"Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania" - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-21, 18:45   #3541
malgorzatamal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 123
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Mimbla u mnie duzo duzo lepiej codziennie cwicze pozytywne myslenie-wzielam sie powaznie za Pawlikowska i pomaga -buziaki
malgorzatamal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 21:03   #3542
-mimbla-
🐛🐈 🦄 🐾
 
Avatar -mimbla-
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 852
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Cytat:
Napisane przez malgorzatamal Pokaż wiadomość
Mimbla u mnie duzo duzo lepiej codziennie cwicze pozytywne myslenie-wzielam sie powaznie za Pawlikowska i pomaga -buziaki
Bardzo sie cieszę
U mnie trochę lepiej
-mimbla- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 21:15   #3543
malgorzatamal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 123
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

tez sie ciesze ze u ciebie lepiej....a co ci pomaga?co zmienilas?ja ucze sie jak przestac sie krytykowac, obwiniac, czuc sie gorsza od innych-czyli akceptacji wiary w siebie i milosci do samej siebie i uwierz mi to trwa juz jakies 4 miesiace ale efekty widze i widzi je moj maz a nie sa zwiazane z jedzeniem
malgorzatamal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 21:23   #3544
-mimbla-
🐛🐈 🦄 🐾
 
Avatar -mimbla-
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 852
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Cytat:
Napisane przez malgorzatamal Pokaż wiadomość
tez sie ciesze ze u ciebie lepiej....a co ci pomaga?co zmienilas?ja ucze sie jak przestac sie krytykowac, obwiniac, czuc sie gorsza od innych-czyli akceptacji wiary w siebie i milosci do samej siebie i uwierz mi to trwa juz jakies 4 miesiace ale efekty widze i widzi je moj maz a nie sa zwiazane z jedzeniem
Małgosia - jeżeli chodzi o obżarstwo, to zaczyna do mnie przemawiać/uwierzyłam w to, co mówi Wilczogłodna - że obżarstwo to nałóg, nic więcej. Nie wiąże się z emocjami, przezyciami.
Chodzę na tą moją terapię i układam sobie wszystko w głowie, w życiu. Wiem już o co w tym wszystkim chodzi. W sensie - o co mi chodzi
Ale związku z obżarstwem to nie ma. To są zupełnie dwie sfery życia.
Kupiłam kurs u Wilczogłodnej, przeczytałam kolejną mądrą książkę i stwierdziłam, że:
- na psychoterapii układam sobie emocje, uczę się nie bać się ludzi itd. - generalnie oswajam swoje strachy
- przy pomocy Wilczogłodnej rzucam nałóg obżarstwa
- i sama: najważniejsze: muszę się odchudzić. Długa praca przede mną, tym bardziej, że straciłam fajne miejsce do ćwiczeń i jestem w kropce.

Edytowane przez -mimbla-
Czas edycji: 2017-11-21 o 21:24
-mimbla- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 22:21   #3545
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Zdecydowałam, ze zaszlo to wszystko za daleko. 2 tygodnie temu zdecydowalam, ze potrzebuje fachowej pomocy, jak wroce po urlopie do domu to ide do psychoterapeuty.

No i powiedzialam o ED mojemu chlopakowi i mamie. Oboje na poczatku probowali dawac dobre rady ale w koncu zaakceptowali i teraz wspieraja mnie w decyzji o pojsciu na terapie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 16:31   #3546
cashmere_kaschka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 16
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Cześć! Nie będę opisywać mojej historii, bo jest podobna jak wasza.

Wyleczyłam się z binge eating, z kompulsywnego objadania z niepohamowanych ataków na lodówkę.
Nie pomógł mi w tym niestety ani dietetyk, ani psycholog - oni pomogli mi nauczyć się normalnie jeść, przestać kontrolować wagę i odmawiać sobie węglodowanów, chleba, słodyczy itd.
Pomógł mi psychiatra - dodam, że mieszkam i leczę się w Austrii. Na polskich stronach nie znalazłam nic o leku, który opiszę. Jedynie jakieś dziwne strony o leczeniu małymi dawkami, ale tutaj zupełnie nie o to chodzi. Jeśli interesuje was temat, szukajcie na anglojęzycznych stronach. np. Naltrexone binge eating disorder.

