wszystko o laparotomii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-23, 09:15   #1
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272

wszystko o laparotomii


Dziewczyny kochane! Chciałabym zebyście w tym wątku opowiedziały wszystko co wiecie o laparotomii, jakie badania się wykonuje przed, ile cm miał operowany guz torbiel, co was bolało a co nie było bolesne(jakie badania), jakie cyznności robili przed operacją, co wam podawali, jak wam podawano narkoze, co czułyście po podaniu, co czułyście po obudzeniu, czy łatwo wam było wstać itp, czyli ogólnie wszystko!

w innych wątkach jest to tak wymieszane z laparoskopią , że pomyślałam, że tu będzie bardziej przejrzyscie.
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 11:26   #2
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: wszystko o laparotomii

Przygotowanie i prowadzenie pacjentek zarówno po laparotomii jak i laparoskopii jest podobne. Odczucia przed zabiegiem jak i po w zależności od rodzaju wykonanego zabiegu i przebiegu operacji. Leki do znieczulenia dobierane są indywidualnie do wagi, rodzaju znieczulenia, przebytych chorób, rodzaju wykonywanego zabiegu.


Po co tworzyć kolejny wątek i przepisywać jedno i to samo? Wystarczy użyć wyszukiwarki i poczytać. Nie obraź się ale ja nie widzę w tym sensu.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 12:15   #3
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: wszystko o laparotomii

Po to, żeby nie trzeba było szukać w wątkach o torbielach, bo jest tam naprawde dużo postów i żeby coś znaleźć trzeba szukać od początku, a nie zawsze każdy ma czas. z tego co widziałam i czytałam to 90% jest o laparoskopii, a o laparotomii niewiele, poza tym nie ma szczegółowych odpowiedzi na pytania, które zadaja wizazanki, bo każdy kolejny post jest odnosnie poprzednich, niektore pytania sa pomijane i nie ma na nich odpowiedzi. Mysle, że osobny wątek na temat tego typu operacji jest dobrym pomysłem, i każdy będzie miał tu przejrzyście napisane, a nie zestawiane z laparoskopią itp. Takie moje zdanie i prosze dziewczyny po laparotomii o opisywanie całego przebiegu operacji w maire mozliwosci, mysle że to w jakis sposób uspokoi dziewczyny ktore czekają na tą l. jak na wyrok;/.
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 22:28   #4
jolkajp
Rozeznanie
 
Avatar jolkajp
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 690
Dot.: wszystko o laparotomii

Myśle,ze ten watek jest potrzebny. W watku o trbielach raczej widzę w większości temat Laparoskopii. A gdzies przewleka się Laparotomia.
Szczerze Laparotomia różni sie znacznie od Laparoskopii. Laparoskopia to kilka nacieć. Z moich obserwacji w czasie pobytu w szpitalu,dziewczyny po laparoskopii wstawały tego samego dnia z łóżka,a następnego łaziły juz po korytarzach.
Ale jeśli mowa o LAPAROTOMII.
Mówię tylko z własnego doświadczenia-nie tak dawnego bo 2 tygodnie temu.
Miałam usuwane torbiele obydwu jajników-nie wspomne o wymiarach,bo giganty były... w moim przypadku potworniaki.
Gratisowo mi lewy jajnik musieli usunąć przez te dziady
Ale i tak jest dobrze.
Nie trzeba się bardzo bać. Wiadomo to operaca pod pełna narkozą. Nie pamietam leków jakie mi dawali przed operacją-chyba jakis zastrzyk żeby nie bylo zapalenia żył,potem relanium na uspokojenie.
Po operacji pierwsze 2 dni na sali pooperacyjnej minęły tak,że nie pamietam,bo bylam półprzytomna. Potem kroplówki,antybiotyki w kroplówie,przeciwbólowe czopki i ketonal(w kroplówce i zastrzykach).
Brzmi strasznie,ale nie jest tak źle.
Narkoza a raczej jej pozbycie się z organizmu było....mało miłe.....wymioty to nic miłego jak sie ma brzuch pocięty...ale bardziej niż brzuch bolały ramiona przez jakiś gaz,którego używają w czasie operacji. Co do brzuszka-daja takie znieczuleniowe i przeciwbólowe,że naprawdę nic nie boli!!!
Ja mam rozcięcie wzdłuż brzuszka na srodku -nie wszerz. Ponieważ były duże te bydlaki to tak to musieli zrobić. Od podbrzusza idzie cieniutka blizna i koło pepka troszke w lewo zawija,obok pępka. Zaszyli mnie pieknie jak można tak to nazwaćcieniutka szramka ale długa.
teraz się goi,ale z dnia na dzien zdrowieję.
Chodze po schodach,spaceruje,samoch odem jeżdżę,schylam się normalnie. ale oszczędzać się trzeba-wiadomo. nie po to jest miesiąc zwolnienia,zeby szaleć czy tańczyć lub biegać.
operacje miałam w praskim i szczerze chwale. Lekarzy ale i pielegniarki. Powinni zarabiać miliony za to jacy są oddani pracy i poswięceni swojej pasji(lekarze).
jolkajp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 19:32   #5
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: wszystko o laparotomii

