Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-14, 17:49   #3961
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
E tam.

Dobra biblioteczka o niczym nie świadczy, tak samo jak słaba.

Może poza gustem.
Mam takie samo zdanie Coś ostatnio za często się zgadzamy
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 18:18   #3962
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Mam takie samo zdanie Coś ostatnio za często się zgadzamy
Bo my się ogólnie dość mocno zgadzamy poza kwestiami ekonomiczno-gospodarczymi i ekologicznymi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 18:30   #3963
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Bo my się ogólnie dość mocno zgadzamy poza kwestiami ekonomiczno-gospodarczymi i ekologicznymi.
Tak. Ale co do ostatniego nie jesteś denialistką klimatyczną - bo tacy stoją dla mnie w jednym szeregu z antyszczepami, płaskoziemcami i kreacjonistami szacującymi wiek Ziemi na 10000 lat (podobno 40% Amerykanów tak uważa). No może nie do końca w jednym szeregu, bo płaskoziemcy i kreacjoniści są dużo mniej szkodliwi.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 18:35   #3964
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Jak ktoś czyta cokolwiek to już w ogóle wyróżnia się na tle reszty społeczeństwa. Przypominam, że w 2018 tylko 38 % Polaków zadeklarowało przeczytanie choć jednej książki.

Krul jedynej opcji antysystemowej już zapowiedział, że chętnie skuma się z PiSem w zamian za ustawę anty-LGBT. Szybko poszło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 18:38   #3965
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Jestem przerażona wynikami. Aż mi się nie chce wierzyć. Zwycięski PIS będzie robił co chciał.
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 18:39   #3966
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 970
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

W jednym miesiącu przeczytałam cała sage zmierzch, a w drugim książkę 1000 stron o całym panowaniu Mao Zedonga.
Jestem głupia czy nie? Na kogo mam głosować?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 18:48   #3967
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87249300]Jak ktoś czyta cokolwiek to już w ogóle wyróżnia się na tle reszty społeczeństwa. Przypominam, że w 2018 tylko 38 % Polaków zadeklarowało przeczytanie choć jednej książki.[/QUOTE]To już pisałam to parę postów wcześniej (tylko podając 37%) Ale w zasadzie skoro parlament ma być emanacją społeczeństwa, to powinien je odzwierciedlać także pod kątem czytelnictwa i wykształcenia. Dlatego mimo odrazy do Leppera za jego seksistowskie wypowiedzi, miałam do niego pewną słabość jako do reprezentanta ludu z krwi i kości, z całą jego groteskową dramatycznością. I po latach mam do niego dużo więcej szacunku za jego autentyzm (do czasu wpadnięcia w łapy Tymochowicza) niż do innych politycznych demagogów i farbujących się co rusz na inne kolory lawirantów.[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87249300]Krul jedynej opcji antysystemowej już zapowiedział, że chętnie skuma się z PiSem w zamian za ustawę anty-LGBT. Szybko poszło.[/QUOTE] Alleluja i do przodu!
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-14, 19:04   #3968
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Tak. Ale co do ostatniego nie jesteś denialistką klimatyczną - bo tacy stoją dla mnie w jednym szeregu z antyszczepami, płaskoziemcami i kreacjonistami szacującymi wiek Ziemi na 10000 lat (podobno 40% Amerykanów tak uważa). No może nie do końca w jednym szeregu, bo płaskoziemcy i kreacjoniści są dużo mniej szkodliwi.
A ilu ogarnia czym jest AIDS i ogólnie choroby przenoszone droga weneryczną?
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 19:16   #3969
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A ilu ogarnia czym jest AIDS i ogólnie choroby przenoszone droga weneryczną?
Na pewno nie kościół katolicki skoro zabraniając używania prezerwatyw świadomie naraża ludzi na zarażenie.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 19:18   #3970
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Na pewno nie kościół katolicki skoro zabraniając używania prezerwatyw świadomie naraża ludzi na zarażenie.
Jak widać - nie tylko
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 19:23   #3971
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Jak widać - nie tylko
A kto jeszcze?
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-14, 19:37   #3972
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
A kto jeszcze?
Niedawno „popisalas się” wiedzą na temat AIDS.

Kontynuując temat wyborów i książek.
„Koniec PiS-u” autorstwa Kamińskiego i Morozowskiego sprzed paru lat:

„ - Czy PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele może jeszcze kiedyś wygrać wybory?

