Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-03-02, 06:29   #31
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 23:23
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 06:36   #32
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Mia Donna Pokaż wiadomość
Widziałam już kilka postów na fb, że wielu ludzi masowo pozbywa się starych, niepotrzebnych ubrań w złym stanie. Stare majtki, śmierdząca poplamiona pościel. No ale "pomagają". Wkurza mnie, taki brak szacunku. Jak oddaję na PCK to wszystko przeglądam, piorę, jak jest w słabym stanie to idzie na ścierkę do podłogi. Wielu ludzi po prostu chce się pozbyć problemu :/ Ale pewnie pierwsi do chwalenia się na FB, że pomogli.
A ja przyznam szczerze ze przez chwile sie zastanowilam. Bo ja np. uzywam poscieli czy ubran z niewielkimi dziurkami, nie daje od razu wszystkiego na szmaty i jak przegladalam, co moge oddac, to mialam np. duze grube przescieradlo na gumke, ktore jednak mialo 3 male dziurki. Gdybym wiedziala, ze przescieradel naprawde brakuje, to zastanowilabym sie nad tym, czy i takie oddac. Ale troche mi bylo wstyd i wiedzialam, ze akurat poscieli maja duzo, wiec dalam spokoj.

Kibole musieli oczywiscie wszystko zniszczyc co ludzie zbudowali! Mam nadzieje ze policja ich jakos rozgromi?
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 06:49   #33
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Niepokojące. Nie wiadomo czy to ćwiczenia czy na pokaz :/


Lulka,
Za jakich nas? Ktoś przed tobą pisał, co Polska miała do powiedzenia.

To samo dotyczy 'zostawienia ich samych'. Sami to my byliśmy w 39. Dziś dostają broń, drony, pociski, coraz kolejne środki, internet z wojną informacyjną, utrudnienia w cieśninie, spadek waluty agresora i prawdopodobnie samoloty które umieją obsłużyć. Nie mogą jedynie mieć interwencji - wiadomo jak by się to skończyło.

Jest coraz większa niechęć w kraju do rozdawnictwa i 500+, więc nastroje wobec miesięcznego pociągu czy innych podarków aż tak bardzo mnie nie zaskakują.
Może tylko przykro jest (ktoś zazdrości IM 200zł, naprawdę?) ;(

Odnośnie żołnierzy ochotników, słyszałam w newsach pierwszą opinię, na 'nie'. Są dwie sprawy: prawo nie pozwala i byłoby do zmiany, druga: obawy czy mniej liczny kraj powinien 'pożyczać' ludzi większemu.
Pewnie będą mieszane uczucia, ale i potrzebny nam sąsiad buforowy i byliby to ochotnicy?
A teoretycznie, to w sytuacji odwrotnej pewnie niewielu biłoby się za Polskę? I może to naiwne, ale czy w ramach NATO obywatel może się w coś wplątywać czy traktowany będzie jako pracownik?
Może przy okazji nowej ustawy o obronności będzie więcej opinii...

A propos nauki w szkołach zakładając tymczasowy pobyt, jest pomysł aby nauczyciele ukraińscy prowadzili ich krajowy program. Wtedy dziecko nie traci dużo i może wrócić kiedyś do siebie. To chyba do wykonania jedynie w dużych ośrodkach miejskich? Nauka w polskich klasach plus języka, jest brana pod uwagę raczej gdy wchodzi w grę kwestia asymilacji i pobytu stałego.

Słyszałam ciekawą dyskusję 'czy płaciłbyś dwa razy więcej za paliwo z innego kraju'. Nie wiem czy ludzie są na to gotowi?

