18-latka w ciazy - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-18, 15:59   #211
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: 18-latka w ciazy

Jaja sobie robisz? Mam ci szukać orzeczeń?
Proszę link, między innymi o tym różnych opiniach SN.
http://www.e-rodzinne.pl/mozna-uchyl...pelnoletniego/
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 16:06   #212
bbrownie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 269
Dot.: 18-latka w ciazy

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Jaja sobie robisz? Mam ci szukać orzeczeń?
Proszę link, między innymi o tym różnych opiniach SN.
http://www.e-rodzinne.pl/mozna-uchyl...pelnoletniego/
Nadal jest to tekst prawniczy, który jest opinią kogoś i nie jest on wiarygodny.
Orzeczenia te też nie są wiarygodne, proszę szukać w centralnej bazie orzeczeń albo lex, znaleźć analogiczną sytuację jak u autorki, następnie poszukać rozstrzygnięcie i podać sygnaturę akt sprawy. Wtedy będziesz wiarygodna.

Nadto, co z tego, że obowiązek alimentacyjny po 18 roku życia nie jest bezwzględny? Przecież autorka spełnia przesłanki, by Sąd zasądził obowiązek alimentacyjny jej rodzicom, jesli będą uchylać się od pomocy jej.
bbrownie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 16:08   #213
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: 18-latka w ciazy

niewiarygodne orzeczenia spoko, szczególnie, że na dole strony są podane sygnatury
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 16:10   #214
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: 18-latka w ciazy

Cytat:
Napisane przez bbrownie Pokaż wiadomość
Zgodnie z Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym, art. 133. § 1. Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania.

- Celowo w tym art. nie jest napisane: rodzice zobowiązani są do świadczeń alimentacyjnych do momentu ukończenia przez dziecko szkoły, bo nie zawsze ukończenie szkoły czy podjęcie pracy zarobkowej, równoważne jest ze zdolnością do samodzielnego utrzymania się.


Droga autorko, także kształć się, nie idź do pracy, skończ szkołę i w pełni korzystaj ze swoich praw. Rodzice muszą Ci pomóc. Tę pewność gwarantuje Ci prawo i każdemu innemu dziecku. Jako matka ucząca się, dostaniesz też pomoc socjalną od państwa, to wystarczy, byś skończyła ze spokojem szkołę.
Jeśli pójdzie do pracy zarobkowej będzie w stanie się utrzymać. W artykule mowa o jej utrzymaniu, wiec sądu nie będzie obchodzić czy ma jedno czy dziesiątkę dzieci na wychowaniu, bo za nie jej rodzice nie są odpowiedzialni. Plus jeśli weźmie slub z partnerem, to ma po sprawie bo wykazując zarobki w rodzinie (o ile są legalne) za nic nie udowodni przed sądem ze nie ma za co żyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 16:14   #215
bbrownie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 269
Dot.: 18-latka w ciazy

Także autorko, siedzisz sobie w domu, załatwiasz tryb indywidualnej nauki, nie idziesz do pracy, załatwiasz należny Ci socjal i rok siedzisz w domu z dzieckiem (jak każda matka), uczysz się i zdajesz sprawdziany w szkole. Nie bierzesz ślubu, nie tylko ze względów zarobkowych chłopaka, ale przede wszystkim dlatego, że jako samotna matka będziesz miała pierwszeństwo przyjęcia malucha w żłobku. Rodzice oczywiście muszą Ci pomagać, a jeśli nie będą pomagali Ci finansowo, zwracasz się do mnie i piszemy pozew. Pro publico bono. Staram się pomagać ludziom. W sprawie socjalu też możesz się zgłosić na priv.

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Jeśli pójdzie do pracy zarobkowej będzie w stanie się utrzymać. W artykule mowa o jej utrzymaniu, wiec sądu nie będzie obchodzić czy ma jedno czy dziesiątkę dzieci na wychowaniu, bo za nie jej rodzice nie są odpowiedzialni. Plus jeśli weźmie slub z partnerem, to ma po sprawie bo wykazując zarobki w rodzinie (o ile są legalne) za nic nie udowodni przed sądem ze nie ma za co żyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
"samodzielne utrzymanie się" to clasula generalis i celowo nie jest w tym artykule wskazane, kiedy dziecko jest w stanie samodzielnie się utrzymać, bo tyle, ilu ludzi, tyle przypadków i orzeka o tym Sąd, nie Ty. To, że człowiek podejmuje próbę usamodzielnienia się i podejmuję niepewną pracę, nie oznacza, że jest zdolny do prowadzenia samodzielnie gospodarstwa domowego ani że zarobki wystarczają do tego, by prowadzić samodzielnie gospodarstwo domowe. Gdyby było tak, że rodzice mają obowiązek alimentacyjny do momentu podjęcia przez dziecko pracy zarobkowej, to wyraźnie byłoby to zdefiniowane w przepisie prawnym, a że zwrot jest clausula generalis, sprawa już nie jest taka jasna, jak się Tobie może wydawać.