a ile miały cm potworniaki? Moje okropienstwo ma 12 cm, ale nie wiem czy to potworniak czy co. Mam nadzieje ze nie usuną mi jajnika, mam dopiero 19 lat . mam andzieje ze beda mnie ciąć w poziomie a nie pionie. a po ilu dniach wyszłaś? I powied zmi jak wyglądała sprawa z cewnikiem;/, bo to mnie najbardziej przeraża...
a co do wymiocin- czytalam gdzies że jesli się je cos przed operacją to wlasnie taka jest reakcja po narkozie...
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 20:09   #6
jolkajp
Rozeznanie
 
Avatar jolkajp
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 690
Dot.: wszystko o laparotomii

Nie jadłam przed operacją od wieczora. Zresztą przed operacją serwuja lewatywe podwojnąi nic w człowieku nie zostaje. Nalezy tylko pić duzo wody dzien przed operacją.
Szłam na operację z nastawieniem że mam 1 potworka na prawym jajniku 13 cm. ani usg,ani tomografia komputerowa nie wykryła drugiego!!! Podobno podłożył się pod tego pierwszego i nic nie było widać.
Dopiero jak rozkroili to zobaczyli niespodziankę.... drugi przystojniak ten lewy miał 15 cm,po czym się okazało,że jest osadzony jakoś głęboko i ma jeszcze jakąś wypustke 8 cm.... oł jeeee.... dlatego usuneli mi lewy jajnik. To co było po prawej zostawili,żeby była szansa na dzidziusia
Ja mam 21 lat i byłam takim przypadkiem,że chyba będą się na mnie pokolenia uczyły. lekarze się dziwili,a mnie nic nie bolało.regularny okres miałam,nieobfity. Chodzący okaz zdrowia. Wyniki krwi jak zdrowa kobyła. A tu masz ci los.....
Cewnik zakładają w czasie operacji pod narkoza-nic nie czujesz jak to sobie tam jest. nie chce ci się siusiu a i tak mocz jest odprowadzany. Najmniej przyjemne jest wyjmowanie cewnika ale da się przeżyć.
Zresztą po laparotomii jest ci wszystko jedno. Człowiekowi chce się spać tylko,powoli się reaguje. Ale dają człowiekowi takie leki,że nic nie boli naprawdę.
Ja się nie bałam aż tak. Nie czytałam dużo o tych guzach/torbielach/potworniakach - jak zwał tak zwał-wolałam nie czytac wielu głupot w internecie,zdałam się na lekarzy i jestem z tego powodu zadowolona-połowa nerwów odchodzi.
Ale gdy guz jest duży jak mój to odrazu mi lekarz powiedział,że wzdłuż tną bo trzeba to wyjąć dokładnie.Ale cięcie wzdłuż jest o tyle lepsze,że mięśnie się szybciej zchodzą bo nie są przeciete w poprzek. moja blizna jest od linii majtek na środku. idzie w górę do pępka i omija pępek po lewej stronie leciutko w bok.
Jeżeli mogę pocieszyć t o tyle mamy szczęście,że jesteśmy młode i się szybciej zrastamy,latwiej dochodzimy do siebie niż osoby starsze/stare. i przy tak młodym wieku starają się lekarze,żeby blizna byla jak najcieńsza. szyją ładnie bo wiadomo młode dziewczyny,żeby nie oszpecać. Sama pani doktr,która mnie operowała stwierdziła,że pięknie jej to wyszło,że się starała jak najcieńszy szew robić. i tak jest.
A ja teraz tylko musze udac się na poszukiwania stroju kąpielowego tzw.monokini. akurat zasłania środek brzucha,gdzie mam blizne,więc nie bedzie w lato tak żle.
A do tego jajniki maja zdolnośc bardzo szybkiej regeneracji i powrotu do formy. Ja mam troszkę okrojony ten prawy,ale ratowali co sie dalo,żeby dzidzie miec kiedyś.
Jak to mój ginekolog powiedział: taka ładna dziewczyna,brać chłopaka i ostro do roboty.A my pomożemy,żeby się udało"
A tak szczerze to najwazniejsze wsparcie obok. A przeważnie partnera. ja nawet nie wiedziałam jak mnie mój kocha, póki nie stanęła przed nami taka trudna sytuacja,gdzie nie wiadomo czy bede miała dzieci albo że bedzie trzeba się dłuzej starać żeby zajśc w ciążę, stała opieka lekarska itd. A teraz co mój odpowiedzialny chłopaczek chce zrobić niedługo zaręczyny i za 2 latka ślub(chociaż to planowaliśmy długo przed tym zanim się dowiedziałam o potworach-dobrze że zdania nie zmienił jak usłyszał,że potworna Jola ma potwora ).
Ah i w szpitalu byłam od srody-operacja w piatek-i wyszłam w czwartek-tak więc 9 dni. i dostałam miesiąc zwolnienia.