NS 2 upada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nie zbierają batów za nasza przyszłą wolność?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 07:11   #34
wannabe
Raczkowanie
 
Avatar wannabe
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 242
GG do wannabe
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Relacja mojego kolegi, który pojechał na granicę z lekami zebranymi w swoim mieście:


- morze ludzi oczekujących na granicy, niestety przewiduję pogłębienie problemu gdyż zwiększa się ilość uchodźców „białoruskich”.
Straż Graniczna stara się oddzielać od siebie uchodźców „białoruskich” i „ukraińskich”. I bardzo dobrze. Oczywiście naraża się w ten sposób o posadzenia o segregację i rasizm, ale naprawdę kolor skóry nie jest tu decydującym czynnikiem. Tak jak w drzwiach do autobusu najpierw puszczamy kobiety i dzieci, tak i tym razem uchodźcy wojenni z Ukrainy powinni mieć absolutne pierwszeństwo. Każdy kto uważa inaczej niech pojedzie na granicę i powie to dzieciakomoczujacym w kolejce (Medyka 12h temu było to 1500 metrów)
To obrzydliwe.
Czyli kazdy kto "nie wyglada" ma zostac w kraju objetym wojna? Wszyscy zagraniczni studenci, pracownicy, ukrainscy Romowie itd maja gorszy status i maja isc na koniec kolejki???
wannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 07:15   #35
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Ja śledzę samoloty, w przeciągu 30min przeleciały dwa wojskowe patrolujące do Łańcuta i wylądowały w Rzeszowie. Zastanawiam się czy one tak cały czas patrolują, będę musiała częściej odpalać ta stronę.


Wysłane z iPhone
Codziennie jakieś lecą, z tego co obserwuje na niebie
A czasem to nawet kilka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 07:17   #36
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez wannabe Pokaż wiadomość
To obrzydliwe.
Czyli kazdy kto "nie wyglada" ma zostac w kraju objetym wojna? Wszyscy zagraniczni studenci, pracownicy, ukrainscy Romowie itd maja gorszy status i maja isc na koniec kolejki???
No ale czytaj, co jest napisane a nie wybieraj, co ci pasuje. Wyraźnie jest mowa o uchodźcach "białoruskich", czyli w większości arabskich mężczyznach, którzy na nielegalu chcą przekroczy granice i według opisów świadków wypychają z kolejek ukraińskie kobiety i dzieci.

Nie wiem, czy to prawda ale wojsko i policja powinny mieć nad tym kontrolę. Sorry, dla mnie ukraińska kobieta z dzieckiem czy mężczyzna uciekający przed bombardowaniem powinmi mieć pierwszeństwo niż zdrowi mężczyźni, którzy uciekli ze swojego kraju, zostawiając swoje kobiety i rodziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 07:18   #37
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez wannabe Pokaż wiadomość
To obrzydliwe.
Czyli kazdy kto "nie wyglada" ma zostac w kraju objetym wojna? Wszyscy zagraniczni studenci, pracownicy, ukrainscy Romowie itd maja gorszy status i maja isc na koniec kolejki???
Nie wiem ale jeśli to są uchodźcy, którzy wykorzystując sytuację przybywają z Białorusi (nie chodź oczywiście o rodowitych Białorusinów) i chcą przez Ukrainę dostać się do UE kosztem dotkniętych wojną Ukraińców, to uważam, że nie powinni być wpuszczeni, bo na Białorusi nie ma wojny i są tam bezpieczni.
Po prostu będzie masa uchodźców z bliskiego wschodu, którzy będą chcieli wykorzystać obecna sytuację i nie ma co udawać, że ten problem nie istnieje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez _Bumblebee_
Czas edycji: 2022-03-02 o 07:21
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-03-02, 07:22   #38
1f523025fec1a137a503b9538176c8d184ddfe4a_6265d6840ddc6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 401
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89137834]A ja przyznam szczerze ze przez chwile sie zastanowilam. Bo ja np. uzywam poscieli czy ubran z niewielkimi dziurkami, nie daje od razu wszystkiego na szmaty i jak przegladalam, co moge oddac, to mialam np. duze grube przescieradlo na gumke, ktore jednak mialo 3 male dziurki. Gdybym wiedziala, ze przescieradel naprawde brakuje, to zastanowilabym sie nad tym, czy i takie oddac. Ale troche mi bylo wstyd i wiedzialam, ze akurat poscieli maja duzo, wiec dalam spokoj.

