Szampan dla dzieci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-29, 14:28   #1
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274

Szampan dla dzieci


Dziewczyny, ciekawa jestem Waszych opinii. Moje 6,5-letnie dziecko przebywa obecnie u babci i dziadka, my dojedziemy tam w Sylwestra i tam będziemy witać Nowy Rok. Pozwalamy wtedy synowi siedzieć z nami i świętować. Nie pijemy przy synu alkoholu, zwykle witamy Nowy Rok szklaneczką soku
No i dzisiaj mój syn dzwoni i mówi, że był z dziadkami na zakupach i babcia kupiła mu "szampana dla dzieci". Zła jestem jak nie wiem co. Po pierwsze nawet nas nie zapytała, co o tym sądzimy (a jakoś mi się ten pomysł nie widzi i to bardzo), po drugie z tego, co czytam, to straszny syf jest.
Dziecko oczywiście ucieszone, mam podejrzenie, że babcia mu odpowiednią historię dołożyła, bo on nawet nie miał pojęcia co to i po co szampan. Delikatnie zasugerowałam dziecku przez telefon, że nie jest powiedziane, że zgodzimy się, żeby on to pił, ale nie chcę tyrady przez telefon.
I co teraz robić? Niestety nie jest to pierwsza i pewnie nie ostatnia taka zagrywka ze strony teściowej, były prośby, tłumaczenia a nawet kłótnie. Ale to niewiele pomaga
Jestem zła, zła, zła...
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 14:38   #2
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Szampan dla dzieci

Wcale Ci się nie dziwię, szczególnie, że synek jest jednak jeszcze mały. Świętować można na tyle różnych sposobów. A na pokazywanie, że jednym z nich jest alkohol (lub w wypadku dzieci - ale wciąż starszych - substytut) ma jeszcze sporo czasu..
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 14:54   #3
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Szampan dla dzieci

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;53936566]Wcale Ci się nie dziwię, szczególnie, że synek jest jednak jeszcze mały. Świętować można na tyle różnych sposobów. A na pokazywanie, że jednym z nich jest alkohol (lub w wypadku dzieci - ale wciąż starszych - substytut) ma jeszcze sporo czasu..[/QUOTE]

Zgadzam się w 100%. Dodatkowo jestem DDA i to również rzutuje na moje postrzeganie alkoholu. Zaczynam się zastanawiać, czy kiedyś nie kupi mu sztucznego papierosa "dla dzieci"
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 15:19   #4
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: Szampan dla dzieci

A ja nie uważam ze przed dzieckiem należy ukrywać fakt istnienia alkoholu, zdarza nam się wypic przy córkach po lampce wina do obiadu czy po piwie na grillu. Nie uważam też za tragedię jeśli dziecko raz czy dwa razy w roku napije się trochę picollo - ani nie umrze ani się nie otruje i na ogólny stan zdrowia nijak to nie wpłynie.... Jedynie faktycznie uważam ze nie fair jest ze dziadkowie postępują wbrew Twoim zasadom.... Ale na resztę osobiście przymknelabym oko
__________________
Marysia

Hania


94,5....70,5....65


http://szydelkogagusi.blogspot.com/

Edytowane przez Natala84
Czas edycji: 2016-01-07 o 11:17
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 16:15   #5
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Szampan dla dzieci

Ja uważam że przesadzasz. Po tytule myślałam że chodzi o prawdziwego szampana Jak się dziecko napije raz do roku tego "syfu" to nic mu nie będzie
Nie ma co udawać że alkohol nie istnieje bo potem jak się syn zerwie ze smyczy to będzie chciał spróbować zakazanego owocu i dopiero może być problem.
Potem będą jakieś urodziny kolegów z podstawówki, i pewnie będą takie atrakcje jak szampan dla dzieci. I co wtedy? Będzie patrzył jak inne dzieci piją?
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 16:22   #6
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Szampan dla dzieci

Jezu no ludzie mają różne zasady, przecież tu nie dzieje się nic ze szkodą dla dziecka. Bardzo niefajnie za to, że dziadkowie zasad nie respektują.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 16:37   #7
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Szampan dla dzieci

