Dieta dr Ewy Dąbrowskiej - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-16, 13:41   #1501
Lenaanel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 1
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Dietuje ktoś?
Lenaanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 11:22   #1502
Maaaartula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 1
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez Lenaanel Pokaż wiadomość
Dietuje ktoś?
Zaczynam od poniedziałku, zobaczymy ile dam radę, wiadomo chcę stracić trochę kilogramów, ale tak naprawdę najważniejsze są te względy uzdrawiające teraz się dokształcam i przygotowuję psychicznie
Maaaartula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-07, 10:03   #1503
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Dziewczyny odświeżam trochę temat, powiedzcie tak szczerze jak jest z efektem jojo po zakończeniu postu. Jak to wygląda w dłuższej perspektywie? Wiem, że post ma zmienić sposób żywienia na dłużej, ale każdemu zdarzają się grzeszki. Czy potem tyje się od przysłowiowego kawałka ciasta? Mam kilka restrykcyjnych diet za sobą, podczas ich stosowania kg leciały jak szalone, ale po skończeniu diety tyłam od szklanki wody. Post miałby pomóc mi uporać się z dużą nadwagą i kilkoma schorzeniami z nią związanymi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez MissStiletto
Czas edycji: 2020-05-12 o 21:07
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-11, 12:43   #1504
Ewkakoneffka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 28
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Hej jestem weteranką, nie mam jakiejś dużej nadwagi, ale z moich obserwacji wynika, że są dwie metody. Albo po poście przechodzisz na wychodzenie później na zdrowe żywienie i nie ma wielkiego wzrostu wagi, około 2-3 kg, albo jesteś na poście i to koniec przygody nie wychodzisz z tabelą i nie pilnujesz się po i efekt jest opłakany.
Dzisiaj mój pierwszy dzień już nie wiem którego postu, ale może 10...nigdy nie wytrzymałam dłużej niż 21 dni, przeważnie 14 i spadek wagi to 3 kg przy wadze 63/64 kg wzrost 164. Najfajniejsze i najbardziej zadziwiajace jest to, że cały czas ma człowiek czym się wypróźniać mimo takich minimalnych porcji jedzenia...powodzenia życzę i daj znac jak Ci poszło.
Ewkakoneffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-24, 12:50   #1505
Gosica82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 62
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Robiłam kilka postów, ale krótszych (2-3 tygodnie), bo nie mam nadwagi (moja maksymalna waga to 70kg przy 174cm) Posty robiłam z przyczyn zdrowotnych. Za każdym razem bardzo mi się poprawia samopoczucie, już po kilku dniach poszczenia mam mnóstwo energii i czuję się 10 lat młodsza Miałam stwierdzoną endometriozę, a teraz zmiany częściowo się zagoiły i podejrzewam, że jest to skutek uboczny postów mój ginekolog też nie ma na to innego logicznego wytłumaczenia

Nie zauważyłam jojo po tej diecie. Wiadomo trzeba rozsądnie wychodzić i zmienić zwyczaje, powrót do dawnych przyzwyczajeń zawsze będzie skutkował wzrostem wagi.

Dietetycy hejtują Dąbrowską i twierdzą, że ta dieta nie zmienia nawyków i nie wnosi nic pożytecznego Nie zgadzam się z tym. Jeśli ktoś jest zdrowy i postrzega post jedynie jako sposób odchudzania to może trudniej będzie mu docenić wszystkie zalety

Mnie zawsze bardzo zmieniają się smaki i po zakończeniu jem więcej warzyw, a jeszcze będąc na poście nie marzę o pizzy i czekoladzie tylko mam ochotę na awokado i banany (co jest zdrowym objawem, bo potem bardzo doceniasz, że możesz jeść te produkty podczas wychodzenia) Gotując codziennie można wyrobić sobie nawyk przygotowywania posiłków. Post obnaża nasze słabości i umożliwia walkę z nimi.
Gosica82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 12:51   #1506
Talisker
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 1
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Mam wrażenie, że wielu pseudo dietetyków opisuje dietę dr. Dąbrowskiej w "krzywym zwierciadle" tylko po to aby zdobyć jak najwięcej wejść na stronę i tym samym klientów (bo normalnie nikt by do nich nie zajrzał na stronę).

Kilka moich przemyśleń:

1. Dieta (z greckiego) to stała zmiana nawyków jedzeniowych "stylu życia", a nie krótkoterminowa kuracja. Głodówka lecznicza "detox" jest tylko pierwszym krokiem do diety Dr. Dąbrowskiej. Ja jestem na diecie dr. Dąbrowskiej już 32 miesiące a na głodówce byłem dwa razy po 2 tygodnie. W moim przypadku głodówka zajęła około 3% czasu diety a z tego co czytam to pseudo-dietetycy definiują, że te 3% to 100% diety dr. Dąbrowskiej.