Kibole musieli oczywiscie wszystko zniszczyc co ludzie zbudowali! Mam nadzieje ze policja ich jakos rozgromi?[/QUOTE]
Bywaja i takie dary
1f523025fec1a137a503b9538176c8d184ddfe4a_6265d6840ddc6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 07:23   #39
wannabe
Raczkowanie
 
Avatar wannabe
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 242
GG do wannabe
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;89137864]No ale czytaj, co jest napisane a nie wybieraj, co ci pasuje. Wyraźnie jest mowa o uchodźcach "białoruskich", czyli w większości arabskich mężczyznach, którzy na nielegalu chcą przekroczy granice i według opisów świadków wypychają z kolejek ukraińskie kobiety i dzieci.

Nie wiem, czy to prawda ale wojsko i policja powinny mieć nad tym kontrolę. Sorry, dla mnie ukraińska kobieta z dzieckiem czy mężczyzna uciekający przed bombardowaniem powinmi mieć pierwszeństwo niż zdrowi mężczyźni, którzy uciekli ze swojego kraju, zostawiając swoje kobiety i rodziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

No ale skad wiadomo kto jest "baloruski" a kto nie?
dla mnie to wyglada tak ze wszyscy ciemniejsi albo w burkach sa uznawani za "bialoruskich". Tez probowalam zweryfikowac te informacje bo niestety na zachodzie jest coraz wiekszy ferment ze jest segregacja rasowa na granicy. Ale w natloku newsew i fake newsow ciezko to ogarnac.
A nawet jesli to oportunisci z innych krajow, to nie znaczy ze maja teraz zginac na ukrainie za nie swoja wojne.
wannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 07:27   #40
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;89137864]No ale czytaj, co jest napisane a nie wybieraj, co ci pasuje. Wyraźnie jest mowa o uchodźcach "białoruskich", czyli w większości arabskich mężczyznach, którzy na nielegalu chcą przekroczy granice i według opisów świadków wypychają z kolejek ukraińskie kobiety i dzieci.

Nie wiem, czy to prawda ale wojsko i policja powinny mieć nad tym kontrolę. Sorry, dla mnie ukraińska kobieta z dzieckiem czy mężczyzna uciekający przed bombardowaniem powinmi mieć pierwszeństwo niż zdrowi mężczyźni, którzy uciekli ze swojego kraju, zostawiając swoje kobiety i rodziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Dokładnie tak i ci mityczni kibole, wbrew debilnym wpisom co poniektórych, nie stoją tam żeby bić ukraińskie matki z dziećmi tylko dlatego, że na ulicach Przemyśla pojawiają się grupki młodych mężczyzn z bliskiego wschodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

Cytat:
Napisane przez wannabe Pokaż wiadomość
No ale skad wiadomo kto jest "baloruski" a kto nie?
dla mnie to wyglada tak ze wszyscy ciemniejsi albo w burkach sa uznawani za "bialoruskich". Tez probowalam zweryfikowac te informacje bo niestety na zachodzie jest coraz wiekszy ferment ze jest segregacja rasowa na granicy. Ale w natloku newsew i fake newsow ciezko to ogarnac.
Możemy udawać, że większość Ukraińców ma śniady kolor skóry, a Ukrainki w większości chodzą w burkach i hijabach tylko nie wiem po co.

Cytat:
Napisane przez wannabe Pokaż wiadomość
A nawet jesli to oportunisci z innych krajow, to nie znaczy ze maja teraz zginac na ukrainie za nie swoja wojne.
A co oni robią na tej Ukrainie i skąd się tam wzięli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 07:27   #41
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-02, 07:28   #42
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=1f523025fec1a137a503b95 38176c8d184ddfe4a_6265d68 40ddc6;89137871]Bywaja i takie dary[/QUOTE]
Zabrakło mi słów, żeby skomentować.
Jak przedwczoraj pakowaliśmy rzeczy do busa, to powiedziano nam, że w pierwszej kolejności żywność, koce, art. higieniczne i bielizna, a odzież sama w sobie nie jest priorytetem.

