, odzieżowe czy jakieś usługowe sklepy miałyby o wiele większy utarg, gdyby zamiast 8-16 były otwarte na przykład 12-20. Hitem zawsze byli dla mnie fryzjerzy otwarci do 17, już lecę brać urlop, żeby się ściąć. W Warszawie jeszcze tego tak nie odczuwałam, zawsze się coś znajdzie otwartego nawet do późnych godzin, ale w mniejszych miejscowościach (niekoniecznie nawet małych) to jest dramat czasami. Albo restauracje otwarte do 21, szkoda gadać Nie wiem z czego to wynika, pewnie preferencji pracowników, ale dziwi mnie, że właściciele dobrowolnie rezygnują z lepszych utargów. Niestety coraz częściej po 20 na polskich ulicach można zawędrować jedynie do monopolowych i żabek.
U mnie raz w tygodniu wszystkie małe sklepy są otwarte dłużej.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-05, 11:15   #9
orexa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 95
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

U mnie nie ma mniejszych sklepów odzieżowych i obuwniczych otwartych do późniejszych godzin W ostatnim czasie nie znalazłam ani jednego.

W urzędach wiekszość spraw powinna być możliwa do załatwienia przez internet. W ostatnich latach sporo na tym polu się poprawiło, ale wciaż zbyt mało. Każdy wie jak jest.
Ostatnio mąż musiał sie urwać z pracy, aby zarejestrować auto. Były mega kolejki.

Z restauracjami zaczyna dziać się podobnie. Nasza ulubiona pizzeria kiedyś była otwarta do godziny 22. Po koronawirusie zmienili godziny otwarcia do.... 19. I stracili nas jako klientów.
orexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-05, 11:17   #10
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Może wyjaśnijmy tutaj ważniejszą kwestię - czemu urzędy nie mogą być otwarte dłużej? I w soboty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A co mają urzędy wspólnego z handlem? Przeciętny człowiek sprawy w urzędzie załatwia okazjonalnie, zakupy jednak robi się częściej. I chyba wiele urzędów (boję się napisać, że większość czy wszystkie, bo nie mam linku z danymi ) ma jakieś dyżury popołudniami (raz czy dwa w tygodniu).
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2020-09-05 o 11:19
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-05, 11:22   #11
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Z bardzo prostego powodu, ludzie pracujący w małych sklepach też chcą mieć wieczory wolne, a skoro nie ma wielkiego ruchu - nie opłaca się. Większość jednak wybiera wielkie sklepy do zakupów, markety i galerię.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-05, 11:34   #12
orexa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 95
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Z bardzo prostego powodu, ludzie pracujący w małych sklepach też chcą mieć wieczory wolne, a skoro nie ma wielkiego ruchu - nie opłaca się. Większość jednak wybiera wielkie sklepy do zakupów, markety i galerię.
Wybierają te miejsca często właśnie z powodu godzin otwarcia.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
orexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-05, 11:37   #13
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Cytat:
Napisane przez orexa Pokaż wiadomość
Wybierają te miejsca często właśnie z powodu godzin otwarcia.
Tak i nie. Jednak sieciówki wygryzają "normalne sklepy", bo tanio i więcej.
Nawet w normalnych godzinach w galeriach tłumy, a w małych sklepach max jedna, dwie osoby.

I jak wyżej pisałam. Jeśli jest jeden sprzedawca, jemu też się nie chce siedzieć 12 godzin w pracy. Często nie opłaca się zatrudniać kogoś dodatkowego.

Jakby taki złoty interes był w trzymaniu sklepu do późnych godzin, ludzie by to robili.

Edytowane przez Vanir410
Czas edycji: 2020-09-05 o 11:39
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-05, 11:42   #14
orexa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 95
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Tak i nie. Jednak sieciówki wygryzają "normalne sklepy", bo tanio i więcej.
Nawet w normalnych godzinach w galeriach tłumy, a w małych sklepach max jedna, dwie osoby.