Cytat:
Napisane przez Natala84 Pokaż wiadomość
A ja nie uważam ze przed dzieckiem należy ukrywać fakt istnienia alkoholu, zdarza nam się wypic przy córkach po lampce wina do obiadu czy po piwie na grillu. Nie uważam też za tragedię jeśli dziecko raz czy dwa razy w roku napije się trochę picollo - ani nie umrze ani się nie otruje i na ogólny stan zdrowia nijak to nie wpłynie.... Jedynie faktycznie uważam ze nie fair jest ze dziadkowie postępują wbrew Twoim zasadom.... Ale na resztę osobiście przymknelabym oko
Nie ukrywam przed synem faktu istnienia alkoholu (chyba ciężko by było w Polsce ), my do tej pory przy nim nic alkoholowego nie piliśmy. Nie lubimy wina, nie pijemy alkoholu do obiadu, również przy grillu się nie zdarzyło. Syn widzi czasem jak dziadek pije piwo. Natomiast nie uważam, że to coś złego, że syn nas pijących nie widział. I bardziej chodzi mi o to, że niepotrzebne jest do niczego 6,5-letniemu dziecku świętowanie szampanem, nawet tym dla dzieci. Co do szkodliwości, mimo, że od jednego razu rzeczywiście nie umrze itp., to mimo to staram się unikać syfów w diecie dziecka, a benzoesanu sodu w szczególności.

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
Ja uważam że przesadzasz. Po tytule myślałam że chodzi o prawdziwego szampana Jak się dziecko napije raz do roku tego "syfu" to nic mu nie będzie
Nie ma co udawać że alkohol nie istnieje bo potem jak się syn zerwie ze smyczy to będzie chciał spróbować zakazanego owocu i dopiero może być problem.
Potem będą jakieś urodziny kolegów z podstawówki, i pewnie będą takie atrakcje jak szampan dla dzieci. I co wtedy? Będzie patrzył jak inne dzieci piją?
Jak wyżej, to, że nie piję przy dziecku nie znaczy, że udaję, że alkohol nie istnieje. Serio piszesz mi o urwaniu się ze smyczy w sprawie alkoholu, gdy chodzi o 6-latka?
Nie, nie będzie patrzył, pewnie się napije, ale na menu na urodzinach czyjegoś dziecka raczej nie mam wpływu i jakoś do tej pory nie było problemu, że np. chipsów syn w domu nigdy nie dostał (a wie, że istnieją, żeby nie było i wie, że to jest mega niezdrowe), a na urodzinach koleżanki były i spróbował (ale i tak mu nie smakowały).

Dzięki za opinie , mam jeszcze 1,5 dnia, żeby się zastanowić, co z tym fantem uczynić
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-29, 16:42   #8
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: Szampan dla dzieci

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;53937795]Jezu no ludzie mają różne zasady, przecież tu nie dzieje się nic ze szkodą dla dziecka. Bardzo niefajnie za to, że dziadkowie zasad nie respektują.[/QUOTE]

I z tym się zgadzam. Jeśli u mnie by tak było ze dziadkowie notorycznie naruszają moje jakieś tam zasady i postanowienia, starałbym się by dziecko nie przebywalo z nimi sam na sam

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Nie ukrywam przed synem faktu istnienia alkoholu (chyba ciężko by było w Polsce ), my do tej pory przy nim nic alkoholowego nie piliśmy. Nie lubimy wina, nie pijemy alkoholu do obiadu, również przy grillu się nie zdarzyło. Syn widzi czasem jak dziadek pije piwo. Natomiast nie uważam, że to coś złego, że syn nas pijących nie widział. I bardziej chodzi mi o to, że niepotrzebne jest do niczego 6,5-letniemu dziecku świętowanie szampanem, nawet tym dla dzieci. Co do szkodliwości, mimo, że od jednego razu rzeczywiście nie umrze itp., to mimo to staram się unikać syfów w diecie dziecka, a benzoesanu sodu w szczególności.