Nie pamiętam, czy ten temat był tutaj, czy na FB, ale wolontariusze wśród rzeczy zebranych dla uchodźców znaleźli dziecięcy kask rowerowy
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 07:32   #43
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Zabrakło mi słów, żeby skomentować.
Jak przedwczoraj pakowaliśmy rzeczy do busa, to powiedziano nam, że w pierwszej kolejności żywność, koce, art. higieniczne i bielizna, a odzież sama w sobie nie jest priorytetem.

Nie pamiętam, czy ten temat był tutaj, czy na FB, ale wolontariusze wśród rzeczy zebranych dla uchodźców znaleźli dziecięcy kask rowerowy
A ja przeczytałam wszystkie wpisy u tej kobiety i jak początku, po tym tu wrzuconym, miałam takie "Coo? Powaliło ją??", tak już wiem o co jej chodziło. Nikt nie mówi, żeby wysyłać takie rzeczy na granicę, bo tam liczy się ciepło. Ale z tego co czytam, to ludzie zaczęli po prostu pozbywać się rzeczy, których sami w życiu by nie założyli.
Tutaj niektóre komentarze, zgadzam się z zakreślonym.

Załącznik 7768374

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2023-12-12 o 16:05
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 07:40   #44
1f523025fec1a137a503b9538176c8d184ddfe4a_6265d6840ddc6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 401
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A ja przeczytałam wszystkie wpisy u tej kobiety i jak początku, po tym tu wrzuconym, miałam takie "Coo? Powaliło ją??", tak już wiem o co jej chodziło. Nikt nie mówi, żeby wysyłać takie rzeczy na granicę, bo tam liczy się ciepło. Ale z tego co czytam, to ludzie zaczęli po prostu pozbywać się rzeczy, których sami w życiu by nie założyli.
Tutaj niektóre komentarze, zgadzam się z zakreślonym.

Załącznik 7768374
Z tymże jest różnica między nawoływaniem do dawania ciuchów przydatnych w warunkach polowych, a szpilek z najnowszego sezonu. I czerwonej szminki zamiast kremu wielofunkcyjnego do ust. Ja, nie majac warunków do umycia się, nie nalożyłabym na twarz szminki i podkladu. Ale ja nie jestem Karoliną Domaradzką
1f523025fec1a137a503b9538176c8d184ddfe4a_6265d6840ddc6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 07:40   #45
wannabe
Raczkowanie
 
Avatar wannabe
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 242
GG do wannabe
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość


Możemy udawać, że większość Ukraińców ma śniady kolor skóry, a Ukrainki w większości chodzą w burkach i hijabach tylko nie wiem po co.



A co oni robią na tej Ukrainie i skąd się tam wzięli?
Ja nie mowie zeby udawac ze oni sa ukraincami. Korytarz humanitarny powinien byc zorganizowany tak zeby wszyscy mogli uciec z terenow wojennych. Potem powinna nastapic weryfikacja i jezeli ktos pochodzi z terenu nieobjetego konfliktem to te osoby sie odsyla do domu. Nie zostawia sie ich na granicy na mrozie i nie paluje (tu mam na mysli tych dzikusow kibolskich, nie ze straz graniczna paluje). Domyslam sie ze ciezko nagle zorganizowac sprawnie dzialajacy korytarz humanitarny i to nie wszystko dziala jak nalezy. Ale dla mnie wrzucanie wszystkich do jednego worka z napisem "bialorusinscy obcy kulturowo" i zostawienie ich na smierc jest obrzydliwe.
wannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 07:43   #46
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 07:47   #47
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Ja śledzę samoloty, w przeciągu 30min przeleciały dwa wojskowe patrolujące do Łańcuta i wylądowały w Rzeszowie. Zastanawiam się czy one tak cały czas patrolują, będę musiała częściej odpalać ta stronę.
W tamtej okolicy codziennie latają.

