Trądzik - poszukuje dobrej porady. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-14, 18:12   #1
Mastrojani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 10
Exclamation

Trądzik - poszukuje dobrej porady.


Witam, jestem tutaj nowy .
Jeśli masz ochotę poświęć mi chwile czasu, będę bardzo wdzięczny.

Tak wiem, tematów o trądziku jest tutaj milion pięćset, ale niestety żaden z nich nie dał mi jeszcze żadnych efektów ani motywacji do działania.

Mam 21 lat i borykam się z trądzikiem od 14 roku życia. We wcześniejszym okresie miałem go bardzo mało, dopiero na przełomie 2011/2012 stała się jakaś tragedia .

O mojej skórze: cholernie przetłuszczająca się, masło to dobre określenie, bardzo wrażliwa, po goleniu nie wiem co bym nie zrobił to i tak podrażnienia są.

Mam trądzik nasilony na policzkach w postaci czerwonych bolących guzów/grudek, gratis powstające krostki w okolicach nosa/warg. Czoło aktualnie prawie nie wysiane niczym (głównie były na nim również grudki i krosty) + posiadam blizny w postaci zaczerwień.

W swoim życiu stosowałem:
- Benzacne (skutki poza mniejszym budżetem żadne).
- Brevoxyl - tutaj się wysile już bardziej. Kiedyś zza młodu działał, ładnie goiło się i znikało, teraz gdy go używam cholernie przetłuszcza mi się skóra w tym miejscu (ktoś chce kanapkę?) plus pieczenie, zaczerwienienie i dyskomfort. Nie ważne czy stosuje go 2 czy 200 dni, efekt taki sam - zerowy.
- Acne Mat - produkt maściopodobny, po posmarowaniu zmian stawały się 4x większe zachęcając do wyciskania (lustro bardzo obrywało)
- Dalacin T - 3 miesiące stosowania, poza straconymi pieniędzmi nic się nie wydarzyło, dalej wyskakiwały nowe zmiany.
- !!Duac!! - oj pamiętam, to nieźle działało, z 3 miesiące również stosowałem, ale cholerne blizny po tym zostawały, musiały długo się goić
- Tetralysal - 2 miesiące stosowania, poza tym że wątroba ucierpiała nic się nie działo, ani się nic nie goiło, było jak zawsze.
- Clearasil maseczka - czułem ulgę, twarz dużo świeższa, ale nic poza tym.
-Herbata z bratka - dobry smak.

Otyłości nie mam, na 175cm ważę 62 kg, nie jem śmieciowego jedzenia, prawie w ogóle białka. Nikt w rodzinie wcześniej trądziku nie miał.

Do dermatologa z chęcią bym się wybrał, ale będąc u 3 na kasę chorych mam ich serdecznie dość, pracują jak za karę wypisując jakiś shit który nic nie daje, a portfel chudnie. Chyba że ktoś poleci na terenie Sosnowca kogoś sprawdzonego .

Powiedzcie mi ze swojego doświadczenia, co mogę ze swoją twarzą zrobić? Przeszczep nie wchodzi w grę !

Pozdrawiam i liczę na sensowne odpowiedzi od równie sensownych ludzi.
Mastrojani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 18:20   #2
DevilsTears
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 21
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

skoro nic na Ciebie nie działa, spróbuj doustnych retinoidów np izotek, aknenormin itd. to obecnie nasjkuteczniejszy lek na trądzik...ale w tym celu musisz się wybrać do lekarza, i to dobrego, który prawidłowo przeprowadzi kurację.
DevilsTears jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 18:45   #3
Mastrojani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 10
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

Rozumiem

Czytałem dużo o izoteku, ma on swoje dobre i złe strony. Nie chcę potem czuć się jak trup tylko dlatego że brałem izotek, rozumiesz o co mi chodzi.

Jakie są szanse że lekarz przepisze mi izotek? Wiem że raczej rzadko lekarze godzą się na tą formę terapii.
Mastrojani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 19:06   #4
jola0078
Rozeznanie
 
Avatar jola0078
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 560
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

Ja też skłaniałabym się w stronę retinoidów, skoro inne środki zawiodły. A poza tym poszukałabym dobrego dermatologa - i niekoniecznie na na nfz.
A jeśli chodzi o izotek - no cóż lek to lek, nawet aspiryna ma skutki uboczne, więc jeśli nie spróbujesz to się nie przekonasz jak to na Ciebie działa.
jola0078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 19:25   #5
chocolatee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 64
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

