Pomyłka przy braniu tabletek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-29, 13:37   #1
czarnucha111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Question

Pomyłka przy braniu tabletek


Witam mam problem-prosze napiszcie mi bo niewiem co teraz robic!A wiec tak w tym miesiacu zaczelam stosowac tabl.antykoncepcyjne yasmin-tyle ze zaczelam je zle brac(o czym dowiedzialam sie dopiero wczoraj) zamiast od pierwszego dnia miesiaczki zaczelam brac od ostatniego,potem w 9 i 10 dniu stosowania ich odbylam stosunek z wytryskiem w srodku-bo myslalam ze jestem zabezpieczona-czy moge byc w ciazy?czy te tabletki dzialaly?Dodam ze pierwszy dzien miesiaczki byl 12 kwietnia a od 16 kw.biore tabl.a stosunki odbyly sie w dni 24,25 i zaraz po nich rano zauwazylam plamienie jakbym dostala miesiaczki-i utrzymuje sie to do dzis!Co robic teraz,jak to zatrzymac jezeli okaze sie ze jestem zaplodniona? -prosze pomozcie!
czarnucha111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 13:52   #2
czystytlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 171
Dot.: Pomyłka przy braniu tabletek

jest tak ,że możesz zacząć brać tabletki od 2 do 5 dnia cyklu także, tylko przez pierwsze 7 dni musisz się dodatkowo zabezpieczać.ja sama nie wiem czy zaczęłam je brać w pierwszym dniu cyklu bo mam plamienia, wzięłam pierwszą tabletkę jak miałam już normalne krwawienie i czekaliśmy 7 dni z seksem, za parę dni powinnam mieć okres:P

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Wy czekaliście 9 dni tak? jeśli miałaś okres 5 dni to nie możesz być w ciąży, dostałaś okres?
czystytlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 14:12   #3
czarnucha111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: Pomyłka przy braniu tabletek

Tak ,my czekalismy 9 dni,przez 9 dni bralam juz tabletki i dopiero odbyl sie stosunek,teraz zostalo mi jeszcze 7 tabletek i potem powinnam dostac okres-ale wczoraj dzwonilam do lekarza pytac o te plamienie i powiedzial mi ze zle zaczelam brac tabl. bo pierwsze opakowanie bierze sie w pierszym dniu cyklu a juz te nastepne w ostatnim i ze one moga w tym miesiacu nie dzialac-czy to mozliwe,zeby po tylu dniach nie dzialaly?odchodze od zmyslow,niewiem co myslec?czy moge byc w ciazy mimo ze biore tabletki? a i jeszcze zapomnialam dodac ,ja dostalam dziwne plamienie ale to nie miesiaczka,podobno w pierwszym miesiacu stosowania tabletek takie moga byc skutki uboczne

Edytowane przez czarnucha111
Czas edycji: 2009-04-29 o 14:16
czarnucha111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 14:22   #4
czystytlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 171
Dot.: Pomyłka przy braniu tabletek

o kurka ja zaczęłam brać pierwszą nie w pierwszym dniu plamienia, ale czytałam na necie ,i w ulotce jest, że można też zacząć brać od 2-5 dni cyklu, ja bym się mieściła w tym przedziale. ja biorę Yasmin i tam nie jest napisane czy pierwsza tabletka czy nie tylko dni tygodnia.ja myślę, że nie będziesz w ciąży. po za tym dziewczyny pisały na tym forum ,że też nie brały pierwszego dni plamienia tylko normalnego okresu i w ciąż nie były, więc myślę, że nie ma co panikować narazie. ja dzisiaj biorę ostatnią tabletkę i zobaczymy. Jak będzie dzidzia to źle nie będzie, już taka bardzo młoda nie jestem:P

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

plamienia też miałam nawet z 10 dni po okresie, to normalne w pierwszych miesiącach.
czystytlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 14:28   #5
alcatella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 611
Dot.: Pomyłka przy braniu tabletek

Cytat:
Napisane przez czarnucha111 Pokaż wiadomość
Tak ,my czekalismy 9 dni,przez 9 dni bralam juz tabletki i dopiero odbyl sie stosunek,teraz zostalo mi jeszcze 7 tabletek i potem powinnam dostac okres-ale wczoraj dzwonilam do lekarza pytac o te plamienie i powiedzial mi ze zle zaczelam brac tabl. bo pierwsze opakowanie bierze sie w pierszym dniu cyklu a juz te nastepne w ostatnim i ze one moga w tym miesiacu nie dzialac-czy to mozliwe,zeby po tylu dniach nie dzialaly?odchodze od zmyslow,niewiem co myslec?czy moge byc w ciazy mimo ze biore tabletki? a i jeszcze zapomnialam dodac ,ja dostalam dziwne plamienie ale to nie miesiaczka,podobno w pierwszym miesiacu stosowania tabletek takie moga byc skutki uboczne
Nie znoszę takich stwierdzeń: "biorę tabletki i mogę zajść w ciążę????", a to, że bierze je niezgodnie z ulotką to już przecież nieważne

Wracając do rzeczy. Nie wiem jak w Twojej ulotce od tabletek, ale w większości znaleźć można stwierdzenie, że gdy przyjmie się 1wszą tabl. w 1wszym dniu miesiączki zabezpieczenie jest od razu, a gdy weźmie się między 2 a 5 dn. cyklu trzeba zabezpieczać się dodatkowo tydzień, bo dopiero po wzięciu 7 tabletek mamy pełne zabezpieczenie.