W Polsce Naltrekson sprzedawany jest jako Adepend. Jest to lek stosowany w leczeniu choroby alkoholowej, ma również klinicznie udowodnione leczenie zaburzeń odżywania (szczególnie binge eating). Nie ma właściwie skutków ubocznych. Nie powoduje braku apetytu, nie jest to tzw. lek anorektyczny. Nie ma żadnego wpływu na apetyt czy uczucie głodu. Hamuje jednak kompletnie "pożądanie" jedzenia - nawet, jeśli coś jem, nie pojawia się ten "potwór" w środku, to ciepło i ciśnienie w głowie, które każe jeść więcej i więcej.

Ten lek uratował mi życie. Od pierwszej tabletki nie miałam więcej żadnego napadu. Brałam go przez 7 miesięcy a po odstawieniu ataki nie wróciły.

Nie wiem ile kosztuje w Polsce. W Austrii jest refundowany i kosztuje niecałe 20PLN.

Wiem jedno - warto przynajmniej spróbować.
Jeśli napady na lodówkę trawają od miesięcy, powtarzają się regularnie co kilka dni, jeśli nic wam nie pomogło (ja próbowałam wszystkiego, łącznie z całkowitym odstawieniem cukru, myśląc, że jestem od niego uzależniona, jedzeniem wyłącznie węglowodanów złożonych, w końcu pomocą dietetyka i psychologa) idźcie do psychiatry po receptę na naltrexon.
Tyle mojej mądrości życiowej.
cashmere_kaschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 20:55   #3547
kaktuska16
Raczkowanie
 
Avatar kaktuska16
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 386
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Cytat:
Napisane przez cashmere_kaschka Pokaż wiadomość
(...) idźcie do psychiatry po receptę na naltrexon.
Tyle mojej mądrości życiowej.
Absolutnie nie neguję, że lek Ci pomógł... Ale przepisanie go przy rozpoznaniu jedynie ED w świetle prawa jest EKSPERYMENTEM MEDYCZNYM, gdyż w Charakterystyce Produktu Leczniczego (ChPL), a więc podstawie prawnej wprowadzenia danego farmaceutyku na rynek nie ma słowa o leczeniu zaburzeń odżywiania... Wątpię by jakikolwiek lekarz podjął się takiego ryzyka na prośbę pacjenta, gdy twardych danych (jak na razie!) brak .
kaktuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-04, 07:31   #3548
lokalamuka
Raczkowanie
 
Avatar lokalamuka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 43
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Hej wszystkim! 👋

Jestem studentką dietetyki i przeprowadzam badanie odnośnie zachowań żywieniowych skierowane do osób wykazujących objawy kompulsywnego objadania. Gdybyście zechciały wypełnić kwestionariusz (powinno to zająć ok. 10 minut), byłabym napraaaawdę ogromnie wdzięczna za pomoc! ❤️💛
https://docs.google.com/forms/d/e/1F...rm?usp=sf_link
__________________
1.12.2011 - 31 cm
1.04.2012 - 37 cm
1.05.2012 - 39 cm
cel I --> 45 cm
pokrzywa : 23.09 - 23.12
kuracja Radicalem

Moje zdjęcia: http://photoyama.blogspot.com/
lokalamuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 11:02   #3549
-mimbla-
🐛🐈 🦄 🐾
 