Edytowane przez jolkajp
Czas edycji: 2009-05-25 o 20:14
jolkajp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 20:49   #7
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: wszystko o laparotomii

a to tej blizny nie mozna opalać? bo ja ide w poniedzialek teraz do szpitala, no i 8 lipc ana chorwacje sie wybieram.. nie wiem czy są jakies przeciwskazania.. mnie tez nic nie boli;|, ja mam 12 cm, mam nadzieje ze mi to nie urosnie;P. A powied zmi prosze czy jak wyszlas ze szpitala to moglas normalnie chodzić, sikac itp, czy bolało mocno? Skoro mowisz ze lepsze jest ciecie wzdluż to hmm^^, a przepisuja moze jakieś masci zeby ta blizna zblakła czy cos?. i jeszcze coś co mnie wprowadza w depresje:P : to ten cewnik.. co sie czuje jak go wyjmuja? ukłucie cyz co?? i ile to trwa;>:P to wyjmowanie, i cyz mozna normalnie potem sie zalatwiac.

Dobrze ze tu jestes, przynajmniej Ty jedna rozwiewas zmoje wątpliwosci i stres;/.
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-27, 18:49   #8
jolkajp
Rozeznanie
 
Avatar jolkajp
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 690
Dot.: wszystko o laparotomii

Cytat:
Napisane przez akrolinka Pokaż wiadomość
a to tej blizny nie mozna opalać? bo ja ide w poniedzialek teraz do szpitala, no i 8 lipc ana chorwacje sie wybieram.. nie wiem czy są jakies przeciwskazania.. mnie tez nic nie boli;|, ja mam 12 cm, mam nadzieje ze mi to nie urosnie;P. A powied zmi prosze czy jak wyszlas ze szpitala to moglas normalnie chodzić, sikac itp, czy bolało mocno? Skoro mowisz ze lepsze jest ciecie wzdluż to hmm^^, a przepisuja moze jakieś masci zeby ta blizna zblakła czy cos?. i jeszcze coś co mnie wprowadza w depresje:P : to ten cewnik.. co sie czuje jak go wyjmuja? ukłucie cyz co?? i ile to trwa;>:P to wyjmowanie, i cyz mozna normalnie potem sie zalatwiac.

Dobrze ze tu jestes, przynajmniej Ty jedna rozwiewas zmoje wątpliwosci i stres;/.
Blizny nie powinno sie opalac na początku-myslę,że tak ierwsze pare miesięcy,bo opalając skórę powodujemy,że sie ona rozciąga i blizna robi się wieksza-a tego chyba nie chcemy. Też nie można sie moczyc w gorącej wodzie w wannie-prysznic tylko-zeby sie skóra nie rozciągała.
Dlatego ja szukam tego kostiumu zakrywajacego środek brzucha,a jak nieznajdę to plaster w miejsce blizny i chodzic dalej