Edytowane przez bbrownie
Czas edycji: 2016-07-18 o 16:20
bbrownie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 16:16   #216
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: 18-latka w ciazy

Cytat:
Napisane przez Hadilan Pokaż wiadomość
Widziałam Cię w podobnych wątkach, w tym też dajesz popis - nie dostrzegasz patologicznych sytuacji, tylko zachęcasz do wydania na świat dida, bo wszystko jest takie proste. Rzucasz populizmami. Na pewno jednorożce będą rzygały tęczą, rodzice wesprą, skończy szkołę, dzieciak będzie bezproblemowy.

Nie, nie wszystko da się pogodzić, a zwłaszcza autorka będzie miała z tym problem, skoro już przed ciążą była kiepską uczennicą.

Tobie też trzeba podstawy tłumaczyć
dorris jest inteligentna.
inaczej
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 16:17   #217
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: 18-latka w ciazy

czyli jednak sąd orzeka, zależnie od przypadku? no popatrz, popatrz....
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-18, 16:18   #218
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: 18-latka w ciazy

Cytat:
Napisane przez bbrownie Pokaż wiadomość
Także autorko, siedzisz sobie w domu, załatwiasz tryb indywidualnej nauki, nie idziesz do pracy, załatwiasz należny Ci socjal i rok siedzisz w domu z dzieckiem (jak każda matka), uczysz się i zdajesz sprawdziany w szkole. Rodzice oczywiście muszą Ci pomagać, a jeśli nie będą pomagali Ci finansowo, zwracasz się do mnie i piszemy pozew. Pro publico bono. Staram się pomagać ludziom. W sprawie socjalu też możesz się zgłosić na priv.

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------



"samodzielne utrzymanie się" to clasula generalis i celowo nie jest w tym artykule wskazane, kiedy dziecko jest w stanie samodzielnie się utrzymać, bo tyle, ilu ludzi, tyle przypadków i orzeka o tym Sąd, nie Ty.
I na szczęście większość sądu, odróżnia osobę potrzebująca od pasożyta. A tak takie siedzenie na socjalu i alimentach nic nie robiąc to pasozytnictwo. Ale w sumie spoko. To autorka obudzi się bez wykształcenia, bez pracy i doświadczenia i bez możliwości jakichkolwiek świadczeń od strony partnera, bbrownie jej doradzi żeby udawała przed systemem samotna matkę to więcej wyciągnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 16:18   #219
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: 18-latka w ciazy

Cytat:
Napisane przez bbrownie Pokaż wiadomość
Po to, że Wasze pomyje można o kant tyłka rozbić, bo:
1) autorka nie jest na etapie planowania dziecka,
2) jest już w ciąży,
3) nic nie zmieni,
4) pouczanie w świetle tych okoliczności nic nie daje, a tylko wpędza autorkę w poczucie winy i powoduje niepotrzebny stres.
apropos punktu 3 . moze zmienić wystarczy ciąze skasować i po problemie.
apropos pkt 4 pouczanie moze nauczy ja na przyszlosc ze robienie sobie dziecka w celu wybicia sie z domu a potem proszenie o pomoc (tych z domu od których tak sie chciała wybić) jest hipokryzją.

Edytowane przez ANKA54321
Czas edycji: 2016-07-18 o 16:20 Powód: *-
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 16:26   #220
bbrownie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 269
Dot.: 18-latka w ciazy

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
apropos punktu 3 . moze zmienić wystarczy ciąze skasować i po problemie.
apropos pkt 4 pouczanie moze nauczy ja na przyszlosc ze robienie sobie dziecka w celu wybicia sie z domu a potem proszenie o pomoc (tych z domu od których tak sie chciała wybić) jest hipokryzją.
1) autorka ma prawo rodzić dziecko, kiedy chce;
2) proszenie o pomoc rodziców jest jej bezwzględnym prawem, z którego każdy z nas może korzystać (nie tylko autorka), więc nie jest to hipokryzją, a po prostu korzystanie z przysługujących jej praw;
3) usunięcie upragnionego dziecka ja prdl.