Jak wyżej, to, że nie piję przy dziecku nie znaczy, że udaję, że alkohol nie istnieje. Serio piszesz mi o urwaniu się ze smyczy w sprawie alkoholu, gdy chodzi o 6-latka?
Nie, nie będzie patrzył, pewnie się napije, ale na menu na urodzinach czyjegoś dziecka raczej nie mam wpływu i jakoś do tej pory nie było problemu, że np. chipsów syn w domu nigdy nie dostał (a wie, że istnieją, żeby nie było i wie, że to jest mega niezdrowe), a na urodzinach koleżanki były i spróbował (ale i tak mu nie smakowały).

Dzięki za opinie , mam jeszcze 1,5 dnia, żeby się zastanowić, co z tym fantem uczynić
Idąc tym tokiem można by się zastanawiać czy 6,5 latkowi w ogóle potrzebne jest świętowanie sylwestra
A co do syfu - może szampan tez mu nie zasmakuje i dziadkowie sami będą musieli wypić? Może więcej wtedy tego nie zrobią
__________________
Marysia

Hania


94,5....70,5....65


http://szydelkogagusi.blogspot.com/
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 16:45   #9
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Szampan dla dzieci

Cytat:
Napisane przez Natala84 Pokaż wiadomość
I z tym się zgadzam. Jeśli u mnie by tak było ze dziadkowie notorycznie naruszają moje jakieś tam zasady i postanowienia, starałbym się by dziecko nie przebywalo z nimi sam na sam
Tutaj mam olbrzymią zagwostkę, to są jedyni realni dziadkowie mojego dziecka, kochają go bardzo i nieba by mu przychylili, tylko czasem jest to wg mnie źle pojęte niebo Mój syn również za nimi przepada, lubi do nich pojechać sam, wiele rzeczy potrafi już teściowej odmówić (bo to głównie teściowa forsuje swoje pomysły) i nie zgodzić się.

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Natala84 Pokaż wiadomość
Idąc tym tokiem można by się zastanawiać czy 6,5 latkowi w ogóle potrzebne jest świętowanie sylwestra
A co do syfu - może szampan tez mu nie zasmakuje i dziadkowie sami będą musieli wypić? Może więcej wtedy tego nie zrobią
Dlaczego? To nie jest to samo, świętować a świętować alkoholem (tutaj jego odpowiednikiem dla dzieci).

To zbyt optymistyczna wersja, niestety
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 18:32   #10
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Szampan dla dzieci

uważam, że przesadzasz. 6,5 latek to nie nieświadomy świata półroczniak. takie dziecko powinno się już bardziej socjalizować. ukrywanie rękami i nogami alkoholu też jest moim zdaniem nie do końca dobre. alkohol był jest i będzie i będzie też dla ludzi.
szampan, no cóż, mam mieszane uczucia bo to niewychowawcze ale z drugiej strony to jest radość dla dziecka straszna. zupełnie jak córka paprająca się kosmetykami mamy. raz w roku, w sumie, czemu nie. nie do końca mi się to podoba ale to tylko zabawa i wielka frajda, na pewno dużo mniej szkodliwe od puszczania petard. wolałabym spędzić sylwestra w domu, gdzie mama albo tata wypiją lampkę wina i bezalkoholowego szampana niż całą rodzinę która odpala petardy i naraża zwierzęta na zawał


---------- Dopisano o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;53937795]Jezu no ludzie mają różne zasady, przecież tu nie dzieje się nic ze szkodą dla dziecka. Bardzo niefajnie za to, że dziadkowie zasad nie respektują.[/QUOTE]

no tak ale dla babci było to tak oczywiste że nie widziała sensu pytać. ona po prostu nie widziała w tym nic złego.
powiedzmy, że całe życie mama nalewa mi picia do kufla, bo tak sobie ubzdurałam, bo ma 0,5 pojemności a ja to wypijam. czy obiektywnie coś w tym złego? nie, choć to dziwne.
i potem opiekuję się czyimiś dziećmi i przeniosę ten calkowicie naturalny dla mnie zwyczaj na dziecko.
i dostanę po łbie.
rozumiesz? babci nawet przez myśl nie przeszło że to coś złego bo dla wielu osób to po prostu nie jest nic złego. jak ją teraz zrąbać to ja bym na jej miejscu się obraziła. nie chciała nic złego, wręcz przeciwnie. w jej świecie i wyobrażeniach to kompletnie bez znaczenia. nie ma się o co wkurzać bo się przedwcześnie na zawał zejdzie, tylko co najwyżej powiedzieć dziecku (jak już tak bardzo to nas boli), że babcia z nami tego nie uzgodniła a ja na to nie pozwalam. to jest prawie siedmiolatek a nie niemowlę.