Nie bój się o cewnik. wyjmowanie trwa może 2-3 sekundy. Ni wiem jak to opisac,no takie uczucie,że jak wyciągną to sie chce odrazu jakby sikać. takie lekkie szczypniecie-ale da sie przezyć Pierwsze "sikanie" bez cewnika trwa troche długo. no bo sie tak dobrze nie czuje,boi sie napiąc mięsnie itd. Ale potem jest coraz lepiej. wizyty w łazience zajmuja troszke wiecej czasu,ale da się przezyć. Teraz jest juz normalnie u mnie.
Chodzic normalnie bez pomocy nikogo to mogłam po jakis 4 dniach. tak to pomagała albo pielegniarka,albo rodzina,albo kolezanka z sali.
Z dnia na dzień szybko się dochodzi do siebie.
Brzuch mnie nie boli. Dostałam czopki przeciwbólowe,ale bralam je 3 dni po wyjściu z operacji potem juz nie,bo az tak nie boli. wiadomo kłuje troszke raz po lewo raz po prawo.ale da sie żyć. to żaden ból. raczej lekkie ćmienie.
A co do maści jak pytałam lekarz która mnie operowała to powiedziała,że najlepiej czekac az blizna sama zrobi sie biała,bez strupkow,bo jak za wcześnie sie zacznie smarowac maściami to blizna może sie rozejśc i byc wieksza. ja mam żel contratubex i ona powiedziała,żebym nie smarowała bo jak w złym momencie posmaruje to sie zrobi wieksza blizna. więc cierpliwie poczekam az sie blizna zrobi biała i twardsza i dopiero posmaruje. czyli za pare miesiecy.

Nie masz sie czego bać
jolkajp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 19:23   #9
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: wszystko o laparotomii

no ewentualnie pareo sie zasłonie;D. troche sie przejmuje bo 9 czerwca i 12 mam egzaminy, tzn sesje -.-, a 1 ide do szpitala, wiec mam nadzieje że zdążę.. .
Powiedzmi prosze jeszcze, czy zmniejszył Ci się brzuch po tej operacji trochę, albo schudłaś cyz coś?.. Bo nie wiem czy coś sie zmienia w wyglądzie prócz blizny.
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 22:01   #10
jolkajp
Rozeznanie
 
Avatar jolkajp
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 690
Dot.: wszystko o laparotomii

schudlam-albo mi wycieli- 3 kg. różnice widze w talii. tak jakby mnie ścisneli troszkę. w stare bluzki się mieszczę. więc cos pozytywnego jest
Ale jak nie jadłam 4 dni to samo przez sie spada waga.
w brzuchu jest różnica napewno.
a ja leżałam 9 dni. jak nie zdąrzysz na egzamin to podanie do dziekanatu o przelożenie pierwszego terminu na inną date. ja tak zrobiłam i mi 4 egzaminy przesuneli;D tylko zwolnionko trzeba pokazać.

Edytowane przez jolkajp
Czas edycji: 2009-05-27 o 22:03
jolkajp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 22:17   #11
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: wszystko o laparotomii

no wlasnie wiem, tylko ze ja juz z jednym rozmawialam i mam termin na wrzesien jesli eventualnie nie zdąże.. ale mysle ze w spzitalu sie troszke poucze przed operacja i po- jak bede miec siłe;P.

a ja wlasnie nie wiedzialam czemu chudne a brzuszek jest taki wzdety;/ - to chyba przez tę moja 12cm torbiel;/.. przynajmniej po bede chudsza;D. kurcze chciałabym już być po . Troche sie wystraszylam tym przebudzeniem z narkozy;/. Mamnadzieje ze ja nie bede tak reagowac na nią;p. A mialaś jakieś badanie ginekologiczne w spzitalu robione?
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-27, 23:00   #12
jolkajp
Rozeznanie
 
Avatar jolkajp
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 690
Dot.: wszystko o laparotomii

ja miałam zawsze wzdęty brzuch ale uwazałam,ż etaka moja natura miec bebeszek
A co do narkozy to większośc reaguje wymiotami,ale to dobrze bo szybciej sie organizm oczyszcza.

nie licz,ze sie pouczysz...ja wzielam ksiazki i notatki i nie tknelam ich. mysli si eo wszystkim alenie o nauce-a przewaznie po operacji...lepiej ksiazke ciekawa poczytac.

juz w samym szpitalu mialam badanie ginekolog. dzien przed operacja. i potem po operacji jak juz mialam wyjsc.ale codziennie kontrola lekarzy na obchodzi eczy brzucho jets okej i szew.