- To była ostatnia kampania, w której wyborcy PiS jeszcze wierzyli w zwycięstwo. I właśnie erozja poparcia dla Kaczyńskiego nie zacznie się na poziomie partii czy klubu, bo nikt go nie obali, chroni go statut. Ta erozja rozpocznie się na poziomie elektoratu, który już uznał, że Kaczyński jest politykiem nieskutecznym. PiS będzie się powoli zwijał, zostanie z niewielkim, choć być może stabilnym poparciem. A Jarosław będzie trwał. W tego typu partii, jaką jest PiS, lider trwa niezależnie od kolejnych przegranych. ”

Nie ma to jak być dziennikarzem TVN.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg A80CF3F6-2DC8-4CD9-8230-7289FA448934.jpg (96,3 KB, 85 załadowań)

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2019-10-14 o 19:39
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 19:46   #3973
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Niedawno „popisalas się” wiedzą na temat AIDS.
Jaką wiedzą? Skrót myślowy "umarł na / z powodu AIDS" (w domyśle z powodu powikłań) jest stosowany wielokrotnie także na oficjalnej stronie Krajowego Centrum ds. AIDS https://aids.gov.pl/ będącego agendą Ministra Zdrowia. Rozumiem, że w swojej zabawie w kazuistykę słownikową uznajesz prof. Łukasza Szumowskiego za osobę niekompetentną?

Z biologii przenieśmy się na poletko matematyki, tam Edan też jest mocny.
Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Co chwilę tu trąbiłeś, że wszyscy powinni całować buty Janusza za rzekome wybawienie od większości konstytucyjnej PiS i że Konfederacja stała się języczkiem u wagi. Tymczasem prawda jest taka, że nawet jakby Konfederacja nie weszła i jej kilkanaście głosów się rozdzieliło, to nie starczyłoby to na zrobienie 307 mandatów dla PiS.
Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Jasne, że nie. Ale jest jeszcze PSL
Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Wg late poll: PiS 239 mandatów, PSL 30, Konfederacja 13. Dla Edana (przy założeniu że PiS przejmuje nawet wszystkie mandaty Konfederacji i PSL) 239 + 30 +13 > 307
Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
pisałem, że wyniki ostateczne będą prawdopodobnie lepsze dla PiSu niż late-polle.
Z kronikarskiego obowiązku po ogłoszeniu oficjalnych wyników: dwie reguły arytmetyki Edana. Po pierwsze drobna korekta równania: 235 + 30 + 11 > 307. Po drugie (wg Edana prawdopodobnie) 235 > 239. Maturzystki i maturzyści, na razie jeszcze nie obowiązują one oficjalnie, więc jeżeli je zastosujecie na egzaminie, to podajcie chociaż źródło
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 20:23   #3974
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Jaką wiedzą? Skrót myślowy "umarł na / z powodu AIDS" (w domyśle z powodu powikłań) jest stosowany wielokrotnie także na oficjalnej stronie Krajowego Centrum ds. AIDS https://aids.gov.pl/ będącego agendą Ministra Zdrowia. Rozumiem, że w swojej zabawie w kazuistykę słownikową uznajesz prof. Łukasza Szumowskiego za osobę niekompetentną?

Z biologii przenieśmy się na poletko matematyki, tam Edan też jest mocny.Z kronikarskiego obowiązku po ogłoszeniu oficjalnych wyników: dwie reguły arytmetyki Edana. Po pierwsze drobna korekta równania: 235 + 30 + 11 > 307. Po drugie (wg Edana prawdopodobnie) 235 > 239. Maturzystki i maturzyści, na razie jeszcze nie obowiązują one oficjalnie, więc jeżeli je zastosujecie na egzaminie, to podajcie chociaż źródło
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 20:42   #3975
CzarnyBaron
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 89
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Mnie cieszy, że mój upór w oddawaniu "straconego głosu" w końcu się opłacił i z mojego województwa, będącego matecznikiem PO, przebił się wolnościowiec i narodowiec
CzarnyBaron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 20:48   #3976
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Międzynarodowi obserwatorzy OBWE skrytykowali stronniczość mediów publicznych i narrację nietolerancji podczas wyborów w Polsce:
https://www.osce.org/odihr/elections/435941
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 20:57   #3977
CzarnyBaron
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 89
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Międzynarodowi obserwatorzy OBWE skrytykowali stronniczość mediów publicznych i narrację nietolerancji podczas wyborów w Polsce:
https://www.osce.org/odihr/elections/435941
Najbardziej obrywała Konfederacja. Chociaż z drugiej strony głupota Kurskiego i TVP pozwoliła ją za darmo wypromować
CzarnyBaron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 21:18   #3978
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Chcesz czy nie, Twoja biblioteczka o Tobie świadczy, bo jest odbiciem tego, co masz w głowie. Na jej podstawie można dużo o człowieku powiedzieć. Od razy wiesz, czy ktoś się interesuje historią czy fizyką, czy interesuje go tylko własne podwórko, czy wychodzi gdzieś dalej, czy lubi się przy czytaniu intelektualnie zmęczyć, czy niekoniecznie. Jedna słaba książka nikogo nie pogrąża, ale kiedy najambitniejszymi pozycjami są lektury szkolne, a reszta to coś z pogranicza bardzo lekkich powieści i grafomanii, to już słabo.