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
I na szczęście większość sądu, odróżnia osobę potrzebująca od pasożyta. A tak takie siedzenie na socjalu i alimentach nic nie robiąc to pasozytnictwo. Ale w sumie spoko. To autorka obudzi się bez wykształcenia, bez pracy i doświadczenia i bez możliwości jakichkolwiek świadczeń od strony partnera, bbrownie jej doradzi żeby udawała przed systemem samotna matkę to więcej wyciągnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie masz pojęcia, o czym piszesz. Zapewniam Cię. Także oszczędź sobie, głowa w piasek ze wstydu i znikaj.
bbrownie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 16:32   #221
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: 18-latka w ciazy

Cytat:
Napisane przez bbrownie Pokaż wiadomość
1) autorka ma prawo rodzić dziecko, kiedy chce;
2) proszenie o pomoc rodziców jest jej bezwzględnym prawem, z którego każdy z nas może korzystać (nie tylko autorka), więc nie jest to hipokryzją, a po prostu korzystanie z przysługujących jej praw;
3) usunięcie upragnionego dziecka ja prdl.

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------



Nie masz pojęcia, o czym piszesz. Zapewniam Cię. Także oszczędź sobie, głowa w piasek ze wstydu i znikaj.
współczuję tylko temu upragnionemu dziecku przyszłości , dziwi mnie też niezmiernie fakt, że normalne wykształcone, ODPOWIEDZIALNE, pary nie mogące mieć własnych dzieci muszą przechodzić przez tak koszmarną biurokrację by "sprawdzić" tą rodzinę, a osoby ktore moga miec własne dzieci mogą być z nizin społecznych, patologii,i wystarczy ze jedna z drugą ściągnie majtki i już. polska!
ps apropo punktu numer 2 w twej zacnej wypowiedzi
"2) proszenie o pomoc rodziców jest jej bezwzględnym prawem, z którego każdy z nas może korzystać (nie tylko autorka), więc nie jest to hipokryzją, a po prostu korzystanie z przysługujących jej praw;" Jest hipokryzją bo ona z tego domu chce się wybić "uciec" więc po co ma potem o tą pomoc prosić ? Obowiązkiem rodziców zgodnie z polskim prawem jest wychowanie tego dziecka i jego utrzymanie do momentu osiągnięcia pełnoletności, bynajmniej prawnej. A tutaj autorka juz w ciąże zachodzi, to widocznie finansowo , prawnie i psychicznie zapewne jest już pełnoletnia.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-18, 16:33   #222
OdadoRadosci
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 20
Dot.: 18-latka w ciazy

Widze, ze rozegrała sie tu rozmowa kompletnie nie na temat.
Cytowac nie bede.
W momencie kiedy jestem pełnoletnia, kontynuuje nauke- to moze i alimenty mi Widze, ze rozegrała sie tu rozmowa kompletnie nie na temat.
Cytowac nie bede.
W momencie kiedy jestem pełnoletnia, kontynuuje nauke- to moze i alimenty mi sie od rodzicow naleza tak?

Ale zeby dostac trzeba tego chciec. Ja od rodzicow nic nie oczekuje. Jedynie co to, juz nie zaakceptowania stanu rzeczy i moich planów, co chociaz pogodzenia sie z nimi.
Nie wspomnialam, ze chce od nich jakiekolwiek pieniadze!
A wiec rzucanie mi jakimis przepisami prawnymi jest mi do niczego nie potrzebne.
OdadoRadosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 16:35   #223
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: 18-latka w ciazy

Cytat:
Napisane przez OdadoRadosci Pokaż wiadomość
Widze, ze rozegrała sie tu rozmowa kompletnie nie na temat.
Cytowac nie bede.
W momencie kiedy jestem pełnoletnia, kontynuuje nauke- to moze i alimenty mi Widze, ze rozegrała sie tu rozmowa kompletnie nie na temat.
Cytowac nie bede.
W momencie kiedy jestem pełnoletnia, kontynuuje nauke- to moze i alimenty mi sie od rodzicow naleza tak?