Edytowane przez jolkajp
Czas edycji: 2009-05-27 o 23:01
jolkajp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 23:14   #13
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: wszystko o laparotomii

chozi mi czy takie dopochwowe cyz coś;/. mi chyba nie moga robić bo jeszcze nie współżyłam, a mam nadzieje ze przez odbyt tez badac nie beda;/ tylko usg;p. tak zoabcza potem co mam w brzuchu.. na wszelki wypadek wezme notatki, moje ambicje chęci zdania egzmainu są naprawde wielkie;p. dam rade, myślę. a zdjecie szwów boli?
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 18:01   #14
jolkajp
Rozeznanie
 
Avatar jolkajp
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 690
Dot.: wszystko o laparotomii

nie wiem jak ciebie zbadaja. Ja miałam w szpitalu normalne badanie ginekologiczne-łapkami. A co do badania przez odbyt-też mnie lekarz wczesniej badał,żeby zobaczyć czy guz ucika kiszki-i powiem ci,że gdybym nie patrzyła to bym sie nie zorientowała,że mnie tam bada-lekarz uzywa specjalnego żelu zeby nic nie bolało-więc spokojnie
A nie miałas przed skierowaniem do szpitala nakazu zrobienia badań np.krwi,ca125, rentgen klatki piersiowej. ja miałam i do tego miałam tomografie komputerową w taki tunel mały wjezdżałam i mnie swietlili już nie licz eile przed operacja mnie lekarzy badało,chyba 3-ech.
A usg u mnie pokazało,że jest guz i tylko tyle.
jolkajp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 19:39   #15
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: wszystko o laparotomii

kazali mi tylko grupe krwi, markery czyli ca125, przeciwciała(żóltaczka), testosteron i w sumie tyle. ale tomografi nie mialam o.O , moze tam beda mir obić niektore badania? Przekonamy się...

ps. ile nosi sie szwy i czy ich ściaganie boli?;/
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 22:22   #16
jolkajp
Rozeznanie
 
Avatar jolkajp
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 690
Dot.: wszystko o laparotomii

Szwy miałam tydzień. ale z tego co słyszałam to 7-9 dni sie nosi. ja wyszłam ze szpitala we czwartek i w piątek na zdjęcie szwów musiałam przyjeżdżać,a raczej mnie przywieźli bo sama sie nie nadawałam,troszke słaba byłam
nie boli zdejmowanie,raczej troszke kłuje albo szczypie lekko. ja miałam 12 szwów. da sie przezyc. więcej narobiłam strachu niż to warte
jolkajp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 06:20   #17
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: wszystko o laparotomii

dzieki kochana za te wszystkie informacjie;* Dzieki Tobie mniej sie boje i wogole lotto mi to, ale kurcze pewnie w szpitalu bede sie trząść jak galaretka;P.
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 16:53   #18
jolkajp
Rozeznanie
 
Avatar jolkajp
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 690
Dot.: wszystko o laparotomii

e tam dadzą ci relanium i pojdziesz spać i nie będziesz się denerwowała
jolkajp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 11:04   #19
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: wszystko o laparotomii

a jeszcze... :P czy mialas jakis woreczek przy brzuchu czy cos?? i czy mialas jakąś swoją technikę wstawania?? w ogole nie wyobrazam sobie jak ja wstane po operacji np i do lazienki.. przeciez mnie to bedzie ta rana bolec to jak ja sie wysikam czy cos?... nie ede mogla sie schylic ani nic.. przeraza mnie to o.O.. a cyz dostalas okres jakos po operacji?

a operował Cie ordynator czy zwykły ginekolog?
__________________
bum szakalaka

Edytowane przez akrolinka
Czas edycji: 2009-05-30 o 13:15
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-30, 15:16   #20
jolkajp
Rozeznanie
 
Avatar jolkajp
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 690
Dot.: wszystko o laparotomii

po operacji masz cewnik-sikać nie bedzie ci sie chciało. a wyjmą go dopiero jak bedziesz w stanie wstawać. a jak wstawac? hmm. ramionami wiecej pracy i nogami i sie da radę. samo jakos sie robi co do innych woreczków to nie wiem.byłam pół przytomna na brzuch nie patrzylam,ale pewnie cos miałam.
sikanie nie bolitylko powolutku leci bo w stresie to sie tak robina początku to i tak nie pojdziesz do łazienki. tylko na basenik. obok łóżeczka. ale po wyjeciu cewnika mi się bardzo mało chciało sikać na początku.bo po operacji nie pije sie nic.nie mozna.tylko zwilżyc usta lub jednego lyczka wody. nie wiem czemu tak.ale tak jest.
RANA NIE BOLI. Mówiłam ci,że takie masz leki,że nic nie boli. bardziej niemiło po operacji to wspominam wymiotowanie niz brzuch,który był znieczulony. i aż tak nie bolał. schylanie sie to ja 5 dni po operacji ćwiczyłam.a raczej kuscanie.ale po 2 tygodniach juz sie schylam,chodze prędko po schodach. dasz radębez paniki
Okresu jeszcze nie mam. Po operacji troszke krwawiłam,jakby na koniec okresu,ale to podobno normalne po takiej operacji. teraz mam 2-3 miesiące czekania na okres. więc musze sie uzbroic w cierpliwość. ale wszystko zalezy od organizmu.nikt nie jest taki sam.
co do operowania.Operator była pani doktor ginekolog jakiegoś 2 stopnia?? połonik i cos tam. nie mam pojecia kim byłaa w asyscie jeden ginekolog i mój przystojniaczek-tak nazwałam Pana OrdynatoraAle tytułów ich Ci nie powiem,bo nie wiem dokładnie.

