speedcook, termomix czy inny robot - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-18, 22:31   #61
ewa17-2006
Przyczajenie
 
Avatar ewa17-2006
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 17
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Byłabym zainteresowana porównaniem funkcji ( czy któreś z urządzeń ma ich więcej), pojemności elementów użytkowych ( naczynie, pojemniki itp.) oraz innych parametrów TM i SC.
TM widziany na zdjeciach wydaje sie być mniejszy od SC i trochę mało nowoczesny jeśli chodzi o design.
ewa17-2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 22:37   #62
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Pisałam o tym wcześniej, wystarczy poczytać. Poza tym przy każdym są podane wymiary...

TM ma większy koszyk do gotowania na parze i większą Varomę niż SC.

Przy gotowaniu na parze w SC zmiana programu (np. dołożenie kilku minut) jest praktycznie niemożliwe, ponieważ przyciski znajdują się w bardzo bliskim sąsiedztwie naczynia, które jest bardzo gorące.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 23:33   #63
ewa17-2006
Przyczajenie
 
Avatar ewa17-2006
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 17
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Zauwazyłam w parametrach, opisanych na str. dystrybutora, że moc silnika TM - 500 W jest dużo mniejsza niż SC - 1450 W, to chyba oznacza, że TM jest dużo mniej wytrzymałym na obciążenie urzadzeniam, prawda?

---------- Dopisano o 00:33 ---------- Poprzedni post napisano o 00:31 ----------
ewa17-2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 09:07   #64
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Moc całkowita TM 31 to 1500W – moc znamionowa silnika 500W i 1000W systemu grzejnego.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 10:42   #65
ewa17-2006
Przyczajenie
 
Avatar ewa17-2006
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 17
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Moc całkowita TM 31 to 1500W – moc znamionowa silnika 500W i 1000W systemu grzejnego.
to co piszesz, własnie przeczytałam w parametrach TM, a w SC jest : moc silnika 1450 W, a moc grzałki 800W, więc albo ten zapis jest trochę nieprecyzyjny, albo SC ma rzeczywiście silnik dużo wydajniejszy od TM
ewa17-2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 14:36   #66
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Dopytaj się u dystrybutora, być może w opisie SC też jest podana łączna moc

Wydajność wg mnie jest świetna, skoro TM bez problemu przerabia lód na śnieg, ziarna na mąkę i wyrabia ciasto.
To są bardzo podobne urządzenia, którykolwiek wybierzesz powinnaś być zadowolona Różnią się trochę zakresem temperatur, obrotów, wagi i pojemności. Spisz na jednej kartce wszystkie funkcje i pomiary obu i zdecyduj na czym ci najbardziej zależy i czego będziesz realnie używać.
W SC np. może być pomocna funkcja timera, gdzie można ustawić czas "przyszły" przygotowania posiłku i zaprogramować urządzenie (chociaż uważam, że takiego sprzętu nie powinno się zostawiać włączonego bez dozoru), natomiast w TM zamienną zaletą może byc większa pojemność i obroty wsteczne (nie doczytałam czy SC je ma).
Nie wiem też jak wygląda kwestia wyrabiania ciasta w SC

W każdym razie o moc silnika raczej nie powinnaś się martwić, zdecyduj tylko jakie funkcje są ci potrzebne i maksymalna kwota, którą chcesz wydać. Ewentualnie wygląd, łatwośc obsługi, dostep do poszczególnych elementów i łatwość mycia tego całego naboju (nawet najlepszy sprzęt pójdzie po jakimś czasie w odstawkę jeśli zniechęca do czyszczenia mnogość zakamarków).
Ja odpukać używam TM31 regularnie od pięciu lat i nie musiałam wymieniać niczego, zapłaciłam raz i nie dokładam do "interesu".

A najlepiej zamów jednak prezentację obu urządzeń i wymacaj wszystko na spokojnie, w końcu po to jest Wydaje się dużą kwotę, więc oglądaj je choćby z lupą i zadawaj pytania jakie ci tylko wpadną do głowy
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 08:12   #67
Miska09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

widzę, że te roboty wielofunkcyjne stają się coraz popularniejsze. Moja mama też zainwestowała kilka miesięcy temu, w Speedcooka (bo polski). Ciągle robi świeże soki z pomarańczy, pietruszki, marchwi.
Miska09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-20, 10:00   #68
ewa17-2006
Przyczajenie
 