Ale zeby dostac trzeba tego chciec. Ja od rodzicow nic nie oczekuje. Jedynie co to, juz nie zaakceptowania stanu rzeczy i moich planów, co chociaz pogodzenia sie z nimi.
Nie wspomnialam, ze chce od nich jakiekolwiek pieniadze!
A wiec rzucanie mi jakimis przepisami prawnymi jest mi do niczego nie potrzebne.
alimenty od rodziców ? za co ?
leże i płacze tu
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 16:37   #224
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: 18-latka w ciazy

Cytat:
Napisane przez OdadoRadosci Pokaż wiadomość
Widze, ze rozegrała sie tu rozmowa kompletnie nie na temat.
Cytowac nie bede.
W momencie kiedy jestem pełnoletnia, kontynuuje nauke- to moze i alimenty mi Widze, ze rozegrała sie tu rozmowa kompletnie nie na temat.
Cytowac nie bede.
W momencie kiedy jestem pełnoletnia, kontynuuje nauke- to moze i alimenty mi sie od rodzicow naleza tak?

Ale zeby dostac trzeba tego chciec. Ja od rodzicow nic nie oczekuje. Jedynie co to, juz nie zaakceptowania stanu rzeczy i moich planów, co chociaz pogodzenia sie z nimi.
Nie wspomnialam, ze chce od nich jakiekolwiek pieniadze!
A wiec rzucanie mi jakimis przepisami prawnymi jest mi do niczego nie potrzebne.
Trzymam mocno kciuki. Jezeli bedziesz mieszkac z chlipakiem i on was bedzie utrzymywal ustalcie limit wydatkow i nie wydawajcie wiecej w tlustych miesiacach.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 16:52   #225
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: 18-latka w ciazy

Cytat:
Napisane przez bbrownie Pokaż wiadomość
Przestań tę dziewczynkę dezaprobować i pisać jej takie rzeczy straszne. Czy Ty masz rozum?
Jeśli tylko chce, to ze wszystkim da radę, może oddać dziecko do żłobka na czas nauki. Daj tej dziewczynce spokój wreszcie. Ja nie wiem, skąd tyle jadu w Tobie
Ona jest w ciąży, potrzebuje spokoju i dobrej rady, miłego słowa.
Kim Ty w ogóle jesteś, że uzurpujesz sobie prawo do oceniania kogoś?
Każdy ma prawo zachodzić w ciążę kiedy chce i z kim chce.
Przecież nie cofnie czasu, stało się, będzie mamą. Na cholerę te Twoje złośliwości? Dzień masz lepszy, humor Ci to poprawia, samoocenę?
Ja podziwiam tę dziewczynkę, na pewno będzie świetną mamą i na pewno da radę z nauką, wszak dziecko to potężny bodziec do tego, by się kształcić. Ma wsparcie chłopaka, jej chłopak ma pracę, oboje chcieli tego dziecka. CO CI DO TEGO?
Owszem, rozum mam. Między uszami, a nie między udami.
I przestań napieprzać tą 'dziewczynką', bo to aż niesmaczne.
I ogólnie się opanuj oszołomko.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2016-07-18 o 16:57
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 17:12   #226
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: 18-latka w ciazy

brrownie idz ty kobieto na terapie jakas twoje traumatyczne dziecinstwo wplynelo bardzo niekorzystnie na twoja psychike
z twoich postow na forum wnioskuje ze chyba odstawilas jakies leki niedawno wiec nie wiem czy nowe nie zaczely jeszcze dzialac czy powinnas rozwazyc zmiane na inne bo te ktore bierzesz napewno nie dzialaja
masz 29 lat a mentalnie przypominasz 15 latke

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2016-07-18 o 17:21
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 17:27   #227
OdadoRadosci
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 20
Dot.: 18-latka w ciazy

Owszem, rozum mam. Między uszami, a nie między udami.
I przestań napieprzać tą 'dziewczynką', bo to aż niesmaczne.
I ogólnie się opanuj oszołomko.[/QUOTE]

A ja tam wiem gdzie Ty masz rozumm. Zreszta nie interesuje mnie to, ale nie musisz dawac mi do zrozumienia, ze mam go miedzy udami. Bo mnie nie znasz. A z tego co sie orientuje, to rozum raczej jest w mozgu, a mozg w glowie- Nie wiem gdzie Ty sie uczylas, ze twierdzisz ze mozg moze byc miedzy udami...