a dzis się dowiedziałam od mojej mamy,ze córka znajomej też zrobiła ostatnio usg i ma potworniaka 12 cmx12cm. i że lekarz kazał usuwać a potem w ciążę zachodzić. hi hi. i też w mooim wieku. masakra,że tego potworniaka pełno jest. brrrrr.... czarnobyl wychodzi ;D

Edytowane przez jolkajp
Czas edycji: 2009-05-30 o 15:19 Powód: zawsze zapomne cos dodać ;)
jolkajp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 17:22   #21
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: wszystko o laparotomii

ja ide 1 czerwca- w dzień dziecka, jak na złość:P, do szpitala, a równy miesiąc pozniej mam 20 urodizny i jak mi powiedzą ze mam w ciąże zajśc to ich puknę:P! bez pracy, własnego mieszkania, studiów ja mam miec dziecko ?o.O chyba ich coś..^^. a powied zmi miałaś coś w gardle, bo ja slyszalam że jak jest narkoza jak budza z narkozy to niektórym wyjmują jakaś rurke z gardłą o.O. Ale o co chodzi to nie wiem ;p. a jak wymiotywałaś to dali Ci cos nie iwem miske czy co, i to od razu jak otworzylas oczy to Cie wzieło??:P raczej wątpie żeby dali sobie zabrudzić miejsce w ktorym pracuja a Ty lezysz, wiec pewnie coś dają. A wogole to skąd wymiotowanie, przecież się nic nie je, tylko jest kroplówka, a narokoza to tez żadne jedzenie i nie osadza się w żoładku chyba?;p
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 19:38   #22
jolkajp
Rozeznanie
 
Avatar jolkajp
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 690
Dot.: wszystko o laparotomii

Cytat:
Napisane przez akrolinka Pokaż wiadomość
ja ide 1 czerwca- w dzień dziecka, jak na złość:P, do szpitala, a równy miesiąc pozniej mam 20 urodizny i jak mi powiedzą ze mam w ciąże zajśc to ich puknę:P! bez pracy, własnego mieszkania, studiów ja mam miec dziecko ?o.O chyba ich coś..^^. a powied zmi miałaś coś w gardle, bo ja slyszalam że jak jest narkoza jak budza z narkozy to niektórym wyjmują jakaś rurke z gardłą o.O. Ale o co chodzi to nie wiem ;p. a jak wymiotywałaś to dali Ci cos nie iwem miske czy co, i to od razu jak otworzylas oczy to Cie wzieło??:P raczej wątpie żeby dali sobie zabrudzić miejsce w ktorym pracuja a Ty lezysz, wiec pewnie coś dają. A wogole to skąd wymiotowanie, przecież się nic nie je, tylko jest kroplówka, a narokoza to tez żadne jedzenie i nie osadza się w żoładku chyba?;p
No ale czasem ciąża to jedyny sposób na pozbycie sie jakis przypadłości. Ze mna leżała dziewczyna,która miała torbiel endometrialna usuwana ale laparoskopie miała. i jej babka powiedziała,że mozna zastosować zastrzyki jakies kuracje ale najlepiej to zajśc w ciąże i to szybko. a dziewczyna minute przed wizyta doktor z wypisami dla nas mówiła mi,ze jest taka roztrzepana i nieodpowiedzialna mimo 26 lat,że jej kolezanki to tylko domek,dzieci,kosciółek.a ona taki szałaput. no to jej pani doktor doradziła dziecko Ale to tak na marginesie.

chyba w gardle rurke miałam,napewno.Ale nie pamiętam jak ją wyjmowali,bo oni to robia na sali operacyjnej jak wybudzaja z narkozy powoli. ja pamiętam tylko jak otworzylam oczy,zobaczyłam swiatła nade mna,jakąs głowe i znów odpłynęłam.potem pamiętam,że mnie przekładali na łóżko obok,słyszałam co mówiła do mnie jakas pani,i pamiętam jak cos mi przy buzi robili ale nie wiem co. Pamietam tylko słowa :wypluj i dalej odpłynęłam. Potem obudziłam się na sali.