Cytat:
Napisane przez Mia Donna Pokaż wiadomość
Widziałam już kilka postów na fb, że wielu ludzi masowo pozbywa się starych, niepotrzebnych ubrań w złym stanie. Stare majtki, śmierdząca poplamiona pościel. No ale "pomagają". Wkurza mnie, taki brak szacunku. Jak oddaję na PCK to wszystko przeglądam, piorę, jak jest w słabym stanie to idzie na ścierkę do podłogi. Wielu ludzi po prostu chce się pozbyć problemu :/ Ale pewnie pierwsi do chwalenia się na FB, że pomogli.
U mnie jakieś kobiety poprzynosiły szpilki i obcasy.
I miałam takie WTF, bo co te kobiety mają z tym zrobić. W zimie.
I porcelanowy imbryk do kawy ktoś przyniósł.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 07:49   #48
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Coraz lepiej. Za chwilę przez to zamkniemy granicę i ucierpią prawdziwi uchodźcy wojenni:
https://twitter.com/7MTLS/status/149...UJmtcDVxw&s=19

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 07:49   #49
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A ja przeczytałam wszystkie wpisy u tej kobiety i jak początku, po tym tu wrzuconym, miałam takie "Coo? Powaliło ją??", tak już wiem o co jej chodziło. Nikt nie mówi, żeby wysyłać takie rzeczy na granicę, bo tam liczy się ciepło. Ale z tego co czytam, to ludzie zaczęli po prostu pozbywać się rzeczy, których sami w życiu by nie założyli.
Tutaj niektóre komentarze, zgadzam się z zakreślonym.

Załącznik 7768374
Jakoś tak mimo wszystko mam niesmak związany i z brzmieniem tego posta, i z częścią komentarzy. Wiadomo- nie chodzi o to, żeby ich stygmatyzować ubiorem, ale rzeczy przekazywane powinny być czyste, schludne, nieznoszone, ale praktyczne.
Uważam, że jeśli ktoś otwiera rekrutację na Ukraińców, to będzie mu wszystko jedno, czy przyjdą do niego w jeansach czy garsonce.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-02, 07:58   #50
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że rzeczy typu szpilki i garsonka to raczej nie jest ubranie do chodzenia "na co dzień", a za to muszą mieć to gdzie trzymać. I z tym może być problem.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 07:59   #51
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez wannabe Pokaż wiadomość
No ale skad wiadomo kto jest "baloruski" a kto nie?
dla mnie to wyglada tak ze wszyscy ciemniejsi albo w burkach sa uznawani za "bialoruskich". .
Nie jestem ekspertem, ale myślę, że chociażby legalnie przebywający na Ukrainie obcokrajowcy mają pieczątkę w paszporcie lub potrafią w inny sposób udowodnić, jak się tam znaleźli, co robili, co studiowali, gdzie pracowali.

Serio można rozróżnić w krótkiej rozmowie studenta z Ghany od Araba przysłanego przez Białoruś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 08:01   #52
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;89137910]Nie jestem ekspertem, ale myślę, że chociażby legalnie przebywający na Ukrainie obcokrajowcy mają pieczątkę w paszporcie lub potrafią w inny sposób udowodnić, jak się tam znaleźli, co robili, co studiowali, gdzie pracowali.