PS Życie jest za krótkie na słabe książki.
Nic nie mówi
U mnie Muminki stoją obok Prousta, Graham Masterton obok Kosmowskiej i Grocholi, pisma Pascala obok Kinga a literatura fachowa obok jarmarcznego aniołka z gliny, który z kolei stoi przed serią o Harrym Potterze w dwóch językach w dodatku. I tak dalej. Calutka jedna ściana w półkach od podłogi do sufitu. Plus stosiki "dzieł maści wszelkiej" na podłodze. Kto wie, co można tam znaleźć, bo na wszelki wypadek nie ruszam tych chybotliwych stosów, choć bywa, że skacza po nich koty.

Czy swiadczy to o tym, że mam umysł szaleńca? Lubię serię o Ani z Zielonego Wzgórza, kocham "Małą Księżniczkę" i "Tajemniczy ogrod". To co, dziecinna jestem? Ba, przeczytałam nawet ze dwie książki Laili Shukri. To co, jestem tipsiarą (nawiasem mówiąc kiepski warsztat pisarski)?

Różnorodność w bibliotece śwadczy raczej o licznych zainteresowaniach właściciela tego całego bałaganu. A przynajmniej tak lubię sobie wmawiać

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Bo my się ogólnie dość mocno zgadzamy poza kwestiami ekonomiczno-gospodarczymi i ekologicznymi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No no! Ty nie zapominaj, z kim na miotle latasz!
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 21:29   #3979
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nic nie mówi
U mnie Muminki stoją obok Prousta, Graham Masterton obok Kosmowskiej i Grocholi, pisma Pascala obok Kinga a literatura fachowa obok jarmarcznego aniołka z gliny, który z kolei stoi przed serią o Harrym Potterze w dwóch językach w dodatku. I tak dalej. Calutka jedna ściana w półkach od podłogi do sufitu. Plus stosiki "dzieł maści wszelkiej" na podłodze. Kto wie, co można tam znaleźć, bo na wszelki wypadek nie ruszam tych chybotliwych stosów, choć bywa, że skacza po nich koty.

Czy swiadczy to o tym, że mam umysł szaleńca? Lubię serię o Ani z Zielonego Wzgórza, kocham "Małą Księżniczkę" i "Tajemniczy ogrod". To co, dziecinna jestem? Ba, przeczytałam nawet ze dwie książki Laili Shukri. To co, jestem tipsiarą (nawiasem mówiąc kiepski warsztat pisarski)?

Różnorodność w bibliotece śwadczy raczej o licznych zainteresowaniach właściciela tego całego bałaganu. A przynajmniej tak lubię sobie wmawiać
Rozmowa z 2012 roku Pawła Dunin-Wąsowicza z Jarosławem Klejnockim, dyrektorem Muzeum Literatury w Warszawie:
P. D.-W.: Czy rozdzielacie literaturę niską i wysoką?
J. K.: Nie, nie rozdzielamy tego, ponieważ jest to anachroniczne w dzisiejszych czasach. Pojęcie mainstreamu jest bardzo szerokie, ale zaznaczyć jakieś wyraziste granice?

Wracając do aktualności: dla mnie wiadomością dnia jest nie ostateczne ogłoszenie wyników wyborów w Polsce (emocje po wczoraj już opadły i zostały tylko niuanse), tylko Nobel z ekonomii za metody walki z globalnym ubóstwem. Laureatce i laureatom serdecznie gratuluję

patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-15, 04:34   #3980
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Ja tam nie wiem, ale myślę, że gdyby ludzie czytali tylko mainstreamowe bestsellery i na tej podstawie ktos by ich oceniał, to byłoby to niesprawiedliwe. Akurat jeśli jestem w księgarni to do półki z napisem "Bestsellery" podchodzę na samym końcu ( w końcu "Zmierzch" i "50 twarzy Greya" to też były bestsellery), bo z reguły to nie moja bajka jest. Ale nie krytykuję, jeśli akurat ktoś siega po książkę z takiej półki, bo nie mam do tego prawa. Są różne gusta, w tym literackie i naprawdę to nie jest moja sprawa, by oceniać co kto lubi czytać/ czyta i na tej podstawie wyrokować o danym człowieku. I jeśli ktoś próbuje to robić to zawsze przypomina mi się ten durny kawał z brodą o policjancie i logice. Bo w efekcie okazuje się, ze ja powinnam kochać Jarosława i uznawać go za swojego guru tylko dlatego, że oboje kochamy i mamy koty (uwolnić Fionę, Czarusia i Feliksa!).