Widzisz? To samo robicie Wy. Dalekoidace wnioski+ oczernianie mnie+ wywody, ktore sa konpletbie nie do tematu i sprawy.
OdadoRadosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 17:36   #228
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: 18-latka w ciazy

Cytat:
Napisane przez OdadoRadosci Pokaż wiadomość

A ja tam wiem gdzie Ty masz rozumm. Zreszta nie interesuje mnie to, ale nie musisz dawac mi do zrozumienia, ze mam go miedzy udami. Bo mnie nie znasz. A z tego co sie orientuje, to rozum raczej jest w mozgu, a mozg w glowie- Nie wiem gdzie Ty sie uczylas, ze twierdzisz ze mozg moze byc miedzy udami...

Widzisz? To samo robicie Wy. Dalekoidace wnioski+ oczernianie mnie+ wywody, ktore sa konpletbie nie do tematu i sprawy.
Nie znam, ale czytałam co tu napisałaś, z jakich pobudek chciałaś ciąży w wieku 18 lat, że nie zastanawiałaś się nad tym co dalej, że niby teraz 'mleko się rozlało'. To wszystko nie wskazuje na to, że kierujesz się w życiu rozumem, tylko właśnie - czym ? Ja tam też nie wiem gdzie ty masz rozum, ale sama widzisz, że raczej nie na swoim miejscu. Przestań już więc tutaj siać gównoburzę, tylko raczej zajmij się konstruktywnie swoimi problemami (czyli zacznij prosić o pomoc, na początek rodziców), bo masz ich teraz sporo. Internet ci życia nie ułoży.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2016-07-18 o 17:46
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 17:41   #229
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: 18-latka w ciazy

Bbrownie, nie zgrywaj takiego wielkiego prawnika, bo jakbyś faktycznie miała o tym pojęcie, to wiedziałabys jakie alimenty sa w takich sytuacjach zasądzane, jakieś nędzne grosze, jeśli autorka ma faceta, który będzie ja i dziecko utrzymywał, pieniądze, dla których nie warto w ogóle sobie psuć relacji rodzinnych. Ze tak Pro publico bono doradzę.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-18, 17:50   #230
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: 18-latka w ciazy

Nie znamy cię, nie wiemy również jaka dokładnie jest twoja sytuacja. To wiesz tylko ty i twój chłopak. Zakładając ten temat powinnaś być gotowa na to, że 18latka w ciąży wzbudzi kontrowersje.

Zaznaczam, że nie mam dziecka, ale napiszę, co ja bym zrobiła, gdybym się dowiedziała, że jestem w ciąży.
Najlepsze co możesz dla siebie teraz zrobić to nie czytać tej jadki tutaj, tylko na spokojnie usiąść ze swoim chłopakiem i przemyśleć kilka spraw, zaplanować wydatki. Sprawdźcie ceny wózków, fotelików, łóżeczek itp. Nie kupujcie od razu, ale obliczcie, ile musicie przeznaczyć na te podstawowe rzeczy. Czy już macie tyle oszczędności? Czy trzeba zacząć zbierać? Czy trzeba szukać pieniędzy w pomocy społecznej i innych instytucjach? Sprawdźcie jaka jest sytuacja w pobliskich żłobkach, jakie macie szanse na miejsce w żłobku.
Pieluchy, ubranka, zabawki to też jest jakiś wydatek. Mleko modyfikowane na wypadek, gdybyś nie mogła/nie chciała karmić piersią też.
A co, jeśli dziecko zachoruje i wydatki wzrosną kilkukrotnie? Albo przez chorobę dziecka jedno z was nie będzie mogło ani pracować, ani się uczyć? Na to też musicie być gotowi.
I ostatnia, chyba najgorsza rzecz, która może cię spotkać - co kiedy chłopak stwierdzi, że nie tego się spodziewał i cię zostawi? Na to też musisz być gotowa, choćby chłopak był ósmym cudem świata.
No i szkoła - nie rezygnuj, nie idź na zaoczne, spróbuj to skończyć normalnym trybem.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 17:54   #231
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: 18-latka w ciazy

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;6314801 6]Tak bardzo prawdziwe, jak wszystkie twoje wywody tutaj.
Weź już sobie daruj, bo żal czytać te spocone posty.[/QUOTE]
Żal mi Ciebie że jesteś tak ograniczona. Wiesz do czego sluzy forum? Każdy ma prawo tu wyrazić swoje zdanie i Tobie nie musza sie ono podobać. Nie chcesz czytać-nie czytaj, nie widzę problemu. Opcja ignoruj istnieje. EOT
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.