Zastanow sie w takim razie, czy zalezy ci na zwalczeniu tradziku, czy na wierzeniu w jakies dziwne rzeczy, zapewne przeczytane w internecie. Osobiscie bralam izotek i zadnego samopoczucia 'jak trup' nie zauwazylam, wiec ja przynajmniej, nie wiem o co chodzi (?).
Nie rozmiem,czego oczekujesz- madrzy ludzie doradzaja ci skuteczny lek, ale ty sie wzbraniasz, nie chcesz nawet za bardzo isc do lekarza- wiec czy sadzisz, ze ktos poleci ci skuteczny sposob na zwalczenie uporczywego tradziku, ktory nie powoduje skutkow ubocznych i byc moze nie wymaga wizyty u dermatologa? ja wszystkim, ktorzy nie moga poradzic sobie z tradem polecam retinoidy doustne, bo wiem, ile nerwow to kosztuje, a byla to jedyna droga na zwalcznie tego paskudztwa w moim przypadku
Pozdrawiam
chocolatee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 19:29   #6
Mastrojani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 10
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

W sumie racja, to co piszą często ludzie w internecie to informacje wyssane z palucha. W takim razie jutro robię poważny krok - idziemy zapisać się do dermatologa. Niech będzie i na NFZ, ważne żebym był zapisany i porozmawiał z lekarzem : )
Mastrojani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 20:04   #7
chocolatee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 64
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

No i super, moze sprawdz opinie na znanylekarz.pl . Ja tez chodzilam do dermy na nfz nie trzeba wtedy dodatkowo placic za badania. Z tego, co sie orientuje, teraz juz coraz wiecej lekarzy leczy retinoidami, wiec nie martw sie na zapas. I napisz pozniej, jak postepy
chocolatee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-15, 13:31   #8
high_heels
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

uh to może być wina złej diety, bądź kremów. Poczytaj na http://leczenieskory.pl/
high_heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 22:40   #9
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

Najpierw powinnaś zbadać hormony płciowe i tarczycę, zanim zaczniesz myśleć o Izoteku. Odwiedź ginekologa, spróbuj dostać się do endokrynologa (jeśli masz kasę, to idź prywatnie).
Później radziłabym spróbować retinoidów zewnętrznie, np. Atrederm jest bardzo silny.
A wypryski w okolicach ust mogą wcale nie być związane z trądzikiem, dlatego warto o tym wspomnieć dermatologowi.

No i moim zdaniem nie stosowałaś jeszcze aż tak wielu leków, żeby retinoidy doustne były dla Ciebie ostatnią deską ratunku Uważam, że są naprawdę dobrym lekiem, ale jednak obciążają organizm i trzeba trochę zachodu, żeby je brać. Koniecznie, nawet, jeśli nie współżyjesz, musisz przy nim brać tabletki antykoncepcyjne(chyba, że retinoidy wypisze weterynarz, a nie dermatolog ), a to też dodatkowe badania i koszty, trzeba też podpisać oświadczenie, że zna się efekty uboczne i zobowiązuje nie zajść w ciążę.
Żeby nie było, nie zniechęcam. Po prostu jako osoba, która wypróbowała już wszystkie leki dostępne na polskim rynku uważam, że jeszcze masz naprawde mnóstwo alternatyw. A skoro nie znasz przyczyny trądziku, która może leżeć w hormonach albo bakteriach, to nie ma sensu obciążać wątroby i portfela. Możesz mieć gronkowca albo uczulenie, jest wiele opcji i warto je wcześniej sprawdzić.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 22:37   #10
pragmatka
Raczkowanie
 
Avatar pragmatka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 94
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Najpierw powinnaś zbadać hormony płciowe i tarczycę, zanim zaczniesz myśleć o Izoteku. Odwiedź ginekologa, spróbuj dostać się do endokrynologa (jeśli masz kasę, to idź prywatnie).
[...]
Koniecznie, nawet, jeśli nie współżyjesz, musisz przy nim brać tabletki antykoncepcyjne(chyba, że retinoidy wypisze weterynarz, a nie dermatolog ), a to też dodatkowe badania i koszty, trzeba też podpisać oświadczenie, że zna się efekty uboczne i zobowiązuje nie zajść w ciążę.
dziewczyno FACET się pyta, poprawnie odmienia końcówki a ty mu anty polecasz ;p fakt też bym poleciła hehe bo działa i masa fanek jest no ale niestety tu hormanami nie podziałasz ;p
__________________
Pozdrawiam
pragmatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 23:40   #11
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