Jak się obudziłam miałam maseczke z tlenem. tak sobie oddychałam. łatwiej sie wtedy oddycha,ale po jakims czasie mnie zmulił ten tlen i zdjełam chyba ok 17stej.A miałam maseczke od 11.45 jak sie skończyła operacja.
Dopiero po jakims czasie mnie zmuliło.Ale tam sa dzwonki kolo łóżka,że jak cos się dzieje to naciskasz i przybiega ktoś.A miseczka na wymioty jest koło twojej głowy.tzw. nerka(bo w takim kształcie)i czeka w pogotowiu.więc oto sie nie martw. pani pielegniarka czuwa w pogotowiuA narkoze się wymiotuje bo to przeciez trucizna dla organizmu i jej się nie toleruje. a najłatwiej zwymiotować. ale sa osoby,które nie wymiotuja. moja babcia np.nie wymiotowała jak miala kiedys narkozę,ale jak zjadła to jej sie tak odbiło,i wypluła tak jakby koreczek zielony-co sie okazało lekarz powiedział,ze to narkoza się tak zbiła. więc nie wiem. ale wiekszośc osób wymiotuje z tego co słyszałam.i to lepiej.szybciej sie dochodzi do siebie jak nie ma tej trucizny w sobie.
jolkajp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 21:13   #23
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: wszystko o laparotomii

czytam te wszystkie Twoje wpisy po olei i sie uspokajam, ale coś mnie przeraża,ale nie wiem co haha;p. a ciekawe co dziewczyna ma zrobić jak chłopaka nie ma, a radza jej w ciaże zajsc haha;D. masakra ;|. a to ja nie iwedzialam ze narkoza to trucizna o.O , matko przeraża mnie to;p. a sam zabieg wycięcia mowili Ci ile trwał?

i czy mialas robione to badanie histopa coś tam?:P
__________________
bum szakalaka

Edytowane przez akrolinka
Czas edycji: 2009-05-30 o 21:38
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 22:39   #24
jolkajp
Rozeznanie
 
Avatar jolkajp
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 690
Dot.: wszystko o laparotomii

Niewiem czy narkoza to trucizna,ale tak sbie to wytłumaczyłam samabo człowiek by tak nie reagował na cos naturalnego dla organizmu.
Moja operacja trwała tak 1,5 godziny i podobno ciezka,więc długo to trwało.
No tej dziewczynie co leżała ze mna lekarz powiedziała.nie wiem czy masz chłopaka nie chodzi o szukanie meża ale znajdz ojca dla dziecka chociaz. Masakra co ci lekarze gadają.... Zrób sobie dziecko bez chłopa
a wyniki badań histopatologicznych to 2 tygodnie się czeka po operacji. ja już swoje odebrałam we wtorek i wychodzi na to,że to nie było nic złośliwego. więc jestem prawie zdrowa
jolkajp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 22:58   #25
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: wszystko o laparotomii

mam nadzieje ze nie bede miala endometriozy czy cos takiego;/;p. Ostatine pytanie(tak myslę:P) : Czy musialas sie golić w wiadomym miejscu? i co musialas ze sobą wziąć? lepsza piżama, koszula,czy to ma znaczenie w ogole?:P. jakąś wode?;p. podpaski ? bo rozmawialam przez tel. z polozna to mowila z eoni tu na miejscu raczej maja takie higieniczne srodki jakby co, no ale nie wiem;/.
Lewatywe sama sobie robiłaś, dawali jakies tabletki na przeczyszczanie, czy jak ? a jak wymiotowalas to czułaś rwanie brzucha bo mowilas ze to bylo w sumie najgorsze ;> ale pisalas z emialas srodki przeciwbolowe wiec jak to jest?
ale si ekurcze boje, wlasnie przed chiwla zmacalam se tego guzotorbielanowotwora podobno niezlosliwego;p, i duzy dosc jest i go czuje bo taka goreczk amalutka;p. po drugiej stronie tak nie ma;/. Ehh dziadostwo;/. boje sie ze do poniedzialku mi peknie;/. Chce byc już po!:P.