Avatar -mimbla-
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 852
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Dziewczyny, jakiś czas temu pojawiła się przetłumaczona na polski książka Kathryn Hansen Bringe over Binge.
Ja mam w formie na Kindla. Jeżeli ktoś chce, to mogę pożyczyć
-mimbla- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 20:33   #3550
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Cytat:
Napisane przez -mimbla- Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakiś czas temu pojawiła się przetłumaczona na polski książka Kathryn Hansen Bringe over Binge.
Ja mam w formie na Kindla. Jeżeli ktoś chce, to mogę pożyczyć
O, to ja chętnie bym pożyczyła
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 15:09   #3551
laylaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Cześć dziewczyny. Nie wiem czy któraś z Was jeszcze tutaj jest natomiast czytam Was już od dłuższego czasu bo sama mam problem z kompulsywnym jedzeniem. Zaczęło się przez dietę parenaście lat temu. Zbliżało się wesele w rodzinie wszyscy mi powtarzali,że powinnam schudnąć bo wyglądam jak pulpet ( miałam wtedy 15 lat i rodzina najpierw mnie tuczyła, a potem mówili,że jestem grubas) więc sama nie mówiąc nikomu postanowiłam schudnąć. Co ja głupia małolata mogłam wiedzieć o dietach? Nic dlatego zaczęłam się głodzić. Jadłam po 800-900 kcal dziennie i ćwiczyłam ok. godzinę dziennie. Szybko schudłam to fakt,ale również zatrzymał mi się okres, zaczęły wypadać włosy i nie mogłam już schudnąć, ani gram więcej. Pewnego dnia zjadłam jedno ciastko za dużo,które nie było wliczone w bilans i poszło jak lawina. Zabrałam 50 zł i poszłam na zakupy. Kupiłam 3 paczki chipsów, 3 czekolady, batony, ciastka,pierniczki,pączki wszystko co się dało. Zamknęłam się w łazience i wierzcie czy nie pochłonęłam prawie wszystko. Przez skurczony żołądek już po 2 z tych rzeczy miałam dość, ale nie mogłam przestać. Mówiłam sobie to tylko dzisiaj zjesz to wszystko i od jutra znowu dieta. Ale możecie się domyśleć jak się to skończyło. Pomimo upływu 10 lat jest coraz gorzej. Kiedyś 160 cm i 55 kg teraz było prawie 77 jest 64, ale wciąż tragedia. Co udaje mi się schudnąć i już jest dobrze nagle jakiś impuls powoduje,że myślę sobie pieprz*ć to idę do sklepu. Ostatnio miałam spokój pół roku i nagle bez powodu ubrałam się poszłam do sklepu i zrobiłam zakupy za 100 (!) zł. Kompuls trwał z 5 dni. Zjadłam chyba z 10.000 tysięcy kalorii w pierwszy dzień. Potem mniej,ale na pewno więcej niż 5 tysięcy. Teraz mam rozciągnięty żołądek i jestem głodna co godzinę.. Nie wiem czy kiedykolwiek uda mi się z tego wyjść.
laylaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-31, 18:49   #3552
EnolaGay1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 3
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Czy ktoś używał antydepresantów (a szczególnie SSRI) w walce z ED? Co możecie powiedzieć o skuteczności i działaniu takich leków?
EnolaGay1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-31, 18:58   #3553
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Kochana, trzymam za Ciebie kciuki. Dasz sobie z tym radę. Szukałaś profesjonalnej pomocy?

