album dla dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Papierowy zawrót głowy

Notka

Papierowy zawrót głowy Forum dla ludzi, którzy lubią tworzyć z papieru. Tutaj dowiesz się jak zrobić ciekawą kartkę lub scrap. Zaprezentujesz swoje dzieło. Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-16, 14:46   #1
rozter
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 13

album dla dziecka


dziewczyny jestem początkująca, ale chciałam swojej córuni zrobić album, taki jakie wy robicie. Żeby mi łatwiej było (no i żeby nie wydawać wielu pieniędzy na najróżniejsze cuda) kupiłam zestaw (album z koszulami, kartkami, wstążkami, stemplami itp) i dokupiłam parę fajnych rzeczy tylko co dalej? Wszędzie spotykam się z albumami robionymi na twardych bazach, podczas gdy ja mam kartki (normalnej grubości) i koszulki na nie. I tak kombinuje, kombinuje i sama nie wiem, przecież jak przykleję na to fotkę to będzie różna grubość i pewnie będzie się "brzydko" odwracało taką stronę. Myślałam już żeby dokupić bazę i na bazę te kartki przykleić i wtedy do koszulki, ale obawiam się że będzie ona za gruba i mi do koszulki nie wejdzie. Pomóżcie.... nie wiem może wiecie gdzie jakiś kursy na to spotkać?? Papiery mam bardzo ładne i wielu ozdób im nie potrzeba, ale kurde jak...????
rozter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 16:38   #2
dajanka87
Raczkowanie
 
Avatar dajanka87
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: centralna polska
Wiadomości: 426
GG do dajanka87
Dot.: album dla dziecka

moze wystarczy zwykly blog techniczny? z pewnoscia bylaby towersja najoszczedniejsza, a skoro karty i tak laduja w koszulkach to grubosc wydaje mi sie ok.. albo papier wizytowkowy -jest dosc sztywny, ale nie gruby...?
dajanka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 17:24   #3
nirshya.dwbh
CraftMod
 
Avatar nirshya.dwbh
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: kraina zwana podlasiem
Wiadomości: 14 054
GG do nirshya.dwbh
Dot.: album dla dziecka

ja bym spokojnie robiła na wizytówkowym, ale jeśli koszulki mają wymiary 12''x12'' to raczej nie najlepiej będzie wyglądało
__________________
Galeria - naszyjniki
Papierowe próby.... ramka z szybką na szybko
Bloguję


nirshya.dwbh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 18:39   #4
tereska
Rozeznanie
 
Avatar tereska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 744
Dot.: album dla dziecka

A ja robię na cienkim papierze /skrapowym/ calą stronkę a potem pomiędzy dwie kartki wkłagam kartke z bloku technicznego/ przyciętą do wymiaru kartki- ok 29x29cm. Nie jest za grubo a kartki są sztywne.
__________________
http://marzycielskapoczta.pl/
mozna pomóc wysyłając kartkę chorym dzieciom





tereska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 18:46   #5
nirshya.dwbh
CraftMod
 
Avatar nirshya.dwbh
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: kraina zwana podlasiem
Wiadomości: 14 054
GG do nirshya.dwbh
Dot.: album dla dziecka

można i tak. zapomniałam, że blok tech można kupić też w formacie A3.
__________________
Galeria - naszyjniki
Papierowe próby.... ramka z szybką na szybko
Bloguję


nirshya.dwbh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 20:19   #6
Natalia17011995
Raczkowanie
 
Avatar Natalia17011995
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 114
Dot.: album dla dziecka

Ja zastanawiam się nad kupnem jednego z tych trzech albumów, ale nie mogę sie zdecydować, który z nich wybrać Czy któraś z was je zna? I który mi polecacie? Z góry dziękuję za odpowiedzi A oto te albumy : Pierwszy to Disney Baby http://madbooks.pl/p/19033/76779/dis...i-naukowe.html drugi to http://www.empik.com/pierwsze-piec-l...4506,ksiazka-p trzeci http://www.meritohurt.pl/pr/1254,alb...iecka-chlopiec
Natalia17011995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-22, 09:10   #7
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: album dla dziecka

Hej
Stary wątek, ale nie będę zakładać nowego, bo temat w zasadzie podobny.
Chcę założyć abum dla mojej Córeczki, która powinna już się zbierać do wyjścia, ale ani jej to w głowie

Mam kilka pomysłów, ale sama nie wiem, który będzie najbardziej praktyczny:
1) segregator z kartkami w koszulkach
2) tradycyjny album do wklejania zdjęć...i tu pojawiają się problemy pierwszego świata: jaki rozmiar, duży - ok. 30cmx30cm - czy mniejszy. I ile stron? Myślałam, że taki grubu na 50 kart będzie lepszy, bo zmieści więcej zdjęć. Jednak trochę się boję, że przy wklejaniu zdjęć i dekoracji znacznie zwiększy swoją objętość i będzie niecekawie wyglądać. Stąd też zastanawiam się czy nie wziąć mniejszego, np. 30-stronnicowego albumu

3) Ładny kołonotatnik o grubszych stronach i twardej oprawie - gładki lub w linię.

Będę wdzięczna za Wasze sugestie, bo już sama nie wiem co wybrać.
megilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-22, 22:12   #8
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: album dla dziecka

Jeśli weźmiesz segregator to będzie to mało efektowny album Ale zrobisz go szybko, możesz ozdobić z zewnątrz.
Zwykły kołonotatnik odpada, ma za cienkie kartki, nie utrzyma zdjęć.

Baza do albumu - ma grubą okładkę, grube strony przystosowane do ozdobienia.
Przykładowe bazy albumowe w różnych rozmiarach i kolorach, według potrzeb http://www.paperconcept.pl/188-bazy-...w-scrapbooking i co najważniejsze, z dużą ilością kartek.
Musisz sprawdzić, jakie wymiary zdjęć Ci będą pasowały i dobrać do tego album. Myślę, że 22 strony to bardzo dużo na album, który ma mieć ozdobione zdjęcia. I tak będzie baaardzo pokaźnych rozmiarów, gruby z racji ozdobienia. Ale zawsze możesz wziąć 2 albumy albo wziąć największy czyli 30*30 i na jednej karcie zmieścisz czasem i 3-5 zdjęcia, jeśli będą małe.
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]


Edytowane przez Pupil
Czas edycji: 2016-10-22 o 22:15 Powód: literówka
Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 18:19   #9
SaltyBirdPanda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 3
Dot.: album dla dziecka

Kurczę, ja podziwiam ogromnie! Jestem beznadziejna we wszystkiego rodzaju rękodziełach i po prostu kupiłam album przez internet. Chociaż muszę przyznać, że znalazłam stronę, na której można kupić albumy na zdjęcia, które wyglądają trochę jak te zrobione ręcznie. Byłam szczerze zaskoczona, bo pamiętam te wszystkie brzydkie i nieprzyjemne w dotyku, w których przechowywałam swoje stare zdjęcia.

Edytowane przez Pupil
Czas edycji: 2017-11-03 o 15:07 Powód: reklama
SaltyBirdPanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 08:03   #10
SchwarzOhneZucker
Raczkowanie
 
Avatar SchwarzOhneZucker
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 116
Dot.: album dla dziecka

Moim zdaniem bez względu na to, na jaki album się zdecydujemy, to po jego uzupełnieniu i kompletnym dokończeniu i tak stwierdzimy, że jest piękny i będzie przecudowną pamiątką
SchwarzOhneZucker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Papierowy zawrót głowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-12 09:03:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:52.