Kognitywistyka - z czym się to je? WĄTEK ZBIORCZY - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-20, 13:17   #181
brednie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 18
Dot.: Kognitywistyka - z czym się to je? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ABCEF Pokaż wiadomość
Hej Orientujecie się może, jak obecnie stoi sytuacja z poziomem na różnych uczelniach oferujących ten kierunek? Najbardziej interesuje mnie psychologiczna, filozoficzna i biologiczna strona tego tematu, ale pod kątem pracy chcę wkręcić się w User Experience Design (łączony z web developmentem i web designem). Obecnie jestem na II roku informatyki, ale materiał (takie jakby upośledzone Data Science) tak naprawdę nic mi nie daje pod kątem przyszłej pracy, i zamierzam odpuścić ten kierunek i pójść na coś, co mnie zawsze interesowało. Myślałem na razie o UJ i UW, jaka uczelnia byłaby Waszym zdaniem najlepszym wyborem?
Hej, jeśli chodzi o UX design i powiązane tematy lepszym wyborem moim zdaniem byłaby informatyka społeczna na AGH-u. Jest to nowy kierunek, prowadzony od tego roku, który dzieli się (chociaż te kwestie są ze sobą powiązane tak czy inaczej) na dwie ścieżki: projektowanie UX oraz zagadnienia zwiazane z big data. Jest to o tyle lepsza opcja, że na kognitywistyce nie uświadczysz takich przedmiotów jak design thinking czy projektowanie interfesjów, przygotowujacych cię typowo do przyszłej pracy. Na kogni, tej na UJ, jest mega dużo filozofii i teoretycznych informacji, które jeśli w ogóle, to w ułamkowym stopniu dotyczą UX.
Polecam sprawdzenie syllabusów obu kierunków i zastanowienie się, czy filozoficzne dywagacje na temat świadomosci Cię faktycznie interesują.
brednie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 19:19   #182
NaturalBlonde
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Zima
Wiadomości: 31
Kogniwistyka

Studiował albo może studiuje ktoś ten kierunek? Ciężko się dostać? Jak później jest z pracą? Czy dużo jest przedmiotów ścisłych?
*kognitywistyka
__________________

Edytowane przez NaturalBlonde
Czas edycji: 2017-04-07 o 19:50
NaturalBlonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 12:33   #183
dropsikxd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 35
Dot.: Kogniwistyka

Ja studiuję kognitywistykę w Poznaniu. To wcale nie są filozoficzne dywagacje, jak ktoś wyżej napisał o.O
Oczywiście jest filozofia- podstawy jak na większości kierunków, epistemologia, a później jeżeli ktoś chce, to filozofia umysłu lub nauki, ale tak jak mówiłam tych przedmiotów wybierać nie trzeba.
Z przedmiotów bardziej ścisłych to 3 semestry logiki, programowanie, matematyczne podstawy kognitywistyki, metodologia i statystyka, analiza i wizualizacja danych, psychometria, algorytmika, sztuczna inteligencja i sztuczne życie. Nie można zapomnieć o anatomii układu nerwowego, neuronauce, biologicznych podstawach zachowań, procesach poznawczych, percepcji. Jest trochę psychologii, językoznawstwa. Trzeba też samemu robić proste badania m.in na pracę empiryczną i napisać z tego raport.
Nas było 150 osób, aktualnie, na drugim roku, zostało 40. W pierwszym semestrze, jeżeli ktoś nie zdał chociaż jednego egzaminu- wyleciał.
Studia polecam, bardzo ciekawe i rozwijające.[COLOR="Silver"

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Blue_Chilli Pokaż wiadomość
Hej, ja chciałam tylko dodać, że trafiłam na kogni na UJ i moje wrażenia są bardzo pozytywne, chociaż to dopiero pierwsze dwa miesiące jest dużo pracy, ale zajęcia są bardzo ciekawe.
Natomiast myślę, że to nie jest kierunek dla niezdecydowanych....
Sama nie znam nikogo, kto studiowałby kogni na UAM, ale znajoma, która dobrze zna tamtejsze środowisko filozoficzno-psychologiczne bardzo odradzała ten uniwersytet - powiedziała, że kogni jest traktowana trochę po macoszemu, jako dodatek do psychologii. Oprócz tego rozmawiałam z osobą, która studiowała psychologię na UAM i ona z kolei stwierdziła, że na psychologii (i na kogni też te tendencje wg niej wpływają) jest duży nacisk na nurty pofreudowskie, ale nie wiem czy to prawda, bo jednak...Freud i kognitywistyka.....
Pierwsze słyszę, a jestem tam już dwa lata...
Znajoma jednak nie zna dobrze tego środowiska kompletne bzdury. Nie jesteśmy traktowani jako dodatek do psychologii- wręcz przeciwnie. Wykładowcy sami często podkreślają, że kognitywistyka jest bardzo dobrym i ciekawszym kierunkiem niż psychologia.

Edytowane przez dropsikxd
Czas edycji: 2017-05-20 o 12:32 Powód: bład
dropsikxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 12:43   #184
MrsPapuga
Rozeznanie
 
Avatar MrsPapuga
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 780
Dot.: Kognitywistyka - z czym się to je? WĄTEK ZBIORCZY

Studia fajne, miałem koleżanke która to studiowała, ale weźcie teraz pod uwage perspektywy pracy w przyszłości - dla mnie praktycznie nie istnieją, ale może się nie znam. Ciekawy, rozwijający kierunek z perspektywy "hobby"
MrsPapuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 16:26   #185
dropsikxd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 35
Dot.: Kognitywistyka - z czym się to je? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez MrsPapuga Pokaż wiadomość
Studia fajne, miałem koleżanke która to studiowała, ale weźcie teraz pod uwage perspektywy pracy w przyszłości - dla mnie praktycznie nie istnieją, ale może się nie znam. Ciekawy, rozwijający kierunek z perspektywy "hobby"
Jak się nie ma pomysłu na siebie, to perspektywy nie istnieją. Powstają już ogłoszenia w branży IT gdzie napisane: poszukujemy kognitywisty. Ja byłam na rozmowie o staż, byłam na pierwszym roku, powiedziałam, że studiuje kogni- byli zachwyceni. Staż otrzymałam

W każdym zawodzie nie ma perspektyw, jeżeli nie lubi się tego, co się robi. Trzeba umieć być elastycznym i się dostosować do rynku- po kogni to bardzo możliwe.
dropsikxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 12:21   #186
bettysx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 40
Dot.: Kognitywistyka - z czym się to je? WĄTEK ZBIORCZY

Odgrzewam!

Chodzi mi po głowie kognitywistyka. Jestem magistrem fizjoterapii. Trochę to wymija się z moimi zainteresowaniami, choć nie do końca.

Gdy czytam opis kierunku to dosłownie sklep z cukierkami. Praktycznie wszystko o czym lubię czytać w pigułce.

Z jednej strony kusi pójście w kierunku nowoczesnych technologii w rehabilitacji, z drugiej jest psychologia, którą traktuje trochę jak hobby. Musiałabym raczej traktować ten kierunek bardziej jako uzupełnienie pewnych informacji, pomost między np doktoratem i coś dla siebie.

Warto? Myślę o UMK w Toruniu. Ktoś jest/ był? Jakieś refleksje?
bettysx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-04 13:21:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:07.