Cytat:
Napisane przez pragmatka Pokaż wiadomość
dziewczyno FACET się pyta, poprawnie odmienia końcówki a ty mu anty polecasz ;p fakt też bym poleciła hehe bo działa i masa fanek jest no ale niestety tu hormanami nie podziałasz ;p
O matko, nie zauważyłam xD
Ale fanką tabletek anty nie jestem, nawet nigdzie ich nie polecałam na trądzik, więc nie tylko ja mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem Ale tak czy siak przy Izoteku, niezależnie od płci, trzeba się zabezpieczać.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-19, 12:39   #12
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

Mastrojani nic nie piszesz o kremach nawilżających. Stosujesz jakieś? Leki, które opisałeś bardzo wysuszają cerę, trzeba ją obowiązkowo nawilżać. Podejrzewam, że to stąd to pieczenie przy brevoxylu. Sama go kiedyś stosowałam, ale on mocno wysusza i trzeba pamiętac o nawilżaniu. Zwiększone przetłuszczanie się skóry też ma swoją przyczynę w braku nawilżenia cery, bo broni się ona przed wysuszeniem
__________________
- 2022 28
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 09:51   #13
avalanche_
Raczkowanie
 
Avatar avalanche_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 462
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

ja powiem tak: próbowałam chyba wszystkiego, niestety bez pozytywnych efektów. Moje problemy z trądzikiem (a były dość wyraźne) zniknęły dopiero po odstawieniu mleka i produktów mlecznych. Teraz jadam z nich tylko kefiry i jogurty naturalne (są produktami fermentiowanymi, więc nie uczulają). Teraz cieszę się gładką buzią, której nie miałam od wieeelu lat i obecnie walczę jedynie z bliznami potrądzikowymi. Więc jak widać na moim przykładzie trądzik może też być objawem alergii.
__________________
'Nie możesz mieć lepszego jutra, jeśli cały czas myślisz o wczoraj.'
avalanche_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 21:02   #14
Mastrojani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 10
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

Cytat:
Napisane przez Joan1987 Pokaż wiadomość
Mastrojani nic nie piszesz o kremach nawilżających. Stosujesz jakieś? Leki, które opisałeś bardzo wysuszają cerę, trzeba ją obowiązkowo nawilżać.
Nigdy nie nawilżałem cery żadnymi kremami, boje się że jak nałożę je na twarz to będzie jedno wielkie masło o poranku, a zmiany powiększą się oraz namnożą.

Za 2 dni, dokładnie 4 czerwca jadę umówić się na wizytę, od założenia tematu był problem z czasem, dlatego tak długo tutaj mnie nie było.

Aktualnie stosuję tonik z alkoholem na noc (oj wiem że ponoć psuje twarz i jest zły ale mi naprawdę pomaga, czuję to) oraz Acnosan rano. Efekt taki że najpierw zaczęło znikać, teraz znów się namnożyło jak grzybów po deszczu.
Mastrojani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 02:28   #15
GodHatesUsAll
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 410
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

błedem jest, ze nie nawilzasz i jeszcze stosujesz na twarz alkohol bedzie tylko gorzej i gorzej.
GodHatesUsAll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 17:36   #16
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

Musisz nawilżać. Wtedy leki na skórę nic nie dają, bo broniąc się przed wysuszeniem, skóra produkuje więcej łoju, a to powoduje pryszcze. Jest masa kremów do skóry trądzikowej czy tłustej, dobrze jest wybierać te apteczne, na pewno coś Ci polecą
__________________
- 2022 28
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 22:50   #17
Mastrojani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 10
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

Cytat:
Napisane przez Joan1987 Pokaż wiadomość
Musisz nawilżać. Wtedy leki na skórę nic nie dają, bo broniąc się przed wysuszeniem, skóra produkuje więcej łoju, a to powoduje pryszcze. Jest masa kremów do skóry trądzikowej czy tłustej, dobrze jest wybierać te apteczne, na pewno coś Ci polecą
Dobrze wiedzieć, że robię sobie cały czas pod górkę. A jeżeli chodzi o krem do nawilżania, właśnie to zrobiłem na noc - Avon na noc, krem mojej mamy którego i tak nie używa. Lepsze to, niż nic, prawda?

Właśnie, a tak lekko schodząc z biegu tematu, oprócz trądziku mam problemy z podrażnieniami po goleniu, które potem zamieniają się w trądzik (wiem że to chore, ale niestety prawdziwe). Jak z tym sobie radzić? Golę się raz na tydzień, ale na następny dzień moja szyja i broda cierpi ;/.
Mastrojani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 17:56   #18
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

Cytat:
Napisane przez Mastrojani Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć, że robię sobie cały czas pod górkę. A jeżeli chodzi o krem do nawilżania, właśnie to zrobiłem na noc - Avon na noc, krem mojej mamy którego i tak nie używa. Lepsze to, niż nic, prawda?