Edytowane przez dorris23
Czas edycji: 2016-07-18 o 18:12
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 18:05   #232
OdadoRadosci
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 20
Dot.: 18-latka w ciazy

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nie znamy cię, nie wiemy również jaka dokładnie jest twoja sytuacja. To wiesz tylko ty i twój chłopak. Zakładając ten temat powinnaś być gotowa na to, że 18latka w ciąży wzbudzi kontrowersje.

Zaznaczam, że nie mam dziecka, ale napiszę, co ja bym zrobiła, gdybym się dowiedziała, że jestem w ciąży.
Najlepsze co możesz dla siebie teraz zrobić to nie czytać tej jadki tutaj, tylko na spokojnie usiąść ze swoim chłopakiem i przemyśleć kilka spraw, zaplanować wydatki. Sprawdźcie ceny wózków, fotelików, łóżeczek itp. Nie kupujcie od razu, ale obliczcie, ile musicie przeznaczyć na te podstawowe rzeczy. Czy już macie tyle oszczędności? Czy trzeba zacząć zbierać? Czy trzeba szukać pieniędzy w pomocy społecznej i innych instytucjach? Sprawdźcie jaka jest sytuacja w pobliskich żłobkach, jakie macie szanse na miejsce w żłobku.
Pieluchy, ubranka, zabawki to też jest jakiś wydatek. Mleko modyfikowane na wypadek, gdybyś nie mogła/nie chciała karmić piersią też.
A co, jeśli dziecko zachoruje i wydatki wzrosną kilkukrotnie? Albo przez chorobę dziecka jedno z was nie będzie mogło ani pracować, ani się uczyć? Na to też musicie być gotowi.
I ostatnia, chyba najgorsza rzecz, która może cię spotkać - co kiedy chłopak stwierdzi, że nie tego się spodziewał i cię zostawi? Na to też musisz być gotowa, choćby chłopak był ósmym cudem świata.
No i szkoła - nie rezygnuj, nie idź na zaoczne, spróbuj to skończyć normalnym trybem.
Dziekuje. Za rade, a nie oczernianie.

Oszczednosci sa, szykuje sie ich wiecej, wiec z tym problemu nie bedzie.

A tak na marginesie- myslicie, że skonczenie liceum zaocznego jesst takie zle? Dlaczego?
OdadoRadosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 18:08   #233
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: 18-latka w ciazy

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
dorris jest inteligentna.
inaczej
Możesz przestac sie podlizywać jednej tym samym obrazajac mnie?
Jakies wzajemne kółko adoracji sie tu utworzyło widzę.

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

[QUOTE=ANKA54321;63155456]współczuję tylko temu upragnionemu dziecku przyszłości

Wizażowa wróżka
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 18:09   #234
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: 18-latka w ciazy

Cytat:
Napisane przez bbrownie Pokaż wiadomość
Przestań tę dziewczynkę dezaprobować i pisać jej takie rzeczy straszne. Czy Ty masz rozum?
Jeśli tylko chce, to ze wszystkim da radę, może oddać dziecko do żłobka na czas nauki. Daj tej dziewczynce spokój wreszcie. Ja nie wiem, skąd tyle jadu w Tobie
Ona jest w ciąży, potrzebuje spokoju i dobrej rady, miłego słowa.
Kim Ty w ogóle jesteś, że uzurpujesz sobie prawo do oceniania kogoś?
Każdy ma prawo zachodzić w ciążę kiedy chce i z kim chce.
Przecież nie cofnie czasu, stało się, będzie mamą. Na cholerę te Twoje złośliwości? Dzień masz lepszy, humor Ci to poprawia, samoocenę?
Ja podziwiam tę dziewczynkę, na pewno będzie świetną mamą i na pewno da radę z nauką, wszak dziecko to potężny bodziec do tego, by się kształcić. Ma wsparcie chłopaka, jej chłopak ma pracę, oboje chcieli tego dziecka. CO CI DO TEGO?
Ty 'dziewczynko' chyba jesteś trollem?
Oczywiście, że każdy ma prawo robić, co chce, ale musi potem ponosić konsekwencje swoich czynów. Rozsądne myślenie atutem autorki nie jest, także raczej zostanie już na utrzymaniu chłopaka, może męża. Niedługo po pierwszym dziecku będzie następne i następne. Życzę jej wszystkiego najlepszego.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 18:10   #235
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: 18-latka w ciazy