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Zgadzam się w 100%. Dodatkowo jestem DDA i to również rzutuje na moje postrzeganie alkoholu. Zaczynam się zastanawiać, czy kiedyś nie kupi mu sztucznego papierosa "dla dzieci"
to jak jesteś DDA to zamiast robić alko terror w domu i histeryzować teściowej czy mamie, po prostu udaj się na terapię bo to naprawdę niepokojące.
i "jestem dda tak postrzegam alkohol" - to żadna wymówka.
rozumiem, czemu nie podoba ci się idea szampana dla dzieci. mi też nie, choć dda nie jestem. ale twoja nerwowa reakcja i cała mityczna otoczka i zawiłość wokół alkoholu już do końca zdrowa nie jest.

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------

aha zapomniałam :P
moja jedyna reakcja byłaby taka: prośba do babci żeby tego więcej nie kupowała bo to po pierwsze niezdrowe, po drugie nie podoba mi się wizja dziecka które udaje że pije alkohol, ale powiedziałabym również że doceniam chęć stworzenia wyjątkowej atmosfery dziecku ale następnym razem wolałabym serpentyny czy zimne ognie.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 18:42   #11
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Szampan dla dzieci

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
moja jedyna reakcja byłaby taka: prośba do babci żeby tego więcej nie kupowała bo to po pierwsze niezdrowe, po drugie nie podoba mi się wizja dziecka które udaje że pije alkohol, ale powiedziałabym również że doceniam chęć stworzenia wyjątkowej atmosfery dziecku ale następnym razem wolałabym serpentyny czy zimne ognie.
Nic dodać, nic ująć.

Poza tym przesadzasz. Nie będzie pił tego non stop przez resztę roku, jak wypije szklankę to też się nie zatruje.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-29, 19:18   #12
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Szampan dla dzieci

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ciekawa jestem Waszych opinii. Moje 6,5-letnie dziecko przebywa obecnie u babci i dziadka, my dojedziemy tam w Sylwestra i tam będziemy witać Nowy Rok. Pozwalamy wtedy synowi siedzieć z nami i świętować. Nie pijemy przy synu alkoholu, zwykle witamy Nowy Rok szklaneczką soku
No i dzisiaj mój syn dzwoni i mówi, że był z dziadkami na zakupach i babcia kupiła mu "szampana dla dzieci". Zła jestem jak nie wiem co. Po pierwsze nawet nas nie zapytała, co o tym sądzimy (a jakoś mi się ten pomysł nie widzi i to bardzo), po drugie z tego, co czytam, to straszny syf jest.
Dziecko oczywiście ucieszone, mam podejrzenie, że babcia mu odpowiednią historię dołożyła, bo on nawet nie miał pojęcia co to i po co szampan. Delikatnie zasugerowałam dziecku przez telefon, że nie jest powiedziane, że zgodzimy się, żeby on to pił, ale nie chcę tyrady przez telefon.
I co teraz robić? Niestety nie jest to pierwsza i pewnie nie ostatnia taka zagrywka ze strony teściowej, były prośby, tłumaczenia a nawet kłótnie. Ale to niewiele pomaga
Jestem zła, zła, zła...
Pozwoliłabym wypic, ale nie dużo i z odpowiednią argumentacją i tłumaczeniem czym jest alkohol i czemu dzieciaki go pić nie powinni (a dorośli nie powinni nadużywać).
Wg mnie jeśli dziecko wypije takiego płynu kilka łyków raz do roku wielka krzywda mu się nie stanie.

Babci podziękowałabym za niespodziankę i poprosiła, by w przyszłości się od takowcyh powstrzymała.
__________________
nauczycielu, zajrzyj

Edytowane przez ajah
Czas edycji: 2015-12-29 o 19:20
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 20:02   #13
Julkakulkaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 758
Dot.: Szampan dla dzieci

Rozumiem, że złości Cię to, że Teściowa nie zapytała, ale moim zdaniem przesadzasz. Pojecie "dobre dla dziecka" jest baaaaaardzo subiektywne, babcia chciała zrobić dobrze, żeby dziecko miało dużo frajdy, sama mówisz, że"nieba by przychyliła".