Właśnie, a tak lekko schodząc z biegu tematu, oprócz trądziku mam problemy z podrażnieniami po goleniu, które potem zamieniają się w trądzik (wiem że to chore, ale niestety prawdziwe). Jak z tym sobie radzić? Golę się raz na tydzień, ale na następny dzień moja szyja i broda cierpi ;/.
z kremami jest różnie, ja długo szukałam tego, który spasował mojej skórze. Używam AA Wrażliwa Natura, ma 99% naturalnych składników. Mi osobiście kremy z Avonu nie pasowały

Co do golenia, to słyszałam, że na wypryski po goleniu pomaga zamiana tradycyjnej golarki na elektryczną. I nie ma w tym, jak to piszesz, nic chorego. Aż zdziwiłbyś się ilu facetów ma z tym problem
__________________
- 2022 28
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 12:17   #19
oltexp
Raczkowanie
 
Avatar oltexp
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 72
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

moim zdaniem zaden avon na mniejszy/wiekszy tadzik sie nie nadaje.
To muszą być kremy często antybakteryjne bo tylko takie spełniają swoje zadanie.
Też kiedyś łudziłem się,że zwykłe kremy dla cer nie problematycznych pomagają.
Moze Garnier 30+ nawilzający na dzien-on sprawdza sie dobrze aczkolwiek stosuje go rzadko na przemian z antybakteryjnym
oltexp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-11, 16:40   #20
Mastrojani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 10
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

Panie i Panowie, o ile tacy tu są, oto efekty. Pierwsze zdjęcie ukazuje moją facjatę w końcówce kwietnia tego roku, drugie zaś wykonane zostało tydzień temu. Żadnych "fotoszopów" ani innych rzeczy tutaj nie ma.

1. Końcówka kwietnia - odstraszający Marcin
http://www8.zippyshare.com/v/84410410/file.html

2. Początek lipca - chyba mniej odstraszający Marcin?
http://www43.zippyshare.com/v/80007990/file.html

Czego używałem? Niczego, codziennie od czerwca myłem twarz normalną zwykłą wodą z kranu, a na noc Acne Mat tonik przemywałem syfki + brevoxyl na to (tak, zaufałem mu jeszcze raz).

Ale walczymy dalej, trzeba to pokonać już do końca.


Pytanie number one: zrobi się zimno, moja skóra właśnie na zimno w tamtym roku zareagowała tak trądzikiem - czym chronić?


Number two - Podrażnienia po goleniu - podajcie jakieś konkretne kremy - nazwy/linki. Też potrzebuje się tego pozbyć.


Number trzy - blizny. Posiadam blizny po trądziku, małe, ale są. Do specjalisty, czy pierw stosować jakiś krem/domową metodę? Polećcie mi coś dobrego, będę bardzo wdzięczny!

Pozdrawiam wszystkich i naprawdę bardzo dziękuję Wam za takie wparcie. Nie wiedziałem że mogę aż tak liczyć na Was i Wasze porady !

Edytowane przez Mastrojani
Czas edycji: 2012-07-11 o 16:44
Mastrojani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 23:49   #21
GodHatesUsAll
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 410
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

Cytat:
Napisane przez Mastrojani Pokaż wiadomość

Number trzy - blizny. Posiadam blizny po trądziku, małe, ale są. Do specjalisty, czy pierw stosować jakiś krem/domową metodę? Polećcie mi coś dobrego, będę bardzo wdzięczny!
kwasy, mikrodermabrazja ?
i niczym nie nawilżasz dalej ? nie sądzę by długofalowo była to najlepsza metoda.
GodHatesUsAll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 20:40   #22
Mastrojani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 10
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

Cytat:
Napisane przez GodHatesUsAll Pokaż wiadomość
kwasy, mikrodermabrazja ?
i niczym nie nawilżasz dalej ? nie sądzę by długofalowo była to najlepsza metoda.
Owszem, masz rację, ale moja skóra przy takiej pięknej pogodzie (a mamy lato) naprawdę nie potrzebuje niczego więcej niż słońce. Nic mi nowego nie wyskakuje, twarz mnie nie swędzi, nie mam uczucia dyskomfortu. Jeżeli ów objawy wystąpią, zacznę myśleć - wezmę Twoją poradę mocno do serca .