Avatar ewa17-2006
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 17
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Bardzo dziekuję Vril za pomocne informacje .
Tak uporczywie dociekam kwestii mocy silnika, bo od paru lat męczę się z Philipsem, którego wydajność kompletnie nie została dostosowana do zakresu funkcji. Wcale nie był tani (ok. 500 zł blisko 10 lat temu), ale nawet z ubijaniem miewa problemy i trzeba mu dozować składniki, bo już przy trzepaniu 6 żółtek na bizkopt motylek ( z mięciutkiego plastiku) zatrzymałaby sie na cukrze wsypanym w całości ( to nie żart), o wyrabianiu ciasta drożdzowego nawet nie wspomnę. Używam go głównie do siekania i plastrowania warzyw bo z tym radzi sobie bez problemu oraz mieszania składniów na naleśniki ( z użyciem noży, zamiast trzepaczki).
Z pytaniem o moc TM zwracałam się oczywiście do jego dystrybutora , ale odpowiedź była równie szybka, co nieprzydatna. Panienka właściwie nie odpowiedziała nic, poza wklejeniem w maila parametrów urządzenia, błazeńskich pozdrowień i deklaracji dalszej ( zapewne równie przydatnej) pomocy. Czytając maile wydaje sie niemożliwe, żeby to urzadzenie w zakresie mocy było o tyle słabsze od SC. Raczej spodziewałam się, że niefortunnie sformułowano opis.
Mam zamiar zamówić prezentacje i wtedy pewnie sie przekonam.
Jeszcze raz dziekuje za pomoc i pozdrawiam.
ewa17-2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 16:50   #69
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Rzeczywiście niefortunny wybór z poprzednim robotem i rozumiem obiekcje, zwłaszcza przy takim wydatku
Wrzucam kilka swoich wypieków z TM
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg chalka5.jpg (92,9 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg drozdzowe z owocami.jpg (120,1 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN6166.jpg (149,9 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN6167.jpg (90,1 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN6766.jpg (119,5 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tartaletki2.jpg (152,3 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tartaletki.jpg (66,9 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5716.jpg (135,6 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5720.jpg (146,8 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN6762.jpg (78,2 KB, 31 załadowań)

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2012-11-20 o 16:58
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 05:00   #70
ewa17-2006
Przyczajenie
 
Avatar ewa17-2006
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 17
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Pysznie wyglądają Twoje wypieki.
ewa17-2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 13:47   #71
Paulinien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Hej,

właśnie urządzamy mieszkanie i zastanawiam się nad Speedcookiem. Mogę albo zakupić wszystkie urządzenia osobno (blender, parowar itd) albo Speedcooka i skłaniałabym sie do tej drugiej opcji. Moja mama ma SC i bardzo mi go poleca, sama robiłam w nim parę rzeczy i to jest super opcja, ale jak myślicie? Chciałabym się upewnić, że to tak dobry pomysł jak mi się wydaje.
Paulinien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-20, 19:09   #72
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Nikt za Ciebie nie zadecyduje. Przeczytaj cały wątek po prostu i znajdziesz wiele ciekawych opinii. A ostateczną decyzję musisz podjąć sama.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 11:19   #73
OnaLip
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

też się zastanawiam nad kupieniem któregoś urządzenia i Wasze uwagi bardzo mi się przydały. Chciałam się tylko wypowiedzieć na temat soków z surowych warzyw czy owoców niezawodna jest wyciskarka (nie mylić z sokowirówką), którą mam od kilku lat. Wióry z niej wychodzą suchutkie i nic się nie marnuje . Cena wprawdzie nie jest mała od 1400 zł., ale warta swojej ceny. Z trzech kg marchwi ( 3 zł) otrzymuję 1,5 l soku. Pijemy z mężem przez cały sezon codziennie i jestem bardzo zadowolona. Gdzie za taką cenę kupicie świeży sok bez konserwantów. Wytrzymuje w lodówce do 3-ch dni, więc nie muszę codziennie się bawić. Polecam.
OnaLip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 13:54   #74
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