Jestem za teorią, że rodzice powinni pokazać dziecku, co to jest alkohol i jak go pić bezpiecznie (tutaj np. widzę szesnastkolatka, z którym tata pija piwo na pół kilka razy w roku, żeby dziecko wiedziało, że można wypić dla smaku, a nie żeby się schlać). Widziałam nie raz przypadki dzieci "zerwanych ze smyczy". Tragedia. Picie na umór, bo wreszcie mi wolno. Wolę, żeby dziecko wiedziało w przyszłości, że może powiedzieć mi o wypiciu piwa na imprezie niż ukrywać przede mną ten fakt, za plecami upijając się do nieprzytomności. Zakazany owoc smakuje najlepiej.

Dziecko ma prawie 7 lat. Nic mu się nie stanie od szklanki napoju raz w roku. Moim zdaniem nie warto kruszyć o to kopii.
Julkakulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 20:09   #14
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Szampan dla dzieci

A ja tam Miramej rozumiem. Moi też by dziecku nieba przychylili, w związku z czym mama miała już pomysły słodzić owoce ze słoika. Teraz na święta dostał tyle słodyczy, że najchętniej zrobiłabym z tego paczkę i dała jakimś biedniejszym dzieciom. W pojęciu starszego pokolenia dobro dziecka to czasami co innego niż dla nas.

Aczkolwiek wg mnie drabineczka napisała fajnie na koniec, jak to można dyplomatycznie rozegrać i więcej nie mam nic do dodania.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 20:25   #15
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Szampan dla dzieci

A ja rozumiem Miramej, i zachowałabym sie jak Drabineczka.
Swego czasu - daaaawno, na plotkowym chyba zakładałam temat podobny - w Smyku kiedyś stały półki reklamowe z szampana dla dzieci właśnie i też uważam, że to mega nietrafiony pomysł. Od dziecka pokazywanie, że jak się bawić to tylko z %. Chyba ktoś na to uwagę też zwrócił, bo już od dawna nie widzę tego w tej sieci.

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post27832745 o proszę
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 20:53   #16
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Szampan dla dzieci

Wlasnie niedawno mialam zamiar założyć temat - czy pijecie alkohol przy dzieciach :-D
Wg mnie reakcja jest niewspółmierna do sytuacji. Taki szampan to nie jest alkohol, jest niedobry i dzieci zazwyczaj z tego co widziałam wybijają parę lykow. Od tego dziecko na pewno nie zostanie alkoholikiem ;-)
My pijemy alkohol przy córce i nie uwazam tego za coś nagannego. Wie ze to nie jest dla dzieci i tyle. Jeżeli ukrywa się coś to dzieki temu ta rzecz nie przestaje istnieć. Dziecko i rak zobaczy ludzi pijacych alkohol.
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 20:55   #17
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Szampan dla dzieci

Ależ to 2 różne rzeczy.
Tak samo, jak nie podoba mi się zabawa w palenie papierosów
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 21:06   #18
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Szampan dla dzieci

tak, też się zgadzam, że to dwie różne rzeczy.
zabawa w picie alkohol-bezalkoholowy jest niewychowawcza.
czy to zbrodnia? nie :P
ja się tym specjalnie nie emocjonuje, po prostu nie pochwalam
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 21:07   #19
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Szampan dla dzieci

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Wlasnie niedawno mialam zamiar założyć temat - czy pijecie alkohol przy dzieciach :-D
Wg mnie reakcja jest niewspółmierna do sytuacji. Taki szampan to nie jest alkohol, jest niedobry i dzieci zazwyczaj z tego co widziałam wybijają parę lykow. Od tego dziecko na pewno nie zostanie alkoholikiem ;-)
My pijemy alkohol przy córce i nie uwazam tego za coś nagannego. Wie ze to nie jest dla dzieci i tyle. Jeżeli ukrywa się coś to dzieki temu ta rzecz nie przestaje istnieć. Dziecko i rak zobaczy ludzi pijacych alkohol.
My przy A. nie pijemy, ale nie tyle z powodów ideologicznych, co praktycznych. Bardzo rzadko się to zdarza, jak już, to tylko z okazji jakichś świąt, spotkań rodzinnych (czyli może 2-3 razy w roku). Generalnie TŻ otwiera sobie piwo (a ja jakąś lampkę wina czy likieru mocno okazjonalnie, ale zdarza się), jak już A. śpi.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-29, 21:59   #20
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Szampan dla dzieci