W temacie: postanowiłam emocjonowac się i entuzjazmować nagrodą dla Olgi Tokarczuk a nie wynikami wyborów
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 13:04   #3981
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

To tak trochę jakby oceniać inteligencję człowieka po tym, jakie filmy ogląda.

A wypadłabym bardzo źle.

Do tego są różne rodzaje inteligencji. Mnie na przykład mądre filmy nie bawią. Nudzą mnie. Książki jak są fajnie napisane to co innego.

Ale tak na co dzień, to jestem fanką "Trudnych spraw" i kina akcji.

Moja rozrywka ma mi dać radość, od myślenia mam studia/pracę albo właśnie książki.

Też - przeczytanie czegoś prostego po mandaryńsku czy niemiecku daje większą radość niż "Nędznicy", a książka mniej wyszukana.

Oczywiście największą satysfakcję daliby "Nędznicy" po francusku, ale to zdecydowanie nie mój poziom.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość

No no! Ty nie zapominaj, z kim na miotle latasz!
Nie, nigdy!
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 14:51   #3982
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie, nigdy!
I z kim umówiona jesteś na jazdę Porsche
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 15:23   #3983
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Też - przeczytanie czegoś prostego po mandaryńsku czy niemiecku daje większą radość niż "Nędznicy", a książka mniej wyszukana.

Oczywiście największą satysfakcję daliby "Nędznicy" po francusku, ale to zdecydowanie nie mój poziom.
To tak jak u mnie, nigdy chyba nie przeczytam mojej ulubionej książki w oryginale
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 15:54   #3984
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
W temacie: postanowiłam emocjonowac się i entuzjazmować nagrodą dla Olgi Tokarczuk a nie wynikami wyborów

Przyłączam się.
Cudowny sukces i tak bardzo się czuję szczęśliwa, że osoba tak pięknie składająca słowa, dostała tą nagrodę.

Dali by jeszcze Dukajowi, ale wątpię jednak.

Niemniej jednak zaskoczyła mnie fala hejtu jaka się na nią wylała.
A już co jest lewicowego w jej pisarstwie to serio nie ogarniam. może za głupia jestem.
I jeśli tak, to zaczynam myśleć ze to dobrze. Człowieka przynajmniej cieszy piękno literatury i się w nim tapla niewinny, a nie tylko węszy spiski.:/
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 16:01   #3985
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość

Przyłączam się.
Cudowny sukces i tak bardzo się czuję szczęśliwa, że osoba tak pięknie składająca słowa, dostała tą nagrodę.
Dali by jeszcze Dukajowi, ale wątpię jednak.
Ja raczej myślałam, że jak już ktoś dostanie Nobla to Masłowska, nie pomyślałam o Tokarczuk.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 16:03   #3986
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
I z kim umówiona jesteś na jazdę Porsche
Ty to uważaj, bo jak raz wsiądę, to mnie już nie wyprosisz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 16:23   #3987
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Ja raczej myślałam, że jak już ktoś dostanie Nobla to Masłowska, nie pomyślałam o Tokarczuk.
Ale dlaczego Masłowska (poza tym, że mnie zupełnie nie zachwyca)? Chyba nie była nigdy na tzw. giełdzie, o Tokarczuk słyszało się od lat, mówi się także często o Zagajewskim. Dukaj.. sorry, ale jak dla mnie takich jak Dukaj to jest w światowej literaturze na pęczki i nie rozumiem takiego podniecania się jego prozą. Jeśli nagrodę miałby mieć Dukaj, to Sapkowskiemu należałaby się milion razy bardziej. Za to na serio marzę o Noblu dla Haruki Murakami. Poważnymi kandydatami są dla mnie też np. Karl Ove Knausgård oraz Nuruddin Farah. Zobaczymy za rok
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 16:49   #3988
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość

Niemniej jednak zaskoczyła mnie fala hejtu jaka się na nią wylała.
A już co jest lewicowego w jej pisarstwie to serio nie ogarniam. może za głupia jestem.
Chyba nie chodzi konkretnie o jej pisarstwo tylko wypowiedzi:

