Taniej Zjeść w Domu czy na Mieście? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-07, 19:09   #31
zielonaherbata1983
Raczkowanie
 
Avatar zielonaherbata1983
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: miejsce piękne i pachnące
Wiadomości: 193
Dot.: Taniej Zjeść w Domu czy na Mieście?

Cytat:
Napisane przez MaciejW Pokaż wiadomość
http://marketmoney.pl/artykuly/obiad....html?rfguidfo

Czytam taki art.
I powiedzcie mi czy wg was osoba samotna ( jak to brzmi ;p) - jedna osoba ma gotować sobie samemu w domu czy lepiej jeść w barach restauracjach ? W artykule wszystko spoko wyliczenia itp ,ale gotować samemu dla siebie mi się zwyczajnie nie Chce . Jak z tym u was ?
Ja mam blisko pracy i również blisko domu bar w którym zjesz zupę dnia za 4 zł. Bez mięsa ale dużą pełną bulionówkę. to dla mnie opcja jak nie wezmę do pracy jedzenia. Ale mi miska zupy w domu wychodzi taniej i jest o niebo lepsza i zdrowsza(bo jak się domyślamy w barze masz z najtańszych składników zrobione jedzenie). Kilometr od domu mam też bar mleczny gdzie zupa kosztuje 2,5, a dwudaniowy obiad jarski masz za 7 zł, a mięsny za 11, do obu kompot. To są dla mnie takie wyjścia awaryjne. Generalnie w domu zawsze mam przygotowany posiłek, ponieważ bardzo przejmuję się tym co jemy i staram sie jak najlepiej dopierać składniki. W domu jednak nawet dobrej jakości jedzenie wyjdzie taniej, jeśli gotujesz dla kilku osób.
zielonaherbata1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 14:06   #32
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Taniej Zjeść w Domu czy na Mieście?

Zalezy co sie robi w sumie. Wiadomo, że jakis szybki makaron czy cos bedzie zawsze tansze 2w domu, ale bardziej wymyslne dania niemal zawsze okazą sie kosztowniejsze do samodzielnej roboty. Oczywiscie np. wydajac te 70 zł na składniki na domowe sushi ma sie porcje na 4 osoby, wiec to tez troche inaczej.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-23, 10:38   #33
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: Taniej Zjeść w Domu czy na Mieście?

Wiadomo, że w domu. Zwłaszcza przy 2 osobach. My prawie nie wychodzimy na miasto, na jedzenie i tak wydajemy sporo (staramy się kupować wszystko lepszej jakości, nie najtańsze, czytamy składy), ale też oszczędzamy o wiele więcej niż gdybyśmy codziennie stołowali się na mieście. O aspektach zdrowotnych nie wspomnę, dobre żarcie w dobrej knajpie nie kosztuje 10 zł, już tak się nie da, nie przy tych cenach półproduktów, kosztach prowadzenia lokalu, mediach i pensjach pracowników.
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-23 11:38:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.