Cytat:
Napisane przez laylaxx Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Nie wiem czy któraś z Was jeszcze tutaj jest natomiast czytam Was już od dłuższego czasu bo sama mam problem z kompulsywnym jedzeniem. Zaczęło się przez dietę parenaście lat temu. Zbliżało się wesele w rodzinie wszyscy mi powtarzali,że powinnam schudnąć bo wyglądam jak pulpet ( miałam wtedy 15 lat i rodzina najpierw mnie tuczyła, a potem mówili,że jestem grubas) więc sama nie mówiąc nikomu postanowiłam schudnąć. Co ja głupia małolata mogłam wiedzieć o dietach? Nic dlatego zaczęłam się głodzić. Jadłam po 800-900 kcal dziennie i ćwiczyłam ok. godzinę dziennie. Szybko schudłam to fakt,ale również zatrzymał mi się okres, zaczęły wypadać włosy i nie mogłam już schudnąć, ani gram więcej. Pewnego dnia zjadłam jedno ciastko za dużo,które nie było wliczone w bilans i poszło jak lawina. Zabrałam 50 zł i poszłam na zakupy. Kupiłam 3 paczki chipsów, 3 czekolady, batony, ciastka,pierniczki,pączki wszystko co się dało. Zamknęłam się w łazience i wierzcie czy nie pochłonęłam prawie wszystko. Przez skurczony żołądek już po 2 z tych rzeczy miałam dość, ale nie mogłam przestać. Mówiłam sobie to tylko dzisiaj zjesz to wszystko i od jutra znowu dieta. Ale możecie się domyśleć jak się to skończyło. Pomimo upływu 10 lat jest coraz gorzej. Kiedyś 160 cm i 55 kg teraz było prawie 77 jest 64, ale wciąż tragedia. Co udaje mi się schudnąć i już jest dobrze nagle jakiś impuls powoduje,że myślę sobie pieprz*ć to idę do sklepu. Ostatnio miałam spokój pół roku i nagle bez powodu ubrałam się poszłam do sklepu i zrobiłam zakupy za 100 (!) zł. Kompuls trwał z 5 dni. Zjadłam chyba z 10.000 tysięcy kalorii w pierwszy dzień. Potem mniej,ale na pewno więcej niż 5 tysięcy. Teraz mam rozciągnięty żołądek i jestem głodna co godzinę.. Nie wiem czy kiedykolwiek uda mi się z tego wyjść.
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-01, 22:18   #3554
Lidoczka
Raczkowanie
 
Avatar Lidoczka
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 71
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Cytat:
Napisane przez EnolaGay1 Pokaż wiadomość
Czy ktoś używał antydepresantów (a szczególnie SSRI) w walce z ED? Co możecie powiedzieć o skuteczności i działaniu takich leków?
Nie stosowałam na ED, ale wiem, że są przepisywane przy zaburzeniach odżywiania. Mogą być leczeniem wspomagającym, bo ED często powoduje depresję albo łączy się z depresją. Należy więc leczyć jedno i drugie. Nawet jeśli Ty nie czujesz u siebie objawów depresji to słuchaj zaleceń psychiatry, możliwe, że za zaburzenia odżywiania i stany depresyjne odpowiadają te same neuroprzekaźniki i to leczenie i tak może być pomocne. Nie wiem, jak to działa, ale myslę, że warto zaufać lekarzowi. Tylko przyjmuj leki zgodnie z jego zaleceniami. I mów mu o ewentualnych skutkach ubocznych. Pamietaj, że przy antydepresantach nie wolno brać aspiryny i unikać leków na rozrzedzenie krwi. Jeśli takie leki przyjmujesz to koniecznie powiedz o tym psychiatrze przed zastosowaniem SSRI

Jednak zaburzenia odżywiania są trudną do leczenia chorobą. Widzę u siebie, że te skłonności wciąż we mnie są. Lek niekoniecznie wyleczy, ale może załagodzić objawy, więc ufaj lekarzowi i bądź z nim szczera.

Edytowane przez Lidoczka
Czas edycji: 2019-08-01 o 22:20
Lidoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 14:05   #3555
EdziaaP
Przyczajenie
 
Avatar EdziaaP
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 12
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Cześć wam, można się przyłączyć?
Odkąd pamiętam cierpię na kompulsywne jedzenie. W liceum kompulsy przechodziły nawet w bulimię. Jestem strasznie zła na siebie, bo staram się jeść normalnie, wychodzi mi parę dni, nawet tydzień, a potem wszystko idzie w cholerę, rzucam się na jedzenie bez powodu, z przyzwyczajenia i nie umiem tego zmienić i już nie mam do siebie siły Każdy wokół umie jeść normalnie, tylko ja tak świruję. Nie mam problemu, kiedy nie ma mnie w domu, no a jak już jestem (i nikogo nie ma w pobliżu) to jem co popadnie do bólu brzucha. Ostatnio schudłam 10 kg w lato jakoś utrzymałam to przez chwilę, a kilka dni temu się zważylam i mam wagę sprzed odchudzania, wszystko przez te kompulsy chrzanione, nie wiem czy kiedykolwiek z tego wyjdę Bo siedzę w tym całe życie i taki sposób żywienia chyba już ze mnie nie wyjdzie. Już miałam tyle prób rzucenia tego cholerstwa, ale nie potrafię...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
EdziaaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 10:56   #3556
popilnuj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 107
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Czy jest jeszcze możliwość użyczenia?
popilnuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 16:51   #3557
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Cytat:
Napisane przez EnolaGay1 Pokaż wiadomość
Czy ktoś używał antydepresantów (a szczególnie SSRI) w walce z ED? Co możecie powiedzieć o skuteczności i działaniu takich leków?
Od kilku lat stosuje fluoksetyne, z przerwami od ponad 10 lat jestem na lekach. Same leki nie załatwią problemu, pomocniczo przy psychoterapii jak najbardziej i później na podtrzymanie.