2. Dieta dr. Dąbrowskiej to ostatnia 3`cia książka. Część 1 i 2 to jedynie krótkoterminowe przygotowanie to "stałej" diety. Ja jestem na diecie dr. Dąbrowskiej i 2-3 razy w tygodniu jem mięso, 2-3 w tygodniu jest ziemniaki, kasze, owsiankę, banany itp... Ok. raz w miesiącu jadam steka, piję 3-4 razy w tygodniu 25 ml whisky, 2-3 razy kawę na dzień oraz w miesiącu zjadam 3-4 tabliczki gorzkiej czekolady. Będąc na diecie od czasu do czasu na "imprezach" nie odmawiam sobie kawałka cista domowego wypieku.

Miałem okazję być na 2 wykładach dr. Dąbrowskiej i nigdy nie słyszałem, że Ona jest autorem opisanej w 3 książkach diety, a jedynie korzysta z dokonań innych i promuje je na rynku Polskim. Podobnie jak z dietą "Kwaśniewskiego".

Na czym polega dieta dr. Dąbrowskiej (w Moim wydaniu)?:
a) Jeść w ciągu tygodnia pełną ilość zbilansowanego posiłku (w tym białka i węglowodanów) - dla mnie to 2200 kcal/dzień,
b) Stosować tzw. dietę rozdzielną (nie mieszać w jednym posiłku za dużo białka z węglowodanami),
c) Raz dziennie robić przerwę pomiędzy posiłkami 11-12 godzin.
d) Ograniczyć (najlepiej do 0) cukier przetworzony
e) Wyeliminować proces obróbki mięsa, którym jest smażenie,
f) Warzywa stanowią objętościowo 50-60% większości posiłków,
g) Ograniczyć (prawie do 0) mocno przetworzone jedzenie,
h) pić min. 2 l wody dziennie
i) Ja stosuje tylko oliwę z oliwek, avocado i pestek dyni (99% na zinmo).
j) Jeżeli (może 1-2 w miesiącu) jem smażone to tylko na oliwie z oliwek,
k) Nabiał ograniczam do min. (ser feta, mozarella, typ. włoski, mleko migdałowe),
l) ... nie będę już ułatwiał ( od tego jest 3 część diety)

... wracając do początku ... aby dojść do 3 fazy diety (czy faktycznie stałej zmiany nawyków jedzeniowych) rekomendowane jest najpierw być na głodówce leczniczej "poście". Ale słyszałem, że są osoby, które są na diecie dr. Dąbrowskiej bez fazy głodówki. Moim zdaniem symbolicznie 2 tygodnie.

Pozdrawiam z Gdyni
Mam 192 cm wzrostu, będąc na diecie dąbrowskiej waga spadła mi z 114 do 92, a od 18 miesięcy idzie +/- 2 kg. Ale nie waga jest najważniejsza. Mam lepsza koncentrację, kondycję, nie musze spać w ciągu dnia, pozbyłem się wiecznego kataru, wysypami się w 6 godzin, mniej wydaję na jedzenie i wiele innych ...
Talisker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-14, 09:42   #1507
Gosica82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 62
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez Talisker Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że wielu pseudo dietetyków opisuje dietę dr. Dąbrowskiej w "krzywym zwierciadle" tylko po to aby zdobyć jak najwięcej wejść na stronę i tym samym klientów (bo normalnie nikt by do nich nie zajrzał na stronę).
też to zauważyłam..
Szczególnie przed wprowadzeniem jakiegoś ebooka czy kursu o odchudzaniu najpierw trzeba obrzucić błotem konkurencję
Gosica82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-26, 03:59   #1508
LudwigWitgensteinToBestia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 1
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez Maaaartula Pokaż wiadomość
Zaczynam od poniedziałku, zobaczymy ile dam radę, wiadomo chcę stracić trochę kilogramów, ale tak naprawdę najważniejsze są te względy uzdrawiające teraz się dokształcam i przygotowuję psychicznie

I jak poszło? Ja już wiele razy próbowałem przejść chociaż tydzień z dietą, dopiero tym razem wyszło... ale szczerze to bez cateringu dietetyczego na post od xxx bym nie dał radyk laski:

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-10-09 o 15:33 Powód: Link.
LudwigWitgensteinToBestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-07, 21:22   #1509
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

A ja bym uważała z tą dietą, moja ciotka popsuła sobie nią nerki i kilka razu wylądowała w szpitalu i później u nefrologa. Nie mogła wyleczyć zapalenia.

Piszę żeby przestrzec osoby, które będą bardzo szybko, bardzo długo chudły na tego typu diecie.
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-07 21:22:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:44.