My w domu mamy od lat ☠☠☠☠☠☠☠☠☠. Nic więcej nam (no mamie) nie jest potrzebne. Najlepszy zakup jeśli chodzi o wszelkie roboty kuchenne itp.
__________________
"Gdy sensu już nie ma, to sens się zaczyna"
Delli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 14:14   #75
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Ja właśnie na wiosnę planuję zakup wyciskarki
OnaLip możesz mi na PW napisać jaką masz oraz kilka słów o niej?
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 18:32   #76
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Mam pytanie odnośnie pojemności Varomy w obu urządzeniach. Czy 2 litry np zupy to nie jest trochę za mało przy załóżmy 4 osobowej rodzinie. To samo tyczy się wyrabiania ciast z więcej niż kilograma mąki chyba ciężko?
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 13:47   #77
MariolaWW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 20
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Ja mam Speeda od dłuższego czasu i bardzo mi pomaga, nie tylko w szybkim gotowaniu, ale też dietetycznym - wszelkie pasty, zupy z warzyw i oczywiście jedzonko na parze Co do książki, to bardzo fajne przepisy - plus można znaleźć przepisy użytkowników w necie, a ze speedcooka dostałam ostatnio info,że powstało forum uzytkowników http://speedcook.pl/forum/
MariolaWW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 22:13   #78
Paulinien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

ja w końcu po długim namyśle też się na tego Speedcooka zdecydowałam - i jest bardzo spoko i dowiedziałam sie równocześnie,że powstało ich forum, wiec jak zacznie śmigać na całego, to będzie bardzo przydatną sprawą: http://speedcook.pl/forum/
Paulinien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 15:37   #79
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Cześć kiedyś pisałam tu zachwycona TM i nadal jestem nim zachwycona ale ....
nadal go nie mam a moje koleżanki są przedstawicielkami TM sa tak nachalne i tak mi go wciskają non stoop się pytają kiedy kupię. Chce kupić ale może to tez być speedcook nie mam parcia aż tak na Tm bo mi zepsuły one to parcie. Nachalne jak nie wiem jak. TŻ mówi że prędzej kupi mi speedcooka niz TM bo jego sposób dystrybucji wnerwia. i jak ma każdemu naszczeblu tej piramidy płacić tl mu się doechciewa. Tak wiec jeśli speedcook jest urządzeniem które = TM to dlaczego nie? pomocne będą z pewnością wasze opinie.
P>s wole wspomagac polski przemysł.
A te niunie co sprzedają TM to gadają głupoty że :
Z- ze speedcooka nie ma " gwarantowanej satysfakcji użytkowania"
- i ze speedcook jest przerobiony ze starej wersji termimixa , na starej wersji patentowej i nie działa dobrze bo Tm już go dawno wyprzedził technologicznie.
Czy ktoś to może potwierdzić?
__________________
Pod moim sercem, inne bije serce, Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane, Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukaja do mojego serca, Myślę sobie wtedy: może być wspanialej? Nosze w sobie życie które Bog mi daje !
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-20, 19:12   #80
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

A czym poza ceną różnią się te urządzenia od innych multicookerów np Philips czy Zelmer?
http://www.youtube.com/watch?v=Y-Wkk-D6-EA
http://www.electro.pl/Multicooker_PH...content=781021
http://www.agito.pl/multicooker-zelm...content=593161
Nie widzę by miały jakieś dodatkowe funkcje...
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 20:52   #81
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Urządzenia z linków powyżej to takie "garnki" do gotowania i pieczenia, a TM I Speedcook to przede wszystkim "blendery" z funkcją gotowania.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 17:32   #82
sensitive17
Rozeznanie
 