My też jak mała już śpi ale na grillu czy wycieczce nie kryjemy się z piwem.
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 22:07   #21
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Szampan dla dzieci

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
uważam, że przesadzasz. 6,5 latek to nie nieświadomy świata półroczniak. takie dziecko powinno się już bardziej socjalizować. ukrywanie rękami i nogami alkoholu też jest moim zdaniem nie do końca dobre. alkohol był jest i będzie i będzie też dla ludzi.
szampan, no cóż, mam mieszane uczucia bo to niewychowawcze ale z drugiej strony to jest radość dla dziecka straszna. zupełnie jak córka paprająca się kosmetykami mamy. raz w roku, w sumie, czemu nie. nie do końca mi się to podoba ale to tylko zabawa i wielka frajda, na pewno dużo mniej szkodliwe od puszczania petard. wolałabym spędzić sylwestra w domu, gdzie mama albo tata wypiją lampkę wina i bezalkoholowego szampana niż całą rodzinę która odpala petardy i naraża zwierzęta na zawał
Ale z czym przesadzam? Że czuję złość? Bo na razie z teściową nie rozmawiałam. Po raz kolejny powtórzę, że nie ukrywam alkoholu przed dzieckiem specjalnie, a tym bardziej rękami i nogami , my po prostu pijemy mało alkoholu w rodzinie, u teściów też, nasze imprezy rodzinne są bezalkoholowe, do obiadu nie pijamy. Nie zamierzam teraz zacząć pić, żeby dziecko było zsocjalizowane w temacie alkoholu, zwłaszcza, że ma niecałe 7 lat i mnóstwo czasu na poznawanie świata w tym temacie.
Ja widzę różnicę między papraniem się kosmetykami mamy a podawaniem pseudoalkoholu. Petard też nie puszczamy

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
no tak ale dla babci było to tak oczywiste że nie widziała sensu pytać. ona po prostu nie widziała w tym nic złego.
powiedzmy, że całe życie mama nalewa mi picia do kufla, bo tak sobie ubzdurałam, bo ma 0,5 pojemności a ja to wypijam. czy obiektywnie coś w tym złego? nie, choć to dziwne.
i potem opiekuję się czyimiś dziećmi i przeniosę ten calkowicie naturalny dla mnie zwyczaj na dziecko.
i dostanę po łbie.
rozumiesz? babci nawet przez myśl nie przeszło że to coś złego bo dla wielu osób to po prostu nie jest nic złego. jak ją teraz zrąbać to ja bym na jej miejscu się obraziła. nie chciała nic złego, wręcz przeciwnie. w jej świecie i wyobrażeniach to kompletnie bez znaczenia. nie ma się o co wkurzać bo się przedwcześnie na zawał zejdzie, tylko co najwyżej powiedzieć dziecku (jak już tak bardzo to nas boli), że babcia z nami tego nie uzgodniła a ja na to nie pozwalam. to jest prawie siedmiolatek a nie niemowlę.
Dla mojej teściowej oczywistym jest podawanie słodyczy po każdym! posiłku i między nimi też, bo nasze dziecko jest szczupłe i ona uważa, że to przez to, że je za mało słodyczy I jeszcze, że dając mu wodę do picia, robię mu krzywdę, bo to niesmaczne jest.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
to jak jesteś DDA to zamiast robić alko terror w domu i histeryzować teściowej czy mamie, po prostu udaj się na terapię bo to naprawdę niepokojące.
i "jestem dda tak postrzegam alkohol" - to żadna wymówka.
rozumiem, czemu nie podoba ci się idea szampana dla dzieci. mi też nie, choć dda nie jestem. ale twoja nerwowa reakcja i cała mityczna otoczka i zawiłość wokół alkoholu już do końca zdrowa nie jest.
Daruj sobie tę domorosłą psychologię po moich kilku postach, nie stosuję alkoterroru i nie histeryzuję. Nerwowa reakcja, mityczna otoczka, zawiłość wokół alkoholu? Gdzie Ty to wyczytałaś? EOT