I jak wyżej pisałam. Jeśli jest jeden sprzedawca, jemu też się nie chce siedzieć 12 godzin w pracy. Często nie opłaca się zatrudniać kogoś dodatkowego.
Czy w takim razie nie mogą otwierać sklepów w późniejszych godzinach i również zamykać pozniej? Ile jest tak naprawdę w Polsce osób, które mają czas na zakupy w godzinach od 8 do 16? Emeryci, renciści to raczej niezbyt rozrzutna grupa. Sama należałam do osób kupujących w małych sklepach. Teraz już tego nie robię, bo po prostu nie mam kiedy i zamawiam przez internet.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
orexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-05, 11:42   #15
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
A co mają urzędy wspólnego z handlem? Przeciętny człowiek sprawy w urzędzie załatwia okazjonalnie, zakupy jednak robi się częściej. I chyba wiele urzędów (boję się napisać, że większość czy wszystkie, bo nie mam linku z danymi ) ma jakieś dyżury popołudniami (raz czy dwa w tygodniu).
Mają wspólne nie do końca dobre dla interesantów godziny pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-05, 11:45   #16
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Cytat:
Napisane przez orexa Pokaż wiadomość
Czy w takim razie nie mogą otwierać sklepów w późniejszych godzinach i również zamykać pozniej? Ile jest tak naprawdę w Polsce osób, które mają czas na zakupy w godzinach od 8 do 16? Emeryci, renciści to raczej niezbyt rozrzutna grupa. Sama należałam do osób kupujących w małych sklepach. Teraz już tego nie robię, bo po prostu nie mam kiedy i zamawiam przez internet.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Gdyby było to opłacalne, z pewnością by to robili.

Też pracuje godzinach do południa, ale co zrobić. Mnóstwo osób pracuje na zmiany, albo ma nienormowane godziny w pracy. Idąc przez miasto w południe widzę tłumy nie tylko emerytów.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 14:15   #17
cooone
Zakorzenienie
 
Avatar cooone
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 068
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Jako pracownik małego sklepu odpowiem. Po prostu się to nie opłaca. Ruch po godzinie 17 jest znikomy, zdecydowanie bardziej opłaca się otworzyć i zamknąć wcześniej, często po 17 jest jeden, dwóch klientów. Również mnie to bardzo zastanawia, że o godzinie 9 jest często tłum w sklepach
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja często myślę o świecie,
który dawno przestał istnieć.
Tęsknię za ludźmi, do których było jakoś bliżej,
prawdziwie i spontanicznie...
Gutek

cooone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 15:52   #18
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Odpowiem jako klient. Mam alergię na centra handlowe. Do supermarketu wpadam raz w tygodniu punkt 21.00, żeby przed zamknięciem ogarnąć wszystko. Dopiero o 21h, bo wcześniej, kiedy "galeria" jest otwarta, kręci się tam mnóstwo ludzi. Czyli pula ludzi, którzy mogliby korzystać z mniejszych sklepów. Ale z nich nie korzystam, bo... Raz, że ich godziny otwarcia kolidują z moimi godzinami aktywności zawodowej, to dwa: brakuje mi ulic handlowych czy sensownie skupionych sklepów.
Dla przykładu, w mojej najbliższej okolicy mam mnóstwo lokali usługowych: trzy żabki, trzech fryzjerów, pięć (!) punktów paznokciami, trzy z rzęsami, dwóch dentystów, kilka prywatnych gabinetów lekarskich (typu: kilku laryngologów razem, gabinet tylko z USG), sklepy "specjalistyczne": luksusowe zegarki, klimatyzacja, okna, bagażniki dachowe, sklep z ekspresami do kawy (ceny od ok. 3k wzwyż), narty, jakieś rzadsze rośliny doniczkowe + akcesoria. Do tego trzy wybitnie beznadziejne restauracjo-pizzerie, dwie piekarnie (ale bez cukierni). Z usług: biuro ubezpieczeniowe, architekci, usługi geodezyjne, laboratorium wykonujące cytologie, jakaś mikro-IT, firma spedycyjna, jakieś małe firmy, które nie wiadomo co robią.

Za to: zero warzywniaków, mięsnych, rybnych, cukierni, sklepów garmażeryjych, zero aptek, obuwniczych, sklepów z ciuchami czy kosmetykami. A mieszkam w okolicach niedalekich od centrum miasta i dość zaludnionych.

W rezultacie osiedlu/bliskich okolicach korzystam z jednej piekarni (czynna w bezsensownych godzinach, 9-17, przy czym o tej 9h nawet nie ma pełnego asortymentu. Ale pracuję z domu, więc mi to nie przeszkadza), żabki i dentysty. Po wszystko inne muszę pojechać poza osiedle albo zamówić online (dzięki Niemcom za Zalando).