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;63157176]brrownie idz ty kobieto na terapie jakas twoje traumatyczne dziecinstwo wplynelo bardzo niekorzystnie na twoja psychike
z twoich postow na forum wnioskuje ze chyba odstawilas jakies leki niedawno wiec nie wiem czy nowe nie zaczely jeszcze dzialac czy powinnas rozwazyc zmiane na inne bo te ktore bierzesz napewno nie dzialaja
masz 29 lat a mentalnie przypominasz 15 latke[/QUOTE]
Zaczęło sie węszenie po wątkach i obrażanie osób, które mają odmienne zdanie. Cały wizaż
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 18:15   #236
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: 18-latka w ciazy

Cytat:
Napisane przez OdadoRadosci Pokaż wiadomość
Dziekuje. Za rade, a nie oczernianie.

Oszczednosci sa, szykuje sie ich wiecej, wiec z tym problemu nie bedzie.

A tak na marginesie- myslicie, że skonczenie liceum zaocznego jesst takie zle? Dlaczego?
Myślę, że powinnaś skończyć to liceum. Lepszy rydz niż nic, jak to mówią. A na razie masz wykształcenie gimnazjalne. Z takim wykształceniem pracy nie znajdziesz. A dlaczego liceum zaoczne jest gorsze niż zwykłe? Ponieważ poziom nauczania jest tam niższy, uczysz się o wiele mniej. Ale Ty i tak na naukę będziesz miała mało czasu.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 18:16   #237
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: 18-latka w ciazy

[QUOTE=dorris23;63159406]Możesz przestac sie podlizywać jednej tym samym obrazajac mnie?
Jakies wzajemne kółko adoracji sie tu utworzyło widzę.

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
współczuję tylko temu upragnionemu dziecku przyszłości

Wizażowa wróżka
Tak jest zawsze, nie przyzwyczaiłaś się? Słabsi czują się silniejsi.

W ogóle sposób, w jaki niektóre osoby się wypowiadają prosi się o punkty, ale ich oczywiście nie uświadczą.
Autorko, nic tu po Tobie, bo wszyscy wiedzą lepiej od Ciebie kim jesteś i jaka jest Twoja sytuacja-urok internetu-nie wszystko pokażesz, nie wszystko opiszesz jak byś chciała.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 18:17   #238
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: 18-latka w ciazy

[QUOTE=golgie;63159791]
Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Możesz przestac sie podlizywać jednej tym samym obrazajac mnie?
Jakies wzajemne kółko adoracji sie tu utworzyło widzę.

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------


Tak jest zawsze, nie przyzwyczaiłaś się? Słabsi czują się silniejsi.

W ogóle sposób, w jaki niektóre osoby się wypowiadają prosi się o punkty, ale ich oczywiście nie uświadczą.
Autorko, nic tu po Tobie, bo wszyscy wiedzą lepiej od Ciebie kim jesteś i jaka jest Twoja sytuacja-urok internetu-nie wszystko pokażesz, nie wszystko opiszesz jak byś chciała.
To jest dopiero dziecinne zachowanie, wrózki które przewidują przyszlość, węszenie po watkach aby tylko kogoś obrazić i skompromitować, podlizywanie sie jedna drugiej i to nagminne obrażanie autorki i innych.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.

Edytowane przez dorris23
Czas edycji: 2016-07-18 o 18:21
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 18:25   #239
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: 18-latka w ciazy

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
To jest dopiero dziecinne zachowanie, wrózki które przewidują przyszlość, węszenie po watkach aby tylko kogoś obrazić i skompromitować, podlizywanie sie jedna drugiej i to nagminne obrażanie autorki i innych.
A Ty nie masz co robić, że się tym tak przejmujesz?
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2016-07-18 o 18:27
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 18:27   #240
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: 18-latka w ciazy

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
A Ty nie masz co robić, że się tym tak przejmujesz?
Patrz zebys Ty miała co robić.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-23 11:56:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:51.