Avatar sensitive17
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: południowa Polska
Wiadomości: 610
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Jestem zainteresowana kupnem Speedcooka, czy wie ktoś jak wyglądają raty za robot speedcook?
Brał ktoś może w systemie ratalnym?
__________________
I poznałam wartość każdego uścisku dłoni, każdego spojrzenia w oczy. Każdego "dzień dobry" i "do widzenia". Każdego uśmiechu . Miałam to szczęście... Zobaczyłam Człowieka w człowieku.
sensitive17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 19:40   #83
natulaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Witajcie,gorąco polecam urządzenie speedcook.U mnie świetnie się sprawdza i nie wyobrażam już sobie gotowania bez niego. Moje dziecko uwielbia przyrządzone na nim obiadki i deserki W razie pytań piszcie: speedcook.info@gmail.com
Na terenie Trójmiasta mogę niezobowiązująco pokazać co to urządzenie potrafi. Pozdrawiam
natulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 17:47   #84
MarylaD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Cytat:
Napisane przez Lillian_ Pokaż wiadomość
Cześć kiedyś pisałam tu zachwycona TM i nadal jestem nim zachwycona ale ....
nadal go nie mam a moje koleżanki są przedstawicielkami TM sa tak nachalne i tak mi go wciskają non stoop się pytają kiedy kupię. Chce kupić ale może to tez być speedcook nie mam parcia aż tak na Tm bo mi zepsuły one to parcie. Nachalne jak nie wiem jak. TŻ mówi że prędzej kupi mi speedcooka niz TM bo jego sposób dystrybucji wnerwia. i jak ma każdemu naszczeblu tej piramidy płacić tl mu się doechciewa. Tak wiec jeśli speedcook jest urządzeniem które = TM to dlaczego nie? pomocne będą z pewnością wasze opinie.
P>s wole wspomagac polski przemysł.
A te niunie co sprzedają TM to gadają głupoty że :
Z- ze speedcooka nie ma " gwarantowanej satysfakcji użytkowania"
- i ze speedcook jest przerobiony ze starej wersji termimixa , na starej wersji patentowej i nie działa dobrze bo Tm już go dawno wyprzedził technologicznie.
Czy ktoś to może potwierdzić?
Witaj.
Speedcook nie tylko dorównuje TM, jestem w stanie dowieść merytorycznie, że pod wieloma względami znacznie go przewyższa, np. ma wbudowaną elektroniczną ksiązkę kucharską, można ustawić obroty 0, ma wyższą temperaturę grzania( do 115 st. C/ T-M do 105) . A to jeszcze nie wszystko
MarylaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 12:04   #85
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Dziewczyny które mają speedcooka - jak sobie radzi on z ugniataniem ciast? czy faktycznie przepisy z TM wychodzą w SC?
Zastanawiam się czy jest sens dokładać do TM prawie 2tys...
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 18:21   #86
lukpiecz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

A ktoś używa urządzenia z Lidla?? Które aktualnie jest w ofercie
lukpiecz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 13:21   #87
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Cytat:
Napisane przez LittleBeetle Pokaż wiadomość
Dziewczyny które mają speedcooka - jak sobie radzi on z ugniataniem ciast? czy faktycznie przepisy z TM wychodzą w SC?
Zastanawiam się czy jest sens dokładać do TM prawie 2tys...
Do ciast myślę, że nie ma lepszego urządzenia niż Kitchen Aid. Zagniata super nawet ciasto na chleb co jest bardzo trudne.
TM mam stary, jedyne co w nim robimy to mix/gotowanie ( Nie próbowałam nigdy robić nic więcej przez to że od ciast i reszty jest Kiciuś.) Maszyna jest nie do zdarcia, a ma 10-15 lat. Czasami warto wydać kasę i mieć coś na lata

Edytowane przez 201701091517
Czas edycji: 2015-12-10 o 13:22
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 13:50   #88
carusek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 54
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Hej dziewczyny.
Ja też miałam ostatnio zawirowanie co kupić... Nie mam w domu praktycznie nic, żadnego miksera itp. Przeprowadzam się do nowego mieszkania i oprócz płyty i piekarnika nie mam dosłownie nic co by mi ułatwiło życie.

Przeczytałam dużo o wszystkich tych urządzeniach, wiele osób w mojej rodzinie ma TM i są bardzo zadowoleni.
Już wybór padł na Speeda (z powodu niższej ceny i tych samych parametrów), aż zobaczyłam ten robot Tefala -Cuisine Campanion (tu link do produktu http://www.tefal.pl/cuisinecompanion) na pokazie i jak zobaczyłam misę 4,5l która nie wydała mi się duża postanowiłam zakupić jednak ten. Dodatkowo dostałam zniżkę na zakup - 200 zł (mam kod zniżkowy jakby ktoś chciał go zakupić taniej o te 2 stówki) i wzięłam na raty 20*0%. Chyba te właśnie 3 rzeczy zadecydowały.

Powiem tak: każdy wybór pomiędzy SC, TM i CC tefal będzie dobry. Mają one bardzo zbliżone parametry (bodajże mój CC ma większe obroty - 15tys obr/min i osiąga temp 130*C no i ma większa misę 4,5l)

PS: Ciasto zrobiłam mega szybko i wyszło super
carusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 13:16   #89
city glam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 36
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

Cytat:
Napisane przez lukpiecz Pokaż wiadomość
A ktoś używa urządzenia z Lidla?? Które aktualnie jest w ofercie
posiadam od kilku dni, w skrócie-rewelacja . Nie mam TM , ma moja sąsiadka. Różnice to brak obrotów wstecznych, wydajność w stosunku do TM to 85%. Cena 700 zł. Polecam
city glam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 20:45   #90
lukpiecz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Dot.: speedcook, termomix czy inny robot

A ma wbudowaną wagę? Ten z Lidla
lukpiecz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-10 10:36:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:45.