Edytowane przez Nette
Czas edycji: 2020-09-06 o 15:56
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 17:23   #19
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Cytat:
Napisane przez cooone Pokaż wiadomość
Jako pracownik małego sklepu odpowiem. Po prostu się to nie opłaca. Ruch po godzinie 17 jest znikomy, zdecydowanie bardziej opłaca się otworzyć i zamknąć wcześniej, często po 17 jest jeden, dwóch klientów. Również mnie to bardzo zastanawia, że o godzinie 9 jest często tłum w sklepach
I chociaż człowiek często sobie myśli, że jako klient jest wyjątkowy, to liczby są nieubłagane.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-06, 19:46   #20
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 845
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Mysle ze jednak jest to kwestia galerii handlowych gdzie przenioslo sie wielu klientow. Dla pojedynczych osob nie beda do 20 a prad kosztuje i czynsz takiego lokalu. Nie beda miec az takiego duzego utargu zeby sie oplacalo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 19:46   #21
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Cytat:
Napisane przez orexa Pokaż wiadomość
Mieszkam w mniejszej miejscowości. Kiedyś wiekszośc mniejszych sklepów była otwarta do godziny 18-19, w ostatnim czasie po koronawirusie sklepy są czynne do 16, okazjonalnie do 17 godziny.

Galerie handlowe są czynne do późna, jednak sama czasami lubie się przejść do mniejszych sklepów, zobaczyć niszowe marki (szczególnie jeśli chodzi o obuwie).

Większość osób, które nie pracują w handlu, nie ma czasu aby wyrwać się do sklepu w takich godzinach. W wiekszości zagranicznych krajów, w jakich byłam, sklepy sa otwarte do późniejszych godzin.

To sprawia, ze coraz rzadziej kupuję stacjonarnie, ostatnio praktycznie wszystko zamawiam przez internet.

Małe sklepy narzekają, ze mają mniejsze utargi, ale czy takim działaniem same sobie nie kręcą na siebie bata?
gdzie za tą granicą tak jest?
u UK 3 lata temu sklepy były krócej otwarte niż w Polsce. a już zwłaszcza duże spożywcze. w Polce sobie handel w niedziele śmigał aż miło, a tam w niedzielę po 13 nie szło zrobić żadnych zakupów spożywczych. że o innych branżach to nawet nie wspomnę
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 02:41   #22
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

To u mnie jest wlasciwie na odwrot, tylko mowa o pieciomilionowym miescie, nie o malym.
Cale centra handlowe (za wyjatkiem hipermarketow) zamykaja sie o 17-17:30, przed koronawirusem czwartek byl dniem "late night trade" i sklepy byly czynne do 21, teraz tego nie ma. 3 lata temu kiedy sie tu przeprowadzilam, bylo to dla mnie wielkim szokiem. Chcac isc do drogerii czy perfumerii musialam to zrobic w dniu wolnym od pracy albo na przerwie, bo inaczej sie nie da, wszystko po 17 jest zamkniete.
Male sklepiki sa przewaznie czynne co najmniej do 20, ale sa to w miazdzacej wiekszosci sklepy prowadzone przez imigrantow i w ofercie maja glownie produkty typowe dla ich krajow pochodzenia. Chcac kupic mleko, chleb czy jakies mieso na obiad nadal musze jechac do marketu, bo w takim malym sklepiku to moge sobie kupic zupke chinska i chipsy w dziwnym nietypowym smaku, ale nie "normalne" jedzenie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 06:05   #23
535de3f481873e06c5a5c33016fd2a44dce7d9b2_606b967225802
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 921
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

U mnie poza zabka sa dwa sklepy spozywcze, takie z mydlem i powidlem - jeden czynny do 17.00, drugi do 20. W kazdym zakupy robie rzadko, nie z powodu godzin, a cen.