Zadzwoniłaś do ginekologa, powiedział Ci co na ten temat myśli. Zajrzyj teraz do ulotki swoich tabletek i przeczytaj, co mówi na temat rozpoczęcia stosowania tabletek. Dlaczego uważasz, że dziewczyny z forum internetowego są bardziej kompetentne od Twojego lekarza i ulotki Twojego leku?... I po pierwsze i najważniejsze: dlaczego nie zapoznałaś się dokładnie z ulotką zanim zaczęłaś łykać pigułki?
__________________






alcatella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 14:39   #6
czarnucha111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: Pomyłka przy braniu tabletek

Sluchaj tu nie chodzi o to ze uwazam ze dziewczyny sa bardziej kompetentne od mojego lekarza-tylko chcialam sie upewnic i dopytac poniewaz ja dzwoniac do lekarza zadzwonilam w innej sprawie,i przy okazji zapytalam o tabl.zdazyl mi powiedziec co mysli i ze zle je biore-spieszyl sie bo byl na dyzurze,wystrzaszylam sie i teraz staram sie popytac gdzie sie da.A ulotki nie czytalam poniewaz tabl.kupilam za granica,nie dali mi jej-nie pytalam tez sama o nia poniewaz bylam pewna-ale sie pomylilam,jak kazdy czasem ,i niemam skad teraz na ten temat poczytac -dlatego jestem tutaj i staram sie dowiedziec,wszystkiego co sie da na ten temat
czarnucha111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 14:42   #7
czystytlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 171
Dot.: Pomyłka przy braniu tabletek

nic się nie stresuj, będzie dobrze. moim zdaniem dobrze zaczęłaś brać skoro ulotka mówi, że można zacząć brać od 2-5 dni.co się tym tam stresujesz:P
czystytlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-29, 17:24   #8
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Pomyłka przy braniu tabletek

Cytat:
Napisane przez czystytlen Pokaż wiadomość
nic się nie stresuj, będzie dobrze. moim zdaniem dobrze zaczęłaś brać skoro ulotka mówi, że można zacząć brać od 2-5 dni.co się tym tam stresujesz:P
dziewczyna wyraznie napisala, ze sie nie zabezpieczyla dodatkowo, a w ulotce jest napisane ze jesli w tych dniach sie wezmie, to zabezpieczenie jest dopiero po 7 dniach.

Czarnucha, to jest ogromna nieopowiedzialnosc brac sie za tabletki nie wiedzac jak ich uzywac! I w ogole nie rozumiem, jak można nie dostac ulotki do leku??
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.

Edytowane przez Neciak89
Czas edycji: 2009-04-29 o 17:26
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 17:46   #9
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Pomyłka przy braniu tabletek

skoro to bylo 8 i 9 dni to nie ma co sie stresowac nalezy zabezpieczac sie przez 7 dni, a u ciebie minal ten czas -> ulotka

plamienia moga sie zdarzyc, jesli sie plami to oznacza ze tabletki sa zle dobrane, ale nalezy brac 2-3 opakowania zeby organizm sie przyzyczail. plamic mozna rownie z przy braniu antybiotyku. -> ulotka

jesli nie masz swojej to przeczytaj uniwersalna z forum
swoja droga ja zawsze mialam ulotke w opakowaniu i przeczytalam ja z 5 razy wnikliwie, nie mialam wtedy internetu gdy zaczynalam

nawet lepiej przeczytac ulotke niz sugerowac sie opinia lekarza ale w tym przypadku lekarz mial racje - zle zaczelas. ale ja tez tak zaczelam bo ja wyciagalam spirale i w ten sam dzien kupilam pigulki, a to byla koncowka okresu

tak czy inaczej : szczescie w nieszczesciu
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 18:13   #10
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Pomyłka przy braniu tabletek

Ja plamilam 10 dni od zaczecia tabletek nie ma co sie stresowac.
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 11:57   #11
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Pomyłka przy braniu tabletek

Cytat:
Napisane przez czystytlen Pokaż wiadomość
o kurka ja zaczęłam brać pierwszą nie w pierwszym dniu plamienia, ale czytałam na necie ,i w ulotce jest, że można też zacząć brać od 2-5 dni cyklu, ja bym się mieściła w tym przedziale. ja biorę Yasmin i tam nie jest napisane czy pierwsza tabletka czy nie tylko dni tygodnia.ja myślę, że nie będziesz w ciąży. po za tym dziewczyny pisały na tym forum ,że też nie brały pierwszego dni plamienia tylko normalnego okresu i w ciąż nie były, więc myślę, że nie ma co panikować narazie. ja dzisiaj biorę ostatnią tabletkę i zobaczymy. Jak będzie dzidzia to źle nie będzie, już taka bardzo młoda nie jestem:P

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

plamienia też miałam nawet z 10 dni po okresie, to normalne w pierwszych miesiącach.

MOŻNA brać od 2-5 dnia ale TRZEBA stosować PREZERWATYWĘ.
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:41.