Słuchaj, wiem że przyjdzie jesień/zima i znów jeśli nie zareaguje na chłodniejszą temperaturę na czas - stanie się to samo. Dlatego proszę Was o poradę czym chronić twarz przed zimnem, milion pięćset odpowiedzi na googlach, mnie interesuje konkret

Co do blizn - co masz na myśli mówiąc kwasy? Są jakieś środki dostępne w aptece, które mogę nabyć i powoli się kurować? Druga opcja - piękna nazwa, bardzo skomplikowana. Ile kosztują takie zabiegi mikrodermabrazji?
Mastrojani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 20:52   #23
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

pryszcze ci znikają, bo słońce je wysusza, a jak będzie go później mniej to wysuszona skóra prawdopodobnie niemile Cię zaskoczy
Nie wiem, czemu tak bronisz się przed tym nawilżaniem, łatwiej jest chyba zacząć nawilżać już teraz, niż potem dłużej bawić się z wciąż pojawiającymi się wypryskami. Długie wysuszenie skóry, naprawdę prowadzi do problemów z cerą. No ale to Twój wybór.

co do pyt 2 -> żeby chronić skórę przed zimnem też potrzebne jest nawilzenie, wiatr też ją wysusza i podrażnia. Nie podam Ci konkretnego kremu, bo każda skóra inaczej reaguje na krem, musisz sam poeksperymentować z różnymi, aż znajdziesz odpowiedni dla siebie

pyt. 3 -> GodHatesUsAll pisząc ci o kwasach, miala na myśli zabiegi u kosmetyczki - peelingi kwasem migdałowym bądź glikolowym. Mikrodermabrazja to też jeden z zabiegów kosmetycznych. Ja ze swej strony na przebarwienia polecam kwasy. Co do cen za te zabiegi, to musisz posporawdzać w ofertach salonów kosmetycznych w twoim mieście (jeśli się zdecydujesz), często są też promocje na Grouponie. Pamiętaj też, że na jednym zabiegu się nie kończy, potrzebna jest cała seria

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

w aptekach są też kremy z dodatkiem kwasów, można spróbować na początek zamiast pellingu kwasami. Ja stosuję aktualnie krem z kwasem migdałowym 10% Pharmaceris, bardzo fajnie rozjasnia przebarwienia
__________________
- 2022 28
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 21:18   #24
Mastrojani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 10
Dot.: Trądzik - poszukuje dobrej porady.

Cytat:
Napisane przez Joan1987 Pokaż wiadomość
pryszcze ci znikają, bo słońce je wysusza, a jak będzie go później mniej to wysuszona skóra prawdopodobnie niemile Cię zaskoczy
Nie wiem, czemu tak bronisz się przed tym nawilżaniem, łatwiej jest chyba zacząć nawilżać już teraz, niż potem dłużej bawić się z wciąż pojawiającymi się wypryskami. Długie wysuszenie skóry, naprawdę prowadzi do problemów z cerą. No ale to Twój wybór.

co do pyt 2 -> żeby chronić skórę przed zimnem też potrzebne jest nawilzenie, wiatr też ją wysusza i podrażnia. Nie podam Ci konkretnego kremu, bo każda skóra inaczej reaguje na krem, musisz sam poeksperymentować z różnymi, aż znajdziesz odpowiedni dla siebie

pyt. 3 -> GodHatesUsAll pisząc ci o kwasach, miala na myśli zabiegi u kosmetyczki - peelingi kwasem migdałowym bądź glikolowym. Mikrodermabrazja to też jeden z zabiegów kosmetycznych. Ja ze swej strony na przebarwienia polecam kwasy. Co do cen za te zabiegi, to musisz posporawdzać w ofertach salonów kosmetycznych w twoim mieście (jeśli się zdecydujesz), często są też promocje na Grouponie. Pamiętaj też, że na jednym zabiegu się nie kończy, potrzebna jest cała seria

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

w aptekach są też kremy z dodatkiem kwasów, można spróbować na początek zamiast pellingu kwasami. Ja stosuję aktualnie krem z kwasem migdałowym 10% Pharmaceris, bardzo fajnie rozjasnia przebarwienia
Ja nie bronie się przed nawilżaniem - nie mam suchej cery twarzy, mam aktualnie z cholernie przetłuszczającej się normalną po rzuceniu wszystkiego. Jeżeli uważacie że dobrym krokiem jest nawilżać ją czymś jeszcze prócz natury - biorę radę do serca - idę do apteki i kupuję coś dobrego. Cera normalna z trądzikiem krem do nawilżania - co polecacie ?
Mastrojani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:03.