"W rozmowie z niemiecką Deutsche Welle mówiła: - Polska się nie odważyła przyjąć uchodźców, w związku z tym na ulicach jest biało. Wszyscy wyglądają tak samo, wszyscy mówią tym samym językiem. Polska w tej chwili skazuje siebie jakby na takie bycie pasywnym świadkiem tych dużych procesów cywilizacyjnych, które nadchodzą. Nie wchodząc w ten nurt, jesteśmy jeszcze bardziej głusi, jeszcze bardziej niemi i niewiele widzimy. To jest straszne."

"Na jednym ze spotkań z publicznością pisarka skrytykowała sposób uczenia o historii Polski: - Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów."

"Olga Tokarczuk wypowiadała się też przeciw religii w szkołach i za świeckim państwem: - Trzeba przywrócić normalną edukację szkolną opartą na nauce i wiedzy. Wprowadzenie religii do szkół uczyniło wiele złego, niwelując różnicę pomiędzy faktami naukowymi a aktami wiary. Od ponad 20 lat dzieci uczą się jednocześnie, lekcja w lekcję, o grawitacji i zmartwychwstaniu. To tworzy umysły podatne na wszelkie poznawcze manipulacje - mówiła pisarka."

A co do Nobla to kompletnie nie ma się czym dzisiaj podniecać bo to polityczna hucpa pokroju Eurowizji. Szczytem była nagroda pokojowa dla bandyty Obamy. Że już o tegorocznej nominacji dla największej wagarowiczki na świecie czyli słynnej Grety "How dare you?" nie wspomnę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 16:56   #3989
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Ale dlaczego Masłowska (poza tym, że mnie zupełnie nie zachwyca)? Chyba nie była nigdy na tzw. giełdzie, o Tokarczuk słyszało się od lat, mówi się także często o Zagajewskim. Dukaj.. sorry, ale jak dla mnie takich jak Dukaj to jest w światowej literaturze na pęczki i nie rozumiem takiego podniecania się jego prozą. Jeśli nagrodę miałby mieć Dukaj, to Sapkowskiemu należałaby się milion razy bardziej. Za to na serio marzę o Noblu dla Haruki Murakami. Poważnymi kandydatami są dla mnie też np. Karl Ove KnausgĂĽrd oraz Nuruddin Farah. Zobaczymy za rok
No na pęczki Dukajow jest, całkiem jak Lemów.
To żeś Patia pojechała. :/ ja rozumiem ze każdy ma swoich ulubieńców, niemniej jednak bez przesady.
Sapka lubię i się na nim wychowałam, ale żeby go pchać w szeregi dukajowe...to chyba trzeba o Dukaju wiedzieć ze pisze , ze coś niby SF jak Sapek i... tyle.


Swoją drogą proszę o ten pęczek dukajopodobnych, lubię to sobie poczytam i się będę cieszyć jak małpa z banana.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2019-10-15 o 16:57
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 17:13   #3990
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No na pęczki Dukajow jest, całkiem jak Lemów.
To żeś Patia pojechała. :/ ja rozumiem ze każdy ma swoich ulubieńców, niemniej jednak bez przesady.
Sapka lubię i się na nim wychowałam, ale żeby go pchać w szeregi dukajowe...to chyba trzeba o Dukaju wiedzieć ze pisze , ze coś niby SF jak Sapek i... tyle.

Swoją drogą proszę o ten pęczek dukajopodobnych, lubię to sobie poczytam i się będę cieszyć jak małpa z banana.
Wymieniłaś Lema - czy był kiedyś na poważnie nominowany do Nobla (przy całym szacunku)? Nie sądzę. To było raczej "wishful thinking" jego fanów, bo to jest uniwersalna nagroda i mało jest laureatów, których można wsadzić w nurt konkretnego genre.

Dukaj nie jest złym pisarzem (choć ja nie jestem fanką fantastyki), ale przekonaj mnie że jest lepszy i bardziej zasługuje na grudniową podróż do Sztokholmu niż np. William Gibson.

Greta pokojowego Nobla dostanie prędzej czy później, jestem przekonana. Czy to się podoba jej przeciwnikom czy nie - niech ich hejterska żółć wtedy zaleje.

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
"Na jednym ze spotkań z publicznością pisarka skrytykowała sposób uczenia o historii Polski: - Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów."
A co w tym lewicowego czy prawicowego? To po prostu historyczne fakty.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 21:34:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:17.