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
aha zapomniałam :P
moja jedyna reakcja byłaby taka: prośba do babci żeby tego więcej nie kupowała bo to po pierwsze niezdrowe, po drugie nie podoba mi się wizja dziecka które udaje że pije alkohol, ale powiedziałabym również że doceniam chęć stworzenia wyjątkowej atmosfery dziecku ale następnym razem wolałabym serpentyny czy zimne ognie.
Dziękuję za radę, podoba mi się

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;5393942 4]Poza tym przesadzasz. Nie będzie pił tego non stop przez resztę roku, jak wypije szklankę to też się nie zatruje.[/QUOTE]

A dałabyś dziecku szklankę piwa bezalkoholowego?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Pozwoliłabym wypic, ale nie dużo i z odpowiednią argumentacją i tłumaczeniem czym jest alkohol i czemu dzieciaki go pić nie powinni (a dorośli nie powinni nadużywać).
Wg mnie jeśli dziecko wypije takiego płynu kilka łyków raz do roku wielka krzywda mu się nie stanie.

Babci podziękowałabym za niespodziankę i poprosiła, by w przyszłości się od takowcyh powstrzymała.
, moje dziecko wie, czym jest alkohol, wie co i jak. Tak samo wie o papierosach.

Cytat:
Napisane przez Julkakulkaa Pokaż wiadomość
Rozumiem, że złości Cię to, że Teściowa nie zapytała, ale moim zdaniem przesadzasz. Pojecie "dobre dla dziecka" jest baaaaaardzo subiektywne, babcia chciała zrobić dobrze, żeby dziecko miało dużo frajdy, sama mówisz, że"nieba by przychyliła".

Jestem za teorią, że rodzice powinni pokazać dziecku, co to jest alkohol i jak go pić bezpiecznie (tutaj np. widzę szesnastkolatka, z którym tata pija piwo na pół kilka razy w roku, żeby dziecko wiedziało, że można wypić dla smaku, a nie żeby się schlać). Widziałam nie raz przypadki dzieci "zerwanych ze smyczy". Tragedia. Picie na umór, bo wreszcie mi wolno. Wolę, żeby dziecko wiedziało w przyszłości, że może powiedzieć mi o wypiciu piwa na imprezie niż ukrywać przede mną ten fakt, za plecami upijając się do nieprzytomności. Zakazany owoc smakuje najlepiej.

Dziecko ma prawie 7 lat. Nic mu się nie stanie od szklanki napoju raz w roku. Moim zdaniem nie warto kruszyć o to kopii.
I uważasz, że już nie mam na to czasu? W sensie - już teraz powinnam zacząć, bo moje dziecko coś bezpowrotnie straciło? Piszemy o niespełna 7-latku.
Widzisz, ja jako 14-latka nie mogłam bez pozwolenia wyjść z domu gdziekolwiek, natomiast nie było problemu, żebym wypiła sobie wódki, ile bym chciała.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;53940421]A ja tam Miramej rozumiem. Moi też by dziecku nieba przychylili, w związku z czym mama miała już pomysły słodzić owoce ze słoika. Teraz na święta dostał tyle słodyczy, że najchętniej zrobiłabym z tego paczkę i dała jakimś biedniejszym dzieciom. W pojęciu starszego pokolenia dobro dziecka to czasami co innego niż dla nas.[/QUOTE]

No właśnie w tym tkwi sedno.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Wg mnie reakcja jest niewspółmierna do sytuacji. Taki szampan to nie jest alkohol, jest niedobry i dzieci zazwyczaj z tego co widziałam wybijają parę lykow. Od tego dziecko na pewno nie zostanie alkoholikiem ;-)
My pijemy alkohol przy córce i nie uwazam tego za coś nagannego. Wie ze to nie jest dla dzieci i tyle. Jeżeli ukrywa się coś to dzieki temu ta rzecz nie przestaje istnieć. Dziecko i rak zobaczy ludzi pijacych alkohol.
Kurczę, naprawdę nie rozumiecie, że nie chodzi mi o to, że dziecko zostanie alkoholikiem?