Serio można rozróżnić w krótkiej rozmowie studenta z Ghany od Araba przysłanego przez Białoruś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]To raz, a dwa no to umówmy się: ilu studentów z Afryki może być na Ukrainie...?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 08:03   #53
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
To raz, a dwa no to umówmy się: ilu studentów z Afryki może być na Ukrainie...?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To są raczej śladowe ilości, tłumów z tego nie będzie. To po prostu znowu zagrywka białoruskiego kartofla.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 08:06   #54
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Dziwna to jest sytuacja na granicy i znowu moze sie obrocic przeciwko nam.
W Ukrainie sa tez studenci, pracownicy z innych krajow i oczywiscie ze oni powinni zostac wpuszczeni bez dwoch zdan. Tymczasem na tiktoku juz kursuja filmiki ludzi z Ghany, Nigerii, ktorych w Polsce nie przyjeto, dopiero w Rumunii im pomoglo i teraz wracaja do swoich krajow.
To naprawde zle wyglada.
Z drugiej strony widac, ze wielu migrantow (to nie sa uchodzcy) przechodzi ze strony bialoruskiej do Ukrainy i stamtad do Polski, to sa ludzie z krajow, w ktorych aktualnie nie ma konfliktu, nie ma bombardowania. Wiec nie mozna im dac pierwszenstwa przed uciekajacymi przed wojna.
Co zrobic? Jak ich rozgraniczyc? Na podstawie dokumentow? Pieczatki bialoruskiej?
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 08:06   #55
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Zastanawiam się, na ile prawdziwe informacje są o tym, że jest coraz więcej aktów kapitulacji, że coraz więcej Rosjan się poddaje.
Nie wiem, czy tego typu wiadomości nie są zbyt optymistyczne, żeby były prawdziwe.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 08:09   #56
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Dokładnie tak i ci mityczni kibole, wbrew debilnym wpisom co poniektórych, nie stoją tam żeby bić ukraińskie matki z dziećmi tylko dlatego, że na ulicach Przemyśla pojawiają się grupki młodych mężczyzn z bliskiego wschodu.
Oni sie pojawiaja czy pojawiaja i cos robia?
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 08:09   #57
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89137919]Dziwna to jest sytuacja na granicy i znowu moze sie obrocic przeciwko nam.
W Ukrainie sa tez studenci, pracownicy z innych krajow i oczywiscie ze oni powinni zostac wpuszczeni bez dwoch zdan. Tymczasem na tiktoku juz kursuja filmiki ludzi z Ghany, Nigerii, ktorych w Polsce nie przyjeto, dopiero w Rumunii im pomoglo i teraz wracaja do swoich krajow.
To naprawde zle wyglada.
Z drugiej strony widac, ze wielu migrantow (to nie sa uchodzcy) przechodzi ze strony bialoruskiej do Ukrainy i stamtad do Polski, to sa ludzie z krajow, w ktorych aktualnie nie ma konfliktu, nie ma bombardowania. Wiec nie mozna im dac pierwszenstwa przed uciekajacymi przed wojna.
Co zrobic? Jak ich rozgraniczyc? Na podstawie dokumentow? Pieczatki bialoruskiej?[/QUOTE]

To jest bardzo ciężkie do zweryfikowania. Teoretycznie mogłyby być jakieś punkty po polskiej stronie na granicy, ale wtedy przyjmowanie prawdziwych uchodźców strasznie by się przeciągnęło.
Jak taki powie, że nie ma paszportu, bo mu zaginął po drodze, bo ktoś ukradł torbę, bo gdzieś zostawił i nie mógł już po niego wrócić, to co z takim zrobić.
No i następna kwestia jest taka, że za naszą wschodnią granicą biznes podrabiania i kupowania dokumentów jest dość rozpowszechniony.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 08:12   #58
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;89137914]To są raczej śladowe ilości, tłumów z tego nie będzie. To po prostu znowu zagrywka białoruskiego kartofla.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

No właśnie nie śladowe, samych studentów prawie 80 tys. Głównie z Indii, Maroka, Azerbejdżanu itp.

To oficjalne ukraińskie dane.

A dodajmy do tego jeszcze pracowników,
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 08:12   #59
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ale tu nie chodzi o dawanie najnowszych swetrów, nie rób z tego absurdu. Chodzi o to aby nie dawać naprawdę poniszczonych szmat, które nadają się tylko na śmietnik. Jak ktoś chce koniecznie ubrania przekazac to zamiast swoich zalegajacych w piwnicy od 20 lat ubrań lepiej iść do lumpa i kupić dwa albo trzy wełniane swetry za kilka zł każdy.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 08:19   #60
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89137926]Oni sie pojawiaja czy pojawiaja i cos robia?[/QUOTE]Nie śledzę każdej jednej informacji, ale z tych oficjalnych, jak już wcześniej pisałem, był atak nożem na sklepikarza w Medyce. Być może to wystarczyło. Są też niepotwierdzone informacje, że zaczepiają kobiety i awanturują się w sklepach ale, to głównie informacje Facebookowe, więc do tego się odnosił nie będę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-03 16:58:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:51.