Aktualnie biorę maksymalną dawkę Fluo 60 mg, nie wyobrażam sobie nie brać leków, objawów nie mam od dłuższego czasu.
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 16:06   #3558
Kompulsywna_maria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 3
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

��mam tak samo, życie z t tym to męczarnia. Sytuacja się powtarza i łapie dola bo nie umiem nad sobą panować ����
Kompulsywna_maria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 21:51   #3559
mindless
Zakorzenienie
 
Avatar mindless
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Sweet Home Alabama
Wiadomości: 16 257
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Czesc. Jest tutaj ktos jeszcze kto zmaga sie z tym problemem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
mindless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-07, 21:41   #3560
Jooannnaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 3
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Zgłaszam się
Jooannnaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-07, 22:45   #3561
AngelicPretty
Przyczajenie
 
Avatar AngelicPretty
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 6
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

I ja również
AngelicPretty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 07:40   #3562
Jooannnaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 3
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Dziś poniedziałek - dzień zaczynania od nowa…
Jooannnaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 09:01   #3563
AngelicPretty
Przyczajenie
 
Avatar AngelicPretty
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 6
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

To tak jak i ja.
Dni, w których nic nie jem przeplatają się z tymi, w których się opycham. Nie mogę zjeść normalnego posiłku i przestać.
Kiedy już zacznę jeść następuje lawina. Dlatego wolę nie jeść nic
Wtedy czuję spokój.
AngelicPretty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 11:42   #3564
Jooannnaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 3
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Mam to samo… Wcześniej takie napady zdarzały się co kilka tygodni,a ostatnio już nawet 2-3 razy w tygodniu. Dlatego postanowiłam się tu odezwać,może jakoś w grupie bedzie raźniej…
Jooannnaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 13:46   #3565
BeataE0020
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 11
Dot.: JEDZENIE KOMPULSYWNE- dla osób z kompulsem! cze. II ;-)

Zdrowe posiłki są podstawą do wyjścia z takich problemów. Zbilansowana dieta jest bardzo ważna.xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-11-08 o 14:27 Powód: reklama
BeataE0020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 17:46   #3566
mindless
Zakorzenienie
 
Avatar mindless
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Sweet Home Alabama
Wiadomości: 16 257
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

A znacie może wilczo głodna? Polecam sie zapoznać. Mi jej metoda pomogła wyjsc z kompulsywnego objadania sie po 17 latach walki.


Sent from my iPhone using Tapatalk
mindless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-18, 08:05   #3567
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Cytat:
Napisane przez mindless Pokaż wiadomość
A znacie może wilczo głodna? Polecam sie zapoznać. Mi jej metoda pomogła wyjsc z kompulsywnego objadania sie po 17 latach walki.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Co dokładnie ci pomogło? Znam jej bloga, lecz moje problemy nie znikają 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-18, 16:15   #3568
mindless
Zakorzenienie
 
Avatar mindless
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Sweet Home Alabama
Wiadomości: 16 257
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Co dokładnie ci pomogło? Znam jej bloga, lecz moje problemy nie znikają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pomoglo mi zrozumienie tego co sie u mnie dzialo. Mialam napady, bo sie glodzilam. Przestalam sie glodzic i napady tez zniknely.


Sent from my iPhone using Tapatalk
mindless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 21:17   #3569
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: "Kompulsywne życie - codzienność zaburzeń odżywiania"

Hop hop zagląda tu ktoś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-19 21:17:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:57.