W duzych marketach jest taniej.
535de3f481873e06c5a5c33016fd2a44dce7d9b2_606b967225802 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 08:36   #24
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
gdzie za tą granicą tak jest?
u UK 3 lata temu sklepy były krócej otwarte niż w Polsce. a już zwłaszcza duże spożywcze. w Polce sobie handel w niedziele śmigał aż miło, a tam w niedzielę po 13 nie szło zrobić żadnych zakupów spożywczych. że o innych branżach to nawet nie wspomnę
Pamiętam, jak w Niemczech w sobotę musiałam pilnować, żeby zdążyć do marketu. Jakbym nie zdążyła, to przepadło, do poniedziałku rano pozamykane.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 10:04   #25
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;88121574]Pamiętam, jak w Niemczech w sobotę musiałam pilnować, żeby zdążyć do marketu. Jakbym nie zdążyła, to przepadło, do poniedziałku rano pozamykane.[/QUOTE]

właśnie nie mogę sobie przypomnieć jak to było z sobotami... ale też wydaje mi się, że sklepy były otwarte bardzo krótko.

bardzo bardzo mnie wtedy dziwiła ta przepaść między niby zacofaną Polską (gdzie zakupy spożywcze dało się zrobić o każdej porze tak naprawdę) i tym postępowym zachodem.

no w każdym razie okazuje się, że niedzielami niehandlowymi gonimy ten mityczny zachodni dobrobyt
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 10:14   #26
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
To u mnie jest wlasciwie na odwrot, tylko mowa o pieciomilionowym miescie, nie o malym.
Cale centra handlowe (za wyjatkiem hipermarketow) zamykaja sie o 17-17:30, przed koronawirusem czwartek byl dniem "late night trade" i sklepy byly czynne do 21, teraz tego nie ma. 3 lata temu kiedy sie tu przeprowadzilam, bylo to dla mnie wielkim szokiem. Chcac isc do drogerii czy perfumerii musialam to zrobic w dniu wolnym od pracy albo na przerwie, bo inaczej sie nie da, wszystko po 17 jest zamkniete.
Male sklepiki sa przewaznie czynne co najmniej do 20, ale sa to w miazdzacej wiekszosci sklepy prowadzone przez imigrantow i w ofercie maja glownie produkty typowe dla ich krajow pochodzenia. Chcac kupic mleko, chleb czy jakies mieso na obiad nadal musze jechac do marketu, bo w takim malym sklepiku to moge sobie kupic zupke chinska i chipsy w dziwnym nietypowym smaku, ale nie "normalne" jedzenie.
U mnie tez nawet supermarkety sa czynne max do 20:00 w tygodniu, w soboty do 18:00, w niedziele wszystko zamkniete na cztery spusty, niedziel handlowych brak. Szczerze mowiac, zupelnie mi to nie przeszkadza, kwestia przyzwyczajenia.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 10:23   #27
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
U mnie tez nawet supermarkety sa czynne max do 20:00 w tygodniu, w soboty do 18:00, w niedziele wszystko zamkniete na cztery spusty, niedziel handlowych brak. Szczerze mowiac, zupelnie mi to nie przeszkadza, kwestia przyzwyczajenia.
Zgadzam sie co do pogrubionego, ale jednak nie chcialabym, zeby w kazda niedziele markety byly pozamykane, pracuje w soboty i nie lubie robic zakupow po pracy, bo ciezko wtedy o swieze warzywa i owoce.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 17:06   #28
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Czemu mniejsze sklepy zamykane są w tak wczesnych godzinach

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Mysle ze jednak jest to kwestia galerii handlowych gdzie przenioslo sie wielu klientow. Dla pojedynczych osob nie beda do 20 a prad kosztuje i czynsz takiego lokalu. Nie beda miec az takiego duzego utargu zeby sie oplacalo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Prąd rozumiem, ale co ma do tego czynsz, płci się przecież za miesiąc, nie za godziny
Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
U mnie tez nawet supermarkety sa czynne max do 20:00 w tygodniu, w soboty do 18:00, w niedziele wszystko zamkniete na cztery spusty, niedziel handlowych brak. Szczerze mowiac, zupelnie mi to nie przeszkadza, kwestia przyzwyczajenia.
Do 20 mam centrum handlowe otwarte, supermarkety wolnostojące ( poza tymi CH ) nawet do 23, ale to nie to samo co nabyć porządny chleb z piekarni. Warzywa w marketach też są słabe. Dziś mi się nie chciało iść do emigranckiego warzywniaka i mam za swoje, bo awokado z marketu okazało się zepsute i stare w środku ( w siatce nie widać )
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-07 18:06:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:28.