wieciej pytan nie mam, temat chyba wyczerpany aż do bólu;D
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 23:28   #26
jolkajp
Rozeznanie
 
Avatar jolkajp
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 690
Dot.: wszystko o laparotomii

Cytat:
Napisane przez akrolinka Pokaż wiadomość
mam nadzieje ze nie bede miala endometriozy czy cos takiego;/;p. Ostatine pytanie(tak myslę:P) : Czy musialas sie golić w wiadomym miejscu? i co musialas ze sobą wziąć? lepsza piżama, koszula,czy to ma znaczenie w ogole?:P. jakąś wode?;p. podpaski ? bo rozmawialam przez tel. z polozna to mowila z eoni tu na miejscu raczej maja takie higieniczne srodki jakby co, no ale nie wiem;/.
Lewatywe sama sobie robiłaś, dawali jakies tabletki na przeczyszczanie, czy jak ? a jak wymiotowalas to czułaś rwanie brzucha bo mowilas ze to bylo w sumie najgorsze ;> ale pisalas z emialas srodki przeciwbolowe wiec jak to jest?
ale si ekurcze boje, wlasnie przed chiwla zmacalam se tego guzotorbielanowotwora podobno niezlosliwego;p, i duzy dosc jest i go czuje bo taka goreczk amalutka;p. po drugiej stronie tak nie ma;/. Ehh dziadostwo;/. boje sie ze do poniedzialku mi peknie;/. Chce byc już po!:P.

wieciej pytan nie mam, temat chyba wyczerpany aż do bólu;D
ja się depilowałam-lepiej dla mnie,dla lekarza i w ogóle zawsze to robię wiec wydaje mi się to bardziej estetyczne.
Najlepsza koszula dosyć lużna po operacji. zeby był łatwiejszy dostep do ciebie jak lekarz bedzie chcial cie obejrzeć.
wode napewno,ale najlepsza z takim dziubkiem sportowym,bo nie trzeba wstawac do picia itd.na leząco możesz popic.
ja podpaski miałam na wszelki wypadek.
a co do szpitala-swje sztucce najlepiej żeby nie prosic się co posiłek,kubek do picia,mała łyzeczka,woda,papier toaletowy,przybory do mycia. napewno reczniki-duzy i mały do rąk,buzi, szczoteczka do zebów i pasta-pierwsze co kazali mi zrobic to umyc ząbki po wymiotowaniu jak juz wstawałam. gumka do włosów

Lewatywę robi pielegniarka. wpuszcza płyn a ty za chwiile na kibelekdasię przezyć...ale duzo papieru wtedy trzebaJak bedziesz ju "po" to zrozumiesz powiedzenie "lewatywa dobra na wszystko"

Wymioty były najgorsze,ale szybko sie o nich zapomina. brzuch byl znieczulony ale wiadomo wymioty wiaza się z rwaniem brzucha i to jest najgorsze,ze tu cie rwie a tu ci sie odbija i musisz jakos sie wyrzygac....eh...bleeee.. . ale da się przezyc. jak ja przeżyłam 5 razy wymiotowanie co jakies 10 minut to i ty przezyjesz
Trzymaj się i napisz jak juz bedziesz po wszystkim
jolkajp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 08:12   #27
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: wszystko o laparotomii

swoj papier toaletowy trzeba?! o.O

niee ja tego nie przeżyje o.O. ja myslalam ze jak sie wymiotuje to ze 2 razy, a nie 5 o.O. masakra<BECZY>:P.

ok jak dotrwam to napisze haha;P
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 21:08   #28
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: wszystko o laparotomii

JolkaJP miałaś dren może?? Bolało itp??
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 23:27   #29
jolkajp
Rozeznanie
 
Avatar jolkajp
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 690
Dot.: wszystko o laparotomii

Cytat:
Napisane przez akrolinka Pokaż wiadomość
JolkaJP miałaś dren może?? Bolało itp??
Dren?? eee.... nic mi o tym nie wiadomo. jeżeli to sie robi 'bez narkozy" to chyba nie miałam.
jolkajp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 09:48   #30
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: wszystko o laparotomii

dren to taka rurka ktora od brzucha idzie do jakeigos woreczka;p. wogole jaki koszmar tym wszystkim miałam.. najlepsze ze operacji jeszcze nie miałam. choc lezalam 3 dni w szpitalu.. i chyba bede miec laparoskopie, a jak sie im naprawde nie uda to laparotomie poziomą.. masakra. ;|
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-06 18:04:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:10.