Nie ukrywam alkoholu przed dzieckiem i nie udaję, że nie istnieje (po raz kolejny), pijamy mało alkoholu, a jeśli już, to wieczorem, jak mamy już od wszystkiego wolne. Tak było zawsze, zanim jeszcze urodziło nam się dziecko. Czy teraz powinnam zacząć pić?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;53941141]My przy A. nie pijemy, ale nie tyle z powodów ideologicznych, co praktycznych. Bardzo rzadko się to zdarza, jak już, to tylko z okazji jakichś świąt, spotkań rodzinnych (czyli może 2-3 razy w roku). Generalnie TŻ otwiera sobie piwo (a ja jakąś lampkę wina czy likieru mocno okazjonalnie, ale zdarza się), jak już A. śpi.[/QUOTE]

Tak też jest u nas, z tym, że u nas imprezy rodzinne też są bez alkoholu, no w tej drugiej rodzinie jakoś wszyscy tacy niealkoholowi są, zaczynam się czuć dziwnie, jakby to jakaś zbrodnia była
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 22:08   #22
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Szampan dla dzieci

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
My też jak mała już śpi ale na grillu czy wycieczce nie kryjemy się z piwem.
Przciez nikt tu nie pisze o kryciu sie z alkoholem. Przeczytaj jeszcze raz czym jest problem autorki.

Edytowane przez d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Czas edycji: 2015-12-29 o 22:10
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 22:10   #23
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Szampan dla dzieci

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
My też jak mała już śpi ale na grillu czy wycieczce nie kryjemy się z piwem.
Jak rozumiem u Was grill = piwo, tak?

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;5394202 2]Przciez nikt tu nie pisze o kryciu sie z alkoholem. Przeczytaj jeszcze raz z czym jest problem autorki.[/QUOTE]

Moona, jednak ktoś zrozumiał
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 22:12   #24
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Szampan dla dzieci

Cytat:
Daruj sobie tę domorosłą psychologię po moich kilku postach, nie stosuję alkoterroru i nie histeryzuję. Nerwowa reakcja, mityczna otoczka, zawiłość wokół alkoholu? Gdzie Ty to wyczytałaś? EOT
dla własnego dobra, byłaś na terapii?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 22:20   #25
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Szampan dla dzieci

Przyrównujesz "szampana" dla dzieci do piwa bezalkoholowego? Nieźle.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 22:25   #26
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Szampan dla dzieci

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;5394221 5]Przyrównujesz "szampana" dla dzieci do piwa bezalkoholowego? Nieźle.[/QUOTE]

Dlaczego nieźle? Są piwa bezalkoholowe naprawdę bezalkoholowe, 0% alkoholu.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 22:29   #27
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Szampan dla dzieci

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dlaczego nieźle? Są piwa bezalkoholowe naprawdę bezalkoholowe, 0% alkoholu.
No ok, wiem o co ci chodzi.
To w takim razie skoro nie uznajesz tego szampana, to zadzwoń do babci dziecka powiedz jaki szmelc i truciznę kupiła i żeby nie podawała go twojemu dziecku. Nie będzie problemu. Ty będziesz miała zachowane swoje zasady i już. Skoro to dla ciebie taki wielki problem, to na przyszłość po prostu dawaj listę dziadkom czego twoje dziecko nie może jeść ani pić i problemu nie będzie.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 22:31   #28
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Szampan dla dzieci

No ale ona ma racje.
Skoro pozwalamy dzieciom pić szampana bez alkoholu to czemu nie dajemy im piwa bez alkoholu?
To jest zakorzenione głęboko w głowie, kwestia nachalnej reklamy picollo i nagle nikt nie widzi w tym nic dziwnego.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 22:37   #29
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Szampan dla dzieci

Ja to się cieszę, że moje dziewczyny nie piją gazowanych rzeczy, to i do Piccollo nie ciągnie
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 22:39   #30
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Szampan dla dzieci

brzoskwiniowy piccollo i bavaria bezalkoholowa brzoskwiniowa to najsmaczniejsze gazowane napoje jakie piłam... :p :d
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-07 10:37:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:30.